Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Scraffy

Melissa McCarthy sa snaží, ale nejde jej to. Sú tam síce nejaké vtipné pasáže, ale inak je to celkom slušná nuda. A to by pri komédií nemalo byť, nie? ()

Shitonit

No podle mě to je nejlepší špionská parodie, která snad ani není parodií ale multižánrovoukomedií, kterou si rád zařadím mezi svých topten. Doprdele, kolik toho tam už mám.. no je to asi vo tom: Susan je tlustá kráva, která touží vojet agenta FDajna. Fajn natáhne bačkory v akci, sejme ho Rejna přímo do voka, tudíž nasraná Sjusn vletí po hlavě do světa vopravdovejch 00sedmiček, aby Rajně natrhla holčičí prdel. Celý se to vomotá kolem světa, Holky se trochu spřáhnou, a spolu vyvraždí celej klub zabijáků, do čehož vstupuje padouch s napomádovanou kebulí, kterej touží sežrat všechny ty třpytky a vyhodit svět do luftu. Vlastně jen prodat tu prskavku, no a to celý dokonale kořeňuje princ Jásoň. Nu a nějak ke konci se vokáže, že Fajn není tuhoš, ale dvojitej agoš, a pak se vokáže, že je furt agent, no a pak se to vokončí hepáčem a Jásoň odplouvá po Balatonu na jih. Málo ? No mě to docela stačilo, na přidělení pjeti stars, páč krom senza děje, se v tom furt něco děje, a ještě v tom je pořádná hromada super hlášek. Howgh. ()

lusa

Takto nejak to vyzerá, keď sa stretne partia hercov, ktorí si skrátka sadnú. Špión paroduje a paroduje skvele. Plno vtipných scén, hlášok a Statham, ktorý si robí prvotriednu prdel sám zo seba, sa v tom očividne našiel. Výborná oddychovka. 4* ()

Zolky

Fakt som už dávno nevidel takúto dobrú komédiu. Herecké výkony neskutočné, takmer všetky vtipné scény fungujú. Od prvej sekundy až po tú poslednú som sa bavil a úprimne sa smial. Stathamovi strašne sadla rola debilného agenta a práve na ňom som sa najviac bavil. Určite si to ešte pozriem minimálne raz. ()

liquuid

Celkem milé překvapení. Jason neskutečnej !!! Nějaké pasáže jsou sice lehkomyslné a primitivní, ale zbytek to rozhodně zahladí a máte z toho parádní komedickou show. ()

Athree

Šel jsem do kina s tím, že to bude průměrná komedie, ale opravdu mě to překvapilo. Chvílemi jsem si říkal, že těch vtipů je tam až přeplácaně. Melissa McCarthy mě jako vždy nezklamala. Opět skvělé. Opravdu dobré obsazení, včetně samých nádherných modelek které mi nedali spát. Doporučuji! ()

Pavoll

Tak toto je bezpochyby, aspoň pre mňa najlepšia komedia tohto roku. Jason Statham bol užasný, škoda že len sa neobjavoval častejšie. 9/10 ()

carter...

60% Čím začít. Na současnou americkou produkci se situační komedie chová překvapivě v rozumných mezích a nezabředává jak bývá zvykem do nevkusných, fekálních, fuckkadenčních a jiných nízkoúrovňových zvrhlostí. Nebylo by, aby si takovou obdobnou roli zde nestřihl ,,italský" svůdník, agent Peter Serafinowicz s jeho nenechavými chmatavými ručičkami. Když už ale chmatá podruhé, potřetí, možná počtvrté, možná i popáte,... tak tudy cesta nevede. Melissa McCarthy nepatří mezi herečky, které bych osobně vyhledával, ale její spojení v tomto filmu u mě překvapivě funguje. Ano, je to prosezená boubelka od stoláku, ve které spí hrdinka s pistolí v ruce, ale do jisté míry je to i parodie, takže to beru. Naopak Jasona Stathama si rád vyhlédnu. Ze zdejších komentů mám však pocit, že je tu za svůj výkon přeceňovaný. Přece jen tu hraje významně malou (vedlejší) roli oproti Melissa McCarthy, ve které prostě nemá tolik prostoru. Ikdyž někdo může namítnout, že ,,není malých rolí, pouze malých herců". Nelze však upřít, že tato dvojice se výhradně stará o komediální scény a určitá sebeparodie Stathama je dobrá. Tento snímek měl však určitě mnohem větší potenciál, který zůstal dosti nenaplňen; alespoň pro mě. Souhrn: na americkou produkci překvapivě solidní komedie. V obecné rovině průměr, který nevylepší pár slušných scén a hlášek. Proč vidět: 1) Śílené historky ujetého agenta Ricka Forda (Jason Statham) 2) Melissa McCarthy vs. Rose Byrne ve scéně v kuchyni 3) Za rok vyjde pokračování Spy 2 a lepší už to pravděpodobně nečekejte ()

darthvader77

V tomhle případě se musím přiklonit k táboru odpůrcu a vůbec nechápu ty přenadšené reakce. První věc, dle plakátu uvedený tady na webu jsem čekal, že Statham, McCarthy a Law dostanou zhruba stejně prostoru. Špiónská akční komedie by o téhle nesourodé trojici na misi nemohla mít chybu, jenže naneštěstí se Jude Law objeví jen v prvních deseti minutách a pak nakonci (přičemž vzkříšení Bradleyho Finea je hrozně předvídatelné) a Jason Statham se vždycky na chvilku vyrojí a zase zmizí, přičemž po většinu času ze sebe děla před kamerou absolutního retarda, k jeho cti slouží, že i toho debila uhrál s noblesou. Kdo tedy zbývá? Melissa McCarthy, která vůbec nehraje zle, pouze její postava střídá ze stádia neuvěřitelná frajerka do stádia absolutní blbka, což tolik nevadí. Co už vadí, je proměnlivá kvalita vtipů, z nichž většina je prostě průměrných až podprůměrných a celkem podařená akce a pár luxusních gagů, především ve druhé hodině, nedokáží zachránit celkový mdlý dojem, který je pak ještě umocněn závěrečnou konfrontací. Přitom já se opravdu směju snad při všemu, kupříkladu Všechny cesty vedou do hrobu jsem opětkoval (při scéně, kdy Susan blije z patra na mrtvolu pod ní, jsem si zasteskl po časech, kdy Barny kálel elegantně do buřinky.), rád si pouštím vide SW muzikál a Otravného pomeranče, ale tohle mi prostě nesedlo. Určitě to není kvůli skvělé Mellise, spíš prostě kvalita těch vtipů a nedostatek pro mé oblíbence Stathama a Lawa mi nedovoluje jít s hodnocením výš. A že třeba brilantní bitka v kuchyni byla naprosto perfektní. Navíc, když si tohle člověk pustí po Kingsmanech, je to jako, kdyby vyšel z francouzké restaurace na ulici a tam ho sejmul skinhead cihlou. Nezbývá doufat, že případně pokračovaní se ponese v lepším duchu. ()

Levak.Bob

Po dloubý době zas nějaká parádní krimi-komedie. Melissa McCarthy překvapuje v každym momentě! Jason Statham vzal roli kterou bych od něj nečekal, ale tím víc mě to těší. Určitě se na to podívejte, je to moc fajn záležitost co kombinuje víc žánrů. ()

RafaKrakal

Nechápu vysokému hodnocení. Pro mě jeden z nejnudnějších filmů co jsem za poslední dobu viděl a musel jsem se přetrpět k posledním 15 minutám, které byly alespoň trochu komické. Film je v podstatě pouze sérií na sebe navazujících trapných "vtipných" hlášek, které však nejsou ničím zajímavým podloženy, a to ani kvalitním dějem, jelikož film v podstatě ani děj nemá. Jediný, kdo mě nutí nedat tomuto filmu nálepku "odpad" je Jason Statham, jehož repliky jsou docela úsměvné a ve filmu je v podstatě jedinou postavou ke které jsem necítil celou dobu obrovské antipatie. Rozhodně nedoporučuji a dávám jednu hvězdu z milosti za Jasona a úvodní píseň, která může směle konkurovat kdejaké písni na začátku Bondovky. ()

Guran odpad!

Blbost s výborným Jude Lawem a příšernou Melissou McCarthy, u které nechápu, jak může dostávat takovéto "komediální" role. V jejím podání jsou trapné a nezajímavé. Fim je jen okrádačkou jiných filmů. Srandovní není v žádném případě. Zvlášť, když Melissa promluví, to už jsem byl připravenej film vypnout. Ikdyž jsem očekával, že se u filmu pobavím, tak jsem ho vypl po několika minutách! Zbytečný a trapný film, ve kterém ani Jude Law nedá hvězdičku na víc. ()

Joedas

Po velkém rozmýšlení nakonec přimhouřim oči a napálim tři. A nevim ani za co. Nebýt jediného stáleho vtipného elementu - Stathama a fóru s Colinem(nebo jak se to jmenoval), bylo by sledování skoro až utrpením. ()

hynn3k

Asi jsem trochu sofistikovanější (možná je to naopak a mně nedochází film, ale spíš ne), protože tenhle fekální a sprostý humor na mě nějak nefunguje. Resp. funguje, ale musí s ním přijít Statham. A na to je ho ve filmu málo. Překvapivě Špión funguje líp jako bondovka, než jako komedie, protože při dialozích jsem čekal, kdy konečně přijde něco vtipného. A často nepřicházelo... A 50 Cent tady je tak půl minuty, ale naprosto si ji získal pro sebe. "I just had some goulash. The shit was on point!" ()

mirkath1

Trochu jsem se obávala, protože hlavní hrdinka mi nebyla příliš po chuti /holt předsudky -moje chyba /. Jsem ráda, že jsem přece jen na film koukla, musela jsem se pořád jen chechtat :) Suprové hlášky a suprová komedie :) Ode mě plná palba, už si nebudu o nikom dělat závěry předčasně. Po druhém zhlédnutí myslím, že bych skousla i dvojku :) ()

johnsnow

Rozhodne super komédia s dobrými hláškami i krvavou akciou. Zasmejete sa, zabavíte a budete sa čudovať jak dokonalého vola zo seba statham spravil. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni