Tilly Dunnageová, krásna a talentovaná žena, sa po mnohých rokoch práce krajčírky v najlepších parížskych salónoch vracia domov do Dungataru, malého mestečka uprostred austrálskej pustatiny, aby napravila krivdy z minulosti. Nielenže sa zmieri so svojou výstrednou chorou matkou a neočakávane sa zamiluje do dobrosrdečného Teddyho, ale vďaka svojmu šijaciemu stroju a zmyslu pre módu sa jej navyše podarí premeniť zovňajšok a myslenie miestnych žien. A pomstiť sa tým, čo jej kedysi ublížili. (TV JOJ)

KraLuban

Váhal jsem, ale nakonec 3*. Hvězdné momenty a fantastickou Winsletku naprosto zabije (spoiler!) její linie "prokletá", konkrétně zakončení její lásky, kdy podle tvůrců nemá nárok na štěstí. Příliš smutné na můj vkus, příliš časté střídání žánrů. Přesto určitě stojí za vidění. ()

Kvapca24

Jak by rekl klasik: „Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry. Dokonce sem viděl i stíhačku couvat, vole. Ale todleto sem teda ještě neviděl.“ ()

Muttinka

První věc, kterou jsem nepochopila, byla že do hlavních dvou postav, které měli společně vyrůstat a být tedy vrstevníci obsadili K. Winslet a o 15 let mladšího L. Hemswortha. Ten věkový rozdíl je do očí bijící. Co se týče samotného filmu. První část se mi líbila, ale po té co hlavní mužská postava skočí do sila se děj změnil z romantické komedie na jakési drama, u kterého jsem nevěděla jestli se smát nebo brečet. První část se mi rozhodně líbila, ale po shlédnutí celého filmu jsem nevěděla jestli se mi film jako takový líbil nebo ne. ()

demovka

Po zhlédnutí Švadleny a dlouhém přemítání o konci filmu jsem musela připustit, že mi film připomněl Forresta Gumpa. Prostě je to drama života jedné ženy (Kate Winslet-39let) podané satirickým způsobem. Akorát to, co se dělo a děje, je daleko drsněji ukázáno než u zmiňovaného poeticky dokonalého filmu. To, co mi přijde na tomto filmu geniální a zásadní je, že je ukazován a mapován jen vývoj postav. Záběry jsou voleny tak, aby přímo korespondovali s těmi, které již byly ukázány, tudíž se vše otevírá a také uzavírá. Není zde žádná omáčka s vyjímkou vztahu s Teddym (Liam Hemsworth-23let). Ale to je pro nás ženy balzám na duši :o). Ano, je pravda, že je to film spíš pro ženy a také je pravda, že se u něj mixují žánry, každopádně je to drama a většina z nás se u toho bude bavit. Romantický film to není, protože ona je prostě dle scénáře opravdu prokletá – Teddy zemře a ještě k tomu tak příšerně. Ano, ano, má to divný konec ()

Chlo0opek

Nudný film plný nesympatických postav bez nějakého děje (a ten, pokud už zde je, tak je nezajímavý a zcestný). Vlastně zde nebylo nic, co by stálo za doporučení - 1* dávám za objasnění smrti, které ale navíc bylo do filmu vloženo cca 35min. před samotným koncem. Po něm totiž přišla další fádní pasáž, která snímek vrátila do jeho starých nudných kolejí - to asi aby divák závěrečnou gradací filmu nenabyl falešného dojmu, že vlastně toto dílo nebylo zas až tak nudné... ()

rakosabasta

Velice podivný film, který v sobě namixoval atmosféru různých žánrů v něco, řekněme, netradičního. Odejít od něj? Proč probůh?!! Překvápka? Ano, prosím, ještě... ()

Cesty timem

Tohle je příklad filmu, který mne zaujme, mám dojem, že to bude tak na 3-4*, postupně mne ale začíná nudit a nakonec, také vzhledem k jeho zbytečné délce, mám problém ho vůbec dokoukat. ()

ABC1

Velice zajímavý film, Kate jako vždy skvělá, pustila jsem si ho jen kvůli ní a byla jsem z něj nadšená, i když bohužel slzy také nechyběly! ()

Starby

Když jsem viděl film poprvé, přiznám se, že při první půlce jsem usínal. Následně nastal nečekaný zvrat, který neuvěřitelně nastartoval druhou polovinu filmu, plnou nečekaných událostí a úžasných filmových okamžiků. S vědomím průběhu a konce filmu jsem si Švadlenu pustil do týdne podruhé, hned další den potřetí. Film mě neuvěřitelně pohltil, možná je na vině také nádherná, drsně nefalšovaná australská příroda. Vřele doporučuji. ()

baron156

Málo filmů si jde zapamatovat díky jedné větě, která by shrnula celý ten filmový zážitek. Ale tady se to povedlo: „Jsem zpátky, parchanti.“ ()

Jurcekk

Tak tak, tvorcovia sa nevedeli rozhodnúť či komédia či drāma ... A nakoniec ani to ani to... Skvelý kasting.  Viac sa mi to páčilo v komickej rovine... ()

drovi

Nikdy ste nestretol ten odpad. Posledná veta filmu vystihla všetku tú špinu a nenávisť v jednej austrálskej osade. Kate Winslet si to užívala a dala tejto smutno veselej komédii šmrnc. Nebolo sa času nudiť a trochu nechápem , že v niektorých komentároch vadilo obsadenie Liama Hemswortha. Zahral to presvedčivo a kvalitne. Tvorcovia ukázali svoje majstrovstvo a kostýmy v austrálskej púšti vystihli absurditu celého príbehu. Je to kvalitný film, ktorý Vám odkryje ľudské záporné vlastnosti a ukáže ako dokážu zničiť život jednému človeku. Nesie aj odkaz, že láska je silnejšia a porazí akúkoľvek negatívnu vlastnosť človeka. Je to film, kde sa zasmejete a neskôr premýšľate o človeku a živote. ()

studentice

Tohle se opravdu povedlo- vsechny zanry-komedie, drama i romanticky film jsou uzasne propleteny a vysledek je bajecny:). A ty saty... Krasna Kate Winslet.... Nadherny Liam Hemsworth. ()

poppy75

malo to stavu,pobavilo...nieco na sposob grandhotel budapest....vyborne,velmi osviezujuce....akurat ja tej kate winslet neverim nic.. este aj ked si zapali cigaretu vyzera,ze ju k tomu niekto prinutil..a pride mi taka stara na tuto ulohu..vyborna hudba... ()

Gagin

Ujetina ale sakra dobrá. Trochu styl Tim Burton. Pár překvapení, skvělá Winslet i Hemsworth. Mínusem je začátek, ale jakmile se dostanete k příběhu a jednotlivým postavám, je to parádní. ()

MayB2

Antická tragedie kombinovaná s módní přehlídkou zasazená do prašného australského buranova. Střídání nálad a nečekanost (obětování romantické linky dramatu byl fakt šok) jsou výhodou filmu, udržují pozornost a vyhýbají se omletým klišé. Jen policajta v šatičkách bych z toho možná vynechala, jiných figurek tam bylo až až. ()

Opeth

Óóó, nečekaně zajímavý, netradiční a hlavně skvělý film! Paradní výkony herců, spousta "rozkošných" postaviček, fakt zajímavé scény. Absolutnímu mému hodnocení "překážela" třetí čtvrtina filmu, která ztrácela šarm a drive. Ale to je fuk, doporučuju! ()

PaKo1980

To takhle jeden večer nevíte co.. A co třeba tady ta Švadlena? No dobrá, dle obsahu moc nevím co čekat a pouštím.. No a velice příjemné překvapení. Svižný děj, bavilo od začátku do konce. Skvěle kostýmově a Kate, i když už jsou léta trochu znát, je prostě perfektní. Nečekal jsem nic, dostal jsem hodně. ()

huhuhu783

Na nedělní odpoledne dost dobrý a jedna hvězda za nečekanej zvrat v zamilovaným vztahu hlavní hrdinky. Takže jako určitě za podívání to stojí ()