Pyramída

• Česko Pyramida (viac)

Hrobky a poklady starovekého sveta s obľubou trestajú svojich objaviteľov. Na tých, čo sa odvážia narušiť ich tisícročný spánok a odhaliť pochované tajomstvá, zvyčajne uvalia strašnú kliatbu, alebo ich rovno na mieste pripravia o život. Skupinu amerických archeológov v Egypte čaká obrovské prekvapenie, keď náhodou narazí na stratenú pyramídu pochovanú hlboko pod povrchom púšte. Žiadna iná sa jej zďaleka nevyrovná. Keď však odkryjú hrozné tajomstvo ukryté v jej útrobách, uvedomia si, že sú nielen v pasci, ale navyše ich prenasleduje - a zabíja - čosi extrémne desivé. (TV JOJ)

herr_carter

Tak tomuhle říkám promrdanej - ehm pardon promrhanej potenciál, takhle zahodit příležitost k vytvoření skvělého hororu, to mi vážně hlava nebere. 80 % filmu byl pro mě skoro skvost, prostředí vykopávek, archeologie a obecně egyptská mytologie mi nikdy nebyly cizí. Tady se to fakt všechno slušně rozvíjí, film je napínavý - i historické vysvětlivky fakt upoutají divákovu pozornost. Jaké je ovšem šílené zklamání, když závěrečné finále zabije digitální béčkové monstrum !! Dokud bylo vidět jenom skrz objektiv hlavního kameramana výpravy, nebo vyluzovalo zvuk a ve finále nebylo vidět, pak nebyl problém. Bohužel ale dostalo možnost být odhaleno v celé své kráse. Celý příběh, který byl tedy do této chvíle budován, veškeré napětí, které tak parádně gradovalo, všechny ty (pro mě jako laika) uvěřitelné historické výjevy, byly tak v jednu chvíli smeteny nemilosrdně ze stolu. Fakt škoda, dávám slabší 3*, byť právě oněch zmiňovaných prvních 80 % filmu bylo pro mě nadstandardních.......................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

vitekpe

Typicka "blairwitch" podivana, zde odehravajici se v klaustrofobickem prostredi chodeb uvnitr mysticke pyramidy. Plno baterek, hysterie a divnych skreku ze tmy. Ctyri osoby, postupne vybijene...neni to uplne supertrapne, a jedno shlednuti lze prezit. P.S.: kazdopadne premisa a nevidenem zlu zde dodrzena neni... ;) 3- ()

sedm.1

Když chce někdo zpracovat film found footage stylem, proč ho tak do prdele tedy nezpracuje celej? Pak z toho totiž vznikne jen takový paskvil, jako se to stalo právě zde, v Pyramidě, kde se jednotlivé scény odehrávají nastřídačku, jak z pohledu „handcamu“, tak z klasické kamery a výsledný zážitek je pak zcela o ničem a vlastně postrádá i logiku. Pyramida totiž nenabízela pro formát FF vůbec špatný námět, a tvůrci z toho mohli vytvořit vážně napínavou a dynamickou podívanou, ale tímto přeskakováním z jednoho stylu do druhého tomu neskutečně ublížili a ubrali tím jen na celkové intenzitě a výraznosti. Veškeré to procházení uvnitř Pyramidy tak není až tak působivé, stejně tak jako útoky „monster“, naštěstí to má ale celé docela slušný spád, sem tam přijde nějaký ten nečekaný, živelnější nápad, a ikdyž úplný závěr stojí za starou bačkoru, tak nuda zde vážně nehrozila po celou dobu. Atmosféra se zde též tvůrcům podařila navodit docela působivá a ani jednotlivé postavy nejsou až tak iritující a nechovají se jako úplný dementi, jak je jinak v těchto filmech běžné. Já jsem zkrátka s Pyramidou poměrně spokojen, a škoda jen zmiňovaného „polo“ found footage, neboť při celkovém zpracování právě tímto stylem bych šel jinak určitě do nadprůměru. ()

The Viper

Prostředí zapeklitých koridorů pyramidy, historický podnos dialogů překvapivě sympatických postav sráží naprosto trapný počítačový monstra. Až je mi smutno, jak nápad zůstal nevyužit. To bych opravdu raději sledovat boj s prostředím a infekcí. ()

666Carnage

Tak to máme další Found Footage horor, který se tentokrát odehrává v nitru pyramidy. Nedávno tu bylo As Above So Below v pařížských katakombách a ten mě absolutně nenadchl. Zatímco The Pyramid nabídl zajímavou zápletku se zajímavými herci. Smrti nejsou otřepané naopak docela originální. Mytologie Egyptských bohů je zajímavá. Akorát opět chyběl nějaká ta atmosféra a dost mě štvaly efekty Anubise/Požírače. Ale oproti ostatním novým kouskům jsem byl příjemně překvapen a docela jsem se bavil. 60% ()

korndaddy

Atmosféru to mělo parádní, klastrofobickou jak prase. Teda aspoň polovinu možná tři čtvrtiny filmu. Pak se tam vobjevil vole anúbis a bylo po prdeli. Ten borec je schopnej protáhnout frajera trubkou skrz hajzl a ani se nezapotí. Na druhou stranu je ale i trochu blbej jak vydlabaná, ale co čekáte když hnije miliardu let v nějaký smradlavý žumpě s podivnejma kočkomyšma u kterých si nebyl schopen sjednat respekt. Tři bambule za začátek a tu kudrnatou a nemyslím toho zasranýho Arifa, nebo jak se ten zkurvenej pakoš jmenoval, co si šel odpočinout pod budr ;-) ()

HiddenDragon

Ne ze by to byl nekoukatelny snimek, ale je strasne tuctovy. Podobnych uz bylo mraky. Klasicka vyvrazdovacka uz etablovaneho zanru, ktery bych nazval "zahada blair witch pod zemi". Dej se odehrava v modernim Egypte, kde probihaji revolucni vykopavky trojboke pyramidy. Bohuzel je doba arabskeho jara a nepokoje v Kahire prerusi pokracovani vyznamneho objevu, takze se archeologove rozhodnou narychlo nove objevenou pyramidu omrknout. Nejsem sice odbornik, ale pochybuju, ze by dnes vykopavky vedlo jen duo otec+dcera, byt samozrejme pod patronaci univerzity. Je to takove ucelove, aby postav nebylo mnoho. K tomu jeden technik a dva dokumentaristi od TV. Postup pyramidou je docela klaustrofobicky, kamenne kulisy jsou opravdu verohodne a ten stisneny pocit silny. Bohuzel mi vadily ty vysvetlujici pasaze, ktere nedavaji smysl. Nevim, zda to je jen v dabingu, ale pokazde, kdyz se snazi divakovi rict, proc jdou tam nebo tam, je to tak krkolomne a nelogicke, ze to kazi takoveto egypstke pozadi pribehu. Uz treba ten vstup do pyramidy....piskem vede tunel k jeji spicce (cela je pod zemi), pak pokracuje uz klasickymi chodbami a pak se leze kamsi stropem?? To byl tak divny fail, ze jsem zbystril. Pote, co detekuji UV lampou krev na nejake sekyrce stare desitky tisic let, uz jsem si rikal, ze tady se na realitu moc hrat nebude. Pasticky v pyramide i priserky jsou fajn, ale jakmile se dej dostane do bodu, kde vysvetluji "vazeni dusi" nebo jinou egyptskou zalezitost, opet to nejak nedava smysl. Zustava tudiz jen ta klasicka survival story, ktera divaka nijak neohromi, i kdyz hlavniho bubaka ukazou i hezky zblizka. Prislo mi taky divne, ze v egyptske pyramide se clovek nedocka ani jedne mumie, coz se vylozene nabizi. Story sice rika neco o tom, ze tam vlastne zadny faraon neni, ale napr. furt melou neco o Osirisovi a toho taky aby clovek pohledal, takze fakt nevim. Divne. ()

Loki_Six

"This pyramid, unlike any structure other I've ever encountered, seems to have been built with the express purpose of keeping whatever is inside from escaping. If you come down here... bring guns." ()

iXtr3m3

Náhodou slušný hororík. Určite minimálne na úrovni Katakômb, ak nie aj lepší. Malý, nezávislý, ale o to lepší. A minimálne originálny. ()

Corpsegrinder

Hodně dobrý. Většina filmu je klasika, těsný chodby a pasti, do toho se celkem zbytečně míchá tlupa koček a obří Anubis bohužel velice špatně digitálně provedený. Každopádně já se nenudil ani minutu, smrti jsou celkem fpohodě a kamera neskáče jak čuráček. As Above So Below bylo mnohem horší. Mít to lepší bubáky (např. něco co je na obalu filmu) a nemít to poslední minutu šel bych na pět. ()

Gray Wolfman odpad!

tohle snad nemohli myslet vážně!!! Asi to největší hovno, co letos vyšlo. Monstra jak od Asylum, stupidní kamera, idiotský herecký výkony a hlavně 20x opakující se věta: Musíme se odtud nějak dostat Dlouho jsem nedal odpad, ale tady ho dávám, bez dlouhého zvažování. Shrnutí: K zblití... ()

oRi11

Snímku The Pyramid, se z atraktivního hororového prostředí pyramidy nepodařilo vytežit skoro nic. Slabé napětí, žádná ztísněná atmosféra jak jsem očekával, jen hromada nelogických momentů. Na konci vše ještě zhorší špatné digitální zpracování koček a Anubise, kterej vypadá opravdu hrozně. ()

Nikar

The Pyramid je stupidní, povrchní, debilní a určitě zbytečný film. Efekty stojí za velký kulový. Herecké výkony jsou na bodu mrazu, kamera je nic moc a příběhová linka je velmi nepromyšlená. Jediné plus filmu je pěkná herečka Ashley :) Za mě tedy 15%. ()

Magika82 odpad!

Třístěnná stavba není pyramida, nýbrž jehlan, milí tvůrci-matlové. Tak dobře z počátku vyhlížející snímek se zvrhl v motání se v tunelech, kde jedny škrábou mumie egyptských koček, a druhé si odnáší animačně céčkový Anub do jakési nepovedené Síně vah. Zde jim trhá srdíčka, aby je zvážil na miskové váze oproti závaží, které si zřejmě vypůjčil v 80.letech v nějaké samoobsluze s pultovým zbožím... Anub nebyl ani synem Usira a Eset, jak se nám snaží tvůrci-matlové namluvit. Anub je naopak ochránce pohřebišť a zemřelých. Vítal zemřelé v podsvětí a doprovázel je na cestě k poslednímu soudu u boha Usira, kde bylo váženo jejich srdce na vahách spravedlnosti. Tam bylo jejich srdce položenu na jednu stranu vah, a na druhou misku pero bohyně Božského řádu a pravdy, Maat. Pokud bylo srdce obtěžkáno hříchy, kleslo. Srdce tak propadlo Velké požíračce Amemait. Duše byla odsouzena navždy bloudit v Propasti zapomění. Pokud kleslo pero, duše se ujal Anub za souhlasu Usira a Maat, aby ji provedl do dalšího života. Jako historičku, mne tento...zmatlaný snímek přivedl na pokraj záchvatu smíchu a zároveň vrcholného hněvu nad tím, co filmoví analfabeti tlačí lidem do hlav... Ufff. Prostě utrum, šmitec, zapomenout, že jsem to kdy viděla. Koš, prosím! ()

SICK_BREED

Filmu bych "vytknul" pouze dvě věci. V prvé řadě by mu slušelo více FF zpracování, než toto polovičaté. Charakter příběhu si o to přímo říka do té míry, že sem většinu času nevnímal, že jsou tam i normální filmové záběry. No a druhý vážnější problém (ten první se týká spíš toho co preferuji na základě vkusu) jsou některé scény s příliš detailními záběry na Anukryse. CGI počas celého filmu vypadá dobře, ale ve chvíli kdy se zaměří na tvář zlého boha, je to spíše k smíchu. Ale to je problém většiny hororů, kde je tato tenchnologie použitá neskromně a grafici si začnou myslet, že modelují druhého avatara. Vyjma těchto dvou výtek jsem se výborně bavil a považuji The Pyramid za to lepší a atmosféričtější, co mohl rok 2014 nabídnout. Vyzdvihnout si zaslouží určitě i herecké obsazení které je bez vyjímky sympatické a podává naprosto dostačující výkony a také jednoduché, ale pasující prostředí v kterém se film odehrává. Na snadě je srovnání s jiným témeticky podobným hororem As Above, So below kdy ale tento druhý jmenováný je stále o chlup lepší, protože se vyvaroval věcí, které mně na The Pyramid vadí nejvíc. NEJLEPŠÍ JE: Zasazení do neotřelých interiérů zakopané pyramidy. Krypt, kobek a různých druhů podzemí není nikdy dost. NEJHORŠÍ JE: Pokus o příliš detailní 3D grafiku, který většinou nevychází a také nevyšel. ()

aLPaC

Podobné typy filmů já můžu a horor z prostředí egyptské pyramidy sliboval zajímavý zážitek. Ten se v první půlce i koná, ale postupem času mi začali jít hlavní hrdinové na nervy a to závěrečné monstrum tomu také nepomohlo. Škoda, zhruba v půlce filmu jsem byl tak na rozhraní mezi třemi a čtyřmi, nakonec ale spíše slabší tři hvězdy. ()

Standic1

Příjemná dobrodružno-hororová zábava, ze které bych vyškrtl toho směšně vypadajícího Anubise. Musím přiznat, že dokud nebyl vidět celý, tak byl docela příjemným zpestřením v pyramidovém bludišti. Ke konci mě už strašně nebavila hlavní představitelka, od které bych čekal něco lepšího, než ječet, že se vrátí pro svého taťku, který právě přišel o srdce. Jinak musím říct, že jsem se ani chvíli nenudil, takže to něco do sebe určitě má. ()