Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Dm1tr1j

Jednotka bola dosť nudná a o ničom. Teraz sa ale zapojila armáda lebo ľudia sa nezabíjali dosť veľa.. PS. Myšlienka prevŕtať kolená a beztrestne zabiť koho chcem je nanajvýš zaujímavá, v tejto spoločnosti ale treba skôr dať znovu voľnú ruku prirodzenému výberu a nebrzdiť ho. ()

Ondr@932

Ještě o kus lepší zábavy, napětí, akce, skvělých hereckých výkonů a také více možností venku než doma, tím chválím režiséra ... 90% ()

kluzo

Naivně natočené, ale celkem udrží v napětí.Film má i myšlenku, a to pro lidstvo nelichotivou. Z násilí se může zrodit zas jen násilí a nesvoboda. "Očista" nikoho neočistí, ale jen zatíží a ušpiní... ()

AngelG

Rozhodně lepší než jednička.. více lidí, tím pádem více akce a víc magorů, co si tu jednu noc snaží skutečně do sytosti užít.. ()

mancer

Dvojhodinové hľadanie auta. Aneb ako chlapík omylom zachránil pár chudákov a prischli mu na krku až do konca filmu, kým sa nedostal k tomu, čo by bol býval spravil už v prvých minútach filmu. Pretože logika postáv hovorí, že keď niekoho zachránite, tak máte automaticky povinnosť ho udržať na žive až do rána. Hlboko sa taktiež ospravedlňujem postavám z prvého dielu, pretože ako sa ukázalo, v tejto časti nebola normálna ani jedna postava a ešte aj tí záporáci nestáli za nič. Popravde sa tým amíkom ani veľmi nečudujem, že zaviedli takýto zákon, keď tam žijú takí retardi. Ešte aj ten smut na Harry Pottera, ktorý som napísala, keď som mala 13, mal viac hĺbky a zmyslu, ako toto. Pri tých dialógoch mi krvácali uši a pri správaní sa niektorých postáv sa mi vo vačku otváral celý príborník. Na môj vkus tiež nezmyselne veľa spomalených záberov a príliš silená snaha o epickosť. Oproti tomuto ešte aj tá nepodarená jednotka vyzerá ako majstrovské veldielo od Nolana. 3/10 (Len kvôli nápadu, lebo kto aspoň raz za život taký zákon v krajine mať nechcel, tak buď klame, alebo ho ešte nikdy nikto nenasral.) ()

Bollek

O něco lepší než jednička, ale žádný zázrak se opět nekoná. Změna prostředí z rodinného domu na celé město filmu rozhodně prospěla. Dále se zde objeví větší množství postav, trocha děje a možná i pár nečekaných zvratů. Snímek má celkem obstojně nahráno na třetí díl, kde by mohlo dojít k výrazné změně děje. To by podle mě sérii pomohlo, jinak je to zabité. ()

Whitebeard

Pokračování Očisty. Nečekal jsem stejně jako u jedničky žádnej zázračnej scénář. Auta zdechávají v nejhorší vhodnou dobu, lidi zůstávají shodou náhod na ulici, když se k tomu zrovna tenhle den v roku nechystali, film je takovou smíškou různých pro mě náhodných momentů, opravdu nic zajímavýho, z čeho bych sedl na zadek. 2* tomu dám ani nevim za co, protože nápad už tam na rozdíl od prvního dílu chybí. Ale budiž. ()

gazogazo

Tohle!?! Pro mne překvapení jak nic. Debilita postav? Není výjimečná. Debilní premisa? Stourej se radši v medvědí kukacce. Akce a napětí? Hromada. Sympaťák? Přítomen. Je to nádhera jak se to bere smrtelne vážně. Oproti 1. Super. Kde jsou různý hladový bludiště oproti tomuto? ( I když prase proti praseti.. ) edit nansky: když chceš něco poslat do píči, můžeš , ale musíš? ()

Plechpetr

Zatímco původní očista měla nápad, který udržela velmi dobře ale potopili jí herci, tak dvojka je toho opakem. P"ůvodní námět zde nefunguje, je moc "klišé". Herci jsou lépe zvolení ale všechno je velmi neinteligentně řešeno. Průhlednost děje pak vše zakopává níž a níž. ()

