Jennifer Lawrence a Chris Pratt sú dvaja pasažieri vesmírnej lode, ktorej cieľovou destináciou je planéta, na ktorej by mali začať nový život. V momente, keď ich hibernačná kója za záhadných okolností prebudí o 90 rokov skôr, ako loď dosiahne svoj cieľ, stáva sa z rutinnej misie súboj o prežitie. Zatiaľ čo sa Jim a Aurora snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila, zisťujú, že medzi nimi vzniká niečo viac ako priateľstvo. Dvojica nie je schopná odolávať narastajúcej príťažlivosti, ktorú jeden k druhému cítia – až do okamihu, keď odhalia, že celej lodi hrozí zničenie a zistia skutočnú príčinu toho, prečo boli prebudení. (Itafilm)

Honzyg

Pěkné komorní sci-fi drama celkem o 4 hercích, kde ale příběh i provedení baví po celou stopáž. Pár nelogičností se v tom samozřejmě najít dá, stejně jako si autoři neodpustili kýčovitou dramatickou zápletku, která ve filmu pro mou potřebu vlastně vůbec nemusela být. Primární devizou je totiž dobře rozehraná psychologie postav. Co je ale nutno vytknout - když je na palubě nějakých 2500 žen, zajisté by se mezi nimi našla hezčí a milejší, než Jennifer Lawrence. ()

AiWeN

Velmi dobrý, i když trochu předvídatelný film. CGI na vesmírné lodi je velmi propracované a realistické. Ústřední duo mě bavilo a na Jeniffer se i pěkně dívá, což je rozhodně plus. Příběh plynul podle mých představ. A na závěr se dozvědět, že bez probuzení hlavních postav by to nedopadlo tak dobře? Skvělé! ()

patto

neskutočné, akú atmosféru Pasažieri dokázali vytvoriť (odporúčam -keď všetko stíchne, zaľahne a deň bude pomaličky naťahovať ruku k mladšiemu bratovi). Spolu s Intrastellar si hovejú aj vďaka výborným hereckým výkonom na tróne všetkých filmov vôbec. Neostáva len dúfať, že sa niekomu tieto diela podarí prekonať. fun faktor 95% , príbeh + spracovanie 90% , ()

zorrra

Zaujímavý námet,celkovo vizuálne veľmi dobre spracované,sympatické postavy,určite to nenudilo,hoci dej je predvídateľný. ()

UnderLine

Abych pravdu řekl, je to klasická americká slaďárna, ale pokud chcete na večer odpočinkový/napínavý film, tak ho na 80-85% doporučuji, pokud máte rádi vesmír a sci-fi samo o sobě, tak se na to podívejte, stojí za to vidět... ()

ezop1012

Tak toto bolo veľmi slabé, nechcem sa nikoho dotýkať, ale, keby som mal povedať, ktorá je moja najneoblubenejsia herečka, tak by to bolo Jennifer Lawrence, neviem, ale je mi viac ako nesympaticka, ta žena nikdy nemala byt herečka. Nie je to zlé sci fi, ale okrem už spomínanej veci mi vadili tieto, spojler: Loď je obrovská z preváža minimum ľudí, obrovské izby, bar, proste všetko pýtam sa prečo? Dookola opakovaná vec v mnohých sci fi filmoch, bežný robot je príliš inteligentný (to isté bolo v AI) prečo prosím? Takto sa len pokazí celkový dojem. Záver nám ukazuje, že strom je aspoň 200 ročný, pritom je vidieť nejaké zvieratka okolo, ale nikde nevidím potomkov tých dvoch ľudí, možno zasiahla nejaká menšina, tak za toto dávam ďalšiu hviezdičku dole. Scéna v bazéne bola výborná, za to jedna hviezdička. ()

mistr97

Film je i přes futuristický kabát jednoduchý k pochopení, děj je hezky přímý. Romantická část je dost výrazná, ale nemohu napsat, že by mi to nějak zvlášť vadilo. Naopak je dobře vybalancována s akčními scénami a nejedná se jen o dvě hodiny vesmírné, katastrofální akce. Také bylo příjemné sledovat, že si film tohoto typu naprosto vystačí i s hrstkou herců, když podají skvělé výkony. 80 % ()

Sejkorka

Dilema Jima a hlavně Aurory (Chris PrattJennifer Lawrence) . Nechat se zmrazit, nebo prožít část z 90 let, než se probudí ostatní ? Vlastně se to týká jenom jí, znovu hybernovat může jen jeden. Pominula v ní naštvanost, že ji Jim probudil záměrně. Zvláště, když díky tomu mohli zachránit vesmírnou loď a tím pádem 5.000 životů. Tak si tam celej život šťastně žili a kdyby neumřeli, žijí tam dodnes. ()

Hansolo35

Za mě bombastické sci-fi. Konečně k příběhu není třeba útoku vetřelců a celý děj vystačí se dvěma (no dobře třemi a půl) lidmi na palubě. Zbytek spí spánkem spravedlivých. Jennifer by si za herecké výkony v tomhle filmu zasloužila Oscara. Je fakt dobrá. Osobně bych po jejím probuzení androida poškodil, ale to by zase byl jiný příběh. Za mě jeden z nejlepších filmů posledních let. ()

Gattolino

Maximální filmová lahůdka! Technicky vybroušená a výtvarně krásná kosmická loď je svědkem osobního dramatu dvou cestujících, kteří jsou postaveni tváří v tvář základním otázkám lidského bytí. Dokonale odlištěný svět fascinujícího monstrózního prostředí se tak stane scénou pro bouření stejně dokonale základních lidských citů, představ, tužeb, jejich konfrontací s absurditou věčnosti a pomíjivosti. Film se občas svou nevzrušenou plynulostí a meditativností někdy blíží světu 2001 Odysey. Rovněž zde nechybí katastrofická, vypjatá,. ale stále uvěřitelná akce, byť pohybující se těsně na hraně logiky, sladkobolná romantika vztahu obou výborných herců, střízlivě chlapáckého Chrise a éterické, vnitřně silné Jennifer, a nakonec nezbytný happyend, bez kterého by se celý snímek sesypal. Perfektní triky, záběry dalekého vesmíru i bizarní vesmírné lodi. Krásná působivá hudba. Může tomu leckdo něco vytýkat, ale příběh je klasicky dokonalý, uzavřený, logický (to se taky dnes už málokdy vidí), a celkové vyznění je ohromující.  Občas je tu i trochu legrace, ale přitom silný spodní proud víry v ty nejkrásnější a nezjevné hodnoty. Jakoby film síly šedesátých let natočený moderním způsobem techniky 21. století. Pro mne jednoznačně filmový skvost za pět hvězdiček. ()

dexempa

Nadherny pribeh, vhodny k zamysleni nad tim, koho chceme mit jednou vedle sebe. At uz v lockdownu, ve stari ci ve vesmiru. Jsou lide, se kterymi nam je dobre a je to lehke s nimi zit klidne i navzdy. A pak jsou ti, ktere je nutne zavcas opustit, aby byla moznost najit ty prvni. Film je dobre udelany a bavil mne az do konce, poselstvi je jasne a oslovilo mne. ()

Aceboris

Ak na ceste na inú planétu, vzdialenú 90 rokov, dôjde k poruche a váš modul sa pokazí a zistite, že Ste sa zobudili po 30 rokoch, zostanete v miernom šoku. Dobrý začiatok, vtipné situácie, neskôr trošku romantiky filmu neuškodilo. Gravitačný bazén fakt super spravené. Do tejto doby je film viac než dobrý. Žiaľ stopáž o ničom a niečom tomu neskôr nepridala. 90 rokov je dlhá doba, dĺžka cesty je neskutočná, vesmír prináša rôzne prekvapenia. Tu by dom prijal nejakého vesmírneho votrelca, nejake väčšie napätie, možno nejaký boj o život, nie rozpadajúcu sa loď a dvoch zmetencov čo pobehujú hore dole. Druhá polovica filmu by mala byť tá čo to bude ťahať, no až moc preromantizované, melancholocké až neuveriteľné, taký štít, ktorý vydrží aj nevydržateľné.  Za mna pozeratelné a vcelku slušné spracovanie, romantického scifi, ktoré je vsak pre násťročné obecenstvo. 6/10 ()

SilGhost

Jedná se romantický příběh starý snad jako lidstvo samo s klasickou otázkou - koho by jste chtěli mít s sebou, kdyby jste se ocitli sami na pustém ostrově přenesený do úchvatných kulis budoucnosti na vesmírné lodi letící nekonečným vesmírem. Sledujete jednoduchý životní osud dvou lidí vyprávěný novým způsobem plný nečekaných zvratů, který sice má romantické zakončení ale naštěstí nepodléhající zavedenému schématu. Přestože na vesmírné lodi se nachází okolo 5 000 pasažérů a posádka, tak se jedná v zásadě o komorní příběh několika charizmatických hrdinů dokazujících, že někdy stačí málo a budete si přát být na jejich místě a moci prožít jejich osudy. Romantické duše a milovníci sci-fi si můžou klidně přidat ještě jednu hvězdičku navíc a myslím, že nebudou zklamáni. ()

Grindelwald

"Vesmírná stanice Avalon, cíl - kolonizace planety Homestead II" Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale jelikož Morten Tyldum natočil Pasažéry opravdu precizně, musím se přiklonit k druhé možnosti. Hned od samého začátku se jedná o velkorozpočtové dobrodružství mladého Jima Prestona (Chris Pratt), který se vypravil hledat nový (a lepší) život na planetě Homestead II a kterého technika probudila devadesát let před doletem. Jak bylo řečeno, Pasažéři nabízejí precizní zpracování (krásně vymyšlený Avalon, dech beroucí vesmírné lokace) a tím myslím i řemeslně (výborná kamera, skvělí herci a dramaticky složená hudba od Thomase Newmana). Herci Chris Pratt a Jennifer Lawrence v tomto snímku zkrátka září, ale potěší třeba i Michael Sheen nebo Laurence Fishburne. Poprvé viděno ve škole. 9/10 ()

yejb

Je to uplně jinak, než jsem si představoval. Tak jakože vynuceně komorní, i když o prázdnotě, ale ne opuštěné. Na to, jak komplikovanou a složitou otázku film vyvolává, je škoda toho konce. Tohle by mohl být klidně seriál 10+ dílů, protože námět, ač jednoduchý, by mohl být velmi výživný. Jedná se o ten typ filmu, který se odvíjí v podmnožině předpokládatelných, obecných klišé, ale sem tam zaduní ostrý basový ton, až člověk celý zkoprní. Zajímavě volení představitelé obou hlavních rolí. Klidně bych tam nechal tyhle dva (oba jsou tam téměř stoprocentní a přiznám se, stýská se mi po nich), ale posledních 20 minut bych rozvedl do dalšího dílu. I tak za mě příjemné překvapení a hlavně.. .hlavně jsou tam city a emoce!! (100%) ()

ceda1987

Nepamatuju si že bych někdy viděl film kde by to utáhlo jen tak málo lidí. Skvělá romantika zápletka taky super. Mám rád takovýto filmy. Nic od toho nečekám a pak koukám jak vrána. Super ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Úspěšný britský filmový, televizní i divadelní herec, držitel několika významných ocenění, velký filantrop. Michael Sheen, známý třeba z Pasažérů nebo Daleko od hlučícího davu se rozhodl, že většinu… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (viac)