Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

Rockerman

Musím použít zkratku, která se tady často používá. WTF? Třičtvrtiny filmu se to tváří, jako seriózní drama s pěkným, pomaloučku budovaným dějem, aby se to v poslední půlhodině zvrhlo v něco nevídaného. Od počátku divák tuší, že ten modrooký hezoun David, který se vetřel do rodiny Petersonových jako údajný kámoš jejich zabitého syna v blíže nespecifikované vojenské akci, není úplně v pořádku. Sem tam "vybílí" hospodu, občas někoho zabije, ale to je na ochranu rodiny Petersonových. A pak přichází finále, kde se dovídáme ty neuvěřitelné věci o Davidovi. Spolu se závěrečným masakrem to posílá film ne do B, ale do C kategorie! Jak my na karvinsku říkáme, ten konec je hodně "zdupany". Dávám 3 *, protože přes ten nevěrohodný zvrat jsem se moc nenudil. ()

aslavey

Safraporte jak já dlouho neviděl takhle skvěle ujetou kokotinu. A jak jsem se smál. Hekající matka s podivným necharismatickým a naprosto opovrženíhodným otcem, co aspoň hafo cool dává píva a hwisku, páč je ve stresu, pustí do baráku frajera, protože je od pohledu frajer. A jakože jo. Cérka se do něj samozřejmě zakouká a bráška (jehož hraní se mi líbilo ze všech nejvíc) v něm vidí přirozeně svůj vzor, když se ho tak pěkně zastal před šikanérama. Jenže on je to tajnej vojenskej genetickej medicínskej termonukleární robotickej ultrapatologickej experiment, co má chránit Sáru Konorovou... teda vlastně Annu Pítrsnovou před všemi nástrahami dospívání. A pak dozpívá. Teda ne uplně, protože hohoho... ona může klidně být dvojka. A přitom tak pěkně ikonicky skonal u RIP křížku. Neuvěřitelná sranda. A co ten vojenskej policajt se žlutýma vykulenýma očima vyváděl, tomu se i sám Dejvid divil ("Neměl jsi mě honit. Co sis jako myslel, že se stane?"). Sračka, která pobaví. ()

KNTRFKT

Americky dokonale vymodelovaný krutopřísný blonďák s modrýma očima, z kapes se mu sype škvára, když se usměje, vybuchují matičkám kalhotky, dcerky zapalují Twajlajty a otcové páchají sebevraždy z pocitu méněcennosti, faráři se stávajají homosexuály (aha, to už tak vlastně je) a bezvěrci se přiklání k víře, chcete ho? Ubytujte si ho u sebe a kdo ví, jak to dopadne. Je jen škoda, že na konci opět zavládla scénáristická bezradnost, protože začátek měl opravdu slibný rozjezd a dokud ve vzduchu visí jakési tajemno, aspoň mě to baví. Jenže celkové rozuzlení mi přišlo dost těžkopádné. ()

pilarius

Stevens mi pořád evokoval Alexandera Skarsgårda aka Erica z True Blood. Parádní role. Rozjezd filmu pomalejší, uprostřed ideální tempo, ke konci už zase příliš prázdné. Dohromady ale rozhodně nadprůměr. Zajímavá Maika Monroe a příjemný hudební podkres vrchem ke vhodně zvolenému vyprávění nijak zvlášť originální látky... klidně bych si dal nášup v podobě mstících se sourozenců. ()

Wallis3

,,Brej den, jsem David a znal jsem vašeho syna." ,,Opravdu, tak to pojďte dál, obsaďte si jeho pokoj, vybrakujte nám ledničku a bez okolků si dávejte do nosu." Nebýt tady tohodle naivitou přestřelenýho začátku, byla to slušná vyvražďovačka s týpkem, co mu vymyli mozek a podle všeho byl nesmrtelnej ;) ()

Ben Nevis

Začátek je rozvláčný a konec béčkově ujetý, ale prostředek, kdy se čeká na odhalení, stál za to. Takový nevyžádaný kamarád, co zvládne pomoct v domácnosti, by se mohl šiknout. :-) ()

kkarx

Sakra tohle mě bavilo, zprvu to vypadá na drama, které se rozjede v béčkový thriller (něco jako špatný začátek Matrixu), zanedlouho se však promění v akční řežbu (ala Collateral, ze kterého si bere asi největší inspiraci), aby nakonec spadl do vod slasheru 80. let (viz. např. Burning apod.). Je to slátanina, ale stylová slátanina s perfektně namíchanými ingrediencemi. :-) ()

Raziel_cz

Vůbec jsem netušil, do čeho jdu a velmi mě to překvapilo. První půlka je v podstatě rodinné drama. Akorát do toho Wingard sype spoustu zlověstných momentů a vy pořád čekáte, z koho se vyklube psychopat. A potom přijde zvrat, který nejenže dá všechny ty divné a brutální věci do kontextu, ale navíc film posune do úplně jiného žánru. Skvělá halloweenská atmosféra, napětí, světla a synťáková muzika, skvělý Dan Stevens, který si to vážně užil, skvělá akce ve stylu Cronenbergových Dějin násilí, spousta hodně, hodně temného humoru a pěkné mrkání na fanoušky Halloweenu 3 a You're Next. Tohle si na podzim s chutí zopakuju. ()

bararich8

Dost zvláštní, ale nakonec parádní podívaná. Určitě nesedne každému. Chvílemi mi to přišlo jako takové stravitelnější Drive, jindy (vlastně celou dobu) to vypadá jako laciné béčko s tuctovými herci, ale ono je snad něco víc, nevím, těžko říct - což je moc příjemná změna. Navíc skvělá hudba - nebo asi takhle, už ji nikdy nechci slyšet znovu, nelíbí se mi a místy mě štvala, působila jako největší odpad, ale filmu seděla naprosto skvěle a hodně pomáhala dotvářet scény. 4 až 5*. ()

darkreider

Návrat o pár rokov do zadu ma bavil, klišé, vládne programy, plastická chirurgia a čierne vládne GMC dodávky. Do toho napasované potuteľné vyvražďovanie a mlátenie teenagerov až po stret s vojenskou jednotkou, ktorá samozrejme, rovnako ako iný, nemá šancu, ale zato má ťažkú techniku a nešetrí muníciou. Debilné, brakové, béčkové, áno a to až tak, že sem vehementne pasuje aj Stevensovo (asi veľmi cielené) neherectvo. To čo predvádza je tak na malinu, ale sem sa to hodí. Fajn fajn, plus podarený soundtrack. ()

KUFI

Cim dal ke konci tim vetsi sracka. Ze zacatku je to na slaby 4, konec za 1 s odrenou prdeli. Kolik uz jsem jenom videl americkych filmu kde na konci sedi hlavni hrdinove v sanitce s rucnikem pres ramena.. ()

misbos

To je tak, když se Vám do života přimotá ukázkovej sociopat. Vypadá jako nej kámoš, ale - je to ku.va. Výbornej film. Jedna dolů za ultra borce z ultra komanda, který přebíjej všichni ve stejnou chvíli... ()

Kingjiri

Úvodní titulky a hudba dávaj tušit, že se bude hodně vzpomínat na osmdesátý léta. První polovina ale zaskočí, protože se nese na vlně mysteriozního thrilleru a dokonce v tomhle smyslu funguje. Jenže s telefonátem na vojenskou administrativu se rázem všechno zlomí, pointa je evidentní a Wingard rozjíždí pokus o béčkovej akčňák let hodně minulejch. Občas je i tahle část fajn, ale pozitivní dojmy kazí televizní look, malej rozpočet a céčkovej závěr (aneb "what the fuck?"). Možná šlo o záměr, ale tohle už u mě dneska prostě neobstojí. Třetí hvězda za Dana Stevense, první polovinu, občas funkční snahu o oldschoolovej feeling a finále v halloweenskejch kulisách. ()

PEZ

Čím menej info o filme pred pozretím, tým lepšie. Ja som nevedel o príbehu nič a o to viac som si postupné odhalovanie zápletky užil. Parádna žánrovka, s neskutočne presvedčivým Danom Stevensom. Keď si pozriem, aké role hral doteraz, tak nechápem ako to tak presvedčivo mohol zahrať. Réžia rovnako dobrá. Príbeh by sa dal zhrnúť do dvoch viet, no štýl, herecké výkony a hudba, dokopy to tvorí zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnem. Minimálne na tri scény učite nie. Odporúčam tým čo nevideli. ()

madejja1

Výborný béčko :-D Dan Stevens je super, muzika taky a prostě mám z filmu dobrej pocit zábavy. Když to člověk nebere moc vážně protože třeba linkja s vojákama je fakt spíš komická. Celou dobu mi to přišlo na 4*, ale zkrátka sem se bavil tak tu pátou přidám. Jak tu už někdo psal, dá se to přirovnat k Drive, trochu zkřížený se slasherem, lehce i Split :-D Rozhodně bych byl rád za pokračování. Finále to mělo rozhodně zábavnější než právě Split ()

Franc1s

Drive miluju, takže volba na tenhle filmek byla jasná, i když všechno je tu tak béčkový, tak mi to vubec nevadilo a za palec hore. Chlápek co se tváří jako kamarád mrtvého syna, není kamarád a začíná se objevovat čím dál více mrtvol. Někdy až zbytečně natahované, ještě že u toho hrála výborná hudba a v hr. roli nějakej Stevens, kterej je jak brácha Goslinga. Zábava! 7/10 ()

zberatel

Co to vlastne malo byt ? Drama,akcny triler ci horor ? Ten vojensky psychotwist trosku WTF, kazdopadne ten hororovy koniec potesil. Dobre sa na to pozeralo, pocuvalo a herci boli fajn, len som cumel co sa to vlastne deje.. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)