Hpatrik

Ano, minimálně o třídu lepší než první díl. Potenciál námětu k mé spokojenosti tentokrát vytěžen do maxima, víceméně bez nějakých logických nešvarů (jen v první třetině to trochu drhne), když si samozřejmě odmyslím samotnou ideu očisty ve vyspělé době. Dobře napsané postavy, výborně obsazené, solidní soundtrack, ba dokonce i fungující emoce! Velká spokojenost. ()

tranquill

"Mám na to právo! Všem nám ho dali..." Druhá akce je lepší té první, sice už není originální, ale režie rozhodně neskřípe a scénář je také na nadstandardní úrovni. "Vyrazte ven se očistit a buďte pak lepšími občany!" ()

fichty91

Trapný... první díl měl originální myšlenku a zaujal mě 100% víc, než tohle vaření z vody.. až na pár momentů jsem si víceméně s každou další "vychytávkou" klepal víc a víc na čelo... a klasický dojímavý kecy to jenom podtrhly, nebýt skvělýho konce, uvažoval jsem i o dvou hvězdách, ale zakončení mě jenom utvrdilo v tom, jaká to byla sračka :D ()

D.Sleeper

Z pohledu množství "potoků" akce, jejich efektivity a směru "hlavního proudu", jde přeci jen o "kapku cákavější" záležitost, než v případě jedničky ;-) ()

lakart

To, co jsem vyčítal prvnímu dílu, je napraveno. Kreativita a nepředvídatelnost se místy dostavila, kdy se tvůrci rozhodli, že se pokusí experimentovat se základní myšlenkou filmu. Bavil jsem se na začátku a na konci, prostředek opět sklouzl k obyčejnému a nudnému zabíjení lidí. Doufám, že bude další díl, který půjde podle načrtnuté linie na konci filmu, protože pak by mohla vzniknout vcelku dobrá strukturovaná trilogie se závěrem a ne věčně nastavovaná kaše. Uvidíme. 65% ()

Rawar

Prkýnkáři chytají chudáky sociály a prodávají je vrchnosti, která si připíjí na jejich rituální smrt a současně ji také rozdává. Nakonec přijde banda sfetovanejch negrů s kleštěma a led lampou aby zachránila situaci a hoši si taky trochu zablbli. Nevkusný srágol ala hostel, ovšem tam se aspoň pan režisér nepokoušel vetknout nějakou reformní myšlenku. Takhle teda ne ()

Franc1s

Pro mě tedy o hodně lepší než první filmek, méně debility a idiotů,dobré masky a více vystřelných kulek. Také prospěla změna lokace na celé město, akorát bylo málo GODa. ()

vikino1

Film bych hodnotil za 3 ale jednu strhávám za promarněný potenciál, protože tam kde jednička vnadila - ty vole venku tam by to fakt krutý, tak ehjle - žádný psychopaty jsme venku nepotkali, jen bandu chudáků co chytaj lidi za peníze a ... Nee víc spojlerovat nebudu, ale nic převratného se opravdu nekoná... ()

Alexandre

Podle mě je to rozhodně lepší než první díl. U toho jsem se vyloženě nudil, kdežto dvojka je už o poznání zábavnější. Jenom škoda, že to ve mně nedokázalo vyvolat napětí. Atmosféra večerního města plného nepokojů je fajn, zločiny všeho druhu jsou vykresleny dokonale. A po dlouhé době horor, kde jsem fandil hlavním hrdinům od začátku filmu až do konce a přál si happy end. Fajnová podívaná, která určitě neurazí. 6/10 ()

Boris.

Urlčitě mnohem lepší, než byl první díl, ale stejně to neni žádná bomba. Film má docela svižný tempo a má slušnou akci, ale na druhou stranu je plnej úplně debilních keců...nejvíc mě tam strala ta mladá holka. Frank Grillo tam byl ale fakt dobrej a měl tu krávu hned sejmout. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)