Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

Sharles

Miestam geniálne, miestami totálna sračka. Scenár je niekedy až smiešne tupý, no rozhodne sú tu aj veľmi zaujímavé elementy. Soundtrack úžasný, tak ako aj celá záverečná akčná scéna. Pripomínalo mi to Johna Wicka, no toto sa aspoň snažilo vyzerať zmysluplne. Škoda toho záveru, keby nebol tak strašne sprostý, možno by som dal aj 4*. ()

Shitonit

No začátek je takovej nijakej. Jako když čekám na zubaře, a on prostě neordinuje. A pak.. přichází on. ON, mého srdce žampion, multihrdina. Konečně fajnovej Terminátor. Dorazí do městečka hezký chlapec, všici ho mají tak nějak rádi. Pak se to trochu prosere, a hrdina si chrání své tajemství. No jasně, kdo by ne, že jo, no a tak tedy se to trochu semele, někdo přijde o zub, někdo o život, až se do toho opře jakási vojenská po koule ozbrojená četa. Bohužel, hrdina je hrdina, a přes likvidaci jiných hlavních hrdinů snímku, stále zůstává, něžně v našich srdcích...a tak si děj šlape svou cestou, po koule ozbrojená garda s negrem v čele postupně vypouští duše, a náš, milý hrdina, likvidujíc s milým úsměvem a s omluvou každého koho potká, si tak jako hraje, a hraje, až nakonec ho sejmou dva haranti, kteří jsou mu vlastně nejbližší? Zde zápletka poněkud mlží, v mlze se ztrácí hrdina, který ač několikanásobně k smrti zraněn, přežívá, a s laskavým pohledem mizí ze scény..Konec. Velmi hezky natočený snímek, s neotřepaným dějem, vcelku strhujícím kolotočem akcí a prostě vůbec. Je to dost dobrý. ()

Kucino

(SPOILER) Príbeh o vojakovi, ktorý sa vráti, aby povedal rodine svojho mŕtveho kamaráta z vojny, že ich všetkých miloval a následne na to rozbehne neskutočne akčnú a zároveň zábavnú akciu, v ktorej bezdôvodne zabíja každého kto sa o neho začne viac zaujímať. Tak toto naozaj nemôžete nemilovať! ()

ratpile

Prvních 50 minut super jižanské béčko. Scénář byl samozřejmě předvidatelný, ale celé to bylo opravdu zábavné a některé pasáže byly přímo parádní (večírek, bar, škola). Wingard a spol. se navíc perfektně trefili do castingu - Dan Stevens jako mrazivě charismatický model od Calvina Kleina byl mega frajer a Maika Monroe zase typově naprosto luxusní jižanská servírka/středoškolačka ve stylu Amber Heard. Dále následuje velké bohužel. Snímek se za polovinou zlomí do neskutečně hluché pasáže plné pitomých hlášek jak z Univerzálního vojáka a s přehledem pošle postupně budované napětí k velkému face-palmu. Obrovská škoda, že se tvůrcům nepovedlo naložit s očekávaným twistem o poznání jinak. Přesto, za skvělou první polovinu, herce a celkové audiovizuální pojetí tu čtvrtou, béčkovou hvězdičku dám. Nespravedlivou, čistě ze sympatie. ()

lucky.loo

Podobný prožitek jako u Drive kde nebýt dokonalého soundracku k filmu film a tímpádem celý prožitek z něj by byl asi poloviční, jednu pecku ze soundracku bych zdůraznil a to, Annie - Anthonio (Berlin Breakdown Version). Jinak film obsahoval určité okamžiky a detaily, které byly výborně zvládnuty. Z mého pohledu slušný akční Thriller. HodnocenÍ: 77% ()

PetrC.

Správná šílenost, která neplýtvá stopáží. Dan Stevens je pro roli sympatického chladnokrevného zabijáka perfektní volbou a bezvadně v ní obstál. Největšími mínusy jsou laciná produkce, slabší herecké výkony ve vedlejších rolích a tragický audio doprovod: jak hudba, tak zvuk. 47 % ()

DJ Kritik

Tak nejak strata času. Dobrý rozjazd, ale to je tak všetko. Ostatné sú len zmes zlátanín od každého trochu, ale očividne "univerzálny vojak" to už nebude. ()

dzberry

To vám byla taková bžunda!!! Host do domu, do ruky hůl, i když se jeví, že je fakt cool! Jasně, že ta zápletka je řádně ořezaná koh-i-noorka, ale ten frája v hlavní roli si tu roli tak moc užíval, že i já jsem musel!! A vůbec nevadilo, že se mu to blíž a blíž k závěrečným titulkům roztékalo pod rukama jako tér... Opravdu dobrá vyvražďovací komedie!! Poslední vyvrcholovací dvacetiminutovka je vyloženě chechtací, to jsem si některé scény pouštěl i dvakrát!!! Doporučuju fanouškům Vřískotu, Halloweenu, Leona, Terminátora, Texaského masakru motorovou pilou a Jindry Hojera!!! Při závěrečném „wtf“ ze mě na monitor vyhřezlo hned několik divných věcí!!! Chci pokračování!!! ()

lusa

Bez hanby priznávam, že podiel na tak vysokom hodnotení tohto druhotriedneho akčáku ma "David".. Som si myslela, že už som z toho vyrástla, ale ten mal fakt charizmu jak delo.. 4* ()

Olafsson

Mrazivej, charismatickej a bezchybnej tvrďáckej výkon Dana Stevense, gradující zápletka a překvapivej konec dělaj z tohodle kousku nadprůměrně koukatelnej počin. Rozhodně doporučuji.. Jo a ta retro hudba se povedla taky! ()

horor2

Blesk z čistého nebe, který se stal hned mou srdcovkou a Dan Stevens mi vletěl pod kůži. Sedlo mi to, i když něco podobného jsem ve své filmové historii už viděl. Byla by chyba prozradit a zároveň by bylo chybou tento film nevidět! ()

johnsnow

Peckovina. Zo začiatku som si myslel, že to bude nejaká dráma s občasnými spomienkami na vojnu ale potom som pochopil akú hru s nami režisér rozohral a čuduj sa svete po prvej dramatickej polke sa preskočí na krvavý akčný masaker, kde sa to kiluje jedna radosť a všetko až na jednu výnimku kamera sníma. herecky super, obzvlášť Stevens je super a slečna Monroe je strašná kosť, ale aj jej brat a ten agent sú fajn. Za 5*. ()

AgnesDee

Na to, že jsem od tohoto filmu neočekávala nic, dostala jsem v podstatě všechno. Vynikajícího Dana Stevense, kterého mám s dalším jeho nakoukaným filmem čím dál radši (tady v trochu jinačí roli, než jsem doposud viděla), nečekané zvraty (o kterých se v souvislosti s hollywoodským filmem v dnešní době často mluvit nedá) a nebojácnou typku, která si i po prožitým pekle dokáže říct "jsem ok". Prostě paráda. ()

adamix

Dan Stevens je frajer a vyžaruje z neho dávka charizmy, ktorú ako hlavný antihrdina samozrejme potrebuje. Soundtrack pekne vyčnieva a akcia je solídna. Ale práca s ostatnými postavami, rep. ich emóciami a tým divným vyvrcholením, našepkávajúcemu k možnému budúcemu pokračovaniu, nefunguje. Rodina, zotavujúca sa po tragickej strate ich syna len tak prijme človeka do vlastnej rodiny, ktorý sa podľa všetkého s ich synom poznal a hneď v tom momente sa im zaryje do hlavy a sŕdc, aby použil nejakú chytrú fintu. A okrem toho nerozumiem tomu, keď vycvičeného zabijaka Stevensa nedokáže zlikvidovať partia špeciálnej jednotky, ale adolescenti ho ,,vyradia z hry" pri prvej možnej príležitosti. A postava Lenca Reddicka je podľa mňa úplne premrhaná. Veľa ľudí to tu prirovnáva k Refnovmu Drive-u, ale ja si myslím, že to má bližšie k podobne ladenému, ale štylisticky lepšiemu History of violence. Akčná jednohubka, ktorá mohla byť niečím viac, keby sa chcelo. ()

Facerr

Byly by to tři hvězdy, kdyby mi bylo 13 let a psali by se 80. léta. Nakonec muzika tu dobu i navozovala. Každopádně hvězdu si to zaslouží za atmo a hlavní roli. Další hvězda je za totálně předvídatelnej, ale jinak fajn zpracovanej příběh. Třetí hvězda by byla za skvělý halloweenský bludiště, leč tu opět sráží zmiňovaná příšerná muzika. Dohromady dvě hvězdy a mínus 90 minut mýho života - děkuju pěkně.) ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)