Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

Dagoussek

Toto bylo dost hustý. Pěkný boreček 😊 se vetře do jedné rodiny a se všema je nejlepší kámoš, pomáhá jim. Já mu to samozřejmě taky věřila. Takový pěkný modrý oči, že☺a nakonec všecky pozabíjí a ty jeho pohledy, to nemělo chybu . ()

Guzo

Příjemné překvapení v rámci žánru (béčkových thrillerů). První polovina filmu je vyloženě super, ta druhá už scénáristicky trochu pokulhává. Hlavně Dan Stevens v roli vysloužilého vojáka je fajn a svým charisma utáhl i jinak nedotažené scény. ()

Babous

Začíná to jako vážně míněný thriller s erotickým podtextem (příchod namakaného modrookého krasavce do amerického maloměsta na místní dívky rozhodně zapůsobí a je zábavné to sledovat), aby se to postupně víc a víc stávalo brakem (tajní agenti atd.) a v závěrečné čtvrtině se to zvrtne v nefalšovaný osmdesátkový kýč - zrcadlové bludiště, blikající světýlka a umělá mlha included! Jsem z toho v rozpacích, protože na jednu stranu jsou postavy ploché, ale na druhou stranu s nimi tvůrci umí naložit nemilosrdně tak, aby se o ně divák bál (a jejich smrt ho případně i zasáhla). Soundtrack stylový, závěr správně béčkový. ()

Spike23

Mít to tak o několik minut víc, během kterých by se člověk mohl dozvědět ten celkový bigger picture, který tu docela výrazně a hned na první pohled záměrně chybí, asi bych neváhal a těch 5* tomu dal. Bohužel takhle to ale po zahájení závěrečné akční pasáže ztrácí téměř všechno, co si to celou dobu budovalo a ke konci už musí být každému naprosto jasné, že si všechny nevysvětlené okolnosti budete muset leda tak domyslet. Každopádně i přes těchto pár detailů mám po zhlédnutí ten skvělý pocit, že ještě s akčními thrillery není všem dnům konec. ()

Lukoboss

Prvních cca 30min je fakt úděsných, vleče se to jak smrad z hnoje a už jsem si říkal, jak to budu špatně hodnotit. Jenže pak přijde jakoby zlom, D. Stevens začne hrát výborně chladnokrevně a stane se z toho najednou docela zajímavá podívaná s retro nádechem. Soundtrack je výbornej, neuvěřitelně se k tomu hodí a divák je skoro v úžasu, jak se hlavní postava rychle změnila. Potom mám trochu problém s tím, co se dělo chvíli před koncem (bez spoileru to těžko vysvětlím, takže nic), každopádně závěrečná scéna to zachránila. ()

MareT.

Velice tezke pro me usporadat svoje pocity. Film je naprosto napinavy od prvni minuty, protoze je na nem neco divneho od zacatku (coz je jasne uz z traileru). Film buduje tu neprijemnou atmosferu celou dobu a motivy ruznych cinnu je zahaleno otazniky. Nejvice zasluhy na tom ma rezie (pomalu si hraje s divakem a scenar si dava na cas s odhalovanim pravdy) a taky hlavni predstavitel, ktery predvadi excelenti vykon. Velice doporucuju civilni thriller, ktery ma co nabidnout i kdyz to tak mozna nevypada. ()

Retik

Skvělej film, kterej mi připomněl Drive s Ryanem Goslingem a to už něco znamená. I když je rozjezd pomalejší tak to vůbec nevadí, protože se do toho člověk víc vžije a hlavně jsem se u toho nenudil, spíš naopak. David (Dan Stevens) má svoje jedinečné charisma a díky němu se mu daří všechny klamat s lehkostí a i na konci si zachová svou klidnou tvář. K tomu všemu vám tam nasolí skvělej soundtrack a je vystaráno. 8/10 ()

Hanys_

Bourne utrhnutý z řetězu, který svůj úkol pomáhat a chránit bere v 80kovém akčním stylu. V rámci žánru fakt nečekaně zábavné ale zároveň dost drsné. Spousta scének má našlápnuto ke zkultovění. ()

ondrula

Film má poměrně vyvedenou akční složku (jíž ovšem až do poloviny filmu vůbec netušíte). Nicméně je fakt, že je to dějově velká pitomost a zapadla by - společně s lookem Dana Stevense - leda někam do 90. let. Přišlo mi poměrně směšný, jak se David nakvartýroval do tý rodinky a vegetoval si tam, jako by se odtud už nehodlal hnout. Takových wtf momentů je film plný (Anna to ostatně pěkně shrnula v poslední scéně filmu). Jinak ta rodinka je sbírka pěkných ubožáků a zasloužila by si vyhladit - fotr ukňouranej chudák s knírem, matka světobolnej povaleč, dcerka věčně otrávená kráva a synek je takovej ten debílek, co si o šikanu vyloženě koleduje. ()

peetriss

Takové zjevení jsem v béčkových vodách viděl naposledy snad v roce 1986 (Stopař). I po vícerém shlédnutí můj zážitek a spokojenost neztrácí na lesku. The Guest je stylová a řízná podívaná, která s obrovskou úctou, a současně s nadhledem, pluje na nostalgické osmdesátkové vlně. Ostatně, taková Maika Monroe jako by z nějaké té osmdesátky vypadla (zejména v závěru), Lance Reddick taktéž svými ostrými rysy a (úmyslně) úsměvně vykulenýma očima dává vzpomenout na některé své osmdesátkové předchůdce. Titulní postava v podání Dana Stevense je ideální kombinací gentlemana a psychotika, který v případě potřeby nemá problém "nahodit" nějaký ten komický ksichtík. Režisér Wingard si s The Guestem opravdu pohrál a s bravurou střídá prvky akční, ochranářské, chladné, syrové i vtipné, a to vše namixoval za doprovodu naprosto skvělého soundtracku. Vrcholem je však desetiminutovka v halloweenském bludišti, která je famózní audiovizuální lahůdkou vyvolávající nostalgický orgasmus, napětí, ze kterého trne krev v žilách a současně díky preciznímu nadhledu i úsměv na tváři (skon záporáka ve stínu náhrobků R.I.P. dokonce výbuch smíchu). Ano, The Guest není uměleckým dílem, ale pro mě se stal neskutečnou srdcovkou, která baví a těší. ()

Zombi

Zajímavý béčkový thriller, který se ale béčkově vůbec netváří, dokud jej nedokoukáte a nezjistíte, že celý děj je jedna velká haluz. Kombinace sympatického, ale nebezpečného cizince v normální rodině a akčně hororového závěru je podána parádně, především díky Stevensovi a slušnému soundtracku. Nicméně ten konec je tak přepálenej, až jsem se musel smát, ale ne posměšně, jen je to prostě trochu ulítlý. Silnější 3 hvězdy. ()

NaughtyKoopa

Tak tenhle film není vůbec o příběhu, ten si vlastně tvůrci vycucali z prstu a je tam úplně zbytečný, jako je spíš o jedné postavě. O postavě nejvíc cool a badass co jsem za poslední dobu viděl. Zajímalo by mě, jestli byla už takhle napsaná nebo jí tak perfektně ztvárnil až Dan Stevens. Jeho neustálý úsměv a to i při scéně kde posílá dva granáty do restaurace s lidmi, mě fakt dostával. Poslední scéna s bludištěm taky nebyla úplně k zahození. 6/10 ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)