Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

mira.l

Na tři * to vytáhla jen a pouze scéna telefonátu ve znakové řeči. Jinak to byla pěkná pitomost. Mám taky docela bujnou fantazii, ale tahle přehlídka "úchylek" mi teda nepřišla ani tak úchylná, jako spíš blbá a nudná. Jednoho baví dívat se na spící manželku, pokud zrovna nechrápe sám, některá by chtěla znásilnit, další pipinu rajcuje fňukající manžel, jiní zase praktikují ochotnické divadlo, a smysl souseda roznášejícího nějaký sušenky mi unikl zcela. ()

ER

Neotřelé spojení sexuálních tužeb s realitou života nahrává řadě situací, které pobaví a zároveň poučí. A byť to někdy neskončí dobře,tu dramatickou linku tam beru jako něco,co dokreslí vypointované scény. ()

einar

I want you rape me, not rate me. Takú skvelú komédiu som už teda dlho nevidel. A pridávam sa k dalším scéna na telefonickej linke je to najsmiešnejšie a najkrajšie čo som už dlho nevidel a feel good pocit zaručený a za to piata hviezdička. ()

coinneach

Nápadité a (místy) vtipně podané etudy z partnerských vztahů se sexuálními úchylkami v hlavní roli. Na začátku do vícero dějových linií roztříštěný snímek již ale tvůrci nedokázali na konci uspokojivě zcelit. Nedejbože mu dát pointu. Pro mladé zamilované (a neostýchavé) páry ideální volba pro sobotní večer. 70 % ()

jos_sep

No vida. A pak, že to nejde. Zaplaťpánbů za australany. Konečně komedie, u které jsem se po dlouhé době zasmál. A parádní soundtrack. ()

Miagy

Nevšedná čierna komédia, miestami trochu pritiahnutá za vlasy, zaoberajúca sa však pomerne závažnou témou ľudskej sexuálnej fantázie. Frustrácia, strach, smútok...emócie boli vo filme pomerne silnou stránkou. Za mňa jednoznačne najvtipnejšia poviedka s hluchým volajúcim :) ()

dwbmb

Hodně mi to připomnělo starší kanadský Young People Fucking. Ten mi, alespoň v té době, přišel daleko vtipnější. Zato Australané si dali větší řemeslnou práci s příběhem i s postavami a humor posunuli směrem k černé. A černý humor mě dnes, i když se ne vždycky směju hlasitě, těší mnohem víc :) ()

Yahey

Špičkový nezapomenutelný humor na pozadí partnerských etud aneb potrapte svého partnera svoji nevyřčenou úchylkou jako laboratorního křečka. ()

Honzin10

Kdo by to byl řekl, že i v Austrálii se točí pěkný filmy? Nebo vůbec nějaký? Život je prostě plný překvapení. A tohle pro mě byla nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu. ()

Jacccob

Sice by stačilo svěřit se svým protějškům a půlka špatných věcí by se ve filmu nestala, ale je to správně ujetá netradiční komedie. ()

Stillborn83

Netradičné, vtipné, inteligentné a s prekvapivým rozuzlením (a skvelou Erin James). No, schválne. Aké sú vašej najtajnejšie sexuálne predstavy? A čo ak sa s nimi podelíte so svojim partnerom? Ako to môže dopadnúť? Vo filme sledujeme niekoľko párov, ktoré to urobili, resp. sa začali sústrediť na to, čo ich naozaj vzrušuje. Ale pozor, tvorcovia sa naozaj vyvarovali kadejakým sexuálnym klišé. Autori snímku sledujú v podstate devastačné účinky týchto „chúťok“ na vzťahy a život ako taký. Palec hore. ()

Ex_Machina

Ľudia sú tvory omylné, no najmä majú svoje potreby. Mnoho z nich má v rámci svojich potrieb aj určitý druh úchylky. No a mnoho z týchto úchyliek sú intímneho charakteru. Niektoré sú zlaté, nevinné, zábavné, ale tie ostatné sú poväčšinou fujky. Možno ani netušíte čo sa za zatvorenými dverami práve chystá robiť vaša suseda u ktorej ste si vo výťahu všimli trčať z tašky krabicu od kostýmu catwoman a konce strapcov koženého bičíka. V tomto celkom komediálnom príbehu máme niekoľko takýchto dvojíc. Stačí si vybrať tú najobľúbenejšiu a držať im palce, aby našli svoje šťastie. ()

dzberry

Plyšový film – roztomilý na omak, příjemný na pohled, kolikrát mi bylo líto, že nemám některou z těch parádních úchylek taky... Tak třeba rafinovanost té kobylky, která ráda slzy, a pak taky další a další role toho joudy, který rád fetiš, mě párkrát docela kvalitně rozhýkaly... Lehký genitální humor, který netlačil na koule, něžná sexuální konverzačka, srovnatelné s kanadským Young People Fucking, tenhle „orgáček“ je ovšem o několik semestrů dál... Fajn film, který neznatelně rozbrouká libido, zřetelně rozechvěje bránice. ()

boombang

Na tu dojemnou hluchoněmě-telefonickou etudu v závěru pět hvězdiček nestačí. Film jako celek je však trochu slabší - a v mém hodnocení se možná odráží i to, že dvě herečky mi byly docela nesympatické ()

vitac.

Jak často a s oblibou říkával náš VKS: "Je to krásný, když se mají dva až tři lidi rádi.":) Velmi chytrý film, scénář je rozehraný do dostatečné šířky, takže není nouze o momenty překvapení (já jsem leckdy tipoval vývoj událostí jinak) a ne vše je vždy explicitně řečeno... občas stačí naznačit (a je to tak lepší). Komedie je to sice (zdánlivě) jen o sexu, přesto prostá oplzlostí a na úrovni, s nenásilným a milým humorem. Á propos... Dle jednoho seriózního výzkumu muži pláčou především při pozitivních emocích, jinak řečeno štěstím, ženy naopak kvůli emocím negativním, z žalu. To zároveň vysvětluje jiný výstup téhož výzkumu, a sice proč ženy pláčou výrazně častěji - život je totiž většinou sledem různě velkých utrpení v různě krátkých rozestupech:) Ale to jen na okraj - netušil jsem, že exituje sexuální úchylka (v neutrálním slova smyslu) spojená s pláčem a kdyby jedna z postav znala výsledky zmiňovaného výzkumu, asi by šla na věc podstatně odlišným způsobem...:) A Bojaně Novakovic blond slušííííí! ()

XXXXXXXX

Nesnáším, když se dva a více filmů jmenují naprosto stejně jako třeba Beneath a Beneath nebo Little Death a Little Deaths. To se Vám pak snadno stane,že chcete vidět úplně jiný film, než ten, na který jste se právě začali dívat. Nuže předstírejme chvíli, že jsem tohle dílo chtěl vidět a pojďme recenzovat. Film představuje univerzální přehled sexuálních úchylek některých američanů. Bavil jsem se ale bohužel pouze u povídky se Samem a Monikou. Za ni dávám 2 hvězdy. A zbývající hvězdu uděluji za zajímavé propojení všech povídek. ()