Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

PP66

Útěk ze světa reálného sirotčince do snového světa boje za lepší svět průměrně povedený. Viděno v rámci Season Challenge Tour ()

kajas

Tak vám nevím. Na ten fantastický svět se hezky dívá, doprovodná hudba se hezky poslouchá (i když ta Nirvana byla docela zvláštní), ale jinak vlastně docela bídné, a to hlavně kvůli hercům. Jackman si záporáka hodně užil, ovšem zbytek osazenstva mohl být jistě vybrán lépe. Nesedl mi hlavní představitel ani jeho druzi (Rooney považuji už delší dobu za nejmarnější herečku, tímto výkonem mou domněnku jenom potvrdila), nikomu jsem nefandila a bylo mi jedno, která strana zvítězí. Takže nejhorší možný výsledek. ()

applause

Nevím, co jsem čekala, ale měla jsem chuť film vypnout už na začátku, když se Petr dotýkal Saturnu. Jako, co je to za kravinu? Ale dobře, řekla jsem si, dám mu šanci pak jsem byla i ráda. Napřed to byla celkem nuda a čekala jsem, co z toho bude. Potom to začalo být, celkem zajímavé a místy i vtipné a čekala jsem, co bude následovat. Půl hodiny před koncem jsem si říkala, že je to nějaké roztahané, že už bude za chvíli konec a skoro nic se tam nedělo. Protože všechno se událo teprve až na konci. Sice mi to připomínalo chvílemi Piráty z Karibiku a Posledního vládce větru, ale nakonec se mi to líbilo a bylo to i dojemné. Nejvíce se mi líbilo jak se na konci ptal Petr Hooka: "Vždycky budem kamarádi Hooku, že jo?" Hook: "Vždycky, co by se mohlo zkazit." ... Ale stejně z celé tématiky Petra Pana a Země Nezemě, mám nejraději Petra Pana (2003) a mám chuť si ho hned pustit! :D ()

M.i.k.e

vizuální pastva pro oči a výborný Jackman jsou to co si určitě budu z Pana pamatovat.Jinak jsem ale měl celkem velký problém hlavním hrdinům věřit jakékoliv emoce a po celou dobu se mi nepodařilo,aby mě film opravdu vtáhnul.Měl jsem sice podobný problém třeba i Wrightovi Hanny ale tohle je přeci jen žánrově trošku někde jinde...celkově tedy někde na půl cesty...60% ()

Streeper

Po vizuální stránce nemá film vůbec žádnou chybu. Je to vážně krásně natočené, skvělé efekty, kostýmy i make-up, ale to nejhorší na tom je příběh, který nestojí za nic. Konečně jsem se chtěla dozvědět, jak se vlastně Petr Pan stal tím Petrem Panem a jsem z toho neuvěřitelně zklamaná. Hook a Pan nejlepší kamarádi? Kdo by to čekal?! Úplně mi tím zkazili veškerý dojem z originální pohádky. Dokonce i Hugh Jackman mi v roli Černovouse moc nesedl, jediný, kdo se mi opravdu líbil byla Rooney Mara a Cara Delevingne, která za svou 30 vteřinovou scénku neřekla ani slovo, ale byla krásná. ()

bourec

Jen kdybych při čtení komentů a obsahů filmu zajel taky na profil tvůrců,zejména režiséra,tak bych se vyhnul podobnejm trapárnám.Snad jen prvních deset minut mělo jakousi úroveň,ale pak to byla nebetyčná chujovina.Nějakej art pro mladší.Loď pluje v bublinách vody.lítá jak stíhačka,Jackman je voblečenej ne jak pirát,ale jak píčus z tranvesty šou,a les i všechno v něm je tak kýčovitý,umělý,až se mi z toho ježily chlupy.Točit filmy podobnym stylem je asi nějaká nemoc,nebo postižení.20%. ()

