Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

johnny_vasku

Proboha! Díky lehce nadprůměrnému a sympatickému prvnímu dílu tu máme jedno z tisíce plánovaných pokračování, osobně to tipuju tak na 6-7. Tísnivá atmosféra jednoho domu je tatam, spolu s neuvěřitelně otravnými hrdiny (kolikrát já zvolal: "Grillo, ugriluj je všechny sprškou ze samopalu, prosííím! [zvlášť tu mladou holku, co nezavře pusu!]") putujeme celým městem drancovaným různými vládními i nevládními druhy gangů, které si navzájem vyřizují účty, bohatí jsou ti špatní, chudí revolucionáři ti dobří, příběhově zkrátka béčko jak má být. Co se týče strachu, či nějaké brutality, o tom nemůže být ani řeč. Již teď je jasné, že trojka bude ještě horší. 50 %. ()

Martinko991

Ak si odmyslím, že nápad očisty (totálna pičovina čo by neprešla parlamentom snáď ani v Somálsku) je úúplne nereálny a nelogický, tak film sa dal pozerať avšak žeby to bolo niečo extra či už po hereckej stránke napätí alebo akcii sa povedať nedá. ()

MartinSTFC

Více logické, než jednička, ostatně i akčněji podané, což mi možná trochu vadilo. Takže já budu asi výjimka a v rozporu s většinou budu konstatovat, že jednička mi přišla o chlup zábavnější. Možná to ale bylo tou surovostí prvního dílu, tohle mi přijde nějak až moc promyšlené a zorganizované. ()

Smashed

Trošičku mě zamrzelo, že se oproti předchozímu dílu vytrácí home invasion. Ale zase je docela dost možný, že kdyby to bylo ala první díl, tak bych nadávala taky. Když se nad tím tak zamyslím, tak je vlastně běhání po městě daleko napínavější než běhání po domě. Každopádně nám to začíná třemi liniemi, které se v jeden moment protnou, spojí se v jednu a pětice "finalistů soutěže o život" se protlouká společně ulicemi města. No a v tom městě... no jedna akce za druhou. Paráda to byla, ale jednička lepší. ()

Stinger78

Za mě rozhodně lepší kousek, než jednička. Více akce, momentů, při kterých se člověk necítí zrovna dobře a pohodlně a hlavně se pracuje s lidmi, kteří asi nemají tolik možností vypadnout před Očistou do Kanady, nebo Mexika. ()

Tom_17

Od prvního dílu vidět velký posun, hlavně v přesunu děje do ulic města a novej hlavní zabiják. Chování postav vcelku "normální" a příběh je vlastně - přežít! Pronásledování dvojice s rozbitým autem je plus a dobře zvládnutý, dokonce chvílema přisla husí kůže, když se tam objevovali pronásledovatelé. Největší blbost je teda chlápek s minigunem v kamionu, to je vážně kravina. Očista se ale i v tomhle díle točí pouze a jen kolem vraždění. Žádně rabování, krádeže, ..., nic. Ze všech se stanou jen střílející magoři. I tak ale nejlepší díl série - 3 *** ()

Sashmen13

Strašná nuda, člověk by řekl, že s tak pitomou premisou udělaji něco zábavného, ale nedá se na to skoro koukat, příliš se to vleče: / Lidi jako obvykle braindead = Kde máš zbraň? Na stole v kuchyni... LOL tak gl. ()

Tr0nic

Mne sa paradoxne jednotka páčila viac. Očista v dome pripomínajúca home invasion, aj keď s nerozvinutými postavami mi na túto tému prišla viac temná a horrorová, aj keď tam postavy rozmýšľali nelogicky. Druhý diel síce vypadá ,,reálnejšie" ale pripomína to tuctový akčný film bez nápadu, kde ani akčné scény nestoja za zapamätanie. ()

motyka52

Je to sice brak, ale stylovej. Po úspěchu jedničky už na tohle měli o dost víc chechtáků a je to na tom znát. Jasně, že je to přestřelený, přestylizovaný, celý ten cynismus společnosti je tam roubovaný hrozně na sílu, někdy je to až karikatura, vlastně to vůbec nedává smysl, člověk má v každém okamžiku tisíc otázek, skončí to přesně tak, jak čekáš, ale šlape to pěkně, Grillo je bad-ass a kdo má dostat za uši, dostane za uši fest, což je pro diváka fajn satisfakce. ()

draxxi

Film asi splni vse, co od nej ocekavame. Nasili, obcas lekacka, trochu napeti a celkem predvidatelny konec. Nic vic, nic min. 27/12/2023 63% ()

gfrusvk

"Už neuctievame Krista, Jehovu či Mohameda. Dnes sa uctieva Smith&Wesson". Parádny masakrálny zážitok, presne takýto mal byť už starý The Purge. Na rozdiel od uzavrenej jednotky, v dvojke sa očisťovalo všetko a všade, presúvali sme sa od zabarikádovaných bytov až po ulice pokryté zvyškami tiel a telesnými tekutinami. Čistili všetky spoločenské vrstvy, či už sa jednalo o pouličné gangy s mačetami, zvrhlé chúťky boháčov, alebo mäsiara s rotačákom v opancierovanom aute. Neustále sa niečo dialo a tempo sa nespomalilo ani na chvíľu. Ak sa práve nesnažil niekto vybúriť na hlavných hrdinoch, tak sme mali možnosť vidieť ako sa úspešne niekto vybúril na druhých, takže sme neprichádzali zbytočne o násilie len aby sa hlavní hrdinovia dožili posledných scén. Ako divák som tým pádom videl presne to, čo som chcel vidieť. Finále bolo perfektné, myslím že námet bol takmer plne vyčerpaný. Jednoznačne doporučujem. ()

bengelis odpad!

Pokračovanie najchorejšieho námetu na film samozrejme nezmení môj názor. Chorý námet, chorý film v chorej dobe. Ako už som písal v jednotke, sprate ten film naopak... 364 a pol dňa sa môžu vraždiť a 12 hodín oddych. Aký má toto zmysel? Naučiť už tak hlúpu generáciu mladých dementov nové myšlienky na zabíjanie nevinných žien, detí, ľudí, ktorý nemajú milióny na dokonalé zabezpečenie domu? Každý vedel že po debilnej jednotke odohranej v troch miestnostiach výdu v dvojke do ulíc a svete div sa... je to taká istá chujovina ako jednotka.. opať pošlite všetkých čo sa podielali na vytvorení námetu a scenáru na psychiatriu.. pretože myšlienka zabíjať kohokoľvek koho stretnem nemá obdobu... A opať sa opakujem, už tomu filmu chýba jediné a to ako nejakému chlapovi pred očami znásilnia manželku dcéru a potom ich zabijú.. a stavím sa na 90% to bude v trojke ktorú určite vytvoria pretože amerika je rodisko len debilných ľudí. peace--- K filmu? Ani to nepozerajte, zbytočne stratený čas nad debilným námetom chorej spoločnosti. ()

Va33ek

Jedničce jsem dával velké naděje, ale trochu mě zklamala. Proto jsem ke dvojce přistupoval s jasnou rezervou, ale velice příjemně mě překvapila. Dost se mi líbilo, že se odehrával děj venku na ulicích tudíž zde nastal prostor pro mnoho dobrých scén a oproti jedničce jsem se neotrhl od obrazovky a napjatě sledoval postup děje. Na konci mi to trochu připomínalo Eliho Hostel, ale rozhodně nejsem zklamán. ()

Matkychtivej

Oproti prvnímu dílu rozhodně větší akce. Méně hororu a více akce je to určitě oživení oproti jedničce i přes všelijaká klišé a evergreeny dávám 3*. ()

Hansk75

Může obsahovat SPOILERY: Ještě cca v půlce filmu jsem byl nadšený a reálně jsem pomýšlel na 4 hvězdy, vždyť gang maskovaných černoušků byl vážně "děsivý" a potkat bandu takovýchto psychopatů v noci na ulici - zakousl bych se do stromu a dělal suchou větev. Ti byli vážně super, jenže potom přišla část alá Hunger games a to mě neskutečně naštvalo, až nebavilo, takže rázem hodnocení upravuji na tři, možná i kousek pod. Ale zklamaný z tohoto filmu určitě nejsem. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)