Klaun a mistr slapstickových gagů Norman Wisdom již ve filmu Problémy v obchoďáku vytvořil typickou postavu malého človíčka stojícího proti celému světu a ztvárnil ho s jadrností a za pomoci taškařic jako z němých grotesek. Zásah v pravou chvíli zaznamenal největší divácký úspěch v celé Wisdomově kariéře a v době svého uvedení v Londýně lámal rekordy v návštěvnosti. Velkoměstská nemocnice a dobrácký nemotora - slibná kombinace pro crazy komedii. (oficiálny text distribútora)

Brain-D

První scénka, kdy přijede záchranka pro majitele masny je nej z celého filmu, pak je to slabší. Film je z roku 1963 a vypadá jak kdyby byl o 20let starší. Udivilo mě, že Pitkin má i srdce a že není jen nemotorné nemehlo :D ()

klúčik

Je to pamiatka na moju mladosť. Vždy som sa tešil na tento film a býval vždy na silvestra. Nikdy som nezabudol ako Pitkin trhal zuby , je to veľká sranda, ale aj veľká nostalgia. Dávam 85%. ()

Han22

Groteska nebyla nikdy mým šálkem čaje a tohle je prostě jak z němého filmu. Už úvodní nakládání do sanitky mě připadalo pekelně stupidní, stejně jako celá postava Pitkina, který se zoufale snaží dostat do nemocnice. Nemá to žádný příběh a OK, párkrát jsem se i zasmál (ples na konci), ale jinak nic pro mě. ()

Jeremiah

Proč se mě tento film hodně líbil ? Protože je v něm nádherná ukázka LIDSKOSTI, se kterou se již tak málo setkávám v nynějším světě. Jeden z filmů, kde jsem se smál a zároveň mě tekly i slzy štěstí a dojetí. Proč nedávám 5 * ? Na mě tam bylo více než zdrávo rušivých prvků z grotesek. Ale i tak, přes svůj datum vzniku, velmi kvalitní film. ()

Barak

Dost gagů a hlášek, ale většina z nich vyzní do ztracena. Norman Wisdom je dobrý komik, nicméně hodně dobrých "scének" je tu pomálu. Když se film nesnaží - jako je tomu v několika pasážích - hrát na city, tak se to dá.... ()

bull!nka

Na tento film si pravidelně vzpomínám u zubaře a musím se usmát, ta zubařská scénka je totiž zábavná i po letech, dokonce mě více baví než Mr.Bean u zubaře... ()

sanikope

Prva scéna keď Pitkin zareve 'chopper' ma naozaj pobavila. Nasledne po zač. titulkoch scéna s policajtom a naťahovačka s nositkami ma takmer unudila k smrti po nej som sa vsak naladil na atmosferu grotesky a do konca som sa už len rehotal nad neschopnosťou všetkych hrdinov a dôvtipom hlavného hrdinu Pitkina ktorý si robí zo všetkeho len dobrý deň. ()

sornilka

Tuto komedii řadím mezi své nejoblíbenější, ačkoliv byla natočena již v roce 1963! Neskutečné grotesky, mne dodnes dostávají do křečí a slzy stříkají z očí :o)...bezva film s velkou porcí humoru...smích léčí :o))) ()

hiczech

Juchůů! Po mnoha letech jsem se konečně dočkal toho, že po mém bodování se pohnula procenta v hodnocení filmu a že to uvidím na vlastní oči :) Ale zpět k filmu. Jako kluci jsme se TEHDY s kamarády v kině váleli smíchem a řvali u toho přitom jak tarzani - jak nás film dostal. A po mnoha letech to u mne nedopadlo jinak. Prostě klasika, která se zakousla do dětského podvědomí docela hluboko :) Jen jsem místo válení se pod stolem aspoň trochu posprejoval monitor... Takže tak nějak. ()

Duke90

Těžká klasika u které se musí snad zasmát i ten největší suchar, protože Pitkinovy patálie jsou zkrátka nezapomenutelné. Už jen když si vzpomenu na cukající oko v "lehátkové scéně" nebo náročnou chvíli v roli zubaře, se mi chce znovu smát. Norman Wisdom je jako naprostý nešika nesmírně sympatický a bavil mě královsky. Ale jak už tu někdo napsal - nejvtipnější scény jsou ty, u kterých se nemluví. ()

VlastaFlaksa

Jako malý holce se mi tenhle film hrozně moc líbil, připadal mi ve stylu starých němých grotesek, jen ozvučený a pak jsem se na něj podívala znovu po letech a ..........člověk by si asi v některých případech měl nechávat iluze z dětství a nevstupovat znovu do téže řeky. Takže moje hodnocení je nadsazené a spíš z nostalgie. ()

Kenneth

Pitkin je prodavač v řeznictví, který se všude a do všeho cpe, takže vyrábí jeden problém za druhým. Humor se po nějaké době nenápadně vytrácí, aby se zas vrátil ke konci filmu. Film občas balancuje na hraně kýče a v jednom případě to už bohužel neustojí. Je ale pozitivní, jak se mu celou dobu snažil vyhýbat. ()

Manson13

Nejdříve jsem chtěl dát hvězdičky čtyři. Z počátku zábava a to upřímně i dost. Ovšem pak jsem se velmi podivil, tři hvězdičky za moralizaci a laciné citové vydírání na konci filmu. Možná se nedokáži přesunout do britského myšlení sedmdesátých let. Ale samotný vztah mezi holčičkou a hlavní postavou působil silně a vyrovnaně i bez zmiňovaného zakončení. ()