Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

farfalla

V této konverzačně-akční komedii nikdo není takový, jak se prezentuje. Susan Cooper (Melissa McCarthy), sedí v kanceláři a perfektně všestranně podporuje tajného agenta Bradleyho Finea (Jude Law) a tváří se, že je spokojená, protože ho má tajně ráda. Bradley předstírá přátelský zájem o Susan, jinak je to bohatý, suverénní necita. Jejich šéfová Elaine Crocker (Allison Janney) je povýšená elitářka, ale odhalí Susanin potenciál. Rick Ford (Jason Statham) vystupuje jako nepřekonatelný profesionál, ale je to zmatkář, který potřebuje pomoc a objetí. Kamarádka Nancy (Miranda Hart) si sebe představuje jako agentku, dokonce má připravené i krycí jméno, ale v praxi akci spíše ukecává. Aldo (Peter Serafinovicz) vypadá jako italský agent posedlý sexem, ale ve skutečnosti je to kamarád. Parodie Jamese Bonda v sukních je trochu akční, dost drsná a hodně ukecaná, protože skoro všichni si vyzkoušejí nové role – být dvojitým agentem, akci v praxi, spolupráci se ženou. Není to žádný velkofilm jako Bond, ale pobaví. ()

SpaceOdyseus odpad!

Vydrzel jsem asi dvacet minut. Kdyz tak koukam na procenta, ztratil jsem smysl pro humor, ale radsi budu koukat do zdi nez na trapny radoby forky tlusty Melissy. ()

Lefty86

90% a to s čistým svědomím, já mám komedie rád ale nebýt Stathama tak bych si téhle ani nevšiml,ta jeho role je tu sice malá, ale když je na scéně a zahlásí něco o tom jak je boží a nejlepší stojí to za to. Hlavní hvězda je tu někdo jiný a taky má nejvíc času na plátně. Akční sekvence byli dobře natočené, hlavně na začátku s Jud Lawem a několikrát jsem se upřímně zasmál což se u mě, vcelku protivného člověka, cenní :-) ()

Perverz

To snad ani není možné, jak vám může jeden herec/čka zkazit, teda zkurvit celou podívanou. Každý je jaký je, proti nikomu nic nemám, ale to jako fakt nemohli obsadit někoho jiného než toho prasomuta přežraného Mellisu McCarthy?? No táák. Proti nikomu nic... Každý má nějakou herečku/herce, kterou nemusí. A Miranda Hart? Další zvěrstvo na vašich obrazovkách. Kdyby měli vedlejší role.. Jo, tak k filmu tedy. Ta první půlka total zívačka, ale úděsná. Kdyby to tak jelo do konce, jasný odpad by moje hodnocení bylo. Pak se to rozjede. Akce? Hm, ty bitky, přehledné, ostré, krvavé.. Statham, :D. Zkrátím to, pokud vám ty držky dvě nebudou kazit film, jako mě (jinak by to bylo na 5*), tak se pobavíte. Ostatní dámské osazenstvo ale na jedničku, ou ou, Morena Baccari, Nargis Fakhri, Rose Byrne a její nohy... Zaslouží si to určitě alespoň 4, ale fakt nemůžu. Melisso-proklínám tě!! Zdechni!!! ()

lucijelucije

Někdy mi hlava nebere, kde některé snímky berou tak vysoké hodnocení. Dobře, výborné herecké obsazení, ale dál? Vždyť parodie dává větší váhu na obsah, než tady tenhle Spy. Absolutně nevtipné, absolutně trapné, bez zápalu, nápadu, bez jakéhokoliv napětí. Vtipnost střídá neurvalost. Kéž by člověk mohl říct, že tenhle film má v sobě všehochuť, jenže nemá, má v sobě maximálně nechuť se dodívat do konce. ()

oRi11

Zábavná komedie s příjemně zamotaným příběhem a dobře gradujícím humorem, kde vtip a akce rozhodně nechybí. Hlavní hrdinka (“manželka Santa Clause”) Melissa McCarthy roli zamilované agentky zvládla velice dobře, přesto jsem se daleko víc těšil na scénky nešikovného agenta Jasona Stathama, který si zde dělá srandu sám ze sebe a funguje to opravdu výborně, jen je škoda, že nedostal ve filmu více prostoru. ()

Lionheart

Doporučuji (překvapivě) v dabingu a necenzurovanou verzi, protože tu jsem si užil mnohem víc než předtím. Jason Statham těžce vládne. ()

ondrula

Poměrně zábavné. Jude Law má obdivuhodný talent zahrát si agenta 007, mohl by si to někdy zkusit na ostro. Melissa McCarthy se ze všech sil snažila zahrát vtipnou a zajímavou sympaťandu, ale je jí vidět na ksichtě, že je to typická americká zamindrákovaná vyžraná prdel. Statham dobrej, přijde mi, že v komediálních rolích je hustější než v těch akčních. ()

Prochy38

Velmi povedená parodie. Takových, právě na špionské filmy, je mraky. Ale tento mi fakt sedl. M. McCarthy nemusím, ale na tuhle roli byla asi zrozená. Film ovšem táhne nádherná R. Byrne a fakt parádní J. Statham. Ten si roli evidentně užil. Nebylo vždycky ideál, pár trapných momentů se objevilo, ale musím říct, že jsem se opravdu bavil. ()

vander19

Roztomilý príbeh o Popoluške zo CIA, ktorá sa dostane na bál resp. do akcie totálnou náhodu. Film, ktorý priam prešpikovaný skvelými hercami ako Jude Law, Statham, Rose Byrne, ale ponúka len priemernú zábavu. Je to taká imbecilitička vhodná pre US diváka. Na humor náročnejšej Európe nie je možné, aby toto predstavenie zaujalo. Melissa McCarthy sa napriek tomu snaží čo jej sily stačia. Je taký atypická herečka Hollywoodu. Nemá sexi postavu, dokonalý zadok, ale aj napriek tomu prerazila. Niečo ako Polnišová. Autori mohli dať viac priestoru Stathamovy, pretože jeho hláškami ma dostali. Občas super, ale miestami nudné a až moc komediálne spravený film. Resp. paródia na Bonda. ()

jasiska

Genialita. Rehotala som sa jak najatá. Ako akčný film samozrejme veľmi priehľadné, ale ako komédia úžasné. Očividne kvalitná výprava. Navyše oceňujem, že by film prešiel Bechdelovej testom :-) Melissa McCarthy rulez! ()

peetriss

Komedie ve stádiu pokusu! Špión opravdu není můj šálek čaje, jako komedie je více trapná než vtipná, jako parodie funguje jen omezeně, a Melissa McCarthy opravdu nemá na to být schopnou komičkou ani herečkou. Účelové využívání obhroublých a nechutných prvků je tradičním symptomem nedostatečného smyslu pro humor (o inteligentním humoru nemluvě). Zajímavá byla Rose Byrne, která si svou načesanou fiflenu s chutí užívala, ale to je opravdu hodně málo. ()

bloodcountes

Ani nevím, jak sem k tomuto filmu přišla, obvkle se žánru "americká komedie" velkým obloukem vyhýbám, ale fakt nelituju. Tohle je velice střídmá komedie, humor je dávkovaný poměrně obezřetně a je takového druhu, který dokážu ocenit, nebo je ho tam tak málo (ty řachandy kolem prdění, držení za prsa a podobné hrubozrnné vtipy) že to dokážu odfiltrovat a prominout. Naopak jsem se mnohokrát s chutí zasmála, opravdu s takovou chutí, že si to zaslouží i pátou hvězdu. Tu madam zatím z jiných filmů asi neznám, ale přestože obvykle nesnáším ten typ korpulentního bodrého a ultrahehevtipného bagru, co se filmem řítí jako neřízená střela, tak tady ta paní byla velice přirozená a sympatická. Výborně zahraná mnohovrstevnatá role, klobouk dolů. Potěšilo by mě, kdyby podobných "bondovek" se Susan bylo natočeno více. Komentář, který to řekl za mě: MATTY ()

Jaro_slav

Vůbec nechápu, jak něco s potenciálem proměnit se v naprostou sračku mohlo dopadnout takhle skvěle. Má to švih, nápady, skvělý herce, zábavný lokace a i patřičnou míru blbostí. 80%, bosoms! ()

Renfield

Tak jsem předpokládal, že mi Melissa McCarthy v roli agentky dvakrát nesedne a také se tak stalo, i když se snažila, ale prostě to nebylo ono. Kdyby tu tak měla méně prostoru a naopak více prostoru by bylo pro výborného Jasona Stathama, který mě mnohokrát řádně rozesmál, potom by to byla úplně jiná komedie. Ke zmíněné "jiné komedii" by přispěla i kratší stopáž... dvě hodiny je přeci jen příliš. I přesto je to nadprůměrná parodie, která staví hlavně na povedeném scénáři a režii. Akční scény by se neztratily ani v opravdové bondovce, vůbec když je v nich Jude Law, kterému role agenta sedí. 60% ()

Mikino00

Film působil spíše jako spojení několika scének do jednoho celku. Sází se zde na komediální stránku a ta mi úplně nesedla, moc často jsem se nepousmál, ale i přesto film málokdy zabředl do trapnosti, což je velké plus. Dějově nemá film čím překvapit a moc zajímavý není. Vyzdvihnout tak zbývá hlavně vedlejší postavy jako Stathama či italského kolegu. ()

geimz

Toľko chvály čo som sa tu dočítal, len aby som musel pretrpieť Melissu McCarthy a jej stupídne fórky celé dve hodiny. Tá žena je absolútne nevtipná a obsadiť ju do hlavnej role podobného filmu, je celkom mimo misu. Aspoň pre mňa, vyzerá to tak že väčšina ľudí si tu ten tupý humor veselo užíva. Jediné, čo to trochu zachraňuje je geniálna rola Jasona Stathama, pri jeho eskapádach a historkách, čo všetko zvládol a dokázal, sa dá schuti zasmiať. No má príliš málo screen timu. Keby aspoň ten scenár nie je vyložene podpriemerný... ()

Kejf.

Fakt jsem netušila, že se budu tak skvěle bavit! Z velké části za to může Miranda Hart, z trochu menší části Melissa McCarthy. Kdyby tam nebyl Jason Statham, vůbec bych se nezlobila. Každopádně za mě nejlepší komedie od We're the Millers :) ()

Zombi

Parádní špionská komedie, která se nebrání Rkovému ratingu. McCarthy se dá snést a Statham v dokonalé sebeparodické roli, větší macho prostě není. Akce slušná, vtípky pobaví. 4 hvězdy. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni