Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (viac)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

peaceNwar

Očakával som niečo na úrovni House of Cards alebo True Detective, ale v skutočnosti to až také neuveriteľne skvelé nie je. Len celkom regulérne poctivá show, typický fox. ()

sydney

Po první sérii - 4 je málo, 5 už na hraně, ale díky výkonům Martina Freemana a B.B. Thorntona se přikláním k tomu nejvyššímu hodnocení. Mladý Hanks tu má opačnou roli než v Dextrovi a je opět perfektní. Vlastně musím vyzdvihnout i ostatní herecké výkony, ať už je to Molly, nebo další. Málokdy se mi stane, že těch 70 minut na epizodu uteče jako voda a vrhám se na další pokračování. Díky, braři Coenové. Už se těším na 2. sérii. ()

Ruadek

Podobný a přesto v mnoha ohledech naprosto jiný než původní Fargo. Dokonce se nebojím říci, že jej v určitých aspektech překonává - povedlo se tady totiž do puntíku to, o co Coeni usilovali ve Fargu původním (ale nepovedlo se), mrazivost celého vyznění. Seriál jako by utahoval kolem postav i samotného diváka smyčku a tu pak utáhl ve svém finále. Adamu Bernsteinovi se totiž povedl majstrštyk, jaký v celkovém vyznění nemá obdoby. Postavy jsou bizarní, přesto v jistém smylu geniální, casting by sám o sobě zasloužil ocenění. A Thorton se pro ztvárnění další z řady nezapomenutelných Coenovských zabijáků asi opravdu narodil (s Bardemovým nemluvkou z Tahle země není pro starý by si určitě rozuměli). Dost keců okolo, tohle je pro mě milé zjevení na scéně, od kterého jsem takový nářez fakt nečekal. **** ()

VLADEK

1. sezóna - souhlas s uživatelem Radek99 - 80%/ 2. sezóna - nejpovedenější "pokračování" letošního roku 2015 - 90% + rehabilitující výkon Kirsten Dunst. / 3.sezóna - 90%/ 4. sezóna - velmi dobré, rozehráno až příliš mnoho postav a ty poslední tři díly to místy sráží dolů - 75%. NICMÉNĚ jako celkem nelze jinak než 5 hvězdiček. ()

Saxos

Jediná věc, která mě odradila od 5☆, je ta věčná zima. :) Nemám rád zimu, ale na hodnocení to vliv nemělo. Jinak dobře zpracovaná seriálová verze filmu a nezbývá než se těšit na 2. serii, která je již schválena. ()

Muso

Atmosféra za 100 bodov, scenár na plný počet, obsadenie hlavných postáv, a to hlavne Freeman & Thornton bez jedinej chybičky. Napriek tomu si neodpustím tú jednu hviezdu dať dole, keďže sú tam hlavne logické chybičky a určité prešľapy, ktorým ak by som sa mal venovať, musel by jednoznačne prísť spoiler a to nerobím rád. Sem tam sú tam aj hluché miesta v niektorých častiach, pričom sa ale každá z epizód drží minimálne na 70%. Dosť bolo negatív. Fargo patrí k tomu najlepšiemu zo seriálovej produkcie roku 2014 a sám osobne si ho radím zatiaľ hneď pod True Detective:-) Uvidíme s čim príde 4-tá séria Homeland. Bude to mať ťažké.. ()

R.R.R.Remeck

Napinavé od začiatku do konca. Hlavne Billy Bob Thornton dáva tomuto seriálu poriadny nádych v spolupráci s Martinom Freemanou sa predbiehajú, v tom koho by ste najradšej videli skôr mŕtveho :D za to čo robia tým nevinným mešťanom. ()

meatball

Původní film považuju za jeden z nejlepších Coenovic snímků, pokud existuje něco jako filmová karikatura, je to Fargo. Bůhví proč někoho napadlo po víc než patnácti letech natočit na jeho motivy seriál, což mi přišlo absurdní samo o sobě. První díl nicméně překvapil – Thornton a Freeman nakonec táhnou celou sérii od začátku do konce, například policejní linka je poměrně ubohá ve všech směrech. Všechny potenciálně zajímavé vedlejší postavy jsou ale zhruba do šestého dílu zabity nebo uklizeny – ač jim byl do té doby věnován v podstatě rovnocenný prostor jako hlavním postavám –, veškerá kompaktnost je fuč a příběh už jen dojíždí. Finálním hřebíkem do rakve je berle s názvem 1 Year Later. Nevím komu bych chtěl jako naštvaný divák nafackovat víc. Pár momentů mě potěšilo, i když jsou asi jen pro fandy (reklama na White Russian, story o tom jak The King k penězům přišel a pár dalších). V kontextu s předlohou (některé charaktery jsou identické s těmi v původním filmu), obsazením a faktem, že se na seriálu podíleli sami autoři je výsledek hodně rozpačitý. ()

Aiwy

Jednu scénu si budu pamatovat asi navždy :) A první role Martina Freemana, kterou mu věřím. Vždyť on je rozený záporák.. proč pořád hraje klaďase? ()

Stellbory

Hodnocení něčeho delšího než jsou 3 hodiny je pro mě těžší ale pokusím se to shrnout. Na seriál mě přivedl právě Martin Freeman kde o něm mluvil v jednom článku týkající se z části také Hobbita. Byla to má první zkušenost s Martin bez obřích chlupatých nohou a jednoho prstýnku jak jsme mohli vidět v Hobbitovi. Musím říct že jako herce samotného jsem si ho začal vážit až teď kdy po 10 dílech tohoto seriálu opravdu ukázal co má v sobě. Celá herecká základna jakoby přímo zapadala do děje okolo malého městečka Bemidji. Zvláště mě potěšil Bob Odernik se kterým jsem měl zkušenost jen jako se Saulem z Breaking Bad. Abych se dostal k ději... Nebudu zapírat Lester byl od začátku můj favorit a nepřál jsem si nic jiného než aby mu všechny zločiny prošly a on mohl žít svým nově objeveným spokojeným životem. Ze začátku mi přišlo že se události dost vlekly a děj nedocházel k žádnému spádu ovšem kolem druhé poloviny už jsem se trápit nemusel protože děj byl nabitý víc než dost. Fargo bohužel kvůli svým počátečním epizodám dost ztrácel na kvalitě ale i přes to mě herecké výkony ve směsici s tak rozvrstveným dějem nedají udělat nic jiného než ohodnotit tuto mini serii pěti hvězdami. Po skončení Farga mi nezbývá asi nic jiného než přejít k jinému projektu s Martinem Freemanem... Sherlocku, torrenty už se na mě nemůžou dočkat! ()

serdehelan

Výborné rozšírenie pôvodného skoro 20 rokov starého filmu. Prijde mi to skoro také jak keď Rusi prerozprávali Pinocchia a spravili z neho Buratína. Je tam veľa spoločných prvkov, odkazov, alúzií. Veľmi podobný ústredný hudobný motív a predsa to funguje ako samostatný útvar a je to uzavretý príbeh. Druhá séria by vôbec nemusela vzniknúť. Nie som si istý, že či triangel: Dulluth - Fargo - Bemidji má potencial ďalších príbehov, ktoré nebudú len opakovaním toho istého dokola. ()

bmx6

Jeden z nejlepších seriálů na světě co jsem kdy viděl.Film má obrovské kvality,ale seriál pěkně nabušenej to je něco jiného.Bomba.Martin Freeman jako Lester byl naprosto úúžasnej.Jeho charakter se naprosto čím dál,tím vííc měnil.Zahrál to vskutku opravdově.Billy Bob Thornton taky luxus.Toho někde potkat,tak zdrhám co nejdál.Všechny postavy prostě zahrány skvěle.Skvělé zimní.mrazivé prostředí.Skvělá hudba k tomu.Je vidět,že si s tím dal někdo pěkně záležet.:-) ()

Gormie

Prvních 8 dílů: 5 hvězdiček. Poslední dva díly: odpad. Působí to dojmem, že po osmém dílu scénáristu přejel autobus a převzal to po něm někdo, kdo vůbec nevěděl, co s tím má dělat. Velké zklamání a velká škoda. ()

Facik.

Skvělost !!! Od režie, kameru až po výkon hobita Martina Freemana a v neposlední řadě boha Billyho Thorntona. Po prvním díle a smíšených pocitech přišel na řadu celonoční maraton. Akce, napětí, zamotanost zkrátka TOP. Druhá série z plánem natáčení koncem ledna s kompletní hereckou rošádou bude mít co dělat aby naplnila mé očekávání. Doporučení 15 z 5. ()

Fez

Seriál fargo je umění. Všechno je zde vypilované k dokonalosti.Od herecký výkonů přes velice kvalitní a originální příběh až po sněhovou krajinu Minnesoty. Martin Freeman v roly věčného smolaře a packala nezklamal. Tenhle seriál si těch 5* zaslouží./97% EDIT: na AMC je ten dabing fakt otřesný! ()

Marchellonzo

Musím se přiznat, že jsem podle zdejších komentářů čekal kvalitní seriál, ale že mě v určitých chvílích posadí na zadek jak malého fagana na nočník to jsem opravdu nečekal. Už u prvního dílu, který má tempo asi jako Usain Bolt na olympiádě jsem měl ke konci hubu až na podlaze. Pravda, v některých budoucích dílech už to nebyla taková jízda, spíše konverzačka, ale když nastal nějaký zlom tak to stálo za to. Fargo je mimo jiné výborně napsaný a zahraný seriál kde nevím jestli si zaslouží vetší ovace Freeman anebo Thornton. Oba předvádí životní výkony a jsou o trochu jinde než ostatní herci, kteří jsou ovšem také výborní. Je dobré zmínit, že seriál se stejně jako hlavní hrdina během svých deseti dílů hodně mění, kvalita však zůstává. Poslední dva díly si jedou v jasném finálovém tempu, kdy ve finále jsem fakt měl oči a hubu až kdesi u palců na noze. Co bych vytknul? Už tady bylo zmíněno časté nelogické chování postav nebo vedlejší dějová linka vyzněná do ztracena. S tím souhlasím. Taky mi ke konci chyběl nějaký finální pokec s oba hlavními protagonisty. Nejvíc mi asi vadily poslední tři minuty poslední epizody. Tak dobrý seriál by si zasloužil o hodně lepší zakončení, to mě u něj mrzí. Jinak se jedná o hodně surovou a drsnou jízdu kterou by si nikdo neměl nechat ujít. You Betcha! 90% ()

bonovox

Famózny seriál. Výborne vykreslené charaktery všetkých postáv, hlavne Martin Freeman a Billy Bob Thornton sú jedineční a ich vyhrotený súboj na záver je skvostný. Aj keď som osobne čakal, že to skončí trošku inak (SPOILER: čakal som, že Lester v závere osobne zabije Malva a že z toho opäť nejako vykľučkuje), ale aj tak ma záver potešil celkovým vyznením. Vrele odporúčam namiesto odpadu, ktorý sa na nás valí z našich komerčných televízii. Po zhliadnutí všetkých sérii stále 5 hviezd ()

Uccueta

Aj keď vás iritujú niektoré postavy (iritujú vás preto, lebo sú tak napísané a sú tak uveriteľné) a vadí vám niektorá hlúposť (predovšetkým ľudská) stále (a možno aj práve preto) ide o jeden z najlepších seriálov, aké som v poslednej dobe mohol vidieť ... ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)