V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

Marchelinko

Niečo takéto by som od Howarda nečakal. Vie byť všestranný a vie prekvapiť, dokáže byť originálny a zároveň rutinný, a to všetko sa nakopilo v tomto kúsku. Človek by nepovedal, že Moby Dick môže tak veľmi ohúriť, očividne stačí dať nápad len správnemu režisérovi, a v tomto prípade to vyšlo dokonale. ()

hujerita

Po asi hodine si hovorím fajn, super koniec filmu a bolo by to takmer aj na plnú pálku, ale čo tam idú riešiť ešte hodinu??? To že niekto niekoho jedol a cestoval v loďke až kým nedorazili na pevninu? Oh My Good!!! No pretrpel som to do konca a stačilo my. Jedno pozretie a dosť. ()

kratajirka

Vychrtlý Thor na moři. Na to, že byl věčně mokrý, tak byl jeho herecký výkon až moc často suchý. Byl to on, kdo měl na sebe strhávat všechnu pozornost diváka, ale ne. Bylo to VELrybí oko. Další věc - až moc rychle se z nepřátel stali přátelé. Pan HOward asi nechtěl natáčet film plný intrik, jenže u tohoto typu filmu by tomu docela neuškodilo, kdyby se bojoval jak na moři tak i na lodi o respekt a despekt. Bohužel. Bojovalo se pak nejvíc o kus žvance. Abych jen nehanil - vlastně musim zhanit i hudbu. Sakra jak ta byla taky slabá. :( A přitom takhle dobrodružňáckej a drámatickej film by si nějakou pořádnou nálož zasloužil. Místo toho akorát vybuchovaly barely s olejem. Slabota. No nic. Co se mi vlastně na filmu líbilo? Příběh vyprávěný vyprávěním. Joo vždycky je to fajn, když se na pár minut ocitnete v chatrči u lahve whiskey se starým známým zabijáčkej Reyem, kterak neplánuje skočit z Bruggské věže, ale připomene nám, jak drsný bylo pojídat černýho kolegu z lodi. Tady holky asi plakaly. Takže jo. Tenhle film je prostě jen dobrý a zasluhuje 50% hodnocení. :) ()

eexDon

Für mich - 70%, - /takové průměrné, z mainstreamu nevybočující, docela hodně digitální/, + /skoro žádnej patos, Chris a Ben Walker docela šli/, hodnocení - slušný, ale docela průměrný film, Rush se povedlo víc ()

Prokop23

To co začne životní příběh a útrapy Thora, ano to je ten maník, co se musí přeučit z vrhání kladiva na vrhání harpuny, záhy končí potopením velrybářské lodi Essex, strastmi přeživší posádky etc. Příběh je to strhující, ale pojďme na začátek. Když se totiž kolem roku 1810 začaly šířit zprávy o tom, že u ostrova Mocha (kousek od pobřeží Chille) byl spatřen bílý velrybí samec úchvatných rozměrů, začal doslova hon na velrybu, kterou mezitím ne příliš originálně pojmenovali, podle onoho ostrova, Mocha Dick (to až Herman Melville zmrvil jméno na Moby Dick ve svém románu Bílá velryba). A ona velryba si to rozhodně nechtěla nechat líbit jen tak.Tento neurvale inteligentní bílý kytovec je, hned spatřen tudle, hned onde, potápí jednu loď za druhou a na svědomí má okolo čtyř desítek confirmed kills. Jak jinak, sám je zabit (čti humánně uloven) hned několikrát a na několika místech. Že by jich bylo víc? A nebo zkrátka legenda je legenda... Film In the Heart of the Sea není úplně špatný, má hezkou linku retrospektivního vyprávění, dýchne na diváka atmosférou. Některé věci jsou sice dost nedotažené, ale celkově je to dobrý krok od nudného románu, ze kterého vychází. Dávám za 3***. ()

Controlor

Rona Howarda mám za kvalitního režiséra. Jen mě zarazilo, že triková stránka nebyla dostatečně top. Bylo občas dost poznat, že se nepohybujeme v reálu, když šlo o scény na moři. Příběh ty technické nedostatky kompenzoval. Byl jsem svědkem zajímavého dobrodružství námořníků, jehož průběh byl i v lecčems překvapivý a nečitelný. ()

Baky88

Proč ne, trošku chycené za vlasy, ale rozhodně jeden z dost dobře koukatelných movies. Děj vás vtáhne, efekty, herci, vše si tak nějak parádně sedlo, na prdel se z toho neposadím a 10x si ho pouštět nebudu, ale rozhodně velmi povedený kousek. 4* zasloužených! ()

