Spongebob vo filme: Hubka na suchu

• Česko SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (viac)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (CinemArt)

dragon94

Oproti prvnímu filmu je tohle vyloženě zklamání. Hlavně první polovina mi přijde hrozně natahovaná a taková o ničem. Jakmile se však dostanou "na sucho" tak je to konečně pořádná zábava :-). Škoda nudnějších částí, protože kolikrát tam byl vtip, u kterýho jsem se zasmál naplno na celej sál. Bohužel takový vtip se objeví jen jednou za cca 7 minut.,.. a to je fakt málo. Celkově peněz za lístek nelituju, ale očekával jsem víc... o dost víc... a tak nějak jsem tiše doufal, že se zase objeví David Hasselhoff. 3* 60% ()

Prometheus69

nevim jestli to bylo tím že z 3D tam bylo převážně asi jen 20minut! Zbytek bežná animace co jsme zvyklí ze seriálu. Nebo, že tam to 3D vůbec bylo. Ale tak jako tak, dopadlo to hodně špatně. Ano, sasmál jsem se... ale to i u seriálu. Na kino jsem přece jen čekal trochu víc... než schizofrenické záporáka co chce dělat konkurenci MD... a pár vtipnejch racků... a keců, a né moc dobrých postřehů na odkazy k různým filmům" Máš rád kůži? Né já raději semiš... :] A teď závěrečná myšlenka ... v podstatě dovysvětlení kterému se ve filmu zřejmě kuly capartům vyhli tou trapárnou na konci. " JAKÁ JE ONA TA ZVLÁŠTNÍ KOUZELNÁ INGREDIENCE? KRABÍ HANBÁČ, CO BY TO TAK ASI MOHLO BÝT? Na to už si ale, odpovězte sami. B) Uplně si představuju tu scénu jak někde v podzemí pan Crabs v pominutí smyslu drží a popravuje své bratry a sestry aby je pak mohl naporcovat nic netušícím hostům. Třeba to příště bude horor... :3 ()

silentname

Nepovažujem sa za fanúšika Spongeboba, no na druhú stranu musím priznať, že nakoniec išlo o celkom vtipný zábavný a pohodový film, na ktorom som sa občas aj dobre zasmial. Nie som voči nemu až tak pozitívny ako niektorí kritici, no nemyslím si, že ide o zlý animák. Fanúšikovia Spongboba a decká si prídu na svoje, a ostatní si aspoň môžu užiť trošku zábavy a príjemných ručných animácií, čo je celkom osviežujúce v dnešnej dobe počítačových animákov. A nebudeme si klamať, že na konci sa film stane animovaným hybridom, kde sa postavy prevedú do počítačových animácií v reálnom svete, ale vyzerajú podľa mňa veľmi dobre. Na pobavenie to podľa mňa absolútne stačí, ale nie som si istý, či by som sa k filmu ešte niekedy vrátil. ()

B!shop

Prvni film me svyho casu totalne rozsekal, to se tady uz bohuzel nepodarilo, ale i tak je to fajnova zabava. Pribeh je ocekavane totalni demence, stejne jako vetsina scenek a dialogu, ale co si budem povidat, tohle clovek od SpongeBoba tak nejak ceka. Animace je tragicka, ale opet, to se tak nejak ceka a spolu s dementnim pribehem to dohromady skvele pasuje. Je skoda, ze je tu misty jen takova vata okolo, kdyby se film sestrihal tak na 70 minut, asi bych tam tech 5* napalil. Ale i tak v zasade spokojenost, urcite rad skouknu jeste nekdy znova. ()

eraserhead666

Já jsem vlastně neviděl ani jeden celý díl seriálu, vždycky jen tu a tam něco, když na to kouká kluk, takže sice vím zhruba o co jde, znám mnohé postavy i jejich charaktery, ale komplexně jsem do Spongeboba kopl až na tomhle v kině. A byl jsem trochu zklamán. Řekl bych, že podstatnou částí úspěchu Spongeboba je právě seriálová stopáž, do níž se dá nacpat spousta vtípků a v té nahuštěnosti se suché, mdlé a vatové části ztratí. Naneštěstí ne ve filmu. Jo, je to sranda, je to úlet, podobný vypatlaný humor mám rád a mnohé vtípky mě bavili, jenže všechno zábavné a to, čemu jsem se smál, v tomhle filmu by se tak akorát vlezlo právě do cca 20 minut seriálového dílu. V celovečeráku to nutně muselo být prošpikováno spoustou nezajímavé vaty. Asi dvakrát jsem se přistihl při usínání (a nakonec zjistil, že jednu scénu jsem dokonce prospal). Nejzábavnější mi přišly scény na suchu. 3D formát naprosto zbytečný, nějaké opodstatnění jsem cítil jen na začátku při brouzdání džunglí, jinak prostě jen zbytečné pozlátko. Takže Spongeboba příště už asi jen v krátkém provedení. ()

• Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)
  • Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)
  • Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)