Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (viac)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

honzii

Po opěvovaném a vskutku skvostném pilotu jsem čekal opravdu hodně. Vynikající režie, jasně definovaná atmosféra a poetika, výborné téma i postavy a fikaný scénář, to vše slibovalo skoro dokonalý seriálový kousek, jaký jsem neviděl od Braking Bad nebo True Detective. Další epizody zajímavě vrstvily děj a já byl nadšený jako malé dítě. Jenže časem se začaly vyskytovat podivné díry v ději, sem tam jsem přestal chápat motivace i jednání některých postav, vytratil se tah na branku a prostě celkově se to začalo trošku bortit. Bohužel, přestože nejde o vyložené zklamání, mé nadšení tak trochu vyprchalo a i když jsem zůstal napjatý skoro do konce, konec mě ani zdaleka nevzal tak, jak jsem si ze začátku vysnil (a to se ve finále celkem hezky pracuje s metaforou tenkého ledu). Každopádně určitě cením, Freeman i Billy Bob si střihnuli nezapomenutelné role a sledovat je zvlášt v prvních epizodách byla naprostá lahůdka. Druhá série i bez Thorntona a Freemana rozhodně nezahálí a je minimálně stejně zábavná jako ta první, ne-li ještě zábavnější. Opět se dostavuje ne úplně uspokojující finále a před koncem série to začíná drhnout, stále však jde o strhující, vtipnou i napínavou podívanou a to vše ve vysoké kvalitě. ()

Michelle75

Billy Billy, Ty mi dáváš. Miluju když herec stárne a přitom je mu senilita vzdálená jako Země od Slunce.:) Tenhle Pan herec tady dominuje, výborně mu sekunduje Martin Freeman,který opravdu dává do role maximum a těžko by ji někdo zahrál lépe,ale vedle Thornthona je to jen šušínek. Bezva krimi seriál,který nedělá filmu žádnou ostudu a už dlouho mi nebyla sympaticka nějaká herečka jako boubelatá Allison Toman, u které tu plnoštíhlost nějak přehlížíte. Je to krimi,ale každá z postav má obrovské charisma a i navzdory tématu se někdy hodně zasmějete. ()

jirijost

Strašně krásně se na to kouká, neni to jako většina těch dnešních typických krimi miniserií. Přesto že se tady vraždí téměř v každém díle a jde vlastně o hodně vážné téma, tak se při tom člověk skvěle baví a několikrát za díl se krásně zasměje. Kvalitní minisérie se očekává už jen když si člověk přečte to skvělé herecké obsazení, jména jako Martin Freeman, Colin Hanks, Adam Goldberg a především fantastický Billy Bob Thornton, který si zahraje snad nejlepšího vraha kterého jsem kdy viděl. Tahle sestava prostě nemůže utvořit špatnou podívanou. Musím pochválit ale taky kameru, která je naprosto fantastická. ()

adam9

Už po první sérii jsem byl na vážkách, nyní v polovině té druhé mohu s klidem zvednout na maximum. Fargo neumím popsat. Nevím, co přesně mě na něm přitahuje, hádám, že asi především ta atmosféra minnesotského maloměsta, každopádně si to nesmírně vychutnávám. ()

Chmur

První série je vcelku průměrná záležitost. Některé díly nudí. Chybí zde výraznější kladné postavy. Naštěstí je tu Lorne Malvo, ďábelsky charismatická a neskutečně zajímavá postava. Bez ní bych první sérii možná ani nedokoukal. Druhá série je skvělá! Na rozdíl od první se to výraznými, ať kladnými nebo zápornými postavami jenom hemží. Napínavý děj, skvělá kamera, parádní soundtrack. No prostě pecka. ()

klukluka

Ohromný zklamání. První díl bomba, další 2 slušný, pak se to ale neskutečně pokazilo, úplně to ztratilo vtip, všechny postavy přišly o svoje původní charaktery, pak zmizelo tempo a nakonec se vytratil i smysl- když k tomu přičtu, že to má 92 (!) procent od publika, který si představuju jako téměř homogenní skupinu inteligentních lidí a spíše náročnějších diváků, tak zodpovědně prohlašuju- nic podobnýho jsem ještě nezažil. Tohle rozhodně není kompliment, jsem totálně otrávenej. ()

Wally

Tak jsem se konečně dostal i k tomuto vychvalovanému seriálu a musím konstatovat, že sem byl překvapen, že mne to až tak moc v 1. sérii nenadchlo...ano...byli tu dvě naprosto fantasticky vyobrazené a zahrané postavy (B. B. Thornton a M. Freeman), dost pěkných mordů a opravdu studené prostředí, kdy zima lezla za nehty i u telky...ale zbytek postav byli absolutní paka a dutohlavové a moc nerozumím, jakou přidanou hodnotu to jejich zaostalé chování mělo příběhu dát...dost mi to vadilo. Uvidíme, co druhá řada... Tak musím konstatovat, že druhá řada se mi líbila o fous víc než první..bylo tam méně pitomců 😄 Jinak super postava Hanzeeho a ve finále i Peggy, kdy mne K. Dunst velice milé překvapila. A teď šup na 3.sérii, kde jsme zvědavý na McGregora... Tak musím říct, že McGregor dobrý, ale ti, kdo táhli tuto sérii jsou jiní...hlavně M.E. Winstead, C. Coon a neuvěřitelně odporný (v tom dobrém slova smyslu) D. Thewlis, který tuto sérii v podstatě ´udělal´. Nevím jestli tohle pro mne nebyla dosud ta nejlepší série... 4.série je doposud jednoznačně nejslabší. Neuchvátí ničím...těch pár efektních zabití nenapraví to, že zde není jediná povedená postava (s odřenýma ušima snad Gaetano), příběh je nezajímavý a běží hrozně pomalu. Předchozí série měly grády...tato ne... ()

panWolf

po dokoukání třetího dílu zatím 80%,ale nikde není řečeno,že to na 100 brzo nebude. Atmosféra je výtečná a třešnička na dortu jsou Freeman,Thornton a Allison Tolman . ()

Washig

A zase po delší době seriál za jasných 5*. Černý humor, napětí a parádní výkony dvou hlavních herců. Bob Thornton je prostě creepy zmrd a vývoj postavy Martina Freemana mi dostává do kolen. Ale veskrze všechny postavy jsou skvěle napsané.Od přiblblého šéfa místní policie, přes jeho horlivou zástupkyni až k připosranému pochůzkáři z Duluthu. Poslední tři díly naprostý top. P.S. geniální úvodní znělka. ()

SpaceOdyseus

1. Serie: Cernohumorna poetika bratri Coenu je zachovana, stejne jako mraziva Minessotska atmosfera. Obsazeni se bez vyjimky povedlo na jednicku, dialogy maji smysl a jsou spravne vypointovane, rezie je jista, jen je skoda, ze v pulce serie se dej docela zredi. Kdyby jsme dostali o dil, dva mene bylo by to za plnou palbu. 2. Serie: Je to na 4 hvezdy. Stejne jako v prvni sezone, by prospelo zkraceni o jeden, dva dily. Jinak to je ale skvele odvypravena, cernohumorna a temna bachorka o hodnych policistech a zlych gangstrech. Retro atmosfera pribehu sedi jak prdel na hrnec, casting je spickovy a cele je to provazene dostatecnym poctem mrtvol. Takze hodne velky palec nahoru. ()

HArna

1.serie: Naprosto skvělá záležitost, Billy Bob Thornton čaruje, stejně tak skvělý Martin Freeman. Trochu černý hůmor, ten mi rozhodně nevadí - 100% 2.serie: Trochu zklamání, čekal jsem stejnou laťku, ale ani děj ani herci (mimo boss-mama) mě nijak neoslovili. Nicméně stále nadprůměrný oproti drtivé většině - 80% ()

Krabak

1. Serie: Nemám tomu co vytknout. Zkoukl jsem to během dvou dnů a s každým dílem se mi hezky měnil pohled na jednotlivé postavy. Hlavně pohled na Lestera se změnil o 180 stupňů, což bych dle začátku serie v životě netypoval. --->95%//////2. Serie: Druhá serie už na mě tak dobře, jako jednička nezapůsobila. Měl jsem ji šíleně dlouho rozkoukanou, kvuli prvotním 3-4 dílům. Ty mě prostě nebavily a v podstatě jsem se k tomu kopal jen kvuli jmenu toho seriálu. Jsem rád, že jsem to ve výsledku nevzdal...po těch několika dílech se děj konečně začne rozjíždět, začne se tam válčit a v podstatě až od této doby seriál začne mít spád a nějákou tomu odpovídající atmosferu. Být to takle od začátku, nemohl bych si to vynachválit. --->75% ()

HonzysKISS

Jako bych se díval na umělecké dílo, vážně. Vrah v první sérii má tak parádní charakter, že si ho hnedka zamilujete, lepšího jsem snad ani v žádném jiném filmu/seriálu neviděl. Atmosféra, že se do dílu ponoříte a musíte vidět víc a víc. Černý humor, který skutečně funguje a u kterého se budete opravdu bavit, no neberte to. Druhá série mě sice už nebavila zase tak tolik, ale od poloviny se to zase krásně rozjelo. ()

HarryBlock

Som fanúšik iba prvej série, ktorá sa síce od vyznenia pôvodného filmu značne odlišuje(viac sa vyžíva v násilí) no darí sa jej dosahovat v tých čiernohumorných miestami až brutálnych scénach existenciálny tón filmu a dokonca ho zaujímavo ozvláštniť. Ďalšie dve série už len vsádzajú na samoúčelnú náhodnosť, ktorá sama o sebe žiadny presah nevytvára, len akýsi silený humor. ()

Perverz

Naprosto vymazlený seriál. Tvůrci si ho hýčkají jak malé děcko. Seriálový skvost. Originál, jedinečná atmosféra, tohle jinde neuvidíte. Skvěle obsazené, všichni hrají na výbornou. Černý humor, kterému naprosto vévodí všelijaké prupovídky, a mluvení v "hádankách" v podání Billyho Thorntona, ten když začne na někoho mluvit tak dotyčný většinou jen valí oči. Billy zde má výbornou roli, a sedí mu, vychytralý, flegmatický, vždy klidný vrahounek.. Té absurdity, všude zmiňované, je zde opravdu dost, a občas se tak zasměju... Jeden z letošních skvostů. Naprostý luxus, Fargo by mohl dělat bordelmámu v seriálovém bordelu. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)