Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

sWONDER

Vedel som presne o čo pôjde, napriek tomu som sklamaný. Killovačka s nevýrazným Reevesom (ten chlapík mi je čím dalej nesympatickejší) ma celkom nudila. Akcia silená (takmer každý schytá niekolko rán z blízka) aj keď uznávam celkom zábavná (len toho bolo príliš) a k tomu neskutočne slabučký "záporák" to prasil asi najviac..., ne Reeves. ()

Maniik88

To vám stačí tak žalostne málo ku šťastiu? Pozerať sa na nepretržitú prestrelku, kde šikmooký mačo strieľa rusákov ako terčíky v parku. Headshotov viac ako v unreal tournamente a zápletka menšia ako v packmanovi. Nuž takto nejako vyzerá výgrc Hollywoodu. Ešte aj hlavný badguy vyzerá ako taťko šmoulo (Nyqvista mám pri tom rád, tu sa ale nehodil). ()

JimDeNiro

Možná těžce nadhodnocuji, ale občasný úlet nemůže uškodit. John Wick je čistý akční film, nic víc, nic míň. Příběh samozřejmě těžce pokulhává, ale co, srát na to. Já se fakt skvěle bavil!! Keanu Reeves to kosí hlava nehlava. A navíc Michael Nyqvist se na záporáky hodí velice dobře... 95% ()

Dantte..

Tak nevím. Před nedávnem jsem viděl Equalizer s Danzelem Washingtonem a v porovnáním s Johnem Wickem mi to přijde jako úplně jiná liga. Keanu je frajer, sekne mu to a padesátka na krku se na něm vůbec nepodepsala, jedna scéna v disko klubu skvělá, ale zbytek. Zbytek se topí v průměru. O nějakém příběhu dokreslující film se nedá ani mluvit a pozdější scény se spíše stanou rutinou. Napětí skoro žádné a o nějaké umělecké scéně si nechte jen zdát. 50 % ()

Joha8

Takto nejak mala vyzerat filmova adaptacia hry Max Payne. Temne noire prostredie, zabijak ako sa patri, vyborne akcne sceny. Tieto vsetky vlastnosti + vynikajuci casting splna tento film velmi dobre. Reeves stvarnil chladnokrvneho zabijaka vynikajuco a co tam potom ze chlap ma 50 rokov, v bojovych scenach ukazal ze mu stale srdce bije ako za mlada. Romanticka minulost Wicka je tam bohuzial ponata velmi plytko a cely drive ide tym padom do pozadia a vykresli Wicka ako dobru zbran. Cely film je akciou preplneny ako plienky batolata a fanusik akcnych filmov, dier v hlavach a CQC si prijde na svoje, humor a lahka drama tiez nechyba. Vrelo odporucam! "It was only a fucking dog!" ()

DaveSmith

Film si na nic nehraje, děj není potřeba, stačí zlehka naznačit motiv hlavního hrdiny a jde se do akce. Akční sekvence jsou pěkně udělaný a taky relativně uvěřitelný. Bohužel časem omrzí. Ty stejný pohyby se opakují pořád a pořád dokola a divák časem otupí. Přes to všechno je to solidní akčňák s dobrou atmosférou, kterou zdařile podkresluje soundtrack. ()

Lofrod

Ano. Fakt som cakal dlho na Keanuovu smiesnu chôdzu. Na jeho gesta a pohyby. A tu ho mame. Velmi pekna a slusna akcia, velmi pekna. ()

comicsJan

Film má patřičný spád, zbytečně neprodlužuje začátek, při kterém se v mnoha jiných snímcích seznamujeme s postavou, ale předvádí nám Johna takříkajíc za pochodu. Prakticky během deseti minut je Wick okraden a nastává předem očekávaná řežba, před první akční scénou jsem čekal souboje typu Punisher, minimálně celá armáda gangsterů na jednoho osamoceného mstitele s arzenálem, za který by se nestyděl ani Schwarzeneger a ono prej ne. Bývalý zabiják s dvěma pořádně nadupanýma bouchačkama, proti tuctu bad guys, které bez větších problémů vyřídí a dům mu pak vyleští bez sebemenšího smítka parta svalovců s mopy a rukavičkami. Žádný přemrštěný počet teroristů na osamoceného bojovníka se zločinem, žádné obrovské výbuchy při srážce aut a hlavně žádné: Ne, tohle tam nemůžeme dát, to by tam pak tatík nemoh vzít svý haranty. Za mě naprosté áčko. ()

Hisnuklusi

Mně ten film přišel jako slabši Equalizer. Nemužu si pomoct, ale přes veškerou nadupanost akčních scen atd, mi Keanu prostě neučaroval. ()

Voorhees

Zabít Keanu Reevesovi psa a zabavit auto? To jste neviděli Matrix? Do prdele lidi, to je jako když posledně chtěli pojebat Arnýho a ještě ho k tomu naklonovali (2x Árný == zlo). Konečně se někomu povedlo natočit akční film bez rozklepaný kamery a se s kvělou "choreografií" akčních scén, vznikl hodně dobrej film. A ani se mu to nepodařilo posrat hroznejma dialogama nebo násypem špatnejch postav, ba naopak. Černoch na recepci měl styl a až na tu "ufuckovanou" šlapku, kterou tak překrásně nakonec popravili, se mi všechno osazenstvo líbilo. A mimochodem, čím to je, že Theon je ve všech filmech takovej ušláplej hajzlík bez koulí(oh wait) . ()

beso74

50 odtieňov červenej pre tú polovičku ľudstvá, ktorá sa už len pri počutí slovného spojenia odtieň sivej chveje od strachu ako šéf ruskej mafie, keď sa dozvie, kde sa bol jeho milovaný synček večer zabaviť a ako prejavuje svoju slabosť pre rýchle stroje a nemé tváre. Krátky úvod, ktorý chce trochu zahrať na city (našťastie je táto línia príbehu uprataná zo stola veľmi rýchlo, tandém Chad Stahelski & David Leitch asi cit pre melodrámu mať nikdy nebude) a potom sa to začne. Bez varovania, bez nejakej dlhej prípravy sa John Wick nakopne na 100% a potom už len postupne pridáva. Výsledkom sú akčné orgie aké sa príliš často nevidia, jeden krivý mŕtvy Rusák ešte nespadol na zem a už to kúpili minimálne jeho ďalší dvaja kumpáni. A všetko je to zmáknuté tak štýlovo, že Chuck Norris musí od závisti prasknúť a týpci ako El Mariachi či Machette predajú svoju gitaru či žabykláč do obchodu so suvenírmi a začnú sa venovať práci v nejakej humanitárnej organizácii. Jednoznačne pre mňa akčný vrchol posledných 12 mesiacov. ()

Marty7CZ

KONEČNĚ!!!!!!!! Keanu v pořádně slušným bijáku!!! Snad už konec těch jeho podělanejch asijskech hovadinách a romanťárnách a Wick 2 ať je tady... Super atmoška, naprosto famozní hudba, paráda za 95% ()

papadoce

Neuveriteľná lahôdka. Proste chuťovka. Akčný film už takúto injekciu potreboval ako soľ, ale že niekto dokáže natočiť takýto žánrový skvost v roku 2014, tak to by jeden neveril. Ani nejdem čítať komentáre podaktorých chujov o tom, ako bolo potrebné venovať viacej priestoru rozvinutiu postáv, aby sme pochopili ich počínanie a podobné pičoviny. Ste chuji, guľku medzi vaše oči. Gibsonov Payback dostal novšieho a akčnejšieho brata a ja vyslovím veľké ďakujem zakaždým, keď ďalší gangster, nájomný vrah, či iný lajdák skape. Kurva to bola jazda. Dám si to znova. ()

TommyDiamond

John Wick je dávný postrach všech nepohodlných a mýtus mezi nájemnými vrahy, který se nedobrovolně vrací ke svému řemeslu, aby ještě ve velkém stylu ještě jednou zúčtoval. Příběhově u tohoto snímku není až zas tak o co stát. Jednoduše zde vítězí akce nad obsahem. A když jde člověk hloub a rozumně se zamyslí, tak vlastně kvůli jednomu štěněti zařvalo asi tři sta lidí. Kdyby mu alespoň zabili manželku, tak bych to celé běsnění chápal a snášel mnohem líp..... Na druhou stranu jsem takto nekompromisní a ultimátní akci hodně dlouho neviděl. Šílené a přímočaré tempo jaké snímek nasadil mi nedali šanci ani na minutu se nudit. John Wick si ale podle mě, víc než tři hvězdy nezaslouží.... ()

Zombiepod

Keanu sa po dlhej dobe skutočne vyšvihol, najvýraznejšia rola snáď od dôb Constantina. John Wick je tutovo najlepší akčňák posledného roka, ktorému vôbec nič nechýba. Nostalgický nádych s fantastickým soundtrackom, štýlový vizuál, akcia bez limitov, a kopec mrtvol, natlačené v obyčajnej 100 minútovke. Bomba. Neeson a jeho prvý Taken má ojedinelú konkurenciu. Zabavil som sa výborne, no plnú páku nedám, predsa len i cez všetky svoje perfekcionistické prvky je to "iba" priamočiary akčňák. ()

departed

Keanu v plný parádě v jednom z nejlepších revenge akčňáků poslední doby. Nenajde se čistější a zároveň nenáročná žánrovka široko daleko. Scénář je možná jednoduchej, ale není úplně blbej a plnej klišovitejch sraček. Nějaká erudovaná řiť si sice může mastit povýšenecký ego nad tím, jak neinteligentní tahle výplachová zábava byla, ale když je to kurevsky dobře natočený, tak proč řešit pičoviny okolo. Keanu je tu zatraceně skvělej a takovýhle rolí pro něho chci víc. Akční scény téměř epický díky propracovaný choreografii, střihu a sednoucí hudbě, která adekvátně doplňovala celkově pozitivní dojem z akční složky filmu. Ke konci už to v momentech sice začínalo lehce skřípat, ale než se něco většího stačilo zesrat, tak film skončil, takže nemám důvod snižovat hodnocení. Smutnej je jen fakt, že než se zase natočí něco obdobně výbornýho, tak mi začnou růst šediny i na prdeli. ()

J.e.r.e.c

Keanu Reeves byl velkej borec, ale z Matrixu ho vypojili už před více než dekádou, a jeho v průběhu let pozvolna vyhasínající hvězda zapadla někam mezi postradatelné ex-hrdiny, po kterých dnes už ani kalašnikov neštěkne. Sympaťák s tváří věčného mladíka, kterou mu v jeho padesáti musí závidět každej chlap (a nejspíš i dost ženských), se ovšem vloni nasral a štěbetalo se, že natočil snímek, který by mohl přeleštit jeho zašlou akční slávu. Inspiraci pro úderné jméno na plakát našel v divokých devadesátkách na české politické scéně, konkrétně pak v postavě republikánského tlučhuby Jana Vika. Keanu jen zvolil poněkud odlišný způsob prezentace: místo verbalní střelby do spoluobčanů tmavší barvy pleti se tady šije do ruských mafiánů. Ostrými. U filmů této ráže nečekám arnoldvíjak kvalitně vysoustruženou zápletku, ani hodinový úvod do děje, ale tady je všechno až moc rychlý a... povrchní. Nad Johnovými vražednými motivy by sice Zdeněk Srstka uronil nejednu slzu, ale mě to nechává lednově chladným, stejně jako hrdinovo truchlení nad zemřelou ženou. Tvrďák, co vykilí lokál párátkem na zuby, brečí nad videem v mobilu? To mi moc neštymuje; Honza měl být největší drsoň, který neukáže ani záblesk emocí, a o plamenech šlehajících uvnitř si můžeš přečíst jen v jeho očích. Nebýt bitevní choreografie, stálo by to sotva za zlámaný rubl, Johnův styl má ale sílu jako dvojdecka Stoličné na ex. Žádné přehnaně akční prostocwicky, nýbrž strohý, a přesto baleťácky elegantní headshoting. Spolu s ležérním maršem od pana Mansona největší zbraně celého filmu. 70% ()

Sharles

Urobíme z hlavnej postavy drsňáka, dáme tam pár "coolových badass" scén a ľudský pocit z "epického" filmu prekryje pocit ľudí, že práve videli totálnu primitívnosť. V momente keď som počul "John will come for you." bolo mi jasné, aký plytký tento film bude a hádajte čo? Vôbec som sa nemýlil. Audiovizuálne krásna akčná scéna v klube je jediným pozitívom tohto filmu, čo som našiel. Klišé a absolútne neinventívna zápletka je jedným z dôvodov prečo som už po prvých akčných scénach strácal koncentráciu na film. Smutné, že toto je typ filmov po ktorých publikum baží. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář