Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

george82

Tohle je neskutečná paráda. Trochu jiný pohled na lidi se sexuálními úchylkami. Na jednu stranu to pobaví a na druhou stranu si člověk uvědomí, jak těžké to tito lidé mají. ()

Micoldee

Dokázala bych si představit i lepší provedení filmu o zvrácených sexuálních uchýlkách. Některé se zdají běžné a už nikoho, pro svůj častý výskyt ani nešokují a jiné zkrátka nedokážeme pochopit. Sama nevím, jestli souhlasím s poselstvím, který mi film předal. Partner ženy, která snila o znásilnění a své touhy vyslouvila, skončil pro svoji snahu v nemocnici. Manžel, kterého vzrušovala žena při spánku sdělil raději, že ji podvádí, než že ji uspává léky, aby jí mohl pozorovat a nakonec skončil tak, že naboural v autě. Další muž partnerku nenáviděl za to, že se ho snaží rozbrečet. Klasický role-playing u dalšího páru zapůsobil na pána až moc, a opět způsobil problém ve vztahu. Mám si to teda brát tak, že pokud jsou naše touhy vyplněny, skončí všechno špatně? Přijde mi, že film Malá Smrt předává všem tuhle podle mě naprosto mylnou myšlenku. Čekala jsem od zpracování naprostý opak a to přesvědčení diváka o tom, že touhy definují, kdo jsme a jejich realizace spíš dlouhodobý vztah jedině desetkrát vylepší. Jinak se na to kouká dobře. Dávám 5 hvězd za podle mě super herecké výkony. ()

Pete

Malá smrt se tváří jako film o hledání cesty k orgasmu, přitom tu paradoxně skoro úplně chybí sex. Vše je pojednáno velmi decentně, až cudně, takže jednotlivé úchylky jsou pouze lehkým odvarem jistě mnohem výživnější skutečnosti. Překvapí určitá mělkost, povrchnost, typická spíše pro Americkou tvorbu - a to také může vyvolat debatu, zda se množství a pestrost sexuálních odchylek ve společnost liší na různých částech světa, a jak výrazně. On je zde nakonec ten sex pouze reklamní pozlátko, a ve finále se jedná o v podstatě romantickou komedii pro nejširší publikum, která ale naštěstí nesklouzává k laciným vulgárnostem nebo nechutnostem, čímž by se mohla zdát dospělejší. Věnuje se partnerským vztahům ve více rovinách, hlavně pak tradičně bolavým místům, jako je slabá empatie, nedostatečná komunikace, a zamlčování informací, nebo rovnou řekněme lhaní. Jenže osobně bych preferoval, kdyby byl snímek ještě vyzrálejší, realističtější, a snažil se jít dál a víc do hloubky - takto neurazí, ale ani nenadchne. K louskání ořechů dobrý (bez dvojsmyslu!). ()

MartinTerran

Je to nápadité, ale i vtipné a občas vážné, tak co víc chtít?! Na 5* hvězd to úplně nevidím, ale 4 mohu s klidným srdcem dát. Hodnocení: 84/100. ()

Cerebrum

Čím méně čekáte, tím více dostanete. Já jsem se chystal na průměrnou, šablonkovitou báchorku o sexu à Hollywood, více jsem se mýlit nemohl. Australani jsou někde jinde, takovou kadenci břitkého humoru jsem nečekal. Rozhodně vtipné, nadlehčené a nečekaně (mezi řádky) až přemýšlivé a důsledné dílko, na které se v budoucnu jistě znovu rád podívám. Erin James je opravdu super sweet. ()

Vasyl

Naprosto jednoduchej, malej a milej film o obyčejných lidech a o tom, co všechno jsou schopní udělat nebo obětovat kvůli uspokojení. Austrálie byla vždycky sympatická parta lidí. ()

silak_xup

Olizování nohou mi nepřijde moc jako úchylka. Stejně jako anál, záda nebo prsa. Když už svou holku olizuju tak celou. Akorát u toho nebrečim - většinou. Čekal jsem od toho teda trošku syrovější pohled na ,,sexuální úchylky´´ ale většina z nich mi jako úchylka nepřijde. Asi to bude tím, že jsem úchyl. ()

koza3

Pokud máte pocit, že vaše sexuální úchylka je pro společnost nepřípustná, tak se podívejte s čím se potýkají protagonisté ve snímku The Little Death. Čtvrť samých deviantů, kde pro naši společnost nepřijatelný sexuální znásilňovač se může mezi mnohé ostatní zařadit a jeho úchylka se stává srovnatelná s těmi ostatními. Dlouho jsem se takto nebavil a ať to je vykrádačka nebo inspirace, pro mě full skóre. Mám rád tyto střípkovité příběhy, které se lehce spojují, ale protagonisté o sobě navzájem moc neví. Když jsem se díval na tvorbu Joshe Laswona, tak klobouk dolů. První režie a hned takováto perla. Určitě se na snímek zase někdy podívám a řeknu si, že mé sexuální fantazie jsou absolutně normální :-) ()

blondboss

Čierna komédia o rôznych úchylkách, ktorým ľudia podliehajú a v zásade ani nevedia, že sú tak trošku mimo. Na moje počudovanie som bol milo prekvapený, akou noblesou sa niesol tento film. Malo to taký zvláštny nádych, že sa človek aj zasmeje a pritom len neveriacky pokrúti hlavou nad niektorými zvrátenosťami. Ale záverečný sex po telefóne bola jednoducho topka. Suma sumárom - snímok, ktorý poteší, pobaví, ale zároveň na neho pomerne rýchlo zabudnete. 70 % ()

solisoli

Tento „originálny“príbeh impotentnej letargie, dáva nádej zúfalcom, ktorý už vyčerpali svoj sexizmus a nevedia čo ďalej. Satira to mala, otočiť smerom, aby to niekoho náhodou neranilo a skôr uistilo, že ich zúfalcov prepadajúcich do impotentného stavu, je normálne. Primitívny béčkový scenár, aj s obsadením. Iba jeden zapadol pôsobivo do svojej úlohy. Sexuány delikvetn. Ten bol tak vierohodne autenticky, možno vyzdvihnutý, priamo zo psychiatrickej liečebne. ()

black8

Nádherne koncipované mini-poviedky, ktorých rozprávanie sa plynulo strieda až prelína. A tak sa dozvedáme o klamstvách (až sebaklamoch), o sexe a s ním súvisiacich úchylkách, o bolesti a v nekonečnom rade o láske a životne dôležitých náhodách a nehodách. Naozaj vydarený kúsok. ()

Mia2906

Niekoľko príbehov, ktoré spája jedno - sexuálne úchylky. Každý z nich ma fascinoval a ukázal, kam až je ochotný človek zájsť kvôli sexuálnemu uspokojeniu. Spočiatku komédia sa neskôr mení na drámu a poukazuje na následky týchto bizarných úchyliek. ()

hony23

Každý máme nějakou libůstku, pokud jde o sex. Někoho rajcuje lízání poševního výtoku cikánky z E55, někdo si nechá dobrovolně drtit koule od dominy a někdo se udělá pokaždé, když Sparta nepostoupí do Ligy mistrů. Tento film představuje několik párů, které se k orgasmu snaží dojít nějakou neobvyklou cestou. Po většinu času je to docela nuda, situaci zachraňuje jen povedená scéna znásilnění a grandiózní finále na téma sex po telefonu překládaný do znakové řeči. ()

el_chorro

No to je ale překvapení. Od dob Loce actually jsem neviděl tak originální a vtipnou romantickou komedii. Až na ukvapený závěr, ale ten jsem rychle odpustil. ()

ekzorcist

Konečne výborná a nápaditá komédia o sexe. Totálny protipól k americkým nadržaným teen komédiám, kde to chlapci pchajú do koláčov. Úvodný vtip s "rape me" je topka ;) ()