Ak chceš boha pobaviť, skús mu povedať o svojich plánoch... Tak by mohlo znieť motto poviedkového filmu o tragických náhodách. Kultový mexický film rozpráva tri príbehy o stratách, ľútosti a tvrdej realite života, ktoré sú spojené nešťastnou automobilovou nehodou ale aj láskou. Octavio je zamilovaný do bratovej priateľky a chce získať dosť peňazí na to, aby ju a jej dieťa odviedol od surového brata niekam za lepším životom. Preto sa rozhodne dať psa Cofiho na brutálne ale lukratívne psie zápasy. Na úteku pred konkurentom zo psích zápasov nezastaví na križovatke a spôsobí reťazovú haváriu. Jej obeťou sa stane aj populárna modelka a celebrita Valeria. Valeria príde o nohu aj kariéru a zrazu sa musí vyrovnávať s novým životom. Svedkom tragédie je El Chiro, bezdomovec s temnou minulosťou, ktorý sa stará o potulných psov. (RTVS)

simply

Ten prostřední příběh byl nejslabší, postava hysterické Valerie mi vůbec neseděla. Naopak Gael García Bernal byl jako Octavio naprosto úchvatný. ()

feeme

Bez jakékoliv idealizace. Připadala jsem si jak hozena do krvavý lázně, ze který se snažím nějakým způsobem dostat, přestože tuším, že mi to nebude dopřáno. Opravdu velmi působivé naturalistické drama. A celkem zátěž na psychiku. Love's a Bitch - to sedí. ()

lukasd

Trochu nevyrovnaný film. Skládá se ze tří prolínajících se částí. První část je asi nejzajímavější - je to syrové sociální drama, které má spád. Bohužel druhá část o zraněné modelce je dost nudná a hlavně velmi předvídatelná. Třetí část je zajímavá hlavně díky výkonu představitele hlavního hrdiny El Chiva. ()

bobstock

Kamarád mi dlouho vyčítal, že jsem stále neviděl Amores perros. Nesnáším utrpení zvířat. Vzkazuju, že jsem ho po deseti letech, co ho mám ve sbírce, viděl. A co říct ...ze života...jak říkají fanoušci nejrůznějších telenovel, kameňáků a babovřesků... 90% ()

ArthasKarfa

Ale jo dobrý, jen prostě tak strašně moc dlouhý, že jsou tam sice navzájem se prolínající příběhy, ale než to dojde ke třetímu, tak zapomenete, co se děje v tom prvním a tak vlastně poslaná propojených příběhů ztrácí trošku smysl, ale jinak je to velmi propracované s napínavým dějem a závěrem, že se nemá cenu zamilovat, protože to stejně skončí blbě. ()

Renfield

Filmově téměř dokonalé... zobrazení opravdového Mexika ovšem dokonalé je! Filmově by mohlo být též, už úvodní propojení příběhů, po němž přichází stejně povedená první část Octavio a Susana tomu napovídá. V té je k vidění snad vše, co chce pravděpodobně film říct... Máme tu několik hlavních postav, z nichž žádná není čistě kladná, máme tu také "psího hrdinu", který si pro sebe získá ještě další příběh. Jenže po tomto silném úvodu přichází Daniel a Valerie, to už je úplně jiné Mexiko, i když také Mexiko. Iñárritu i zde dokazuje, že láska je kurva, ale není to ono... možná hraje velkou roli to, že mi tu nebyl sympatický nikdo, ani ten pes, tedy, v tomto případě spíše "pes". V úvodním příběhu sice nebyly kladné postavy, ale mé sympatie si přeci jen někdo získal. Naštěstí přichází Chivo a Maru a zase jsme zpět ve zdánlivé beznaději, možná opravdu jen zdánlivé... ono je tu totiž i trocha toho humoru, samozřejmě v rámci možností filmu. Tedy, nebýt druhého příběhu je to na plný počet, takto musím snížit. Přesto se jedná o jeden z nejlepších povídkových filmů, se silným scénářem a jistou režií... ano, už tady předvádí Alejandro Iñárritu co v něm je a ještě bude. Za dokonalou považuji i kameru, i když může být pro některé občas trochu zběsilá, mně k dění filmu dokonale sedla. 80% ()

aLPaC

Hodně depresivní film, úplně ideální do podzimního sychravého počasí. V Mexicu City bych tedy rozhodně žít nechtěl, ale když se to tak vezme, tak vlastně v každém velkém městě je obrovská kriminalita a no-go zóny. Zde nenajdeme v podstatě jedinou kladnou postavu. Nejvíce mě určitě bavil příběh Octavia, protože Bernal patří mezi mé oblíbené herce a jeho příběh je zasazen do zdevastované rodiny (bratr násilník, matka alkoholička, švagrová nerozhodná slabá žena). Do toho ty psí zápasy, na které se mě teda dobře nekoukalo. Druhý příběh pojednává o modelce a muži, který kvůli ní opustí svou manželku a dvě dcery. Ale co bůh nechce, jejich společný život postihne tragédie a muž začíná svého činu litovat. No a třetí také výborný příběh o nájemném vrahovi v důchodu a dvouch bratrech "Ábelovi a Kainovi". Jestli máte náladu na opravdu depresivní film, kde s žádnou postavou nedokážete soucítit a všichni se ženou do průseru, tak mohu určitě Amores perros doporučit. Ale 21 gramů je o něco lepší. ()

Klajnik

Tři povídky, které sjednocuje téma láska - konkrétně to, jak člověku může zkomplikovat život. První povídka mě nechytla hned, ale později jsem s protagonistovi začal fandit, ač mi nikterak sympatický nebyl. Jeho bratr v příběhu funguje jako štváč, díky čemuž se divák snadno zainteresuje do situace a přeje si, aby oběť přechcala svého nepřítele. Druhá povídka mě bavila ze všeho nejméně. Týpek opustí svou ženu, aby mohl žít s modelkou, ale neuvědomil si, že ženská, která si koupí a miluje svého malého zdegenerované psíka, musí být nutně píča, což se začne projevovat v momentě, kdy život přestane být tak růžový. Pak se rozhodnutí, opustit svou ženu kvůli této, nezdálo tak moudré. Poslední povídka měla nejzajímavější postavu. Muže, který svou rodinu opustil, protože si myslel, že jsou na světě důležitější věci. Chtěl změnit svět a přidal se k revolucionářům, avšak prohrál, skončil ve vězení a později se začal živit jako nájemný vrah. Nyní si uvědomuje, že prohrál. Líbilo by se mi, kdyby tyto tři příběhy byli silněji protkány. Takto je vnímám spíše samostatně stojící, které nejvíc spojuje společné téma. Přesto bych radši viděl nejlepší ze tří povídek roztáhnutou na celý film. To klade větší nároky na spisovatelský um, ale kdyby se to zdařilo, viděl bych film, jenž by mi poskytl ještě lepší zážitek. ()

Oxymoron

Pro mne nejlepší Ińárritovka. O dva stupně lepší než 21 gramů a o stupeň lepší než Bábel. Přece jen Amores perros bylo první a ve jmenovaných následovnících nelze nevidět, že z něj González mohutně čerpá. Neupírám zbytečně moc roztáhlý poslední příběh, ale jako celek výborná pětková podívaná. ()

jilda

Nádhera, miluju filmy bez patosu.A tenhle je tvrdý jako žula, prolínající se lidské příběhy ve světě tvrdé reality a špatných mezilidských vztahů mě dostaly.Nejlepší postavou je bezdomovec zabiják. ()

hell_boy

Jak je vidět, názory na kvalitu jednotlivých příběhů se různí a tak přihodím i svou trošku do mlýna. První dvě "povídky" jsou naprosto fantastické a nemám jim vůbec co vytknout, třetí je o něco málo slabší, což je asi tím, že je trochu přehnaná a těžko uvěřitelná. Přesto film jako celek na mě zapůsobil velice silně. Skvělá provázanost příběhů, výborní herci a několik silných momentů dělá z tohoto snímku zatím jednoznačně nejlepší film letního filmového klubu na ČT2 (2006). ()

chalp

Keď sa teraz pozerám na profil filmu, konečne mi došlo čo mi tu tak vadilo...dĺžka snímku, ktorú si budete v druhej polovici uvedomovať čim ďalej tým viac.Inač na v podstate režisérsky debut, nemám čo vytknúť. ()

camper

Těšil jsem se a byl jsem potěšen. Narozdíl od 21 Gramů mi tady sledování různých dějových linií a nechronologické poskládání scén nevadilo. Dost dobrý mi přišlo uvedení centrální scény na začátek. Celkově to na mě udělalo mnohem lepší dojem, než zde dost zmiňovaný 21 Gramů. 95% ()

Ole92

Vadí mi dvě věci. První je že je tento film příliš rozkouskovaný, a ta druhá je nedotaženost do konce. Proto musím srazit dvě hvězdy dolů. ()

rerabinka

Srovnání s Pulp Fiction mi přijde dost nadsazené, sice hodně krve ale chyběly mi odlehčující nesmrtelné hlášky jako jsou u Tarantina.. ()

Atheas

Tento snímek si spojují s ČT2 a čtvrtečním promítáním zahraničních filmů ve 23:00(asi tak pred 10 lety)Toto je film,vůbec první film,o kterém jsem si pomyslel,že je jiný než všechny,lepší než všechny a opravdovější,než vše co jsem do te doby viděl. ()

Vesecký

Mexická filmová bomba (už ne) posledních let, který jsem viděl potřetí a vždy jsem si ho krásně vychutnal přes jeho nesmírnou délku; tři příběhy navzájem spojené jedním psem a jednou tragickou havárií... Pohled na periférii mexického hlavního města, kde žije chudina živící se levnou prací (supermarket) nebo sázkami na psí zápasy se vším, co to obnáší; pohled do luxusní čtvrti, kde se odehrává lidská tragédie slavné modelky; a příběh ztroskotance revolucionáře - idealisty, který se jako intelektuál dal na boj proti kapitalismu a po dvaceti letech žaláře skončil jako bezdomovec živící se vraždami... Láska mezi lidmi, láska mezi člověkem a psem, láska k penězům. Vždycky v tom může být něco tragického, vždykcy v tom může být něco hnusného. Zkrátka - láska je kurva.,. Jednoznačných pět hvězdiček. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)