SpongeBob je nejoblíbenější mořská houba na světě a to nejen proto, že dělá ty vůbec nejlepší krabí hambáče. Chválil by ho zejména jeho šnečí mazlík Gary, kdyby ho ovšem právě kdosi neušnekl. A protože SpongeBob je doopravdy velký správňák, všeho nechá a vyrazí za Garyho záchranou. (CinemArt)

Jaro.Krafcik

Netflixovská Kinopremiera, veď sú sály zavreté a služba odkúpila tento film, možno je to len začiatok, snáď ale kiná nezaniknú. Zatiaľ určite najlepší animovaný film roku, fakt sa mi to páčilo, aj keď som videl len pár starších filmov a na seriál si pamätám len veľmi málo. Dabing slovenský a hlavne vydarený aj animácia, objaví sa tam aj Keanu Reeves a Snoop Dogg. Výborny výber skladieb, vďaka nízkemu hodnoteniu na tejto databáze dám plnú paľbu. Ako vidím nebudem jediný. 5* ()

Dallon

Na třetí díl jsem se dost těšil, jelikož první SpongeBob v kalhotách: Film (2004), je dost povedená záležitost. Druhý celovečerní film je bohužel výrazně slabší, pro to jsem nebyl tolik v očekávání. Čekal jsem jen že to bude taková zábavná blbina pro celou rodinu. Ale skrytě jsem doufal že to bude něco trochu víc. Což se nepovedlo, je to jen ta blbina, což není špatně, ale prostě jsem doufal v trochu víc. Musím ale vypíchnout vizuál, ten je naprosto super. Celé je to krásně hladké a sytě barevné, prostě krása. Cameo Keanu Reevese je sice super, ale nemění to nic na tom že příběh je hrozně hloupý a nudný. Doufal jsem v trochu víc ale vlastně jsem spoko, škoda přepáleného konce. 6/10 ()

Pierre

Spongebob mě provází od školky po dospívání a dosud nepřestal...jde pravděpodobně o můj nejoblíbenější animák. Předchozí dva filmy sice zdaleka nepřekonaly seriál ale celkem se povedly a i když i seriál v posledních letech citelně slábne, nebyl důvod se na další celovečerní dobrodružství mořské houby v kalhotach netěšit. Fanouškovské triko bylo do již kina připravené. Ale buď to byla vina distribuce nebo si s sebou Covid 19 odnesl i produkční trpělivost ale Spongebob se nakonec rozhodl, že se do českých kin nepodívá a přenese se rovnou na streamovací služby, což byl pro mě důvod k soukromému státnímu smutku. Ale nějak jsem i na tento celelovečerák zapomněl, když v tu se najednou objevil legálně i na českém Netflixu v HD kvalitě s českým dabingem, což byla perfektní příležitost to nakonec (a prakticky bezokladně zhlédnout.) Ani nevíte, jak vám byl ten covidový čas najednou prosluněný! A nemyslím tím jenom, to, že dneska pěkně svítilo sluníčko. Takže jsem si radostí zaskákal po domě, šel jsem se projít, pěkně jsem se prošel (po cestě bral benzín)  a když se začala chylt tma, pro takovou  údálost vhodná, šlo se na to"  Těšil jsem se opravdu moc...možná až moc moc. Jako  se Spongebob těší  do práce.  Takže i proto jsem určitě tak zklamaný. Ale ono se to prostě nepovedlo. Což mám pocit, že by bylo na velkolepě dlouhý rozbor, který by se vyrovnal dvaceti receptum na Krabí hambáč. My to tady ale musíme vzít stručně. Tak začněme třeba už u té animace. Již podle ukázek bylo znát, že je hezká ale ke Spongebobovi se vůbec nehodí a bere mu tu duši, obyčejná 2D animace má v tomto případě své kouzlo a bohatě by stačila. Ale alespoň se na to kouká (až kýčovitě) hezky, takže mi je nějaká animace ukradená ale ten scénář! Ponechám stranou, že je námět vykrádačka několika animáků najednou včetně samotného Spongeboba. Spongebob naštěstí nikdy tak nestál na ději jako spíš na humoru. Ten byl postavený hlavně na pevně ustálených charakterech postav, jejich vzájemné interakci, vtipným dialogům, ironickému a ulítlému humoru, ze kterého jde až hlava kolem. Tady je vtipů sotva deset, z toho stěží polovina skutečně Spongebobovských. Dlouhou dobu je to uspávačka pro malé děti na dopolední vysílání ve všední den na Déčku, kde humor kromě pádů a řevu není takřka žádný. Pak Spongebob a Patrick vyrazí na cestu ale ani toto spolehlivé duo není tolik vtipné jako obvyklé. A rozhodně to nebude jenom novým dabérem Patricka, který mi prostě nesedí. Bohužel to asi nejvíce oživí zrovna nová postava mudrce podání herce Keane Reevese, která byla správně ulítlá a trochu to svými hláškami osvěžila. Jinak ale po jeho prvním výstupu následovala opravdu hrozná pasáž s oživlými zombíky.. Spongebo má být sice ulitlý, možná ulitlý až černohumorný a patří to k němu. Ale ty sklony dělat z něho znepojivou psycho záležitost, které se projevují v posledních seriíích už je mi cizí a při této pasáží se bohužel (obzlášť po uspávací půlhodině) projevila velmi negativně. Po příjezdu do Atlantic City se to už mohlo trochu rozjet ale bohužel taky pořád nic moc. I když alespoň poprava mohla být ještě sranda, tak se z ni stane úmělá reklama na budoucí seriálový spin-off a charaktery postav si přeháží naprosto jak chce. Z jízdy Patricka a Spongeba do začarovaného města s následujícím doprovodem Krabse, Sepiáka, Sandy a Planktona mohla být dobrá jízda, i když třeba klasická road-movie, tak osvěžena Spongebobvským humorem, o kterém jsem psal níže. To jsem tak nějak od toho čekal a bohužel se mi to z větší části nesplnilo. Ona to snad ani žádná road-movie není. Je to dějově rozplzlé a spíš taková směs různých barevných skečů, kterým ale chybí i ten vtip. Když si vezmu, kolik ikonických momentů Spongebob přinesl...a kolikrát mě v životě pobavil, jak jsem jako menší nadšeně vstával na ranní vysílani na Nově a pořád mě to baví, tak je to vážně slabota.Ať je ten koment ještě trochu delší a zakončíme to trochu pozitivně, tak dodám, že jsem to přece jen díky Netflixu moc rád viděl a svým způsobem se u toho i díky tomu nějak netrápil, ba si i zvláštně užil jedinečký okamžik sledování a tohoto dne. Protože jinak to už dlouho vidět nechci a je to pro mě důkaz, že Spongebob by už měl opravdu skončit. Místo události roku, zklamání roku. Nakonec mi i ta procházka přišla lepší než celý film. Aby jste z toho neměli depresi, jak Sepiák tak skončím něčím pozitivním. Je sice doba na pytel, ale všimli, jak je teď krásné to prosluněné barevné listí v přírodě? Věnoval bych tomu větší pozornost než novému Spongebobovi. To jsi to dopracoval, kámo. Ale řeknu vám, kdyby se mi chtělo do všeho tolik, jako se mi dneska chtělo do Houby na útěku (:D). () (menej) (viac)

silentname

"The SpongeBob Movie: Sponge on the Run" je asi v jadre celkom okey. Nemám pocit, že by vo filme bolo niečo vysoko urážlivé alebo vrcholovo stupídne, no na druhú stranu si nie som úplne istý, či je to najlepší film pre fanúšikov Spongeboba. Veľa postáv dokopy nemajú moc veľkú rolu a reálne do príbehu vstúpia až niekedy v druhej polovici. Miesto toho vidíme hlavu Keana Reevesa v zoschnutom chuchvalci, ktorý sa stane mentorom Spongeboba a Patricka na ich spoločnej misii zachrániť Garyho, máme tu Danyho Treja ako El Diablo (a very bad man) a potom je tu samozrejme Poseidon, ktorý uniesol Garyho pre svoje vlastné sebecké plány. Je tu niekoľko fórov, kde som sa pobavil, úprimne Keanu Reeves je vtipnejší než som si myslel, že bude. Film je dostatočne farebný a animácie sú veľmi pekné, no príbehovo ma to miestami skôr nudilo. A keď nevidíme naše obľúbené postavy dostatočne často, trošku som sa postupne začínal nudiť. Ale má to dobré srdce, má to niekoľko dobrých nápadov a celkom okey záver. No rozhodne ide o film, ktorý mohol zo svojho konceptu vyťažiť viac. Toto dobrodružstvo akosi nemá tú energiu, ktorú by som od Spongeboba chcel. Hodnotenie: C+ ()

Mrkvič

Čím víc má člověk Spongeboba nakoukaného, tím je lepší a lepší. Sice po dvou dnech už ani nevím, o čem film byl, ale vím, že jsem se dobře bavil. Jen jednou jsem se začínal za tvůrce cítit trapně, když zombí piráti začali zpívat a tančit, ale potom se na scéně objevil Snoop Dog a pěvecké číslo dostalo svůj význam. Když potom Dany Trejo pokáral piráty, že zpívají a oni na to, že v pátek se může, byl vtípek kompletní a v mých očích i tanec samotný plně ospravedlněn. A stejně přemýšlím, jestli nedat i tu pátou hvězdičku, když jsem konečně viděl Sépiáka pět na Spongeboba chválu. ()

• Film byl oznámen 30. dubna 2015 při tweetu od společnosti ViacomCBS. (petr.koca)

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla