Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

MartinNewman

Velké finále které pro mě stálo zato a klidně bych opravil recenzi dvojky a dal ji 4 hvězdy, ale už to tak nechám protože jako celek fungovali všechny díly skvěle. Výrazy Césara ve trojce jsou parádní, stejně jako celá mimická výrazovost opic, ta je na neskutečné úrovni. Ta nasranost byla parádně zobrazena. Woody klidně mohl dostat víc prostoru jako zmrd, ale budiž. Film je přes dlouhou stopáž dobře vyprávěný a je okořeněný slušnou akcí. Bavil jsem se za pět. ()

Sa.sa

Tak pokračování předchozích dílů, ve kterém je hon na opice a jejich útěk... Chudák Caesar na konci umírá, ale alespoň jeden z jeho synů to přežil... Jinak super díl... ()

lotrfrodo

Film který převrátí očekávání diváka a donutí ho sympatizovat s bandou zvířat která stojí proti lidem. Po prvních dvou dílech opice stojí před nejtěžší zkouškou své existence a divák je vržen do nitra těžkého konfliktu, který rozhodne o budoucnosti lidstva. Film je spíše než akční blockbuster dusný western o zlomeném tvorovi, kterého nepřízeň osudu připravila v životě o všechno a stojí na konci své pouti. Lidé jsou zde vyobrazeni ne zcela záporně, takže i konflikt sám není souboj čirého dobra se zlem, ale spíše dvou druhů, které jsou nuceny bojovat o své místo na Zemi. Zdánlivě uzavřený konec nabízí do budoucna hromadu možností a člověk tak může ocenit vstup na Planetu opic jako dokonalý příběh o rozpadu lidské civilizace a průlomové dílo na poli digitálních efektů a tvoření sympatických a uvěřitelných postav, které jsou z jedniček a nul ()

Bohdy67

Završení příběhu o tom, že největší zlo a "opice" jsme my, lidé... A že vlastně vše špatné co se nám stane, za to si budeme moci sami... Takže asi tady nelze než fandit Césarovi a jeho druhu. Ikdyž jak víme z klasických filmů, pochytat lidské manýry a chování je to nejjednodušší a pokud zrada, závist a krutost jdou ruku v ruce s inteligencí tak naděje na záchranu je asi nulová. Jinak film není ničím převratným. Woody tu hraje zase totálního záporáka a děj je věnován pomstě a honbě za ní. A kromě toho osvobození pár opiček a nějaká ta vybíjená. Prostě nic vyjímečného, přesto o dost lepší než filmy předtím... 87% ()

SirAduard

Žeru Zrození i Úsvit, ale Válka o planetu opic je můj jasný favorit. Uzavření veškerých linek a postav, které jsem si zamiloval z minulých dílů, spolu s typickou nemilosrdnou, avšak pohlcující atmosférou od Matta Reevese a dojemným hudebním doprovodem od Michaela Giacchina. Pro mě však nejdůležitějším pilířem trilogie, proč miluju tyto filmy, je bez váhání Caesar, v podání mistra herectví Andyho Serkise. Postava, tak charakterově zajímavá a emočně silná, že by bez ní byly filmy o planetě opic pouze poloviční. Jeho poslední pohled na překrásné údolí poseté travinou pod hřejivým sluncem, je pro mě dokonalou tečkou za celým příběhem. ()

sammikk_

Pokračování takřka bezchybné trilogie dokazuje, že to je ta nejlepší trilogie. Z dramatičnosti se přesouváme na velkolepost, a příběh graduje jak nikdy dřív, lidé tu jsou krutí a bezohlední. Zato tady můžeme vidět kontakt s lidským dítětem které ještě není poskvrněno ohavností lidstva, a ten samotný kontakt mezi ní a opicemi, je kouzelný a nádherný. Zakončení hlavního hrdiny Caesara a jeho samotného odkazu, který zanechal v průběhu trilogie, je nejdůstojnější rozloučení vůbec! Audiovizuál je neuvěřitelný, a motion capture tu je nablýskané jak nikdy předtím. Jsem vděčný, a království planety opic bude ještě velkolepější! 10/10 ()

Mikey_Silver

Neuvěřitelné. Závěr trilogie Planety opic je naprosto depresivní a ještě silnější podívaná než předtím. Zatímco první díl působil úžasně a dramaticky, druhý zase vážně a temně, tak třetí závěrečný díl působí naopak depresivně a emočně. Jeden by si řekl že když má tenhle díl v názvu "Válka", tak se tu bude válčit a zabíjet, ale ono ne. Místo toho sledujeme tragický příběh na obou stranách, jak na straně lidí, tak i opic. Zatímco lidé pomalu přicházejí o své vlastnosti kvůli mutaci viru, tak opice zase přicházejí o domov. V tomto filmu skoro vůbec žádné veselé momenty nejsou, většinou jsou tu vážné, emoční, depresivní až bolestivé momenty. Po technické stránce není co říct, ta je prostě dokonalá. Vizuál opic se asi zařadí k těm nejlepším filmovým CGI co kdy vznikly. Postavy jsou úžasně vyobrazené a ani jedna tu nevadí. Samotný Cézar v podání Andyho Serkise se rozhodně zařadí k těm nejlepším filmovým postavám vůbec. Záporák v podání Woodyho Harrelsona byl zajímavý a herec odvedl úžasnou práci. Tenhle film je naprostá pecka s velkým srdcem a přitom vůbec nedělá předešlým dílům ostudu. Jedna z nejlepších filmových trilogií vůbec. ()

13Maty13

"Apes togheter strong!"     /// Završení jedné z nejlepších trilogií. Pro mě je tento díl bohužel z těch tří nejslabší. Doufal jsem v trochu jiné zakončení. Přál jsem si více emocí a akce. Zkrátka bych několik věcí překopal. Přesto je to stále plnohodnotný blockbuster s úžasnými efekty a postavami. Kdo by to byl řekl, že opice se stane jendou z nejvíce sympatických filmových postav všech dob :).   / Hodnocení: 7/10. ()

Mar.Fo

Až na zvláštně pojaté finále se cesta Cézara za pomstou povedla. Čekal jsem sice trochu více akce, nicméně spíše psychologická likvidace lidského druhu je taky dobrá. Zajímavost - Donkey je podle překladatele českých titulků "Pičák" :) Cinema City Anděl ()

cica

Pre mňa veľmi silný zážitok. Hlboká myšlienka, posolstvo. Woody Harrelson výborný, úžasne "urobené" opice. A 3D tomu vôbec netreba. ()

HSGID

Človek podľa ukážky očakáva, že pôjde o veľkú vojnu ale nedočká sa. Pre mňa je toto najslabšia časť. Ano Caesar bol parádny ale ináč celkom nič epické sa tam neudialo. A koniec bol strašne predvídateľný hlavne čo sa stane s hlavným zlým aj s Caesarom. Najväčší fail v celom filme je ako sa tie armády zničia to bolo na smiech. Na záver môžem iba povedať, že zo začiatku ma človek zimomriavky ale potom to všetko ide dole kopcom a začne to upadať. ()

failik

Naprostá revoluce ve vizuálních efektech, která začala ve Zrození a pokračovala v Úsvitu zde získala úplně nový rozměr. V dnešní době v letní sezóně natočit tenhle film, je něco nečekaného. Začátek ve stylu westernu, pak vězeňské drama v zasněženém prostředí jak ze staré školy. Nejde tu o akci, ale o postavy, o jejich vývoj a jejich emoce. Woody je skvělý, ale na digitálního Serkise se ani zdaleka nečape. Příjemný soundtrack, skvěle zakončení neméně skvělé trilogie a pokud by se chtělo pokračovat v tomhle pomalejším, ale o to příjemnějším tempu byl bych pro všemi deseti. Batman je v dobrých rukou a Serkis zaslouží konečně nějakou tu cenu. I came for you. ()

CrashHP

Blockbuster leta 2017! Vynikajúce zakončenie trilógie po každej stránke od príbehu cez charaktery postáv, technicko vizuálneho prevedenia až k úžasnému soundtracku. S hudbou sa Michael Giacchino výborne vyhral a výsledný efekt stál za to. Osobne som dostal viac ako som očakával, príjemné pozitívne prekvapenie tohto roku. Rozhodne jeden z tých naj filmov aké sme v kinách tohto roku mohli vidieť. War for the Planet of the Apes rozhodne má čo ponúknuť. ()

NagatoPein

Dobrý film je proste dobrý film. Nezáleží, či je to teraz alebo o 100 rokov. Táto planéta opíc ma všetko a je komplexná. Nemusí sa vám páčiť téma, no film je spravený bravúrne. Pre mňa 4 no dávam 5 pretože takto by sa to malo robiť. ()

BR23

Nie je to typický blockbuster: Za prvé: aj napriek názvu v deji nieje žiadna vojna. A za druhé tuná môže divák nad tým použiť mozog a empatiu. Napísané úprimne: vôbec som im neveril. Niežeby bola jednotka a dvojka zlá, tie sa mi v podstate dosť páčili ale od trojky som si nič nesľuboval. Aké to však bolo pre mňa o to väčšie prekvapenie v kine! :) Dej je plný stereotypov a klišé zo všetkých možných filmov, najmä zo zameraním na post-apok obdobie, ale aj triler a aj dalšie žánre by sa našli. Film je vlastne pospájaný tucet a tucet 100X z iných filmov (a kníh a vlastne akýchkoľvek príbehov) už ohraných scén nielen čo sa charakterov a motívov ale aj príbehu- výpravy týka. Avšak ONO TO akoby zázrakom FUNGUJE. Presne to doseba pasuje a pekne to na seba naväzuje. A nie len tak hocijako priemerne ale takmer dokonale. Teda až na scény počas úteku z väzenia (tie boli jemne logicky- príbehovo nedoriešené)- to ostatné bolo fakt dobré. 85% čo sa týka CGI- nemohol som uveriť tomu že to neni reál :D, čo sa týka toho ako dokonale opice dokázali stvárniť emócie (detail, spomaľovačky, hlboké myšlienky...)- to mi prišlo omnoho lepšie než kopa iných filmov kde hrajú ľudia. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)