Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

Mia2906

Slušný thriller, ktorý sa spočiatku nenápadne a pomaly vyvíja do pútavého mrazivého príbehu o slizkom reportérovi, ktorý je ochotný spraviť čokoľvek pre peniaze a posun v novej kariére. Jake Gyllenhaal sa vžil do role sociopala Lou Blooma naozaj výborne, od začiatku až do konca filmu som ho nenávidela. Záver bol miestami predvídateľný, ale celkovo hodnotím na 80%. ()

Taarg

Lou pracuje jako jeden z představitelů vysoce vážené profese - je kameraman/žurnalista. Film se vám bude tendenčně vypávět, že pouze novináři bez páteře a morálních standardů to můžou dotáhnout daleko. Ale není tomu tak. Vedlejší postava "šéfredaktora" je z našeho pohledu velmi morální, proto je jí špatně a nedokáže zasáhnout do vysílání v "jeho" televizi. Máme zde nový snímek, ze kterého si můžeme znovu odnést zbytky velkého Neila Postmana. Jo a jinak je to docela pecka. ()

FEAR99

Výborný debut. Až na to, že nebýt Gyllenhaala, tak by Slídil upadl v zapomnění. Naštěstí Slídil Gyllenhaala má a tím pádem můžu jen kejvat hlavou nad zdařilou prací, která se pomaleji rozjíždí, aby od poloviny nabrala tempo, které do konce vlastně nepoleví. Ta "cesta" z ničeho na vrchol je v Gyllenhaalově podání prostě famózní. Nikterak mi nevadilo, že některé scény či dějové kličky vedou do ztracena. Když má film tak fascinující hlavní postavu, tak jsem mu leccos odpustil a jen si užíval, co bude v další scéně. Navíc se o Slídilovi opravdu dá říct, že tam, kde má být napínavý, je (!!!) napínavý, což není pravidlem. A když k tomu připočtu i zdařilou atmosféru města, slušný Howardův hudební doprovod a celkovou neokoukanost tématu, vychází mi nadprůměrný snímek, který sice žádnou díru do filmového světa neudělá, ale pobaví a napne parádně. Prakticky jsem ani nic jiného nečekal. Sympatický film. 7+/10 ()

markepocha

Jake G. rozhodne nie je žiaden milý mládenec od vedľa, čo vždy pozdraví, keď ide vyniesť smeti. A tento film nie je žiadna prechádza ružovým sadom, ale hĺbková sonda do dutiny lebečnej jedného klasického sociopata. Navyše s výborným náhľadom do zákulisia senzáciechtivého mediálneho sveta. A štipkou čierneho humoru. Normálne mi bolo ľúto, že nemám štyri oči, aby som si to celé vychutnal dvojnásobne. ()

Jirkason

Jak se z normálního zlodějíčka stát kameramanem pro televizní noviny. Něco pozměnit, něco zatajit anebo rovnou vytvořit onu událost, hlavně ať je to natočené a lidi to sledují. Lou jde i přes mrtvoly a je mu jedno kolik lidi při tom zařve. Zajímavý počin, hlavně musím vyzdvihnout výkon Gyllenhaala, který opravdu vypadal jak slizoun, který si jde za svým a nic ho nezastaví. ()

collapse

Atmosféra a napětí filmu mě po dlouhé době přiměla koukat "s otevřenou hubou" téměř celý film. Víc, než to, co bude Bloom natáčet, je napínavé očekávání, co se urodí v té jeho zvrácené hlavě a jakým způsobem dokáže zmanipulovat i ty nejzkušenější profesionály. Jediné, co mě trochu zklamalo (a teď NEČTĚTE DÁL, dokud jste to neviděli).......................... je vyústění, kdy bych čekal spíš "happy end" typu, že i na takovéhle hyeny nakonec spadne klec. O tom ale ten film není, což mu asi nijak neužbližuje, spíš jde o můj osobní pocit. ()

tomino28

Povolání senzacechtivého reportéra, které si hlavní hrdina vybral, ho často dostává na tenkou hranici zákona. S postupem času, kdy se Slídil stává zkušenějším, protřelejším a rychlejším, se pohybuje často až za ní. K natočení reportáže, která by se dostala na první místo ve zprávách, neváhá obětovat životy a sám si tak vlastně své nahrávky režíruje. Nightcrawler je filmem, který přináší pohled na odvrácenou stranu reportáží, které běžný divák bezstarostně sleduje z pohodlí svého gauče. Dan Gilroy zde vsadil na Jakea Gyllenhaala a udělal dobře. Jeho ztvárnění chladného monstra, které si jde za svým cílem přes mrtvoly, je velmi přesvědčivé a na jeho hereckém výkonu je postaven úspěch celého filmu. ()

Maraboy

Nesympatickej perfekcionista co hledá marně práci zastaví takhle jednou večer u autonehody a tam ho zaujme banda hyen a supů jak krouží s kamerama kolem zohavených těl, tam tímhle fascinován v sobě taky toho supa probudí,on prahne po kariéře a osobním vzrůstu jít pořád výš a výš než ostatní nehodlá zajít až za hranice lidskosti,což je skvělé pro práci lovce špíny a krve v L.A . A tohle své perverzní dílko pak prodáva do jedné místní Tv kde ho velmi ráda odkupuje stejně perverzní GILF co má mokrý kalhotky jen ty záběry vidí. Shrnuto podtrženo u filmu jsem se nějak nenudil některé ty honičky za skvělými záběry a být na místě jako první jsou zábavný ,ale celej ten film sem pořád myslel na to jak je to pro mě krapet přehnaný . Nic méně co by workoholik sociopat a kariérista pro svuj karierní postup neobětoval že ? ()

punco

Originálny námet, výborný sociopatický úchyl Jake a vydarený režijný debut, škoda predvídateľnejšieho konca, inak by som hodnotil snáď aj vyššie! ()

O_Peki

Herecký koncert Jake Gyllenthala z kterého jde taková hrůza, že už honikdy nechci vidět. Výborná studie sociopatického chování nastavující zrdcadlo mediální honičce za senzací. ()

Saxos

Film krásně vyjádřil současný stav televizního zpravodajství. Čím víc krve, tím větší sledovanost. A to je hlavním důvodem proč zprávy bojkotuju. Nebudu se pořád dokola dívat na reportéry předhánějící se v záběrech z míst dopravních a jiných nehod, od soudů a dalších míst, kde se jen mihne barva krve. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců