Dej tejto hororovej komédie sa odohráva v mestečku Dillford, v ktorom spolu žijú ľudia, upíri a zombie v úplnej pohode. Zombie majú svoju vyhradenú oblasť a k dispozícii im sú mozgy v konzervách, upíri si môžu kúpiť vrecká s krvou v supermarkete a ľudia tieto tvory berú ako normálnu súčasť života. Všetko sa však mení v okamihu, keď sa nad zemou začnú vznášať lietajúce taniere. V Dillforde nastane obrovský chaos a násilie, v ktorom stojí brat proti bratovi. Z tejto katastrofy sa podarí vyviaznuť zástupcovi ľudského rodu Dagovi (Nicholas Braun), jeho známemu, ktorý bol premenený na zombie, Nedovi (Josh Fadem) a upírke menom Petra (Mackenzie Davis). Každý z nich musí potlačiť svoje pudy a napriek tomu, že je každý z nich odlišný, sú jedinými, kto môže zachrániť Dillford pred obrovskou katastrofou. (Marceloo)

TomX2

Aké by to bolo, keby na Zemi žili aj iné bytosti? Žili by všetci šťastný život, alebo by vypukla vojna? To všetko sa dozvieme pri sledovaní hororovej komédie ,,Freaks of Nature" Mesto Dillford je na prvý pohľad také, ako každé iné. S tým rozdielom, že v ňom už niekoľko rokov nežijú len ľudské bytosti, ale aj upíri a zombie. Všetci spolu žili šťastne aj navzdory tomu, že boli úplne inej rasy. To sa však rýchlo zmení v tom momente, kedy do Dillfordu pristane mimozemská loď. Pre všetkých občanov mestečka nastane chaos a všetci dobre vedia, že sedieť doma v kuchyni s popcornom nepomôže a tak v meste vypukne vojna. Zvíťazí dobro nad zlom? A ako to všetko nakoniec dopadne? Celkový dojem: Tomuto snímku som veľmi neveril, keďže natlačiť horor a komédiu do jedneho vrecka je niečo, čo ma nikdy veľmi neohromilo. A inak to nie je ani u Freaks of Nature, ktorý si k tomu všetkému nebojí vykradať iné známe horory, používať čiernočierny humor, trochu si pohrať s efektmi a tiež sa zaoberať viacerými známymi hororovými žánermi - v tomto prípade vampires, zombie, werewolf, alien, gore exploitation splatter a kto vie čo ešte iné? No musím povedať, že mi v tomto prípade nesadlo vôbec nič. Humor mi prišiel úplne bez vtipu, bol nevtipný a trápny, či dokonca aj detský. Postavy sa chovali ako z nejakej tureckej telenovely a herci nepredviedli žiadny výkon, o ktorom by bola reč - ba dokonca mi aj prišli, ako keby boli zdrogovaní a nasilu chceli niečo bez snahy zahrať a nakoniec sa zmohli len na blbé a trapné výrazy, ktoré mi až nechcene pripomenuli amatérske výkony slovenských hercov, teda pootvorené pysky ako by chceli, aby im tam niekto napchal rožok. Čo mi však nedalo boli efekty, ktoré boli miestami až nevtipne vtipné - viete o čom táram, do každej scény museli cpať tuny digitálnej krve (tá tiež po sekunde nejakým záhadným spôsobom zmizla.. prišiel tam Potter a urobil abrakadabra, či len ten scenár je úplne katastrofálne napísaný? No vlastne odpad by bol z možnosti prvej a druhej..) Ale aj napriek veľkým mínusom musím tie 2 hviezdy dať - predsa ma to bavilo, nenudil som sa a bez problémov som to dopozeral do konca. Avšak druhý krát by som o to radšej ani nezakopol. Moje hodnotenie: 30% ()

kaylin

Asi jsem čekal, že to bude ještě o něco vtipnější, ještě o něco zábavnější, ale po snímku "Skautův průvodce zombie apokalypsou", který byl tematicky hodně podobný, je tohle celkem špatné. Ten svět, který je nám na začátku představen, není využit naplno a je z toho vlastně jen rádoby komediálně hororová "moralita". ()

gegina31

Blbůstka, kravinka, pitominka, ale dobrá sranda. Zombíci, upíři a mimozemšťani v jednom filmu? Pustila jsem si to ze zvědavosti a čekala jsem, že to po půlhodině vypnu, ale bavila jsem se celý film. Čekala jsem strojené herecké výkony, ale ti byli taky dobří. Vůbec nebyli uhození jako například Lili Collins v Mortal Instruments. Samozřejmě to není taková pecka, abych to kdekomu doporučovala. Už podle hodnocení jde vidět, že to není pro každého. Je to prostě taková oddechovka k žehlení. ()

Dexter1

Nie až tak márny pokus. V malom mestečku žijú bok po boku ľudia, upíri a zombieci. Umelá mierumilovnosť sa naruší vo chvíli keď prídu mimozemšťania. V podstate splnený sen každého geeka sa rozpadáva na nevyužitom potenciále. Vtípky mohli byť viac istrejšie gore viac a celkovo by sa znieslo viac nekorektnosti. Priemerná teen comedy o posmrtnej láske s pár naozaj vtipnými scénami. ()

TheDon

Ve Válce světů se Stmívá k Zombie apokalypse. Rádoby vtipný béčko, který vtipný není. Rádoby super nápad, kterej je splácanou kravinou s ještě debilnější pointou. Teenage romantika všedního dne. Homoupírská zombie sračka. Jedinou hvězdu, kterou jsem ochotnej tomu vpálit je za nerd zombíka, kterej leze za světýlkem po skříni. Nejde nesrovnat se Skautíky. Kvalitativně úplně jinde. Slaboučkých 20% P.s.: vybuchující upíří ? dafuq ?!? ()

Wiikii

Hezký masky, sem tam zazáří dobrý humor a někdy si můžete všimnout inspirace z jiných filmů se zombí, upíry, vlkodlaky či mimozemšťany. ....HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

kombajn

Čekal jsem klasickou blbinu, ale tohle je blbina poměrně dost originální. Gulášovitá, ale velmi zábavná a parodující. Většinou bych se pod hodnocení většiny filmů na ČSFD podepsal, ale tohle je teda hodně nedoceněný a to k tomu nemusíte ani hulit jointa (ostatně, pro huliče jsou tu taky vtípky). ()

honajz2

Příjemná kravina na jedno zhlédnutí, která má zajímavý nápad, je dobře udělaná a na to, čím je, je taky dobře napsaná. Ty postavy bůhvíjak zajímavé sice nejsou, ale aspoň mi nepily krev. A podrobněji to asi nemá smysl rozebírat, snad jen kromě toho, že po zničení stěn (abych moc nespoileroval) mi to už přišlo zbytečně překombinované. 3* ()

cariada

Prazvláštní film, který mě hned nechytl až tak po 30 minutách, kdy jsem se začal trochu orientovat. Ono spojení světa lidí, zombi, upírů mě nějak nešlo dohromady až ,když do hry vstoupili ufouni a všichni se začnou mlátit navzájem, bylo docela sranda, hlavně ústřední trojice, která se snaží odvrátit apokalypsu. Některé hlášky a scény, jsou super, viz, když sežerou sousedy ve sklepě a nebo , když žerou učitele a on řve "co se mě hrabete ve střevech " to jsem se málem posral smíchy. Určitě bych tam dal víc humoru, ale i tak je to docela sranda. ()

Streeper

Tak tohle se vážně nepovedlo. Chápu, že to bylo dělané zřejmě jako parodie, a ty já opravdu nemám ráda. U tohoto filmu jsem se vůbec nezasmála, příběh nebyl ničím originální, jediné, co se mi na tom všem líbilo byl svět ve kterém žili normální lidé, zombie a upíři dohromady, vlastně film poukazuje na to, jak je důležité se spojit i s těmi, kteří nám připadají odlišní, ale jinak je to šílená blbost! ()

Rodriguez

Originální! Na takovýhle snímek jsem čekal, až ho samo filmové nebe pošle do té barevné škatulky. Snímek u mě zabodoval a šíleně pobavil. Mohu doporučit všem fandům upírů, zombie apod. 80% ()

Juto

Tento film má všetko, doslova. Zombie, upíri, vlkolaci a mimozemšťania sa objavia na plátne. Jediné, čo chýbalo, boli roboty. Teraz by si človek mohol myslieť, že pri kombinácii toľkých ikonických filmových tvorov pohromade by to mohlo byť príliš veľa. Ale nebolo! Film začína rýchlym tempom a divákom sa predstaví svet, kde medzi živými ľuďmi žijú upíri a zombie. Potom sa v jednu osudnú noc objavia mimozemšťania a to naruší rovnováhu sveta a spôsobí, že sa upíri, zombie a ľudia obrátia proti sebe v chaotickom návale násilia. 6/10 ()

metal.storm

Za mňa bez váhania plný počet. Plnohodnotná vtipná komédia, s pravým akčným nádychom a zaujímavo vykreslenými postavami. Klasické klišé zakomponované schopne a nevinne. Film som si teda užila od začiatku do konca, a udržal ma v bdelosti. Veľké plus tu rozhodne bol Braun a ZOMBIE. Osobne zrovna týchto nemŕtvych nevyhľadávam, ale keď už, tak toto bolo presne to, čo očakávam. Ďalšie plus za to rodinkárstvo a pazvuky na konci, atď. Bolo ich tak či tak veľa. ()

Doudis19

Koukatelná blbina, která potěší samotným namětem a několika obstojnými nápady. Většinu času se ale člověk nudí a na vydařenou scénu se musí prokousat kvantem těch průměrných. Navíc na bláznivou komedii jsem měl pocit, že se to v některých fázích bere až moc vážně. ()

Khumbac

Originálně dementní, hlavně kluk lúzr, co se stal dobrovolně zombíkem. Dokonce nešlo vydržet, ale myslím, že dvě hvězdičky si to zasouloží. ()

Johnny.ARN

Nečakal som, že dostanem to čo som dostal. V jednom meste žijú vedľa seba ľudia, upíri a zombíci. V relatívnej symbióze. Problém nastane, keď priletia mimozemšťania ( !!! ). Každá skupina obviňuje tých ostatných, že oni ich sem zavolali, preto sa začnú medzi sebou mlátiť. Do toho samozrejme problémy a vzťahovky hlavných predstaviteľov, ich rodín a podobne. Ako to už býva, človek, upírka a zombík sa musia spojiť, presvedčiť svoje skupiny a spoločne mimozemšťanov s nemeckým prízvukom poraziť. Nechýbajú vám tam vlkolaci?? Nebojte, aj tí sa objavia. Správne krvavé, skvelo zahratí zombíci, infantilný dej, sexi herečky a červený Boxter. Príjemné prekvapenie. 3 z 5 ()