Tilly Dunnageová, krásna a talentovaná žena, sa po mnohých rokoch práce krajčírky v najlepších parížskych salónoch vracia domov do Dungataru, malého mestečka uprostred austrálskej pustatiny, aby napravila krivdy z minulosti. Nielenže sa zmieri so svojou výstrednou chorou matkou a neočakávane sa zamiluje do dobrosrdečného Teddyho, ale vďaka svojmu šijaciemu stroju a zmyslu pre módu sa jej navyše podarí premeniť zovňajšok a myslenie miestnych žien. A pomstiť sa tým, čo jej kedysi ublížili. (TV JOJ)

darkynka

Od tohoto snímku jsem vlastně nečekala vůbec nic, maximálně to že mě bude nudit tak, že ho v polovině vypnu. No a nestačila jsem zírat. Film mě téměř okamžitě vtáhnul do děje a já napjatě čekala co bude dál. Tenhle skvělý mix žánrů se mi zkrátka dostal pod kůži a řadím ho mezi své oblíbené. ()

Nemo7

Skvělý film. Nejvíc mě bavila ta nepředvídatelnost. Myslíte si, že je to drama a bum - komedie. Romantika se překlopí do stupidního úmrtí. Drásavé tajemství z dětství - parodie. Nejvíc mi utkvěl hrb v kaluži a závěr byl fakt famózní. ()

Kozlowski8

Velmi originálně pojaté dílo, které je velice kontrastní v míchání žánrů, kdy vtipné - až bláznivé momenty - procházejí dramatickou, závažnou, smutnou a bolestnou hlavní linií příběhu. A nechybí ani romantická část. Vše je ale velice umně a hezky zamíchané a podpořené parádními hereckými výkony Kate Winslet, Liama Hemsworthe a taky ostatních herců, kteří ve svých krásných rolích - často svérázných a jedinečných postavách - excelují. Chvála patří také krásné hudbě, kameře a oku lahodící nádherné přehlídce kostýmů. Komplexně výborná práce. 85%. ()

Franki69

Fantaskní a černohumorný příběh z australského zaprášeného venkova z 50.let minulého století. Kate Winslet se s šicím strojem nečekaně zjeví po cestách Evropou v rodném městečku Dungatar a celé si ho, protože jí leží od dětství v žaludku, nakonec srovná podle svého, včetně svojí matky. Velmi dobře se na to koukalo, film je neuvěřitelně pestrý postavičkami nečekaně fyzicky nebo duševně pokřivenými, že nevíte, jestli jim máte přát to nejhorší nebo s nimi jen soucítit. Obrazově a režijně nemám co vytknout, jen jsem se tetelil blahem u všech těch prapodivně rozehraných mikropříběhů a černých vtípků. Jeden twist, (se skákáním) bych, pravda, oželel, ale až do závěrečných titulků jsem se ani chvíli nenudil. Doporučuji všem, kterým se líbila kupříkladu Velká Ryba, má to podobnu obrazovou sílu. Dávám 90%, výrazně mě potěšil strážník Huga Wievinga ve velké večerní… ()

allegria

Málokterý film ve mně vzbudil tolik silných emocí, aniž by to snad bylo nějakým průhledným záměrem jeho tvůrců. Zřejmě ale silné téma, pro mě na prvním místě téma vztahu matky a dcery, dcery a matky, neosloví každého. Teprve na druhé místo bych postavila maloměšťáctví a pokrytectví, které se, bohužel, objevuje mezi lidmi dodnes, a zdaleka ne jen na malé vesnici, a zdaleka ne pouze v Austrálii. Komedie a drama v jednom - takový popis mě většinou odradí už dopředu, tady ale je to humor tak jemný, nijak vlezlý a navíc přirozený, že mi spíš připadá "jako ze života". Vždyť život je vždy tragikomický. Pokud někdo z komentujících film hrubě odsuzuje, pak je buď mladý, nebo životem (zatím) zhýčkaný, nebo nezralý. Ale hádat se nechci, každý to vidí jinak. Líbí se mi i hudba, protože neruší děj. Jediné, co mě trochu zaskočilo, je scéna chvíli před koncem, kde se mi zdálo, že už je to trochu přes čáru - na druhé straně, proč ne, vždyť to mělo logiku. Za mne jeden z nejsilnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. ()

Radek273

Podivné drama, které obsahuje opravdu minimální prvky komedie. Navíc je takové jakési přitažené za vlasy, kdy kontrast toho nejnuznějšího venkova s luxusními šaty (resp. látkami) vyloženě bije do očí, ale tak nějak nepřirozeně. Jinak ale příběh není špatný, i s ohledem na pointu originální. Nicméně jeden velký zádrhel tu je, a to věk Kate Winslet a o 15 let mladšího Liama Hemswortha, kteří by měli býti vrstevníky? To tedy ne-e! ()

tomas_j

Asi nejsem správně nastavený, já mám rád i černý humor, ale tento film mi nepřišel ani vtipný ani dramatický. Přijde mi to, jakoby se skládal z náhodně vygenerovaných scén se spoustou uřvaných ženských. ()

Broen

No...tak jako, že bych padla na kolena, to se říct nedá. Film jsem si pouštěla s trochu větším očekáváním, vzhledem k faktu, že tam hraje moje topka Kate. Žánr se měnil jak na horské dráze. Chvikama mi to připomínalo Střihorukýho Edwarda mixnutýho s Čarodějkami z Eastwicku. Průměr ... ()

Edrik

Nádherná souhra dramatu, romantiky a inteligentního humoru, zabalena v lehké detektivní atmosféře. A opět stačilo tak málo. Jednoduchá zápletka, kterou známe snad všichni. Závist, zášť a nenávist malého městečka, do kterého se vrací tamní světoběžník a vyděděnec. Jednoduché a dokonalé. I prostředí Austrálie 50. let byla perfektní volba. Dávám palec nahoru. Závěr: Povedená ukázka, kam až člověka můžou zavést sousedské vztahy. ()

Mark1983

Taková černá komedie, která se vlastně po většinu času ani jako komedie netváří. Takový australský městečko plný ujetých lidí...tam by za chvíli byl ujetej asi každej. :-) ... Přesto, co se týče hodnocení, tak se jedná o takový průměr. ()

ardeas

Tak toto mi sadlo, napriek očakávaniam, áno,miestami je to pritiahnuté za vlasy, ale vôbec mi to nevadilo. Pre Kate Winslet rola sadla, absolútne si neviem predstaviť, žeby jej postavu hral niekto iný, podobne aj vedľajšie postavy. Paradoxne melodramatickosť neznášam, ale táto bola vhodne podaná, takže chválim, a aby som nezabudla aj dobrý soundtrack :) ()

KatnissEver

Hodně mi to připomíná film Dogville, který je ještě podivnější. Tenhle styl nesedne každému, ale mě to baví. Za mě palec nahoru. Kate je prostě úžasná... ()

Isuzu

Nádherné šaty (áno, do tohto filmu som šla primárne kvôli nim), ale celkovo ma film prekvapil svojou atmosférou, skvelou Kate, ostatnými postavami, z ktorých niektoré sú naozaj nezabudnuteľné "figúrky". Horko-sladká komedy/drama, len na môj vkus bohužiaľ viac horká, ako by som si priala...ale taký je aj život, nie vždy sa všetko splní, aj keď by sme to veľmi chceli...A že som to tej Tilly naozaj želala.... ()

thorax65

Celkem podivná věc, ani ryba ani mrak. Zprvu plytkým humorem naplněná cesta, kterak se po svém vypořádat se svojí minulostí. Výborná paní Winsletová drží nohu na pedálu šicího stroje asi do tří čtvrtek, stejně tak i film. Pak ji (anebo lépe paní z rejže) však zřejmě po šlupce od banánu noha sklouzne a film se za sykotu rozpáleného másla rozpouští v nastavované kaši. Švadlena+matka-šamstr=70/100 ()

raru

To,že sa tu spájajú dva žánre je podľa mňa trochu na škodu veci,ale Kate Winslet je pani herečka,ktorá netlačí na pílu a nežmýka sa do poslednej kvapky potu za čo naj,naj herecký výkon ako jej partner z Titanicu a cez to všetko je Tilly v jej podaní grandiózna a k sežrání. ()