Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

RomaS

Ikdyž název může svádět v akční podívanou, opak je pravdou. Oproti předchozímu dílu se jedná o poklidnou až přemýšlivou jízdu se zkratkovitým koncem. Lidé zde v podstatě vůbec nemuseli být. Jednak se všichni chovali jako sebezničující pitomci a v druhém případě je digitální opice dokázaly hravě přehrát. Smekám klobouk před animátory jak úžasně dokázali vtisknout opičákům emoce. ()

Saroman

Děj se dal v mnoha případech lehce předpovědět, scény nebyly tak ¨zazděný¨, že by to rozuzlení bylo až takové překvapení. Armáda tlustých plešounů a ženských vypadala dost levně a nepůsobila ani trochu, že by z toho měl být respekt. Když to ale shrnu, tak příběh nebyl špatný a příroda pěkná. Pěkný film na večer, jako pokračování k předchozím dvěma dílům si myslím, že vcelku úspěšné. ()

Sharkman

Zadny zazrak, az moc emoci, zbytecneho zdrzovani deje, s tezko uveritelnym zaporakem, vtipnou komik opickou, s paradnim digi provedenim, ale celkove jasne predikovatelnym zaverem. Neurazi, ale ani nejak zvlast nepotesi. ()

Stefanoo

nemůžu si pomoct, jak tato série sympaticky začala, s každým dalším pokračováním padá hlouběji a hlouběji do filmařské propasti... slabé 3* ()

mstychov

Strhávám jednu hvězdičku za neuvěřitelnou brutalitu, která celý film doprovázela. Některé scény jsem prostě nechtěla vidět na vlastní oči a schovávala se za polštář. Jinak příběh byl skvělý, Caesar jako vždy úžasný. Mám ráda všechny filmy týkající se planety opic, ale tendle je jeden z nejlepších. Až na to zmiňované násilí a týrání, toho tam bylo na můj vkus moc. Malá Amiah roli zahrála bravurně. Mezi opičky krásně zapadla. Velmi dojemný příběh. Konec s umírajícím Caesarem byl završením všech předchozích dílů. Asi to tak mělo být. I když to je smutné. ()

Sherty

Déjte Andymu Serkisovi už konečně toho Oskara! Kategorie pro nejlepší počítačovou postavu by zde již dávno měla být.Je zkrátka brilantní. Na první díl to nemá, ale zase je to o chlup lepší než dvojka. Ale tady se i v případě dvojky bavíme o vysoké kvalitě! Takhle servírované opičáky můžu :) - 80% ()

marekspanel

Po druhém shlédnutí snižuji o hvězdu za tu okatou dojemnost. Nicméně CGI na svém absolutním vrcholu současnosti. Nic tak dokonale zpracovaného jsem neviděl, o půl a něco levelu lepší než Jacksonovi středozemní trampoty či Avatar. A to je hodně co říct!! Epické finále a skvělý Woody. ()

Blejzr

Skvela zaverecna scena po bitve! Hustej film a pekne zakonceni trilogie a hezky prequel, jak se vubec stalo, ze opice ovladly svet :) ()

Skylwalker42

O dvě třídy lepší než Úsvit. O animaci co se týče lidoopů psát nebudu, ta je už prostě u takového filmu samozřejmostí. Jen že je prostě dokonalá. Woody je mimo Caesara skvělou postavou a úlohu pěknýho parchanta se zhostil na výbornou. A jelikož naprosto miluji původní film Planetu opic, tak jsem rád že byla natočena tato nová opičí trilogie velmi kvalitně a zcela s úctou a s navazujicími podmínkami na původní snímek, který je už několik desítek let klasikou. Tak sugestivní vypjaté scény jsem dlouho neviděl. A talentovaný skladatel Giocchino dodal velmi krásný soundtrack s velmi křehkým klavírním motivem. Prostě celý snímek dechberoucí jízda! Apes Together...! ()

superzurda

Od krásného příběhu o tom, že cesta do pekla je lemována dobrými úmysly přes digitální orgie, se tato sága dostala k rozvleklé a těžkopádné nudě. ()

Kushina

Bylo zajímavé vidět, jak opice mají mnohem víc citů jak lidé. Smutný ale zároveň dost pravdivý příběh toho, jak dokážou být lidé v honbě po moci zlí, přitom ke štěstí stačí tak málo. Láska. 70% ()

Scaevola

Název slibuje více, než je posléze schopen splnit, a děj, jenž by měl být podle klasicky trojdílné stylizace vyvrcholením, je spíše odbočkou do nitra opičího vůdce. Přesto není v zásadě co vytknout: Efekty jsou uvěřitelné, výprava velkolepá, opice polidštěné a protivník jasně definovaný na ose dobro/zlo. Oproti minulému dílu se neobjevuje převrácené vyznění celého snímku, jež tak poklesává na prostou dobrodružnou výpravu s myšlenkově skromným závěrem, což by vůbec nebylo na škodu, pokud by scénář nebyl prokládán biblickými paralelami a zoufalou snahou vystavět epickou velkolepost, která ubíjí i potenciálně nosné nápady, jakým byl druhotný efekt centrálního viru na lidské rozumové schopnosti. Zdá se tak, že série započatá překvapivým a emocionálně nabitým prvním dílem se již zcela vyčerpala jak postránce myšlenkové, tak i scénaristické. ()

Desmond04

Asi to je čtyřhvězdičkovej film...jo asi jo. Ale mě to prostě nedá a těch pět hvězd tam hodit musím. Pozorovat opičí herce je totiž naprosto fantastická záležitost. Byl bych schopný se na interakce mezi primáty, na jejich debatování o každodenních situacích dívat snad 24 hodin v kuse a každičkou vteřinu z toho, bych hltal jejich fantastickou mimiku, pohyby i všechno ostatní. Serkis je bůh, to už víme vlastně dlouho a neustále to potvrzuje. Film baví a to po celou dobu. Caesar je jakožto postava velký držák, který si své sympatie u diváků získal už jako opička v jedničce a teď to neustále potvrzuje. Co je ale na nové trilogii Planety opic výjimečné je to, že dokáže přinutit lidi, aby si oblíbili i vedlejší postavy. Ti jsou totiž vyobrazeni s grácií a s výjimečným charakterem, ať už jde o Maurice nebo o plešatou opičku s péřovkou a kulíškem. Ano, závěr filmu je ,mírně řečeno, přitažen za vlasy, možná krapet trošičku odfláknutý, ale to jsem schopný prominout. Fantastická série, fantastický Caesar, fantastický zážitek, díky. Snad se jen trošku obávám případného pokračování, aby se nevrhl na recyklaci úspěšného, protože tady se zdá příběh již ukončen. Viva la Caesar. ()

Radek273

Zmiňovat potřetí za sebou masky, myslím není snad ani třeba. Na druhou stranu to byla asi ta jediná světlá stránka toho celého. Lákáno bylo na "epickou bitvu, která určí, kdo je vůdčím druhem". Tak z bitvy zbyla pouze důležitá výměna pohledů Césara s plukovníkem! A pokud jsme se měli dozvědět, který že to bude ten "vůdčí druh", tak na to asi rejža prostě zapomněl. Zkrátka nuda, nuda, nuda. Jediné snad, co lze přičíst k dobru, je dovedení série do důstojného konce. Toť asi vše. ()

Ronkar

Poměrně netradiční počin, alespoň pokud jde o vysokorozpočtovou produkci. Je to velkolepé i komorní, a přitom výrazně temnější, než jsme u podobných filmů zvyklí. Nečekejte ani řežbu ani mnoho explozí. Jde primárně o road movie drama s se slušnou psychologí postav i myšlenkami o hlouposti války a tragickém osudu lidstva. Stylově jde o starou filmovou školu od dlouhých záběrů až po mimořádně vydařený retro soundtrack. Precizní kamera, střídání atraktivního prostředí, naprosto dokonalá práce animátorů. Homo sapiens, byť vojensky silnější, jsou už tady na druhé koleji a dávno jim odzvonilo. Řítí se do vlastní zkázy a jde vlastně jen o to, jestli společně s nimi padne i opičí druh. Tempo občas připomíná znaveného šneka na poušti a dlouhých záběrů na smutné (případně zamyšlené) oči je příliš. Je ale fajn po čase vidět film s výbornými triky, který nemá za primární cíl pouze bavit masy akcí a rádoby cool hláškami. Fanoušky rozhodně potěší odkazy na původní snímek z šedesátých let, ať už jde o dívku Novu nebo vysvětlení, proč se v budoucnu z lidí stali němí poloidioti. ()

Danny Nolander

Napřed musím říct, že pokud nebudu brát v úvahu Star Wars (původní tři epizody či prequely) a Pána prstenů, tak je tento titul nejlepší, co do trilogie! Všechny tři díly přináší něco nového, a i tak jsou svázány různými, byť drobnými, prvky. Toho si na nové Planetě opic cením! I když se mi tento díl jeví jako nejslabší, pořád má co nabídnout a důstojně zakončuje celou trilogii! ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)