Oxytocin

Děj z roku 1820, tak tomu přizpůsobíme i digitální zpracování? Vždyť to vypadá hrozně uměle až amatérsky. Mrzí mě však zejména, že se nekladl větší důraz na rozepře mezi mladým a urozeným kapitánem a zkušeným a z nuzných poměrů vyrůstajícím prvním důstojníkem Hemsworthem (ve stylu M.Branda z Bounty nebo Mela Gibsona s Hopkinsem), které v pár scénách se nakonec objeví v urážkách a odlišnými názory. Očekával jsem krvelačnou žíznivost po velrybě ve stylu G.Pecka z Bílé velryby, který nakonec utone...nestalo se... místo toho nastupuje cesta za záchranou na širém moři (spíše oceánu) s tenčící se zásobami. Děj se odehrává formou vyprávění přeživšího námořníka mladému spisovateli. Tahle restrospekce a přerušování děje mě fakt irituje. Napínavé momentky se střídají s pozvolnými a celkově pak film spadá do průměru. ()

Cezar209

Popravde pozrel si to hlavne koli Ronovi, kedze ma zatial nesklamal. Zrejme prave v dosledku suchozemca nedokazem vnimat spojenie cloveka a mora tak realne ako sa v tomto filme ocakavalo. Nicim neublizil, ale ani neprekvapil. Chapem, ze priroda mala ukazat svoju silu a moc a clovek svoje odhodlanie, vytrvalost a um...s tym som uzavrel pomyselnu uvahu nad tymto dielkom. ()

BH7

Poutavý příběh, který opravdu pořádně chytne za srdce, ideální film pro ty, kteří vyhledávají dobrodružství a vzrušení. ()

kajicek27

Když jsme viděla upoutávky tak mě to moc nelákalo, ale byla jsem zvědavá....:-D Musím říct, že film mě velmi kladně překvapil. Opravdu nádhera...Triky byly úžasné a hlavně detaili na lodích byly okouzlující. Herecké výkony nadprůměrné a to hlavně od Chrise Hemswortha. Sice o něm vím, že je skvělý herec, ale po tomto filmu si myslím, že je jeden z pár nejlepších. K filmu nemám žádné záporné komentáře!!! Doporučuji všem ()

NagatoPein

Príjemné rozprávanie slávneho príbehu. Na Chrisa sa pozerá fajn, je to celé také milé povedal by som. Film sa podľa mňa ani okrajovo nedotýka posolstva knihy, maximálne v náznakoch. Isté myšlienky ale odovzdá a možno zopár ľudí upozorní na to, že veľryby boli počas danej doby skoro vyhubené. Na konci filmu chlapík poznamená, že niekto našiel olej v zemi - ja by som bol najradšej ak by sme už dnes našli ,,ten olej v slnku, vetre, vode a pod. " To len taká poznámka na margo vývoja energíí vo svete a tomu náležiaceho ovzdušia. ()

kjama

Tak tohle se mi vážně líbilo... Bylo vidět, že film vychází z Philbrickovy knihy a bere si z ní ten nezůčastněný vyprávěcí styl. Líbí se mi, že byly dodrženy historická fakta a i přes popisnost člověk cítí mrazení v zádech při sledování hlavních hrdinů v souboji s přírodou. Režisér si vzal za podklad vyprávění Nickerbyho, samozřejmě, že pokud by sáhl po předloze od jiného námořníka, mohl vzniknout film malinko jinačí. Líbily se mi také narážky na Hawthorna a také postava Melvilla, kterak hovoří s přeživšími. Prostě historické drama jak má být. Přesné a přitom dechberoucí. ()

mudo1982

Hoci neobjektivne ale davam plny pocet. Nevadi mi, ze tu nie je ziadny zvrat. Co som chcel, to som dostal. Viac filmov s podobnou tematikou. ()

aneta105

Docela povedený film, ale když budu porovnávát Moby Dicka 1-2 díl s Ethanem Hawkem v roly prvního důstojníka, a toto, lepší byl Moby Dick, ale jen o fous. Herecké výkony dobré, děj se netáhl, až tedy na konec a ještě jedno plus tento film měl- svou délku. 70% ()

PowPow

Z filosofické, metaforické knihy je obyčejný americký blockbuster, což mě trochu zklamalo, ale dalo se to čekat. Vyprávění se vůbec netýká knižní Bílé velryby, ale ztroskotání lodi Essex, a přestože děj vypadá, jako by byl vymyšlen scénáristy, je až na několik detailů zcela věrný skutečným událostem. Příběh o dlouhém strádání, vedoucímu až k zabíjení a kanibalismu mezi starými přáteli by mohl být extrémně silný, tím spíš, že se to opravdu stalo, z čehož člověka úplně mrazí. Ten potenciál je ale úplně nevyužitý, protože charaktery postav jsou úplně ploché, a navíc tam chybí jakákoli chemie, budování vztahů mezi nimi, takže mi vůbec nesešlo na tom, kolik z nich a jak zemře. Místo toho tvůrci sází na velkolepost výpravy a megalomanské triky, což z filmu dělá tuctový americký blockbuster a úplně ho shazuje. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)