Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Ombak▼Penari

Mě to prostě nebavilo. S vědomím, že nejsem obecně zrovna příznivec špionážních filmů, dávám průměrné hodnocení, ale v hloubi duše bych šel ještě níž. Bohužel vtipný byl pouze trailer, ve filmu to funguje dost mizerně a Melissa McCarthy mě prostě nebere. Chválím aspoň Jasona Stathama, tenhle plešoun pobavit umí. ()

MickeyStuma

Velice povedená akční komedie jaká tu skutečně poměrně dlouho chyběla. Přínosem je, že se nejedná o potrhlou a trapnou parodii všeho možného. Melissa McCarthy se tu ve své roli mimořádně vyřádila a je vidět, že si to náležitě užívala. Už samotný začátek snímku napovídá o agentském filmu a když začnou titulky ve stylu Jamese Bonda, je vše potvrzeno. Že ale půjde o robustní krapet ztřeštěnou operátorku od počítače asi nečekal nikdo. Na snímku je znát stará dobrá škola takovýchto snímků z dob 90.let a není to vůbec na škodu. Má to pevný scénář, švih, vyrovnanou akčnost s humorem sobě vlastním a absenci viditelných přehnaných speciálních efektů. Tohle se povedlo. ()

t0ny

Těšil jsem se na chytrou parodii na špionážní filmy, dočkal jsem se zoufale průměrné komedie(?), kde pobaví pouze postava Jasona Stathama. Zápletka je hloupoučká, Jude Law nemá co hrát. A Mellise McCarthy role sedí asi jako prdel na espresso šálek. 40% ()

Octane

A je tu další akční komedie v hlavní roli s naší Melissou. Po Drsňačkách se vrhla do tematicky podobnýho filmu a podle mě to vyšlo. U filmu jsem se docela zasmál, možná to bylo i tím, že když nadávala, tak mi připomněla Willa Ferrela z filmu Get hard. Každopádně, film mě mile překvapil. Nic extra jsem od toho nečekal a to se mi vyplatilo. Celkově herecký obsazení bylo super. Jude paradni, Rose jako badass taky. Ale co nebo spis kdo neměl chybu byl Jason. Jeho hlášky, britskej přízvuk a finální část filmu neměla chybu z jeho podání. Jsem rád, že si herci ze sebe dokážou udělat srandu a přijmout i takovouhle roli blbečka. Díky výpravě jsme mohli vidět krásný města, to bylo taky supr. Celkově se mi to libilo, Stopáž akorát, akční slow-mo záběry, vtip a herci super. Občas ten vtip sice zaváněl až trapností, ale bylo to je párkrát. Film doporučuju, neurazi a docela pobaví. ()

Rockerman

Já nemám problém s tím, jak Melissa vypadá, ale s tím jak hraje. V akčních scénách ji to té "hrošici" člověk věřit nemůže, ale právě tyto scény jsou aspoň většinou vtipné a drží film nad vodou. Daleko větším problémem je, když otevře ústa, aby pronesla nějakou repliku nebo vedla dialog. To je katastrofa! Bohužel ani z ostatních herců nevychází nic duchaplného nebo legračního a tak opět jsou to kecy, které srážejí film dost hluboko. Do odpadu až ne, ale dal bych to tak na stejnou úroveň, jako jiný "hit" pana režiséra "Ženy sobě". ()

BOURQUE

Pre mňa príjemné prekvapenie. Aj keď ja osobne až tak moc nemám rád filmy od Melissi, ale tu bodovala na plnej čiare. Asistencia od J. Law a od J. Stathama je perfektná. Ďalším veľkým žolíkom je práve J. Statham, ktorého monológy („už som oživoval sám seba“, „už mi odtrhli jednu roku a ja som ju dal späť s tou druhou“, „čipy“, ...) a dialógy s Melissou sú viac ako vtipné. Som zvedavý na pokračovanie. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Wallis3

Ten film byla tak šílenej, až by se mohl považovat za dobrej a tak dobrej, až byl ve své podstatě šílenej ☺gagů a hlodů tam bylo požehnaně a Statham, ten perlil. Zasmál jsem se té, trapnosti, když ta tlusťoška nakopávala všem zadél takovým způsobem, že Jackie Chan je břídil. Ale po druhý už by to nebylo ono, a někdy to byla spíš ukecaná hovadinka, takže za tři stáry. 21.5. 2017! Spletl jsem se. Po druhý to byla pecka a zvedám na čtyři!! ()

Toka

"Dvě hodiny jsem vyklepával hlavu do původního tvaru. Kruci, dvě hodiny!" - Kryton. Né ale teď vážně, co se fakt nepovedlo. I když to bych tu mohl zastihnout ještě pokračování v podobě prequelu, takže radši začnu tím, co se povedlo. Jason Statham, Rose Byrne a pár dalších scének. A tím jsem prosím pěkně skončil. Jsem si jistý, že teroristickým útokem v Paříži a označení Prahy jako drogové doupě (už zase) nebyla úmyslná narážka, že ne? Ale abych jenom nekřivdil, italský stereotypy pobavily. Nicméně tohle je vyloženě tragedie, občas si říkám, proč jsme doprdele nechali dojít emancipaci žen tak daleko. A přirovnávat Spy ke Kingsmenům, to je zhruba stejný, jako postavit show Pavla Novotného vedle Montyho Pythona. ()

Qeo

Po špionážním roku 2015 (Specter, Man from UNCLE, Misson Impossible 5 a Kingsman) je tu konečně i špionážní komedie. A proč neobsadit mé dvě velké hrdinky Melissu McCarthy a Mirandu Hart. Ano má to pár trapných momentů. Ale když se člověk směje až lítají slzy, není moc co řešit. ()

Raziel_cz

Ano, je to přesně taková píčovina, jak to vypadá, Kingsman je lepší a opravdu se netěším na ženskou verzi Ghostbusters. A když jsem tohle dostal ze systému – je to ale poměrně stravitelné. Začátek nabudí na dobrou akci a fungující humor, následující hodina ale bohužel intelektuálně poklesne na úroveň nejtrapnějších dílů South Parku. Akce je pořád fajn, ale vtipy založené na tom, že velitelství CIA má problém s netopýry, někdo vydává prdivé zvuky a záporáci si pořizují fotky penisů jsou hodně laciné. Dost tak překvapí přelom do druhé poloviny a přerod hlavní postavy v superagentku. Sledovat Melissu McCarthy jak někoho sprintem pronásleduje, exceluje v boji na nože nebo se houpe na helikoptéře je sice absurdní, ale upřímně zábavné. Že mají nejlepší špioni IQ pod 70, s tím už do toho holt musíte jít a pak vám ty dvě hodiny ani nebudou připadat přepálené. ()

Ben Nevis

Zasmála jsem se více než dvakrát, což je průměr u amerických komedií. Film funguje jako parodie na bondovky i jako film typu "jsem tlustá, tak se musím válet po zemi v komediích". Melissa "Coop" je však z celého ansámblu nejméně vtipná a nejhůře napsaná, protože na začátku je to nesebevědomá pipka, která se promění v méně nesebevědomou pipku mluvící jako dlaždič. Už se nedivím, že jsem měla z té sprosté tlušťošky nakopávající rozkroky špatné sny. ()

chrispe

Obstojná, nenáročnå zábava. Viděno v kině a můžu říct, že nelituju času, ani peněz. Zasmála jsem se pořádně. Je to někde na pomezí tří až čtyř hvězdiček. ()

Torpid

Přesně tyhle role neohrabané, tlusté ženské, která zvládá nemožné, Melissu McCarthy proslavily. Právě pro ně jsem jí dloho nesnášel. Až ve filmu St. Vincent ukázala, že by skvěle zvládala i charakterní role, a já ji vzal na milost. Jenže prachy a sláva jí budou vybírat tuhle "komickou" postavu i napříště. Tady slonice Melissa "komicky" skáče přes auto, honí na mopedu auto, srovnává se s manekýnou, platonicky miluje supermuže a přepere řadu agentů, legrace to ale není žádná. Ve skrytu duše si přeju, aby jí jako kdysi Billa Murraye, tohle zaškatulkování začalo líst krkem a aby se na to už vybodla. Jinak měl film dost peněz na výpravu, na dobře se parodujícího Stanhama a Jude Lawa. I tak jsem to ale nemusel vidět. ()

bararich8

Jednoduše dobrá komedie, jakože fakt vtipná, většina věcí sedla a trapného toho bylo pomálu. Nepřináší nic moc nového, ale jinak to šlape jak americká komedie má, 4*. [Filmový víkend 2015] ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni