Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

DwayneJohnson

Obrovské překvapení . Po Kingsmanovi a jeho tajné službě jsem měl za to, že s nějakou vtipnou, špionážní komedií je konec, minimálně pro letošní rok. Byl jsem tak bláhový a pošetilý, prostě celý Dwejn! Neuplynulo zase tak mnoho týdnů a jsem nucen konstatovat, že tenhle Špión se povedl o jednu poctivou hvězdu lépe. Ve všech směrech. Přes pár hluchých míst je hlavně neskutečně vtipný, až jsem se musel několikrát držet, abych nepropukl v huriónský smích a nezkazil si tak svou, léta pečlivě budovanou pověst, seriózního kulturisty! Povedlo se, což můžu s klidným svědomím říct i o téhle skvělé komedii. Melissa, jako agentka při těle, šarmantní Jude a hlavně Jason, který si v tomhle filmu dělá legraci sám ze sebe, prostě perfektní, akční paráda, kterou jsem ze začátku vůbec nečekal. ()

Eawy

Výborná komédia, ktorá by mohla byť prirovnávaná k Johnnymu Englishovi. Avšak, ponúka nám úplne inú hlavnú hrdinku, ktorá je schopnou ale nedocenenou agentkou. Všetci herci sú vo filme vynikajúci, Jason Statham je paródiou samou o sebe. Nadávky a sprostý jazyk dokonale fungujú. Hudba vynikajúca. 75% ()

silentname

Ja som sa teda na tomto filme náramne pobavil. Melissa McCarthy je veľmi talentovaná herečka a rovnako aj komička. Scénky na mopede alebo bitka v kuchyni patria medzi moje najobľúbenejšie, kde som sa náramne bavil po celý čas. Pár hlodov sa tu tiež nájde, no myslím si, že keby to porovnám s tohtoročným Kingsman tak tam som sa bavil ešte viac. Nápad je ale super, herci sú super, postavy sú zaujímavé a ani príbeh nie je až tak odstrihnutý od reality, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Netvrdím, že všetky komické situácie fungujú, ani že som sa bavil na každej jednej scénke, ale tam kde som sa reálne smial, tak som sa smial poriadne. Plus sa mi páčili falošné identity, ktoré dávali Susan (veľmi vtipné) a rovnako aj fakt, že sa rozhodne robiť veci podľa seba a nie podľa príkazov. Občas sa neubránim pocitu, že tu robili reklamy Burger Kingu, Applu alebo 50 Centovi, no nakoľko som sa skutočne bavil, dokážem sa ponad to povzniesť. Celkovo podľa mňa "Spy" stálo za to vidieť. Dokonca si myslím, že by sa nemuseli brániť urobiť pokračovanie. ()

Slarque

Od Paula Feiga ani Melissy McCarthy bych to nečekal, ale tahle komedie až na občasné úlety opravdu JE vtipná. Navíc je tu pár opravdu povedených vedlejších postav, na čelním místě je představují Jason Statham a Peter Serafinowicz. A jak se v této parodii na bondovky (brosnanovky) vyřádili v mnoha vtipných detailech a narážkách, jsou zábavné i celé závěrečné titulky (bohužel viděno s dabingem, takže jen 70%). ()

klerik

Občas otravne uvrešťané (či skôr ukecané), ale niektoré scény ma fakt dostali (Kto si dá na skúter strechu?). Jason si to fakt užíva a Law ukazuje, že ešte stále by mohol byť fajn adept na 007. A minimálne jedna akčná scéna s Melissou bola fakt cool. Hlavne vďaka filmom ako DIVOKÁ DVOJKA je Špión nadmieru znesiteľný... Ale inak na úrovni JOHNNYHO ENGLISHA či DOSTAŇTE AGENTA SMARTA... ()

SeBig

McCarthy nesnašim. Stathama minimum. Dvakrát jsem se ale zasmál, takže jedna hvězda za ,,ty by ses měl jmenovat hromada sraček” ()

Chrustyn

Zdařilá komedie a zároveň pocta i parodie na špionážní filmy všeho druhu. Film sází převážně na konverzační humor, ale daří se mu i na poli situační komiky. McCarthy je snad poprvé sympatická a opravdu vtipná, film se nebojí občas přitvrdit a nešetří vulgarismy a jediné co mu trochu ubližuje, je přílišná délka. Přesto povedené a dost možná nejvtipnější film roku. ()

korbitch22

Bez mučení se příznám, že k smrti nenávidím Melissu McCarthy a to co se chystá s novými Krotiteli duchů mi rve srdce.Tenhle film bych si nikdy v životě nepustil už jen z tohoto principu nebejt bratra, kterej příshal že se u toho tlemil jako kokot.Nakonec sem podlehl a světe div se, Melissa McCarthy je na filmu opravdu tím nejhorším, co můžete jako divák dostat.Nevtipná, hnusná a nechutně obézní bába v přechodu, kterou bych nejraději viděl sedět někde v koutě přežranou kitkatem, jak pomalu v zapomění uhnívá u TV show dokud jí neohlodá jejích 18 koček.Jediná humorná scéna je s ní když nasedne na ten zastřešenej scooter a svalí se jako pytel sraček.To sem se od srdce zasmál.Jinak kreč, trapnost nebo lehké pousmání.Drtivou většinu stopáže proto obstarává humor neskutečný bourák Jason Statham, ten si to neskutečně užil a já si jeho idiotského agenta užil s ním.Jeho první čistě komediální role mu neskutečně sedla a potvrdil, že charismem na něj momentálně asi nikdo nemá.U jeho kokotin sem prskal smíchem a jen díky němu se to celé dá dejme tomu...přežít.Děj a Jude Law čitelný a průhledný po pěti minutách.Nejlepší scéna je v titulkách, kdy se spolu proberou v posteli, to sem se málem posral.Uznám, že např. ve scéně kdy se McCarthy pobleje na mrtvolu sem se taky hodně nahlas zasmál, ale i když je akce opět eRková, nekorektní a brutální, s humorem je to trochu na štíru a hlavní postava je bohužel nesympatická a s tím už nikdy nikdo nic neudělá.Zdejší srovnávání s nepřekonatelným Kingsmanem snad ani nemůžete myslet vážně, vyndáme si hlavy z prdele ju.50%. ()

Arsenal83

Pre mňa top komédia roku a to píšem už na konci roka :) Dlho som sa nemal k tomuto filmu. Melissa McCarthy v hlavnej úlohe ženskej agentky, to ma teda dosť odrádzalo. A akú chybu som urobil. Zvládla svoju úlohu na jendotku, scenár je takmer bezchybný, mnoho úsmevných situácií a "frkov" ale hlavne ma dostal Jason Statham. Jeho postava bola totálny vrchol humoru a zápichov. Som veľmi spokojný a onedlho určite pozriem znovu. ()

Marze

Název americké komedie Spy by se měl spíše překládat jako Špionka, protože celý její vtip spočívá v tom, že CIA v nouzi pošle do boje kancelářskou myš olbřímích tvarů. Melissa McCarthy svou kariéru založila právě a pouze na své konfekční velikosti XXL, možná o pár X větší, a film těží z kontrastu její postavy se světem tvrdých mužů, svůdných krásek a obchodů se zbraněmi. Prostě se světem bondovek. Ale je třeba uznat, že jejich styl má režisér Paul Feig v malíčku, od stavby příběhu včetně rozjezdové úvodní akce, titulků, hudby, písně přes tradiční speciální výzbroj, zde v úpravě pro druhou ligu, až po typický cestopis s převleky, který hrdinku zavede do pařížské špeluňky i římského kasina. Navíc Feig drží snímek sice na půdě nadsázky, nikoli však ztřeštěnosti, tedy o chlup blíž bondovkám než jejich parodiím. ()

heyda

Mohla to být komediální pecka letošního léta, ale občasný fekální humor a přehnanost tomu dávají docela na frak. Trochu to zamrzí, potenciál jsem tam viděl větší, ale bavil jsem se dost, takže silné 3 hvězdy. 65% ()

VenDulin85

Důvodů, proč zdrbat tento snímek, by bylo hodně, postačí dva základní: tvůrci USA + žánr komedie. Přesto se jim podařilo vytvořit celkem zdařilé dílko, které vám rozhýbe bránici proti vaší vůli, předsevzetím a prostě všemu. Z veškerého obsazenstva bych vyzdvihla dokonalého Jasona Stathama, který by měl dostat příplatek za to, že celou dobu držel vážný ksicht přes ty perly, co mu šly z úst, a pak záporačku Rose Byrne, ta byla prostě... vow! Doma za 4*, v letním kině Turnov za 5* (možná jsem byla ještě rozesmátá z Kingsmana, kdo ví, ale přihodily se už větší záhady, než jest toto 100% hodnocení). ()

Stanislaus

Špión byl po delší době komedie, u které jsem se smíchy válel po zemi a chytal za břicho - to musím říct hned na začátek. Na rozdíl od předešlého snímku Ženy sobě, ve kterém si rovněž zahrály McCarthy a Byrne pod taktovkou Paula Feiga, byl u Špióna kladen důraz spíše na méně nechutné scény a pozornost byla směřována zejména k parodizování špionážních filmů a nešetřilo se na vtipně použitém násilí, nemotornosti hlavní hrdinky a ostrém slovníku (který byl pikantní už i ve výše zmíněné komedii Ženy sobě). Osobně mě nejvíce bavila právě ona nepřehlédnutelná neohrabanost a ostré chování Susan Cooper, díky kterému jsem se nejednou řádně od podlahy zasmál (viz scény s blonďákem Antonem). Plus Jason Statham, který tam v podstatě parodizuje sám sebe a to velice dobrým způsobem, neměl chybu. Zkrátka řízná komedie, která si nebere servítky, je svižná, drsná, vtipná - prostě zábava zaručena. ()

jojinecko

Nikdy som si nemyslel, že túto vetu niekedy napíšem, ale..Jason Statham bol úplne famózny a všetky scény s ním vynikajúce!!! Viac Stathama a sebaparódie a bolo by hodnotenie vyššie...Ten zvyšok je už "klasický" mix podarených a menej podarených až trápnych scénok...Ako oddychovka to funguje. ()

Flego

Nenápadný snímok ponúka gejzír humoru a akcie a je zábavnejší než som očakával. Hlavná predstaviteľka Melissa McCarthy ( u nás známa zo sitcomu Mike a Molly ) neuveriteľným sposobom strháva pozornosť na seba a treba uznať, že je to jej film. Jej postava analytičky CIA túžiacej po skutočnej akcii je plná irónie, parodizovania a zvláštnej príťažlivosti, lebo treba poznamenať, že herečka patrí k moletnejším... Vtipom srší aj postava trhnutého agenta v podaní Stathama a je veľmi príjemné vidieť ho v podobnej úlohe. ()

BMW12

Na tenhle film jsem se podíval kvůli Jasonu Stathamovi. A dost mě naštvalo, že Jason je zde i na začátku filmu veden jako hlavní postava, ale přitom se v celém filmu vyskytuje dohromady 10 minut. To jsem byl teda hodně zklamanej! Dokonce i Juda Lawa po úvodu odstřihli a objevil se až pak na konci. Navíc těch prvních 40 minut to byla taková nuda. Já totiž moc nemusím Melissu McCarthy a to především o ní je tenhle film. Alespoň trošku to zachraňovala pak Rose Byrne. A vlastně s jejím nástupem to začalo být i celkem vtipné a nakonec se na to dalo koukat a celkem mě to zaujalo. Ale ta první třetina filmu byla tak špatná, že musím dát jenom 3 hvězdy. ()

Roman.Ticka

Jak bych to zhodnotila, když díky 120 minutovému chaosu, to ani dost dobře nelze. Určitě chválím "proměnu" akčního Jasona v neohrabaného šaška, co rád jezdí do Itálie skrze jezera...☺Přestože o zábavné chvíle i zasmání nebylo nouze, celkově mě podivná překombinovaná, a na super akční si hrající, komedie moc nezaujala. Slabší 3*, kdy spolehlivě vynikaly a bavily slovní přestřelky dueta Jason a Melissa. K této herečce se raději vyjadřovat nebudu, jelikož nejsem ani útočná ani diskriminační a už vůbec nemíním místní komunitě vnucovat svůj jedinečný naprosto bezdiskuzní názor. ()

Jinny

70 % Špión si bere na paškál žánrová klišé a Melissa McCarthy válcuje i taková jména jako Jude Law a Jason Statham. Co víc - vtipy tu jsou přesně na správné hranici hrubosti a je tu jenom jeden fekální vtip. A příběh tu dává větší smysl než u leckterého filmu o špiónech, které máme brát vážně. Upřímně řečeno bych se vůbec nezlobila, kdybych se se Susan Cooperovou podívala do té Prahy, byla by s ní určitě větší sranda než kdysi s Ethanem Huntem :) ()

honajz

Problém s filmem je jeho neúměrná stopáž a vkrádající se nuda. Akce přece jenom není tolik jako u skutečného Bonda, ani není tak vypiplaná (resp. choreografie akčních scén je dokonalá, ale chybí takové ty vtípky navíc, jaké byly v původních bondovkách. Vtipné scény a dialogy tu jsou, často vynikající, ale mezi nimi je spousta vaty a opakovaných vtipů na téma "jsem sice ošklivá holka, ale nedám se" nebo "jsem super tajný agent, i když jsem blbej jak štoudev". To po chvíli začne otravovat. Je sice hezké, že se film odehrává ve Varně, Paříži, Římě či Budapešti, ale z oněch míst kamera často nevykouzlí kromě pár běžných turistických prvků nic nového, chybí zde i zajímavá akce v ulicích, a když už, tak se vše odehraje na pavlači nějakého činžovního domu. 50 Cent, no budiž, docela příjemné zpestření. Ale u děje, ostatních postav, a to včetně těch hlavních jsem čekal nějaké lepší prokreslení nebo posuny. Třeba je divné, jak se z holky najednou bez výcviku stala taková ultradrsňačka. Nakonec si podle mne pro sebe film kradou Rose Byrne v roli naprosto blbé milionářky a Peter Serafinowicz jakožto oplzlý italsko-britský agent. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni