Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Triple H

Veľké zlepšenie oproti jednotke. Logika nehapruje toľko ako v predchádzajúcej časti, čo je z môjho pohľadu veľmi vítaná zmena. To neznamená, že by sa postavy miestami nechovali ako idioti, ale krok vpred je krok vpred. Šťastnou voľbou bolo aj ukázať rôzne formy priebehu samotnej očisty a sociálne-kritický aspekt vyznel o poznanie efektívnejšie. Frank Grillo prekvapivo fajn. Carmen Ejogo som videl prvý krát, ale tiež by si zaslúžila kariérny postup. Skrátka je vidieť, že sa DeMonaco snažil vylepšiť čo sa dalo a takáto snaha sa cení. ()

chelseaman22

Máš 200,000 dolarů? Tak si pojď aristokrate zastřelit chudáka! Máš 100,000 přebytečných dolarů? Tak si domů objednej Afroameričana na porcování ještě za tepla (ale pošli pro něj Maybacha!)! Máš doma odstřelovací pušku ze SSSR a nemáš pro ni legální využití? Tak zalehni na střechu paneláku a počkej si na zajíčky prchající před kamionem, jež ze sebe chrlí protipancéřové kulky! 92% ()

SniperG1

Málokdy se stává, že dvojka jasně předčí jedničku jako v tomto případě! Mnohem více napětí, akce, kvalitnější záporáci a pár fakt povedených lekaček! Vůbec se nebráním třetímu dílu...80% ()

Saraph

Určitě jsem se bavil víc než u jedničky. Tím, že se většina filmu odehrávala na ulicích, bylo konečně dost dobře vidět, co se při noci očisty děje „tam venku“. To jsem přesně vytknul prvnímu filmu. Nebyl špatný nápad udělat ten film z pohledu někoho, kdo nezabíjí poprvé. Frank Grillo hraje i ve třetím filmu, proto věřím, že bude ještě lepší než tento. ()

viperDavid

A tak prišla druhá očista. 12 hodin smutku, střílení, bodání, řezání, pláče a radosti. Něco takového bych taky zavedl u nás, mám totiž jednoho kolegu..... teda chtěl jsem říct, že se to povedlo, ale víc než střílení a zabíjení spíš ta potomnělá atmosféra. Pro hnědopichy bude určitě největší problém jeden hero proti celé armádě, ale tak to už bývá ()

kinghome

Sorry ale musím... Lukrecie ty nejsi moc normální co? Co jsi jako čekala? Viděla si jedničku?! Čekala si, že tam bude Sněhurka a bude se tam honit se zvířátky?! Ano Purge 1 i 2 jsou o zabíjení lidí, je to HOROR/THRILLER/AKČNÍ přečti si to, to že je něco zadarmo neznamená, že tam musíš hned jít a pak tu kazit hodnocení, když takový filmy nesleduješ, tak na ně někoukej, fakt nevím co sis myslela... Díky...... Tak a teď k filmu. Škoda toho začátku filmu, sice tam musí bejt nějaký vysvětlení a něco aby jsme se vcítili do postav, ale trvalo to dlouho, hlavně linka s matkou,dcerou a dědou. Ale jak se setkají všechny páry a sympaťák Frank Grillo, kterej se pomalu ale jistě stává jedním z mích oblíbenců, tak se to pořádně rozjede a není čas se nudit. Konečně ví, co od Purge chtějí, né jako v jedničce, kde byla každá část filmu úplně něco jinýho. Dvojka se hodně liší, jde vlastně o úplně něco jinýho, co se vyprávění a celého příběhu týče a je to krok správným směrem. Jeden moment si budu pamatovat na pořád a to scénu "Miluji tě" :D Prostě dokonalost. Jen ten konec mě trochu zklamal, ale to je normálka u amerických filmů. Škoda, mohlo to být za 5* A jak píše Dzeyna, vždy po dokoukání Očisty mám chuť zabíjet lidi, myslím, že nás bude takových víc :D ()

FaceMan

Po slabej jednotke, kt. bola dosť nudná som ani nemal chuť sa púšťať do dvojky. Nakoniec som si povedal že to hádam horšie jak jednotka byť nemôže a mal som pravdu. Hlavný hrdina kt. chce vykonať očistu z pomsty mi prišiel celkom sympatický. Čo sa však nedá povedať o zvyšných dvoch rodinkách. Samozrejme je to hlavný hrdina tak prečo ich nezachrániť, veď ja som si chcel spraviť iba pomstu ale namiesto toho zachránim pár ľudí. To bude určite lepšie. Behanie po meste bolo omnoho lepšie ako sa len pozerať hodinu a pol jak v jednotke boli všetci v dome. S konečného hľadiska to bolo na odviazanie fajn, netreba sa pozastavovať nad určitými vecami a radšej iba vypnúť mozog. Slabšie tri hviezdy ale oproti jednotke som sa toľko nenudil. ()

Sfinkter

Stejný problém jako u jedničky, velmi slibný rozjezd končí v hnoji. DeMonaco asi bude potřebovat trojku k poslední šanci. Přese všechno je asi dvojka o něco lepší než jednička - ne však o moc. ()

LiborGondek

Lidstvo zkažené a zvrhlé, 364 dní v roce vzhlíží k bohu, den zabíjí. Ač se to zdá hrozné, bohužel mi to nepřipadá - obzvláště v USA, v extrémně "pokrokové" zemi, kde má navíc každý zbraň - nereálné. Snad se podobné vize nových otců zakladatelů nedožiji jednoho dne i já zde u nás... ()

Avathar

Je to bez debaty: DeMonaco si zaslúži pochváliť. Prvá OČISTA sa snažila silou mocou pôsobiť hororovo, psychologicky a tiesnivo, čo jej takmer vôbec nevychádzalo. Potešilo ma preto, že režisér sa vyprdol na pôvodný koncept "home invasion" a urobil dvojku tak, ako si to absurdný námet žiada: ako drsný akčný survival thriller. Pritom sa na to mohol vykašľať a urobiť dvojku ako kópiu jednotky tak ako to zvyknú tvorcovia ostatných sérií (áno, dívam sa na vás PARANORMÁLNE AKTIVITY). Celkovo je to po všetkých stránkach svižnejšie, akčnejšie a dynamickejšie ako jednotka. DeMonaco sa síce opäť nevyhol niektorým nešvarom (predvídateľnosť scenára, odhadnuteľnosť niektorých zvratov), ale celé je to viac vyvážené a viac to drží pokope. Kvitujem, že sa DeMonaco snaží nápad ďalej rozvíjať (partizánska opozícia voči Očiste) a konečne sa - aspoň miestami - nebojí absurdity, hyperboly a čierneho humoru (aukcia plná zazobaných sadistov). Postavy sú sympatické, hlavný hrdina dostatočne badass a vo výsledku to na mňa pôsobilo o dosť napínavejšie ako jednotka. Poctivá práca a musím konštatovať, že sa teším na prípadnú trojku. A sám som tým prekvapený. ()

Bobik9

Trochu mě mrzí, že někdo přijde s takhle skvělým námětem a nedokáže využít plně jeho potenciál. Kdyby se Očista udělala jako brutální a naturalistické R, tak je to mnohem větší pecka. Takhle se jedná o americký akční průměr, který vybočuje jen tím skvělým nápadem. Další výtkou je určitě herecké obsazení. Jednička měla alespoň Ethana Hawka, ale Frank Grillo je jasný stupínek dolů. Nicméně, suma sumárum byla dvojka o maličko lepší než první díl a rozhodně jsem velmi zvědav na třetí pokračování, které jak doufám přijde. ()

Ryuuhei

Tak tohle byla Očista se vším všudy! Měl jsem předtím tu čest vidět jak nejnovější, prequelový film, tak klaustrofobického předchůdce, a tohle je zkrátka prvně, co se téma představilo v celé své kráse i škaredosti. Ať už šlo o pocit napětí z neznámého před, zoufalé pobíhání po nebezpečných ulicích během, nebo nějaká ta klišé pointa po. Vše do sebe zapadalo a i když zejména záporák zůstával nesmrtelným, jak je u akčňáků zvykem, celé počínání jedné skupinky a sem tam nějaký nečekaný vývoj děje zkrátka bavilo. Jsem zvědavý, co předvede Volební rok. ()

Tereszka33

Jednička pro mě byla milým překvapením s oblíbenou herečkou a dobrým nápadem. Dvojka mi byla, ale milejší. Akce, násilí.. Bylo se na co dívat. Napětí zde nechybělo a člověk neměl čas se nudit. Sympatické obsazení, i když mi přijde, že ten páreček tam byl trochu navíc. Tak teda zase za 364 dní... ()

ywo666

Dvojka Purge sa nesie v štýle bigger longer uncut. STáva sa z toho regulérny akčný film hororové a thrillerové prvky sú len ako bonus. Grill Franko ostal osamotený ako jediný herec, ktorý za niečo stojí. Na filme sa mi páčilo skoro všetko. Akcia, násilie, rozvinutie myšlienky Purge do pokročilých verzií. Kopec dobrých samostatných scén. Všetko by bolo ok. Keby postavy neboli tak extrémne jebnuté. Tá černošská dcérenka ma srala mimoriadnym spôsobom. Viac menej každý sa tu správa retardovane. Áno. Príležitostne aj Grillo. Koniec mohol byť lepší aj keď určitú štýlovosť mu nemôžem uprieť. Keby neboli postavy hlúpe dal by som 4*. Takto iba 3* a poprosím Purge na tú debilnú černošskú dcéru. Sama o sebe ubrala filmu tak 10% z môjho hodnotenia. ()

venison

Jednička mě tehdá překvapila svou originalitou, která samozřejmě ve dvojce už nepřekvapila.. Hlavní aktéři byli na zabití (škoda, že jich umřelo tak málo).. Bát jsem se za celou dobu nezačala a „lekačky“ taky nic moc extra.. Jako relax pro klidný večer celkem dobrý :-D ()

TKKMR

Frank Grillo je sympoš a sekáč. Toho málovravného avengera, čo tu stvárňuje som mu úplne zožral a je to práve on, na kom toto skvelé pokračovanie celé stojí. ()

VanTom

Jakkoliv by myšlenka "očistné noci" opravdu nemohla fungovat, jako základ napínavého akčního béčka o přežití v krví zbrocených vražedných ulicích posloužila ideálně. Pokračování ji zajímavě rozvinulo i s akcentováním její dvojakosti, i když v poslední třetině sklouzlo spíš ke komiksu. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)