Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

Fragonar

No samozřejmě, že jsem Rockyho fanoušek. Mám pro něj sentimentální slabost, ať už rube v ringu, těžkopádně na bruslích svádí Adrianu nebo třeba jen stojí na opačném konci provazů a hecuje někoho jiného. Takže jaké je to pak objektivní hodnocení? Ale vážně. Velmi příjemné překvapení. Mladý Creed Michael B. Jordan mi naprosto vyhovoval, žádný arogantní blbeček ani uplivaná, siláckou chůzí a kroucením ramen prudící oběť ulice. Celé to pomalé, jaksi skromné tempo mi dokonale pasovalo k tématu stárnutí, ba teď už spíš stáří, které ví své a má také své potíže - naprosto již mimo ring. Stallonemu nemám co vytknout. A nejlepší na tom všem mi přišlo, že to všechno vede k opravdu pozitivnímu, smířlivému konci a já byl ušetřen pohledu na umírajícího Rockyho, který s hadičkami v nose naposledy drtí ruku svému bezmocně slzícímu nástupci. Místo toho si ještě jednou dáme schody. A tak je to dobře. ()

maestrum

Pro mě už jako 5x převařená a vystydlá polívka. Sem tam náznak sentimentu a ani vidět Rockyho jako seniora nestačí pro "boom-bang" pocit a výsledný pocit zůstává za očekáváním. ()

Formiczz

Pro mě, jako fanouška Rockyho je to výborný film. Možná jsem měl i trochu slzu na krajíčku, když přišla zpráva o rakovině Rockyho. Každopádně skvělé rozloučení s hvězdou mého dětství. Díky Sly. ()

CampaHD

70% - Je zvláštne ako to funguje aj po rokoch, mám svojich obľúbených Rocky a aj tých čo moc nemusím. Creed je po každej stránke dobre spracovaný, pár momentov by som cutol ale čo už, stáva sa. Problémom filme je pre mňa absolútne nesympatická postava Jordana, na Creeda sa nehodí plus neviem či mu to radil Coogler /áno, je čierny/, no správať sa vlastne ako raper alebo čo, plus vsuvka stunterov na motorkách ktorý sú v USA pre rôzne rušenia odsudzovaný a ide o rovnakú etniku, jednoducho bolo to zbytočné. Ostatný super a je to viac autentické i keď nie moc, ako ostatné Rocky. Čo je ale hodnotou filmu je sám Sly. To som asi čakal najmenej no na ňom to stojí, i keď neverím že vôbec niečo také píšem. Áno, je to tak, Stalloneho Rocky má po jednotke zase sympatie, jeho stárnuca postava je výborná a super zvládnutá. Inak dám 3* ale za Silvestera jednu naviac. Mať iného hlavného hrdinu, možno to má najviac. Jordan ma tam fakt pekne sral. Vo F4 dokázal že hrať nevie a tu to potvrdil. Škoda. ()

maxi_tom

Vzhľadom na pomerne vysoké očakávania je Creed pre mňa menším sklamaním. Po stránke technickej a vizuálnej nedosahuje kvalít minuloročného Bojovníka a aj nasnímanie samotných boxerských zápasov je také nemastné, neslané. Na druhej strane je tu výborný Silvester Stallone alias Rocky a podmanivá pouličná atmosféra rockyho filmov. Je zložité porovnovnávať Creeda s jeho predchodcami, keďže už to nie je primárne o Rockym, ale o mladom Creedovi a jeho začiatku boxerskej kariéry. Človek preto snímku nemôže vyčítať nízku mieru nostalgie, ktorú priniesol najmä film z roku 2006. Je potreba ale dúfať, že práve tento filmový počin bude základom ďalšej úspešnej boxerskej dramatickej série. A uvidíme, či sa v nej ešte objaví aj Italský hřebec Rocky Balboa. 4* 7/10 ()

hanzikk

Už to prostě není co to bývalo. Ne že by to bylo zlé, ale tenhle hadr je už asi moc vyždímaný. Je třeba si najít nový ručník se kterým setřít pot z čela, jinak to prostě nejde. Jeden mladík plný různých komplexů se vydá do světa aby si vydobyl své místo, jenže místo tréninku těla, jediné co má natrénováno je nevymáchaná držka. A tak cestou necestou škemrá a škemrá a škemrá aby mu někdo pomohl a vzal pod svá křídla a mohli si spolu na pískovišti hrát na rádoby idylickou rodinku plnou podpůrných hlášek a keců moudrých polobohů. ()

MLee

Kdo od tohodle filmu očekával starýho dobrýho Rockyho, bude možná zklamanej. Alespoň já jsem si na něj vzpomněla, až když Jordan a Stallone "vyběhávali" nevíc motivační schody na světě, a Jordan se po ulici proháněl s partou motorkářů v zádech.. Kteří mimochodem projeli na STOPku naprosto bez zabrždění :-) Je to prostě příběh většiny bojovníků, co se vydali na dlouhou cestu tvrdé práce, bolesti, sebeodříkání a v ringu nebo v kleci si šáhli na vlastní dno, když pocítili sílu vítězství nebo se museli vyrovnat s porážkou. Příběh krásně koresponduje s dnešní společnosti. Mladí lidé se honí za kariérou a často zapomínají na to hlavní, co kolem sebe mohou mít, a co je dělá šťastnými. A to je zdravá milující rodina. Ačkoli je film povedený, navazuje na zlatou éru Rockyho, a ze všech úhlů mi nastavují Jordanovu naprosto bravurně vysekanou postavu, v celkovém hodnocení se prostě přikláním ke 3 hvězdičnám.. Nicméně film má pro mě tak silnou osobní váhu, ukazuje, že vítězství není jen o nás samotných, ale i o těch, kteří nám v cestě k cíli pomáhají, že prostě dávám hvězdičky čtyři :-) ()

Krastom

Sérií Rockyho jsem jako divák nebyl nikdy příliš ovlivněn. Jsem mladší ročník a tak mě to boxovací fanouškovství trochu minulo. Musím však uznat že film Creed, který svým příběhem navazuje na sérii Rockyho mě bavil od začátku do konce! Ve filmu byly celkově dva zápasy a ten první byl skvěle natočený na jeden záběr. Byla to jednoznačně ta nejlepší scéna z celého filmu! Očekával jsem titul, ale vše bylo jinak. Creed v závěrečném zápase šampionů nezvítězil. Soupeř pokorně uznal, že jako nováček je jasnou budoucností tohoto sportu. Nejsem si jistý dalším pokračováním, přeci jen Rocky zde dostal rakovinu a je už starý. Pravděpodobně právě Creed bude tím konečným dílem celé série. ()

Josefka

Přiznám se, že se cítím lehce podvedena a oklamána. Zdá se mi, že Creed vykradl předchozí díly Rockyho. A ano předchozí díly jsem samozřejmě viděla, na box se sice nekoukám ale ráda chodím do Zoo. A jako použít stejnou hudbu, to už je moc. Hazím rukavice do ringu. ()

jeklik12

Pro mě velice milé překvapení. Oproti Southpaw jsem měl z filmu mnohem lepší pocit. Stallone nejspíš na vrcholu své herecké kariéry, Michael B. Jordan je po prvotních obavách fakt sympaťák. Akorát tu jeho slečnu mohla zahrát hezčí herečka, ale to je jen malá kaňka na jinak pěkném a strhujícím filmovém zážitku. ()

vampvegetar

Ako tak po pozretí preosievam tie kladné i záporné recenzie, nostalgicko-sentimentálne vs.čerstvo-revivalové k tejto "ságe",tak je tu toho i toho,no sentimentu vs. freshovitého a skoro pútavo vynoveného kvázinasledovania minulých počinov ( a minulosti ) je tu v pomere náklady vs. zárobok ( čítajte info od T2 ). Takže to je podarená novota, s pozostatkom celej série ( a Rockyho, ktorý na skoro sedemdesiatnika,až do "bežnej" choroby vyzerá čulo, ale ošľahane na svoju športovo bujarú kariéru so všetkým čo k nej patrí ), celkom autentickým prostredím okolo boxu bez zbytočnej komerčnej vaty, kvalitným strihom a kamerou a chytľavými hercami, tá nominácia pre Sylvestra je opodstatnená. Síce trochu predvídaný koniec,no nenudilo. A Tessa bola pokusom o románik ako vedľajšiu, no nevyužitú dejovú linku. Ostatné ľahký nadpriemer,no výstup na schody bol už hlavne pre pamätníkov,mládeži doporučujem pozrieť sériu film za filmom. Potom sa pohodlnejšie recenzuje. Slabá 4. ()

MAGR

Osvěžující fresh, který pracuje s odkazy. V Rockyho plní stejnou roli jako Skyfall u Bonda. Je to sympatický přímočarý návrat ke kořenům, který rozvíjí zcela novou linii, která je rozvíjena dosti prostě, což nevadí. Do tohoto světa tak nějak nepatří košaté scénaristické kličky. Dětství, trénink, láska, rodina, nemoc, boj, respekt, konec. Stopáž dvě hodiny třináct nepůsobí nadbytečně. Adonis a Rocky nikam nespěchají, protože jejich příprava na závěr má poctivých dvanáct kol. ()

Chenile

Da se rict ze se skoro jedna o remake Rockyho 1. Film to spatny neni, ale videl jsem ho den po filmu BOJOVNIK a ten se mi libil vic. Pokud se bavime konecne o uzavreni kapitoly ROCKY, je to zakonceni velice dustojne. ()

macajonak

Za ohromné plus bych uvedl, že Stallone na sebe nestrhává ve filmu takovou pozornost, jakou by všichni od Rockyho čekali. Žádný ohlášený comeback, jenom dělá trochu "Zagorku" a nechce mladýmu ze začátku pomoct. V polovině filmu se však stalo přesně to, co jsem nechtěl. Sly si asi připadal nevyužitý a tak pro sebe urval možná až zbytečně patetickou část, která mu bohužel u mě sebrala hodnocení. Zkrátka Rocky v důchodu moc dlouho nezůstal. ()

StandikK

Nebýt předposledního kola, tak dám určitě o hvězdičku méně. Film Creed je věrná kopie Rockyho I, nic víc se od tohoto filmu nedá očekávat. Co mi tu však chybělo, byl ten Rockyho výběh po schodech z jedničky ještě před zápasem. ()

Alagaesie

Vzít za „své“ dítě z polepšovny, to zavání průserem. Ale když je to syn Apollo Creeda, mohlo by z něj něco bejt. Divné mi přišlo, že si v závěru boxérského klání dospělých boxer v zelených rukavicích tak, na můj vkus neprofesionálně, odkryl levou stranu. Když Adonis přisel zápasit do akademie v Delphi, měl jsem pocit, že bude po něm. Bank skončil. Stuntman byl ale lepší než Adonis. Ten se rozhodl jít za Rockym, který Apolla porazil. Hezký byl rozhovor obou mužů. Pobavila mě scéna s cloudem. Dobrá byla taky scéna znakování v restauraci. Líbily se mi Rockyho tréninkový metody. Zrcadlení bezva. Dobrý bylo, že se Rocky snažil Adonise trénovat co to šlo. Tréninkový centrum bylo vybavený, to je teda fakt. Zápas s Lionem byl moc pěknej. ‚Why do you wanna fight?‘ ‚Because I can´t sing or dance‘ – moc hezký heslo. Rocky se asi přetáh. Nicméně jeho diagnóza nezněla hezky. Velmi pěkná byla „spanilá jízda“, kdy Adonis běžel ulicí a přidávaly se k němu motorky a čtyřkolky. Tiskovka klasicky vyhrocená. ‚What matters is what you leave out of that ring and what you take back with you‘– taky hezký motto. Zápas nezačal dobře – a Conlan byl nabuzenej. Zasypání úderama hezký – ale Creed bojoval. Hezkej zápas. Skončil tak, jak skončil. V očích mnohých, přinejmenším své rodiny Creed stejně vyhrál. Velmi podařenej film. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)