Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (Cinemart SK)

multiflexi

Absolutní výplach mozku. 2,5 hodiny trvající lobotomizující slideshow nenavazujících pikosekundových záběrů s cool robotama. To je ta jedna hvězda. Jinak totální maglajs a ke konci už dost nuda, všecko se omrzí. ()

BOURQUE

Aktuálne piate dielo Transformers definitívne potvrdzuje, že táto sága svoje najlepšie časy už má dávno za sebou. Pri tomto filme slová „kvalita“ a „scenár“ sa nedajú spomínať na jednom dni. Stále tu však funguje monumentálnosť, grandiózne PC efekty a charakter M. Wahlberga. Tieto veci však (až na spomínaný M. Wahlberga) už pre dnešný „dobrý film“ nestačia. Obávam sa ďalších pokračovaní. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Wargoo odpad!

Asi som už "transformerovo" vytriezvel... P!čov!na roku !!! (písať o tom viac si tento film nezaslúži, aj tak mi vzal 151 minút života) Odpad ! ()

tuwanakha

Stejně opuletní jako všechny ostatní díly. Hledat v hasbro skládačkách pro děti nějaký vyšší přesah prostě nelze, ale přesto jsem shlédnul bez pocitu vrhnout. Hopkins si svou roli očividně užíval, podobně jako Tucci v roli opilce Merlina. Přesto nejvyšší známku dávám Cogmanovi s hlasem Jima Cartera, tahle postava mě opravdu bavila a je škoda, že v závěru nedostala více prostoru. Wahlberg s Duhamelem předvádí svůj slušný průměr, ono se v těchto rolích prostě o moc víc hrát nedá. Stejný průměr - tři astry dávám i filmu. ()

Rathalos

Tak nizke hodnotenie ma prekvapuje,ale zase tu na CSFD je zvykom,ze dobre filmy su nizko hodnotene a sracky vysoko,Transformers opat nesklamal,akcna,atmosfericka,vizualne perfektne zvladnuta zalezitost,pri ktorej som sa vobec nenudil,ja davam plny pocet...:-) ()

Wallis3

On si to Bay bude pořád píchat do žíly. On Bay bude pořád sjíždět tu lajnu, on to Bay bude pořád kouřit! Bay si představí tanky na place, hned tam jsou, Bay řekne, že oni vědí vše a hned všechno všichni vědí. Bay řekne siru Anthony Hopkinsovi a ten si zataškaří pod jeho megalomanskou taktovkou. Huh, Bay si prostě nedá pokoj. No bylo to lepší než předešlý Zánik, ale je to furt hrozný, ale zase ne tak hrozný, jako filmy DC comics 😀 je to prostě taková hatmatilka a slátanina se šíleným střihem, akcí a prostě vším... Ten začátek a myšlenka propojit roboty s králem Artušem by mohla mít jakýsi potenciál, ale ten zbytek...ten zbytek 😂 ()

GOREGASM

Bay si začal kopat hrob už tím, že se rozhodl režírovat čtvrté transky. Pátým pokračováním jenom utvrzuje své odpůrce a bohužel i své fanoušky, mezi které jsem léta patřil, že je zahleděnější do sebe tím nejsebedestruktivnějším způsobem. Jeho macho-alfamale-badass režie měla vždycky ty opravdové koule, a když si vzpomenu na ze řetězu utržené Bad Boys 2, nestačím žasnout, do jak samolibého a nudného módu se Michael Bay přepnul. Přitom Benghazi Soldiers, nebo jak se to jmenovalo, byla military pecka. Je sice moc hezké, že jeho hrdinové mají k dispozici ty nejmodernější sporťáky, kterých má pan režisér jistojistě plné garáže, ale i ten nejnablýskanější a nejprskavkovější CGI balast nemusí být vždycky zábavný. A o uberinfantilním humoru, který se v Bayových filmech dostává hlouběji a hlouběji pod pomyslné dno snesitelnosti, ani nemluvě. Michael Bay začíná točit pěkně "blbé" filmy. 40% ()

Folky

Proč?? Proč to sakra dělá?? Proč člověk, který dokázal dát dohromady Skálu nebo alespoň zábavný Pot a krev, točí tohle? Kašlu na to kolik to stálo, jak hezky to vypadá a jak sexy holka tam je. Já chci to bylo zábavný a blbost nebila do očí! Naprostá parodie, kterou bych ocenil, kdyby ji někdo točil jako výsměch současným hollywoodským blockbusterům, ale když to stálo 300 milionů dolarů a tvůrci to myslí vážně, je mi spíš špatně. ()

helloween93

Last Knight je pořádnej overkill i v rámci Transformers univerza, protože se scénáristé rozhodli nacpat Transformery do celé lidské historie, takže Merlin měl magii od Autobotů a tajný britský řád Witwicků brání Zemi společně s Autoboty. Scénář má několik totálně hluchých míst, např. Wahlbergovi Dinoještěři na vrakovišti jsou z hlediska děje totálně useless, stejně jako ta mladá holka. Samozřejmě nechybí všechna transformeří klišé - na začátku filmu jde po Autobotech americká vláda, opět se vrátí x-krát zabitý Megatron, akorát tentokrát už příběh fakt nemá nic, čím by zaujal. Finále s odsáváním našeho světa Cybertronem je natahované digipeklo, ve kterém se Bay úplně vyžívá. Paramountu se povedlo pohřbít jejich největší frančízu, kdy tržby Last Knightu droply o půl miliardy (podobně jako Piráti z Karibiku 5), to způsobilo odstoupení Baye od série, což je asi dobře, protože Michael už robotí sérii zasukoval a neměl jí víc co nabídnout. Co se týče studia Paramount, tak tomu v roce 2017 snad všechny větší projekty přinesly jen kasovní zklamání (xXx 2, Rings, Baywatch, Transformers, Daddy’s home 2, Downsizing) a z velkých značek jim zbývá už jen Mission Impossible. 2* ()

Luk Skywalker

Čekal jsem, že to bude sračka. Ostatně robosauři v předchozím díle už byli a tady si vzali na paškál krále Artuše, asi aby mohli obsadit britskou kundu Lauru Haddock, která je asi jediné pozitivum filmu. Hňup Mark se sice taky snaží zaujmout vypracovaným tělem, ale teenky z toho vlhké nebudou (vždyť je mu skoro 50), slavný Anthony to taky nezachrání. Na sledování při práci to šlo, jinak bych se nedíval, byla by to ztráta času. Takhle se může pokračovat napříč celými dějinami a vždy u toho byli Bayformers. ()

Automaniak

Michael by si mel odpocinout od toho srotu a natocit nejakou stredovekou bombu, pac ten zacatek mel grady a hezky se na to koukalo. Potom zacina ani ne uplne nuda, ale 2 hodiny zmatenych scenaru apod. - samozrejme jsem si na chvili zdrimnul. Pote zacina asi pul hodinove finale, kde to melo opet koule. Jeden uzasnej efekt za druhym, vsude neco bouchalo, strilelo se atd atd. 60% ()

PEZ

Uff, neskutočné utrpenie. Naozaj má človek pocit, že film má nie 150, ale 250 minút. Bez preháňania. Proste útrpné, nezmyselné, rozhárané, scenáristický totálne nezvládnuté a dokonca rovnako tak režisérsky, čo je u Baya nečakané. Niežeby som mal dáke očakávania, ale tešil som sa na audiovizuálne hody, ktoré som dostal na posledných 20 minút, kedy som bol už totálne zničený dvoma hodinami ničoho. Po dopozeraní som bol vskutku odpálený - poslednú hodinu som sa už nevedel dočkať konca. A to som bol pritom v IMAXe. Verejne sa zaprisahávam, že ďaľší diel už v kine nedám. Peklo. Jedna hviezdička za triky v závere. ()

HenryIvan

Transformeri nám opäť nedávajú zmysel. Niet sa čo čudovať. Nebudem tu rozoberať nezrovnalosti s predošlými časťami. Nie je tu doslova nič čo by mohlo zaujať a nevideli sme to pred tým. Jediný Optimus Prime stále vytvorí úsmev na tvári a vás až zachváti istá nostalgia a dostane vás jeho robotická charizma. No to je tak akurát všetko. O negatívach by sa dalo popísať veľa, no načo, každý si urobí vlastný obraz. Nie sme tu svedkami ničoho prevratného. Michael Bay opäť nijak neprekvapil a tie vizuálne efekty, ktoré tu každý chváli mne osobne prišli neprehľadné a skôr rušivé ako impozantné. Ale pozerať sa na to ako tak dalo. 50 %. ()

Whitebeard

Opět přeplácaný, opět to nemá hlavu ani patu, opět novej předmět co ničí nejenom celý planety, galaxie, ale snad i vesmír. Ale je to celý zase zabalený tak, že se na to dá koukat a když se vyleze z kina, člověk nemá pocit úplně promarněnýho času :) ()

Torpid

Čtvrté pokračování reklamy na hračku pro 5 -10 leteté kluky. Nic víc nic míň a v tom je to svým způsobem upřímné, protože to absolutně nepočítá s dospělým divákem. Zcela záměrně. Žádné přenesení do chlapeckých let, nýbrž jít a zakoupit plastovou figurku a hrát si s ní doma na koberci. Docela se divím těm dospělým expertům /Verbal/, že i když vědí do čeho jdou/7 let to už Bay seká/, tak tomu ten čas na sledování věnují a dají odpad. Jako si obouvat dětskou botu a pak nadávat že z toho bolí noha. ()

Kingjiri

Neduhy z předchozího dílu s úspěchem pokračujou, takže jen stručně: dlouhá stopáž, příběh sloužící pouze pro spojení akčních scén, nějaký scény (děti v úvodu) nebo postavy (snědá puberťačka) uplně zbytečný, nevyužitej prostor pro bezútěšnou atmosféru blížící se apokalypsy a postrádal jsem taky nějakýho pořádnýho záporáka. Stejně jako u Camerona s Avatarem je u Baye s Transformerama smutný vidět plýtvání jejich talentem na takovýhle bezduchý projekty. Třetí hodně slabá hvězda za Anthonyho Hopkinse, nějaký akční momenty (bojující skládající se Bumblebee v úvodu), vizuál a Jablonskyho hudbu. ()

bararich8

Nic nedává smysl, spousta nesmyslů a prapodivností, ale koho to zajímá, tohle je Transformers a Bay, takže dostaneme skvělou digitální podívanou dávkovanou téměř nepřerušeně. Všechno lítá, všechno vybuchuje, tak to máme rádi. Mark evidentně v posilce nezahálí, Laura Haddock je taky kus a Hopkins takouhle ujetou roli ještě snad nehrál, ale je to super postava. Navíc se tady přidala nutná dávka humoru a hlášek, které dost často fakt fungují a to naprosto skvěle. Nechápu, co od Transformerů ostatní očekávají. Nolana? Scotta? Nelíbí? Tak táhněte o dům dál, nás to baví, 4* ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)