Jack Reacher: Nevracaj sa

• Česko Jack Reacher: Nevracej se (viac)

Reacher najradšej pracuje na prípadoch, kde by bol oficiálny postup len zdĺhavou prekážkou. Ako bývalý major vojenskej policie má rád zločiny s armádnou príchuťou a najradšej má tie, ktoré na prvý pohľad nedávajú žiadny zmysel. Presne ako obvinenie velitelky Susan Turnerovej (Cobie Smulders) zo špionáže. Krásku s doteraz nepoškvrnenou povesťou, okolo ktorej začali náhle v podozrivo vysokom tempe umierať ľudia, chcel Reacher pôvodne pozvať na večeru. Teraz ju musí dostať z väzenia, aby pomohlo dokázať jej nevinu. Niekomu sa to samozrejme nepáči, a ten Niekto bude chcieť Reachera poriadne klepnúť po prstoch. Nezastaví sa ani před použitím tých najodpornejších prostriedkov, akým je například aj likvidácia Reacherovej dcery, o ktorej existencií sám doteraz nemal ani najmenšie tušenie. V tomto prípade ide totiž o veľa. (Cinemart SK)

MAAUZ

Návod, jak zkurvit pokračování tak povedeného debutu. Spoustu zbytečných, nelogických a nudných scén. Tom Cruise byl fajn a mohl hrát sebelíp, film by to ale neposunulo nikam. Moc se mi líbila Cobie Smulders. Naopak to blonďatý koště mi bylo hrozně nesympatický. ()

bednyo odpad!

Jack Reacher: Až na dno. Po dokonalej jedničke teraz ten chudák divák dve hodiny pozerá jogging Toma a tej buchty. Po paraolympiáde obaja US Army majorovia kvasia v internet kafé a bavia sa mejlami a trianguláciou IP adresy (!) Reklamné pauzičky nám Edo vyplnil dojemnými scénkami otca a otravnej 15 ročnej bubliny. Párkrát sa potom chaloši omakávajú, ale moc tam toho (naštastie) vidieť nieje. No a potom postavy začnú viesť dialógy. A tie b&w flashbacky... G-R-C ()

alldo.raine

Tom stále baví, jen tu Robin bych jako herečku zrovna moc neviděl. Příběh dobrý, akční scény také, Cruise stále stejně dobře suchej. Ještě bych krom Robin uvítal trochu lepší záporáky:) ()

misar3

Ucházející akční sekvence, ale logika postav? Odkud vzali všechny ty náhodné informace? Dedukce? Ne, jen špatný scénář... ()

DaweForeman

Pokud jsem viděl v prvním dílu nějaký ten náznak možnosti zlepšení, tak tohle bych viděl jako posun o několik kroků zpět. Reacher je tu méně cool, spíše místy i otravný, akce už není tak zajímavá a to samý i thrillerová část, která už je tak nějak předvídatelná a nenapínavá. Na druhou stranu to vyústění s tou jeho údajnou dcerou mi přišlo dobře zakončené, i když jsem očekával typické klišé. Oproti jedničce tomuhle schází šťáva. ()

ANTYCHRYST

Mám rád filmy s agenty atd. Cruise je záruka kvality, ovšem tady není nic nového. Nic překvapujícího. Alespoň že tam jako oživení je kočička Cobie :) 60% tohle je z toho slabšího soudku s Tomem. ()

Marty7CZ

Po strašně dlouhý době u Cruise srágora slabá a nudná!!!!, plitká a zbytečná. Tohle rejža Zwickova kalibru totálně nezvlád a Tom tam je jak ubulenej statista.... 30% ()

Origrin

Mechanika akčních filmů 80. a 90 let v roce 2016 prostě nefunguje. Velké zklamání, které nedokázal utáhnout ani velký Tom. Hloupé dialogy v doprovodu průměrných akčních scén a naprosto nesnesitelná puberťačka zapříčinily vypnutí filmu těsně před koncem. Ztráta vaší nejcennější komodity - bohužel. ()

TSZ

Zatímco první díl byla překvapivě zábavná kriminálka, na které mi nevadilo vcelku nic (dokonce i humor byl většinou vcelku snesitelný), druhý díl je pravým opakem... za uši přitažená zápletka se ještě dá snést, ale dojemná vsuvka se "skorodcerou" už byla moc... pokud vím, knížek s Jack Reacherem je napsáno přes 20, opravdu nevím, proč se zrovna tato dočkala filmového zpracování. ()

JohnZ87

O poznání horší než první díl. Film hlavně narušuje totálně do něj nezapadající a zbytečná dějová linka s údajnou dcerou (která je mimochodem naprosto otřesná). Všechny scény, kde je Reacher sám, jsou ok, ale ta hra na šťastnou rodinku do tohoto filmu prostě zoufale nezapadla. 60% ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Cruise je borec a pořád se tam něco děje, ale vesměs je to obyčejná naháněčka. Chybělo tomu napětí (mystery), jako v jedničce. ()

Looka

30% něco tak nudnýho, bez děje, bez zápletky se jen tak nevidí.Máte-li dvě hodiny života navíc rozhodně je využijte jinak. Celé to působí jako velice slabý odvar slabého seriálu JAG. ()

Zombiepod

Tam, kde bola McQuarrieho jednotka štýlovou kriminálkou zo starej školy s decentným tempom, je Zwickova dvojka už len slabším akčným odvarom. Z Reachera sa stáva akási ikonická postava akčného hrdinu na klasických základoch, a z precízne budovaného scenáru zasa akciou prebitá naháňačka s kopou klišé a zbytočností (ten vzťah otec-dcéra nemal takmer žiadne plnohodnotné opodstatnenie), navyše s priemerným a nezaujímavým príbehom. Zloduchov hrajú známi filmoví "hajzli" a nič prekvapujúce sa za celú dobu neudeje, no snaha a zručnosť tvorcov sa nedá uprieť. Má to výborný spád, Cruise je stále veľký sympaťák a napätie je vygradované na jednotku, presne ako sa na áčkový triler patrí. Navyše podobne ako prvý diel sa neberie až tak úplne vážne, takže všetky nedostatky sa dajú za to jedno pozretie ľahko odsunúť stranou. ()

Lavinia

Negativa: 1. všichni hlavní herci vypadají starší, než by měli být: Reacher tak o 20 let, obě ženské o 10 let, což narušuje věrohodnost děje, 2. děj je tak splácaný, že mozkové buňky si mohou dát dvacet. Pozitiva: jen jediné, a to, že děj je tak splácaný, že se u toho dá dělat prakticky cokoliv: žehlit, hrát karty, učit se ... Doporučiji těm, kteří potřebují nějat ubít čas. ()

papadoce

Tak neviem Tomášu, neviem. Príde mi, že si tentokrát šľapol vedľa. No a vedľa bolo hovno. A to hovno sa ti rozotrelo po podrážke a celý smrad si si doniesol domov. No a rovnako ako môj príbeh aj tvoj druhý Džek Ríčer bol pičovina jak ochrnutý plavčík. V zásade strata času, bez hereckých hviezd, s kvalitne natočenými bitkami. Vďaka bohu aspoň za ne. A už mi to nerob. ()

papilon395

Dnes ráno jsem zažila školu smyku na našem zasněženém kopci ve směru na Prostějov. Vydýchala jsem to do klidu až večer při tomto akčňáku, který mi přesně bodnul. Nepřemýšlet + sledovat bitky, honičky a přestřelky.  Musím uznat, že i za volantem to Jack umí líp než já. ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (viac)