Nach

Zajímavě pojatý film, který by měl co nabídnout, kdyby scénář byl přeci jen o něco zajímavější. Charaktery propracovanější a atmosféra napínavější. Joe Wright tak natočil v celku technicky kvalitní dílo s několika záběry a scénami, které si člověk zapamatuje, ale celel nepůsobí moc kvalitativním dojmem. Země - Nezemě je dost zajímavá na vlastní sérii filmů. Bohužel mám ale pocit, že Pan své pokračování mít nebude. 65% ()

pakobylka

Maličko zlomyslný mišmaš, který si teoreticky i prakticky dělá, co se mu zlíbí. Možná i proto evidentně bezradný Petr ve svých náladách afektovaně sklouzává od extrému k extrému - buďto je naprosto nepochopitelně bezstarostný a rozpustilý, nebo naopak převelice, leč vcelku pochopitelně schlíplý a trudnomyslný ... jakoby neexistovalo nic mezi tím. V závěru se pak vzchopí k tak heroickému výkonu, že mu to ani na vteřinu neuvěříte - kromě toho dumáte, proč ho vlastně víly potřebovaly ... proč si neporadily bez něho ... proč to alespoň nezkusily ?!? A popravdě jsem úplně nepochopila, jak je to vlastně s jeho matkou: Jakoby měl hned dvě - jednu v reálném světě a druhou v Zemi Nezemi ... pokud nepřistoupím na vcelku logické vysvětlení, že všechna jeho dobrodružství jsou jen bláhovým snem, který se zdá jednomu malému chlapci za Druhé světové. Země Nezemě je pak nadmíru barevnou, leč trochu lacinou pouťovou atrakcí, do které lze vecpat všechno, nač si jen pomyslíte, včetně tvorů, kteří vyhlížejí jako oživlé kostry velkých, pěkně vybarvených opečenců. Dějová linie, která se jich dotýká, přitom okatě a ve své podstatě nesmyslně vykrádá Avatara (2009). Jsem trochu znechucená, nikoli okouzlená, protože prvotní námět je neotřelý a lákavý ... povyprávět o tom, co bylo PŘEDTÍM - než se Petr stal Petrem Panem. O to víc mrzí ryze komerčně zaměřené, dosti teatrální a tudíž i značně neosobní provedení, které je ve výsledku studené jako pověstný psí čumák, takže ... za 2,5* ... P.S.: Co se stalo s obřím dolem a všemi jeho nedobrovolnými obyvateli ??? A jen tak na okraj ... počítá se s tím, že by všichni chlapci - kromě Petra - měli vyrůst ??? ()

StanislachKo

Pekný film. Fakt pekný s úžasným extravagantným vizuálom, skvelými hercami (Jackman samozrejme ruluje, ale krpatý Peter, či rozkošne mimózny Hook tiež nestoja zahodenie..). Na detský film je to podľa mňa z mnohých uhľov pohľadu nadpriemerný film. A keď už nie z iných dôvodov, ktoré by sa mi dali vyčítať za subjektívne. Počuli ste ten soundtrack??? Orgazmický! ()

Prometheus69

V tomto filmu, nikoho neuvidíte krvácet, v tomto filmu rovnou lidi vybuchují! :DDD Hmm.... Nebejt toho šíleného cirgusového začátku... který naprosto položil debilní český překlad, titulní písně (zajímaví je že dál ve filmu už se nic nepřekládá) .. dabing a toho divného AVATAR SUPERMÁNSKÉHO KONCE... Nebyl byl by to zas tak špatný film, nefilm? V podstatě je to takový kouzelný né zrovna vizuálně dobře odvedený hybrid Pirátů z Caribiku... který nestydatě vykrádá na každém rohu. Například finální scéna... mi dost připomněla "Je to dobrý obchod... z tím že poslední Černovosovo proslov, Jsou nejsou... mi bude vrtat hlavou ještě za tisíc let. Hm... :] Zase na druhou stranu, tento snímek obsahuje plno zajímavých originálních nápadů, třeba již zmíněných vybuchujících lidí... lodí, které si jen tak plují bez vílího prachu prostorem a žahavé mořské Pany. :D A tak různě... samozřejmě stojí za zmínku i Hughův herecký výkon... Bylo opravdu vidět že si svou roli dokonale užíval. I když hrál teda pěkně šáblího rozporuplného magora co se nejen rád i poslouchá, ale dokáže dojmout i vyděsit k zezelenání. Na druhou stranu Indi... byl jen taková figurka do počtu. Který tam byl prostě jen proto, že mlácení a kopání do dětí vipadá ve filmu pro děti trochu blbě. :)No a o hereckém výkonu toho smrada se ani zmiňovat nebudu. PROSÍM! KDYBY SE NÁHODOU TOČILO POKRAČOVÁNÍ, PROSÍM AŤ JE PAN UŽ DOSPĚLÍ! Neva že je věčný chlapec... bez tak jste se vysrali na všechno logické co dělalo z Petera Pana PANA... tak proč né dál inovovat. :) No a pak tu máme sladkou sekernici... která věru moc prostoru nedostala, ale zase kombinace křehké dívky navlečené ve strašáckém koštěti a chladné zbraně.... přece sakra neřeknu že tohle se my nelíbilo! Líbilo? ;) Djkoma: Co tam dělá.. černovous? No třeba ho to tam vtáhlo daleko předalo v době kdy se údajně potopil ze svou lodí a posádkou. Jak se můžou protáhnout dvě lodě? Tam nebylo že by se to rozevírání zastavilo, nebo ano? Víly se museli aktivovat... v podstatě to bylo něco jako kdyby Peter byl pro ně baterie. V tomhle případě mě trochu dost zklamala Zvonilna, jen nějaký křídla z nohama.. ^_^ No na film který stál 150mega se v něm hodně šetřilo.. místy mi to přišlo spíš jako trapné divadelní představení, ale hold Vílí prach, je s prachů ne? Něco to teda stojí... :DDDD ()

nineweh

Filmy Joea Wrighta se mi vždycky vcelku líbily, hlavně taky proto, že si umí vybrat dobrý materiál. Ale u tohohle filmu jsem si celou dobu říkala, proč mu sakra nikdo neřekl, že tohle je pořádně blbý nápad? Hudba vykradená z Jak vycvičit draka, naprosto nesmyslné využití písniček od Nirvany a The Ramones (to si hráli na Moulin Rouge nebo co?), jedno klišé za druhým, scénáristické berličky, za které by se měly lámat ruce, přehnaně barvotisková triková výprava... Prostě čeho je moc, toho je příliš. Jedna hvězda za Garretta Hedlunda, pro kterého mám slabost. ()

Sabrewulf

Otravná, uječená, nadopovaná, afektovaná, nesympatická, přeplácaná slátanina. Od první minuty iritující úplně vším. Naprosto nevstřebatelné, nedokoukatelné. Nefungující fantasmagorie a zcela zasloužený propadák. ()

Triple H

Doprdele. Tak ale takáto pičovina...Jediné čo mi chodilo pri sledovaní po rozume bolo "celé zle". Pan nefunguje na žiadnej úrovni. Nefunguje humor, nefunguje chémia medzi hercami, nefunguje napätie, nefungujú akčné scény. Výprava je síce pestrofarebná a nákladná, ale dizajn vyšiel zrejme z nejakej omamnými látkami opantanej hlavy. Nemá ani hlavu ani pätu a film je len bezradná koláž toľkých štýlov, až to klove zrak (western, Mad Max, Avatar, Piráti z Karibiku, Pocahontas - fuj). Herci takmer bez výnimky zle obsadení a zle vedení. Všetci teatrálne prehrávajú, čo bol asi Wrightov úmysel a bohužiaľ úmysel, ktorý vo výsledku vypálil katastrofálne. Najhorší je Jackman, ktorého Blackbeard je úplne regulérny a kurevský prúser - nechutný kostým, účes a Jackman svojím úplne šialeným prehrávaním pochováva čokoľvek čo mohlo na úlohe fungovať. Hedlund skoro rovnako - na Hooka je vhodný asi ako Peter Marcin na Jamesa Bonda, otrasne prehráva, jeho prízvuk bol pokus neviem o čo. Malý chlapec čo hrá Petra a Rooney Mara nijak zvlášť nerušia, ale ani nepomáhajú a Mara typovo tiež do celku nezapadá. Najlepšie teda z celej veci vypáli týpeček čo hrá Smeeho a to už teda vyškrabávame z hrnca silno zaschnuté zvyšky. A tie muzikálové vložky a spievanie "Smells Like Teen Spirit" od Nirvany na začiatku - wow. Ťažký fet. Netuším čo sa dialo počas príprav a počas produkcie (čo si preboha mysleli pri denných záberoch producenti - mne by sťahovalo prdel a žalúdok), ale tu niečo naozaj, ale naozaj silno nevyšlo. Z môjho pohľadu až fascinujúco nefungujúca a sprasená vec. Neviem či sa Wright snažil o rozprávku v štýle Moulin Rouge, resp. či chcel vzdávať hold Bazovi Luhrmannovi, ale nech chcel čokoľvek, chcel veľmi zle. Jedna z najväčších bizarností čo som v mainstreame videl. Zaslúžený prepadák a je mi ľúto toho množstva prachov a práce, ktoré sa do filmu evidentne investovalo. ()

Doudis19

Musím lehce nadhodnotit jelikož to vůbec není tak zlé, jak se tu dočtete. Jako blockbuster je to určitě jiné a ne všechno funguje jak má, ale mě to bavilo. Spousta akce, senzační Černovous i Hook, strhující hudba, spousty humoru a jedny z nejlepších efektů tohoto roku. V závěru dokonce fungují i nějaké ty emoce :-). Příjemné překvapení 3,5*. ()

Johnny.ARN

Kto by nechcel lietať a navštíviť Krajinu - Nekrajinu? Pekne a hlavne pútavo podaný príbeh o Panovi, s dobrými efektami a digi výpravou. Herci fajn. Ale aj tak to je stále len rozprávka. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Film nakonec takovou tragédií není, jak by se dle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Naopak, svět Petera Pana obohacuje o příběh, který tentokrát neadaptuje stokrát zadaptované, ale jde o rozšíření aneb „co se stalo před“. Bohužel, děj se potýká s mnoha nesmysly a nevysvětlitelnými jevy. Proč dochází k oněm únosům ze sirotčince, očividně naplánovaným samotným jejím vedením? Jak můžou být ryby v bublinách, kam se sotva vejdou? A jak je možné, že piráti nemohou najít „skrytý“ kmen, který nejen, že používá zatraceně křiklavé barvy, ale taktéž se nezdržuje rambajzu, který musí být slyšet na míle daleko? To jsou jedny z mnoha výtek, které bych si já osobně našel. Dějově jinak docela povedené a bohaté. Akce parádní. Efekty byly tak tak na hraně, kdy hlavně podivní ptáci nevypadali zrovna nejvábněji. Hugh Jackman vskutku nebyl špatný Černovous, nicméně nebýt toho, že se jeho paruka nakonec opravdu ukázala zamýšlenou parukou, myslel bych, že jde o špatnou práci v maskérně. Ohledně ostatních postav, Peter se taktéž povedl a svou roli zahrál skvěle. Celkově vzato, takový lehce nadprůměrný film s dostatečně poutavým dějem, ale hromadou nedodělků. Hlavně, že se zase neadaptovalo něco již mnohokrát omletého. 68% ()

mickyreed

Je to příjemná podívaná ... hezkej příběh se super vizuálním zpracováním. Tak trochu mix Alenky a Pirátů z Karibiku. Má očekávání to splnilo a nechápu tady to nízké hodnocení.... ()