V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Tomiczekk

Já se bavil :D zároveň kentus a komedie, po dlouhé době nepřekvapivě dobrej filmek z této země :) pro mě rozhodně lepší jak první díl. ()

AmunRa

Skvělá splatter komedie s úžasně černým humorem. Kdo se dokáže bavit nad veselým řáděním davu zombies, tady si užije. ()

dalver

Zábavnejšie ako jednotka? Určite áno! Krvavejšie a viac gore? Určite áno! Plno prázdnych a vykradnutých scén, odporne nezaujímavých postáv s pomerne slabým záverom? tiež áno. Ono dvojka šliape pekne. Pár skutočne hlučných výkrikov smiechu mi privodila, ale zároveň prítomnosť zombie squad ma poriadne iritovala. Wirkola je zábavný má zmysel pre poriadne čierny humor, ale žiaľ tie zbytočné popkultúrne odkazy ho u mňa stoja body. ()

Jardatekk

Musím říct, že lepší než první díl. Hodně jsem se bavil a nasmál a to u toho žánru málokdy. Snad i lepší než New Kids. S ničím žádný slitování. Jaký pak copak :D Závěrečná bojová scéna srudou mini armádou mě dostala. Já prostě nemůžu dát míň!! Norové to zabili!!! ()

Richie4422

Po nie tak vydarenej jednotke sa Mŕtvy sneh presúva do nezasnežených oblastí a je to len dobre. Od prvej minúty až po poslednú je to jedno obrovské predstavenie plné masakru, čriev, roztrhaných tiel, gore, zombíkov, zombíkov, ešte raz zombíkov, geniálnych narážok a bláznivého humoru, ktorým je nasiaknutá celá stopáž. Nezabudnuteľný gay, Neo z Matrixu, oživovanie, lojálny zombičiačik a romantika na cintoríne. To je len pár nezabudnuteľných scén. Toto je jednoducho klenot v tomto žánri. ()

luco323

Standartenführer SS Herzog a jeho kamaráti prevedú každého diváka skrz kopec ultimátne nechutnej zábavy. Wirkola sa poučil z jednotky a už ani na moment sa nesnažil o nejaké hororové prvky alebo atmosféru. A podarilo sa. Dead Snow 2 je vydarenejší, krvavejší, nechutnejší a zábavnejší ako predchodca a ponúka celé spektrum rôznych nečakaných a uletených scén. A úchylný mozog przniaci záver je len čerešničkou na tejto torte nazi zábavy. ()

pepca72

Tak seveřan Tommy Wirkola, po návratu z Hollywoodu od Jeníčka a Mařenky, se nám vyrhnul na druhou NAZI - ZOMBI komedii, a udělal kluk jeden blonďatej moc dobře. Nedotčen Hollywoodským patosem, rozjíždí ještě lepší náckovitou zombi podívanou, ryze ve svém stylu, která začíná přesně tam, kde ta první skončila. S ničím se nesere a valí jeden nápad za druhým. Druhý opus je prošpikován nadsázkou, černým humerem, akcí a gore efekty. Scény, jako resuscitace, shuriken ze značky Mercedesu, muzeum, přečerpávání nafty střevy, ošetřování nazi zombí nazi zombíky, vyproštění vozidla a závěrečný sex v autě spolu s excelentním skoro doznáním gaye ke své orientaci, jsou nezapomenutelné. V rámci žánru absolutní špička. Plných 5*, nemám co bych vytknul. ()

filutaBLACK

Dnes jsem dal jedničku i dvojku. Jednotku beru jako hovadinu, co ví, že je hovadina, ale i když diváci přistupují k ní takto, pořád je to hovadina, která je jen variací vyvražďovačky mladých v chatě/ lese (Evil Dead, Pátek 13tého ad. ...) odlišující se jen - NACI ZOMBIEMI. Ale pokračování - to je onačí nářez: Režisér se urval ze řetězu a servíruje nám spoustu masitých libůstek a nápadů: budování mytologie, Herzog jako nemrtvý bad-ass, ufiknutá rka jak z Evil Deadu 2, ale rozvinutá ještě dále, rekrutování zombíků, nekorektní masakry - střeva, mozky létají (Braindead na steroidech), zabíjení dětí, důchodců, invalidů, postižených, komická brutalita, kterou nezvyklý divák těžko vydýchá, TANK, zombie-rusáci, oprava vojáků, emo/gothic/gay poskok, zombie poskok, zelená teplákovka, ZOMBIE SQUAD (IT´S A TRAP! "Vy jezdíte nepřipoutaní, OK, řekli jste si o to!") , kladiva využita více než v OldBoyovi i Raidu 2 Nepředvídatelné- jak dál ví jen zombie nerdi/geeci. Za mě o 2 levely výše než první díl, a úderný soundtrack! ()

Epco

Po jednotke som ostal opatrný čo sa týka očakávaní a dobre som spravil. Opäť sa skoro nič nedeje, sem tam odkaz na slávnejšie klasiky, sem tam nejaké to pomrknutie a naozaj zriedkakedy niečo naozaj vtipne ( tankovanie tanku ). A tak ostáva len masakrovanie civilistov ktoré samo o sebe neobstojí. ()

pájap

moc pěkná hororkomedie...pro livingdeada...to že jsi nepochopil že nejde o horor není problém toho filmu..jsi tu asi jedinej...pa ()

teriktm

:)) Tommy má velmi bujnou fantazii v zombie tématu, přešitá brutalnaci ruka která dokonce i umož'ňuje znovu oživení mrtvolek na přeživším z prvního dílu se postará o spousty morbidně vtipných scén. Ovšem u mě vítězí záverečná scéna, kdy hlavní hrdina se super rukou se rozhodne oživit svojí nechtěně zabitou družku.....dojemná až skoro romatická scéna ovšem do chvíle než chvíli po vykopání družky jí začně líbat a vzápětí proběhne nekrosex..... to jsem opravdu čuměla jakože cože :) a zase nejroztomilejší na filmu je věrný zombik hlavního hrdiny. Ač je film opravdu nereálný, je v něm vše co divák ocení, humor, napětí, chvíli je i skoro dojatý a divák fandí ať vše dobře dopadne . ()

MartinSTFC

Zase tak vtipné to nebylo a pointa také žádná. Ovšem kravina je to řádná, toto vymyslet muselo dát opravdu práci. Takže za ten nápad a odkaz na jednu z mých nejoblíbenějších zpěvaček na konci filmu, dvě hvězdy. ()

Neaera

Pokračování příběhu o oživlých nazi zombies. Jediný přeživší se snaží najít pomoc, ale hlavně si zachránit krk, jelikož mu náckové stále nechtějí dát pokoj. Neskutečná jatka u kterých jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak tohle může někoho napadnou :) Film exceluje i v maskách, ty jsou dokonalé ! Jinak mi v hlavě nejvíce utkvělo přečerpávání nafty z autobusu do tanku pomocí lidského střeva :) Sex se zombicí už byl ale extrém :) ()

Nobunaga

O stupínek lepší, než předchozí díl, všechno je tu lepší, větší. Víc krve, vnitřností, víc humoru a víc cynismu, víc ujeté, celkově víc odvázané. A že hrál Stig Frode Henriksen alias Glenn Kenneth jednoho z "chatařů" v jedničce jsem teda nepoznal, dobrý :-) **** ()

jizvoun

Čekal jsem megasra*ku, ale první díl se to povedlo překonat, především humorem. Krom naverbování dalších nazi útvarů wermachtu se tu objeví i nazi sovětské vojsko a celý to dohromady funguje. Některý scény jsem se neudržel smíchy - tak namátkou doplňování paliva do německého tanku:) ()

Wartord

Těžký norský levicový liberalismus z tohoto srší tak mocně, že už se ani nedivím, že norská společnost s policajty beze zbraní produkuje "anti"sociální úřady a Breiviky...Hnus. Nad zdejšími komenty kroutím hlavou. Hvězda za Tigera. ()