Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

tranquill

"Jakej cloud, co je cloud?" Nějaký ten vtípek a především opět kvalitní kamera bojových scén, to jsou klady posledního Rockyho. Ale taky na můj vkus protivná hudba a relativně pomalejší tempo. Suma sumárum průměr. ()

Critic

Po druhém zhlédnutí musím jednu hvězdu přidat, Sylvester Stallone by si totiž za tenhle výkon IMHO toho Oscara zasloužil. A jdu si ho dát do oblíbených, protože jednoduché morální tvrďáky prostě nikdo jako on neumí. Rocky Balboa a John Rambo mi přijdou totiž tak nějak skutečnější než Stallone samotný. ()

geek.ondra

Prvotřídní! Režie Ryana Cooglera je vynikající, kamera dechberoucí a Sylvester Stellone předvádí životní hraní (zasloužená oscarová nominace a vítězství na Glóbech) Nejlepší boxerské drama od dob Zuřícího býka a prvního Rockyho a největší klenot boxerského žánru 21. století. Doslova kulervoucí znovuzrození filmové ikony 9/10 ()

Razzor_82

Sly, ten starý pardál je stále držák filmu a z očí mu pořád jiskří charizma. Jordan hraje velkého slušňáka, kterému by trochu té anarchie neuškodilo. "Spoiler" Film se snaží zahrát kromě skvělého boxu na city což se daří i díky Rokyho nemoci. Film je kompaktní se zajímavým příběhem. Finální zápas je u mě tradičně přitažený za pačesy. Klasika filmů o boxech. Dvanáct kol jsi otloukánek a v posledních sekundách dáš to kýžené KO a soupeř jde k zemi. Rockyho odkaz se podařilo i po mnoha letech udržet skvěle na vlně nostalgie.  7/10 ()

Fat'Fatal

Světe div se, Rockymu umřel další člen jeho party a tak ho musí vyhledat bastard Apolla Creeda jménem Adonis a žadonit u něj o trénink. Rocko nejdřív nechce, prý už je starý (jako fakt že je, až je to takový smutný, jak to uteklo), ale pak si vzpomene, že vždycky šel přes mrtvoly a vrací se tedy do nám známého prostředí Mickeyho tělocvičny. Taky uvidíme restauraci Adrian's, u které mi něco vlétlo do oka, na mou duši. Adonis je jen trošku dement, občas se porve i mimo provazy, ale celkem jsem mu fandil. Film okopíruje styl prvního Rockyho a je tak důstojným spin offem lomeno remakem. Určitě tu nemuseli zkoušet linku s rakovinou. Určitě hezčí partnerka než Adrian a i celkem obstojný soupeř na konci. // EN, EN SUB ()

Demonic189

133 minút utieklo ako voda a najväčšia sila Creeda? Jednoznačne Sylvester Stallone, ktorý tu priam herecky exceluje. Isto, niektore veci ohľadom deja by sa tu dali dotiahnut lepšie, no i napriek tomu som spokojný. PS. Skvelá kamera! ()

Nocturno culto

Pro mě to je jasný "Rocky 7", sice se děj točí kolem Donnieho Johnsona ale divák a fanda Rockyho stejně čeká na to, co udělá Stallone, jakou hlášku nebo moudré poselství ze sebe vypraví atd..Creed je velmi emotivní, místy i velmi vtipný, což se táhne celou sérií a je dobře že se od toho ani tenhle film neoprostil..Představitel mladého Creeda opravdu jako by z oka vypadl Apollovi a to doslova, naprosto stejné oči, casting se povedl dokonale..Ve filmu se mi líbily vizitky boxerů, je to zpestření.Hltal jsem to se zatajeným dechem a užíval si každou chviličku, i když souboje byly opět velmi absurdní a nereálné, děj místy kýčovitý až běda ale já na postavu Rockyho Balboy zkrátka nedám nikdy dopustit, je to můj idol už od dětství, takže jsem vůči němu zaujatý, tak proto plné hodnocení ..!!! ()

jiriks

svěží vánek v téhle "sérii", více reálnějších zásahů a méně kamerově nepovedených úderů na hlavu, méně klišé a více přirozenějších konverzací a pohledů na život boxera, hodnotím to skvěle, moc hezky jsem se pobavil... ()

DarthFailord

Nebylo to úplně špatné, ale něco dtomu chybělo. Je vidět, že filmy s Rockym pořád táhnou. Není to sice taková klasika, jaká to bývala se samotným Rockym. Nicméně celý ten undergroundový nádech filmu je velmi svěžím a filmu to pozitivně svědčí. Moderní způsob boxu je o něco zábavnější a na mne působil rozhodně dynamicky a realisticky. Na Sylvestrovi se už bohužel otiskl i jeho věk a už to nemá takovou šťavu jak jsme zvyklí. Každopádně pro fanoušky to nebude zklamáním a za shlédnutí rozhodně stojí! 70% ()

Tamten

Není to žádný super biják, ale vcelku důstojné pokračování série, jak po stránce boxerské, tak po stránce moralizující. ()

boni

Tak nevím, jestli vlastně "jen" splnil má vysoká očekávání, nebo je ještě překonal. Každopádně z výsledku jsem nadšen, lépe to snad už ani dopadnout nemohlo. Pocta legendě, mnou dlouho očekávané předání pomyslného žezla, a v neposlední řadě i "trenérský reparát" za pětku. Příběh se odvíjí sice tradiční předvídatelnou linií s koncem šestky, ale myslím, že fanoušci Rockyho by to ani jinak nechtěli a scény, kdy před posledním kolem zahraje fragment z tradiční tréninkovky, nebo kdy na konci stoupají po schodech podívat se na svůj život z vyšší perspektivy, prostě každého fanouška pohladí po duši. Velmi kvalitně udělaný emoční boj hlavních protagonistů, kdy si společně pomáhají překonat velmi těžké a někdy neodvratitelné životní překážky, dodávají Creedovi punc i nějaké té hodnotné zábavy, ale hlavně to je pořád boxerský nářez, kdy každou ránu prožívá divák a herec společně. Snad jediné co mě v souvislosti s em zklamalo je fakt, že Stallone nedostal Oscara. Za tohle si ho opravdu zasloužil a taky se domnívám, že mu ho filmová akademie svým způsobem "dluží" za první díl. Je až k neuvěření, že od prvního Rockyho ke Creedovi uplynulo už 40 let, ale je skvělé si pustit všechny díly po sobě, protože tak můžeme prožít skoro celý život italského hřebce. Jen doufám, že legenda nekončí, legenda trvá... ()

lakart

Nic mě neudělá větší radost, než vidět Sylvestra Stalloneho ve svém černém klobouku a s černým malým míčkem. Další příběh ze slavné a dnes již kultovní série Rocky je bezesporu tím lepším a kvalitnějším ze všech dílů. Pomalé, ale kvalitní tempo s propracovaným scénářem nám předkládá opravdu dobrou filmovou podívanou z prostředí boxu, kde snad ani není hlavních a vedlejších postav. Všichni dostanou svůj prostor a mají své logické místo. Není to další Rockyho zápas v ringu, ale životní zápas se sebou samým. Postava syna Apolla Creeda je zajímavá a nápadně se podobá Rockyho mladší verzi, což dává prostor Rockymu předávat své životní zkušenosti (moc dobře se to poslouchá při vzpomínce na předchozí díly). Film se opravdu povedl a pro fanoušky je povinností a důstojnou tečkou za celou sérií. 90% ()

mogul01

Nebylo to špatné, ale vnitřně něco tomu chybělo, snad trocha originality. Ale jsem rád za Rockyho, i když už to není hlavně o něm, stejně jsem chtěl, aby byl co nejvíc na "place". ()

ER

Nostalgie pro Rockyho se vyplatila a i když všechny ingredience tohoto filmu jsou dopředu známé a není tu nic,co by zvýšilo hodnotu prvních dílu Rockyho,jde o příjemné pokoukání. ()

Psycho.R

Hned na začátek říkám, že moje hodnocení není objektivní k filmu. A to proto, že filmu samotnému bych bez Rockyho dal 2*. Ovšem Rocky je pro mě velmi dojemnou (tím, že je to čistá duše) a motivační (o tom se netřeba bavit) postavou a to ve všech dílech. A rozhodně si trvám na tom, že akademici jsou absolutně mimo, když Sly tu sošku nedostal a to na ní čekal skoro 40 let. Kdyby scénář napsal Sly, myslím, že by byl daleko zajímavější, ovšem těžko říct, protože většina postav z celé série je po smrti. A co mi skutečně chybělo bylo častější stýskání si po Adrien. Sice to trochu vykompenzovalo to, když Rock ztratil smysl pro to jít dál, ale nestačilo to. Takže Sly, tyhle hvězdy jsou pro Tebe. ()

MIRAS133

Přesně jak zde bylo už několikrát řečeno ... Rocky je srdeční záležitost, tak jsem si tuhle podívanou nemohl nechat ujít. Jeho Motivační projevy prostě stojí za to a po jejich shlédnutí mám nutkání sám začít dělat kliky a valit přes švihadlo jako drak. Moc jsem černouškovi nevěřil, že to zvládne, ale ukázal co v něm je a stejně jako mladej Balboa na začátku jeho kariéry vytřel zrak všem, kteří mu nevěřili a jméno Creed si vybojoval, jako jeho otec. 5* ()

waska

Příjemné překvapení, oba dva hrdinové si sedli na výbornou a klape jim to ve všech směrech. Sly si nominaci na Oscara zasloužil oprávněně. ()

netWoor

Regulérní Rocky kdovíkolik se stejnou zápletkou, jako má jakýkoli jiný boxerský film. Přišlo mi, že Sly tady dokonce i hraje, a proto řadím za originální jedničku a fenomenální čtyřku. :) ()

LordMysti

Ale jo, slušná vzpomínka na slavnou sérii, příběh klasický ale i přes to zajímavý, souboje v ringu natočené hodně slušně a dynamicky, prostě koukací film jak se patří. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)