Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

WUTEN

Tak v tomto filmu ukázali asi běžný den reportérů v Americe. Bloom jako sociopat jde klidně přes mrtvoly jen aby udělal záběr, čím drsnější, brutálnější, krvavější a čím detailnější záběr natočí, tím vydělá víc šekelů. Zaměstnanci televize nejsou o moc lepší než Bloom, někteří z nich se chovají úplně stejně, jen aby zvedli rating televize. To znamená, že se můžete narodit do úplně zdravé, harmonické, bohaté rodiny a může se z vás stát takoví sociopat jako je třeba Bloom. Protože ve firmě, korporaci nebo nějaké organizaci to budou po vás vyžadovat, jinak nebudete moct konkurovat ostatním a nebudete vydělávat víc peněz, to je o samotné kultuře v podniku a jestli po vás šéfík chce nějaké výsledky, tak buď je předvedete a budete občas muset šlapat po mrtvolách a nebo si sebere svoje švestky a táhněte, tohle je bohužel dnešní realita. Takto tento film ukázal hyenismus dnešních médií, takže první půlka se trochu táhla, Bloom se teprve rozjížděl a ve druhé půlce se vám to bohatě vrátilo, napětí až do konce, takže u mě hlavně za ten námět dávám 4*. ()

PepusGi11._

Naprosto famozní film,moc takových filmů takovyho žánru není,byl jsem do toho zařranej,jak 5ti lety děcko do puzzle....Hudba,dramatičnost,zrada kolegy(kamaráda)...Tomu říkám jít pres mrtvoly....Doslova.....100% !!!!!!!!!!!!!!!!! ()

casyy

Jake byl coby maniak elektrizujici. Ale zbytek? Neveril jsem tomu ani minutu. Jako reflexe nemoralniho sveta medii to vubec nefungovalo, tvurci to v tehle rovine pekelne prestrelili. Jako metafora neschopnosti rozlisovat realitu a televizi to zase bylo moc doslovny. A zaver, kdy na sebe Jake a Rene touzebne hledi, a na pozadi bezi zaznam finalni prestrelky? To uz bylo primo smesny. Tri hvezdy jen za Jakea a podmanivy vizual, nocni L.A. na me zabralo. ()

Hvězdář

Tohle je hrozně divný film. Stejně, jako jeho, i když přímo nevřčené, téma - psychopat. Vlastně herecké výkony jsou super, příběh nutí stále přemýšlet, co že se to stane a jak to bude během většiny filmu. Ale... takhle to skončit prostě nemělo. ()

oblonskij100

Inteligentní sociopat, šplhající se po zádech kohokoliv, neštítíc se žádného záludného manévru, je právě ta role, ušitá na míru Jakymu. Film od začátku do konce měl šmrnc, i když byl trochu předvídatelný, rozhodl jsem se mu napálit čtyřku i s kormidelníkem. ()

kolly13

Jde přece o to najít sám sebe, co baví i vydělá. A tak fotíme mrtvoly a etika či morálka není téma. Gyllenhaal zahrál slušného intelektuálního pošuka, který se mrtvoly dostane ke smyslu svého života. A ač místy nechutně reálné a komercializované zobrazení televizního šílenství nás pobuřuje, stále je to čistá projekce oblasti, kterou chcemi i nechceme vidět. Další z mých oblíbených psychologických sond do životního příběhu druhých. ()

MrKrahujec

Nakonec přece jenom čtyři * i když rozjezd to má tak neskutečně dlouhý, že jsem myslel, že se snad unudím. Ale to je možná tím, že jsem sám bývalý televizák a tak mě opravdu nepoutalo sledovat, jaká musí být člověk krysa, aby se uchytil v televizním kanále. To znám dost dobře. Nakonec se z toho ale vyklubalo celkem originální potvrzení faktu, že kdo nepracuje dobře, nepracuje vůbec a kdo pracuje dobře, ten musí odepsat celý svůj lidský život. A taky trochu toho, že s čím kdo zachází, tím také schází. ()

david141474

No musím říct, že Jake Gylenhall se perfektně hodí do těchto krimi filmů. Takovej Zodiac nebo Prisoners jsou jasným důkazem. Ani v tomhle filmu nehraje špatně. Role kameramana se na něj hodila perfektně. Já mám ke kameře taky velmi blízko. Takže tohle téma je mi velmi blízké. Výkon Gylenhalla byl skvělej a ten konec byl pěkně na hovno. Hraje zde takovýho solidního hajzla. Soundtrack pomalu ani nezazněl. Děj je solidní. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou solidní. No a to je asi tak vše co bych k tomu řekl, je to solidní počin, ale není nejlepší. 8/10 Solidní Gylenhall! ()

PTuranyi

Skvele natočený príbeh Loua Blooma, ktorý to zo zberača starého železa dotiahne na profesionálneho lovca správ o zločinoch. Lou je bezškrupulózny a manipulatívny mladík, ktorý sa rýchlo učí. Náhodou sa ocitne pri dopravnej nehode a sleduje prácu lovcov krimi správ priamo v akcii. Táto skúsenosť s výhľadom na slušný zárobok ho nakopne aby si kúpil kameru a začal v noci križovať mesto so zapnutým policajným rádiom. Zbavený akýchkoľvek morálnych zábran neváha zatajiť a využiť informácie, ktoré mu umožnia natočiť neuveriteľné veci. Jake Gyllenhaal výborne stvárnil postavu slizkého manipulátora. A bezchybná produkcia nám tak podáva obraz zvrátených médií loviacich senzácie. ()

Karbos

Neznám pozadí příběhu, doufám, že je to od prvního slova po závěrečnou tečku smyšlený scénář. Každopádně, to celé věrohodně nastiňuje pozadí zpravodajství jako takového. Není to jen o přejímání oficiálních zpráv od tiskových agentur, je to hlavně o slídilech, o psychopatech, kteří se nezastaví před ničím, protože sami ničím nejsou. Prázdné skořápky bez schopnosti vcítění se, bez empatie, manipulativní, chladnokrevní. A Jake to zahrál opravdu bravurně, takhle přesně psychopat totiž vypadá. Čtvrtou hvězdu přidávám za ten závěr, kdy si film nebere servítky a šťastný konec se nekoná ani náhodou, protože dnešní doba je plná úspěšných psychopatů. ()

TOPmoovie

velmi vypovedny film o bezcitnosti v biznise. mietami nuda, vyvazena ale aj vybornou auto nahanackou, a az prekvapivo necakanymi action scenami. ()

Da_reba

Podarený film o chladnokrvnom a bezcitnom svete žurnalizmu, v ktorom sú niektorý hladný "novinári" ochotný zapredať aj svoju mamu. Postava Lou-a, samovzdelaného ambiciózneho mladíka odhodlaného ísť cez mrtvole s jediným cieľom zbohatnúť a splniť si americký sen bola dokonale zahraná v podaní sympatáka Jaka Gyllenhalla. Aj keď troška zbytočne natiahnutý dej tak 90% ()

sitans odpad!

Připadlo mi to jako oslava hyenismu v televizní "novinařině". Jelikož mám k této činnosti nevýslovný odpor, musím obsah tohoto filmu takhle posuzovat. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců