Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

StanaB

Safra, ten Jake je tady tak slizký, že jsem mu to i věřila. Byl to skvělý výkon, jak hlavní postava, kamera, scénář. Pořád mi tam ale něco chybělo, nevím co, a možná na to časem přijdu, ale zatím mi to brání dát hvězdnou pětici. ()

987Castiel

Tlieskam, tlieskam, tlieskam! Konečne ma nejaký film držal v napätí po takmer celé jeho trvanie. Absolútne mi nevadilo, že som znovu trafil už v polovici filmu ako skončí, priam naopak, prial som si to! Posledných 45 minút som trel rukami od radosti a modlil sa aby sa nič nepokazilo a nepokazilo! Takto má vyzerať film zo žánru "Krimi / Drama / Thriller" a dokonca takto si predstavujem aj boj v "novinárčine", ktorý tu bol skvele zobrazený. Ja si na rozdiel od iných myslím, že Jake Gyllenhaal nepochybil ani sekundu a pokiaľ máte radi podobný typ osobnosti, akú hral v tomto filme tak si vás získal minimálne už pri večeri v mexickej reštaurácií. ()

paradoxman

Jake umí. A mám takový pocit, že bude jen lepší. Z každého momentu, kdy je jeho Loius Bloom v záběru, mrazí. Jeho sociopaticky vybroušené monology, v podobě doslovných citací chytrých pouček a návodů, rozebírají obranu jeho oponentů do posledního šroubku. Scéna, kdy se střihem prolínáme do živého TV vysílání masakru z dobré čtvrti a zákulisních pokynů, je dechberoucí. Na maximální hodnocení ovšem nepůjdu, protože jinak skvěle natočený film kazí potřebná masáž tupohlavého diváctva v podobě ignorace pravidla "s policajty se nebavíme". ()

Fos4ity

Jde vidět že Jake si roli slizkého bastarda užívá a režisér s radosti popostrukuje děj do čim dal větších bizarností hon za čísly nebyl nikdy tak zábavný a šílený.těžkej winning v loterce za rok 2014 a že to bylo nečekaný překvapko ()

Chandra

Portrét hyeny, pro kterou má lidský život cenu jedině v okamžiku, kdy končí, v ideálním případě pokud je u toho spousta krve. A co není, může být, efektní záběr se dá vždycky nějak zařídit, zvlášť když už v tom člověk umí trochu chodit. Jake Gyllenhaal dokonale ztvárnil ztroskotance, který si chybějící vzdělání kompenzuje intenzivním vstřebáváním onlinových návodů, jak si udělat byznys plán, jak rozvíjet kariéru, jak se dostat na vrchol a vydělat balík. A učí se rychle. Lou Bloomovi se podařilo najít, co hledal - co lidé chtějí, jsou ochotni za to dobře zaplatit a on jim to může dát v superkvalitě a pak si už jen diktovat požadavky. Zákon nabídky a poptávky totiž bude platit vždycky. Mrazivé, ale nedělám si iluze, že to takhle nějak, možná v bledě modrém, ve skutečnosti nechodí. ()

kokofek

Vždycky mezi námi budou psychopati, kteří čekají na svou příležitost v jakékoli profesi. Strašně bych chtěla věřit tomu, že to není pravda, ale bohužel!!!Na druhé straně kdo je horší-ti kteří fotí a točí, anebo ti kteří baží po tom se na to dívat, případně kupovat si časopisy podobného charakteru.Když by nebyla poptávka tak by nebyla nabídka. Jinak jsem se skvěle bavila. ()

Rust_Francis

Morální kritika dnešní zvrácené doby. Jake je démon. Další mužský herec, který momentálně jede na vlně vysoce kvalitních filmů. Temný thriller, který mám tak rád s výborným hercem v hlavní roli. Skvělá kamera, napětí a Howardova atmosféricky doplňující hudba v pozadí. Co dodat? Bohužel, mám s tímhle filmem jeden zásadní problém. Dlouho se mi nestalo, aby mě shlédnutí traileru připravilo o jakákoliv překvapení. Ve své podstatě jsem už vše věděl předem. Škoda, děsně mě to štvalo. A tak jestli můžu něco doporučit - vyhnout se traileru a počkat si až na film. O nic nepřijde a nebojte se, že byste návštěvou kina prohloupili. ()

serdehelan

Ak chceš založiť úspešnú firmu, poraď sa s Louom, alias Jakeom. Je to síce samouk, ale má to zmáknuté. Luova fascinácia explicitným zobrazovaním a správnym orámovaním v zábere mi miestami pripomínala fascináciu nehodami z Cronenbergovho Crashu. Gilroy má režiu pevne v rukách a Jake je slizák par excelence, TV NEWS môžu začať. ()

halberdier

Pohled do zvráceného světa jedné zvrácené lidské svině, která se neštítí jít daleko za hranice toho, co běžně dělají jiní reportérští supi. Jake Gyllenhaal přesvědčivě zahrál nejnesympatičtější postavu ve své kariéře, které podrobil i změnu image, kdy se nejen jako svině chová, ale je slizký i napohled. Atmosféru filmu dokresluje i to, že se vesměs odehrává v noci. ()

MorraEddie

Tady bych se nebál vytasit veškerá superlativa,protože slídil je TOP. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2014. Jake je démon,který si tu plešatou sošku zaslouží. Jeho přeměna v každém filmu mi zcela vyrazí dech. Neskutečný herecký výkon ()

jjjerry

Pro mě trošku zklamání. Jake Gyllenhaal byl až moc vyumělkovaný "slizoun" a do té role mně bohužel neseděl, vykulit oči charakter neudělá. Na jednu stranu zlodějíček sociopat a zároveň "Vlk z Wall street" mě nedává smysl. Příběh má své mouchy, nedotažené a nereálné. Vyzdvihnul bych kritiku "novinářských hyen" co pro záběr udělají cokoliv. Bohužel v tom budou stále pokračovat, dokuď to bude většinové hloupé stádo vyžadovat. ()

rigby

Film má velmi pomalý rozjezd, ale když se rozjede, tak to stojí za to. Ačkoli se vlastně jedná o velmi komorní drama o tom, kam až může člověk zajít kvůli penězům, nechybí pořádná dávka akce a v závěru také napětí, které by se dalo krájet. Celý děj podtrhuje závěrečný situační zvrat, který je tak trochu nečekaný. Přitom se jedná o příběh, který vlastně může zažít každý, každý se může do podobné situace dostat a snažit se z ní vytěžit maximum bez ohledu na okolí. 3+ ()

esmoke

Film o filmujícím sociopatovy s Oskarovou nominací za scénář. Lehké zklamání se dostavilo z pozvolného a předvídatelného "vývoje". V našich končinách to nebude mít takový dopad jako v zámoří, kde to asi vidí jinak. Závěr = jsou to pošuci před bednou. (2D titulky) Rozpočet: $8,5 miliónů, Tržby: $38,69 miliónů. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců