Jennifer Lawrence a Chris Pratt sú dvaja pasažieri vesmírnej lode, ktorej cieľovou destináciou je planéta, na ktorej by mali začať nový život. V momente, keď ich hibernačná kója za záhadných okolností prebudí o 90 rokov skôr, ako loď dosiahne svoj cieľ, stáva sa z rutinnej misie súboj o prežitie. Zatiaľ čo sa Jim a Aurora snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila, zisťujú, že medzi nimi vzniká niečo viac ako priateľstvo. Dvojica nie je schopná odolávať narastajúcej príťažlivosti, ktorú jeden k druhému cítia – až do okamihu, keď odhalia, že celej lodi hrozí zničenie a zistia skutočnú príčinu toho, prečo boli prebudení. (Itafilm)

Talita1

Nádherná sci - fi romantika. Krásne interiéry, výborní herci, pekné vesmírne zábery. Oceňujem, že vo filme nie sú žiadne násilnosti ani strieľačky. Určite si tento film pozriem viackrát. ()

mansonn

No film splnil to co som ocakaval - ani menej ani viacej.Celkom pekna myslienka na zaver - film sa oplati pozriet. Obstojne efekty.Problem som mal s Prattom - jeho mam spojeneho s komediami, i ked to hral dobre, stale mi tam prerazala tato jeho stranka. ()

michal1279

Původně jsem vůbec neměl zájem film shlédnout, ale kamarádovi se uvolnil lístek a jelikož zná mé zaujetí pro vesmír a techniku, nabídl jej první mně. A proto jsem tady... Jelikož jsem neměl žádná očekávání, byl jsem i mile překvapen. Jeniffer to ve filmu vesmírně slušelo a Chris je rozhodně pohlednější technik než já - nevim koho bych musel na takové lodi oživit aby si mě dotyčná při prvním setkání nespletla s Vetřelcem... Příběh poměrně rychle ubíhá a i když měl mnohem větší potenciál, rozhodně ani nezklamal. Podruhé bych už na něj ale asi nešel... Tak jako každý Hollywoodský sci-fi film, i tento obsahuje řadu nelogičností či nesmyslů, rozhodl jsem se tedy ke komentářům k těmto filmům přidávat "Fyzikovo okénko" kdy si vyberu jednu nesmyslnost a rozeberu ji tak aby ji pochopil i člověk se základním vzděláním a mohl pak poučovat ostatní. Takže, jdeme na to! Fyzikovo okénko: BACHA SPOILER! Ve scéně kdy J.L. (Aurora) plave v bazénu a dojde k náhlému výpadku energie v celém systému a hlavní protagonistka je uvězněna ve vodní bublině, je poměrně přesně zpracováno chování vody v beztížném stavu. Problém je, že ke ztrátě umělé gravitace by v dané sitaci vůbec nedošlo. Gravitace na této lodi byla generována odstředivou silou působící na obytné části rotující kolem hlavní osy lodě. Při výpadku energie došlo k okamžitému zastavení rotace i přesto, že první Newtonův pohybový zákon říká: "Jestliže na těleso nepůsobí žádné vnější síly nebo výslednice sil je nulová, pak těleso setrvává v klidu nebo v rovnoměrném přímočarém pohybu." - toto lze aplikovat i rotující objekty. Jelikož na loď ve vesmíru nepůsobí žádný aerodynamický odpor ani jiný druh tření, loď by nerušeně pokračovala v rotaci a mimo ztráty osvětlení by pasařéři výpadek nijak nepocítili. Ale to bychom zas přišli o scénu při které ostatní zatínali pěsti napětím, zatímco já jsem se chytal za hlavu... ()

Xinn

Tak jsem se vrátil z Pasažérů a přemýšlím, co k tomu napsat... na romantickej film bych nikdy dobrovolně nešel, ale jako starej poctivej sci-fista jsem si film z vesmíru (resp. z paluby kosmické lodi) nechtěl nechat ujít, romantika neromantika, to nějak překousnu :-) A nemůžu říct, že bych byl z filmu vyloženě zklamanej, ale... Záběry z vesmíru i z interiéru lodi byly výtečný, ale když už skončila romantika, tak se sice začalo "něco dít", ale kolikrát mi to připadalo hodně přitažený za vlasy SPOILER: (např. dva naprostí amatéři opraví kolabující kosmickou mega-loď apod.) a scéna "oživení mrtvého" mě dorazila tak, KONEC SPOILERU že jsem byl rozhodnut dát pouhé dvě hvězdy, ale nakonec kvůli opravdu krásnému vizuálu dávám tři. ()

Slida79

Opravdu podmanivé romantické drama. Je tu nízké hodnocení nejspíše kvůli jinému očekávání... Herecké obsazení je skvělé, perfektně spolu fungují. Mírně přitažený konec mě přesvědčil dát "pouze" 4*. ;) ()

james11

Přečetl jsem si pár komentářů a s kritikou docela souhlasím, i když jsem některé věci původně nevnímal. Chris a Jennifer hrají dobře, o tom žádná, hlavně Chris mě poslední dobou fakt baví, na Jennifer se zase celkem dobře kouká, takže obsazení zvolili fakt super. Ale ten scénář, nebo celkově detaily, které bijí do očí, když se je uvědomíte, to je děs. Jeden jediný "lidský" robot na lodi pro 5500 lidé, taky jediný barman. Těch 5000 pasažérů to nemá nikdy lehké, když si chtějí ty 3 měsíce před přistáním dát drink. Co jsem tak pochopil, tak to, že se probudil i ten kontrolor, byla spíš chyba, než úmysl. To by mělo být snad automatické, že když se v lodi něco kompletně posírá, tak vzbudit někoho z posádky, aby to dal dohromady. Potom jen jeden ten lékařskej pod, pro 5500 lidí, je taky asi fajn, obzvlášť, když se počítá s možností, že se do něj dá někdo uložit do hybernačního spánku, asi kdyby měl nějaký problém, který by nemohli vyřešit. Tak ostatní lidi by se asi chodili léčit meditací... Zároveň jsem ve filmu neměli ani chvilku špetku strachu. Bylo od první chvíle jasné, že nám hlavní postavy neumřou ani se nerozdělí, i když se film jakože snažil ukazovat, že nic není jisté. ()

Andrebas

Mali ste niekedy pocit že sa dívate na film ktorý sa vám veľmi páči ale v závere kedy film už nadobúda problematiku v celom v tom deji scenáristi si nakoniec vymyslia ešte väčšiu podivnosť a všetko poseru a až tak že im dojdú nápady tak ich super veľký výmysel dačo s počítačom kedy loď začalo ovplyvňovať systém až o cc 2 roky? A namiesto toho aby niekoho múdrejšieho prebudili ktorý sa vyzná problematike tohto všetkého si herec Chris Pratt vyberie porno herečku ktorá mu vyplní jeho tajne sny o tom ako z hviezdnej lodi urobia Zoo.. znie to absurdne ale počkajte si na koniec a pochopíte. ()

WilliamMW

Nebýt Příchozích, dám tenhle film na první místo za sci-fi roku. Pár zaškobrtnutí tam bylo, ale nic natolik významného, aby to jakkoli zastínilo výkony obsazených. Už od traileru bylo jasné, že tohle bude o vztazích, nikoli akčňák. Kdo šel na vesmírné bitvy, nemohl se seknout více, avizováno to bylo dopředu, proto nechápu zdejší hodnocení. Já jsem si užil každou minutu. ()

Risky

Po dlouhé době hezky propracované a vizuálně atraktivní Sci-fi s příběhem řešícím morální dilemata lidí odsouzených k prožití života coby cestovatelé vesmírem. Téma slibuje velmi poutavý děj a skutečný průběh nezůstává tomuto slibu mnoho dlužen. Jen Lawrence i Chris Pratt jsou ve svých rolích uvěřitelní a Michael Sheen jako robo barman je nádherně úchylný. Působí opravdu uměle, jak má. Nevím, jestli jsem již CGI efekty tak rozmazlený, ale film mě celkově zas tolik neuchvátil i přes hezkou vizualizaci vesmírné pouti s velmi dramatickým průběhem. Za příjemně strávený večer v kině tenhle film ale stojí. ()

Joshua2121

Mám rád filmy, ktoré človeka postavia pred rozhodnutie: "Čo by som ja robil na ich mieste?" Áno, ide o situáciu, do ktorej sa zrejme málokto z nás dostane, no dá sa to prirovnať k iným životným rozhodnutiam. Čo je vlastne šťastie? Svätí účel prostriedky? Existuje vôbec správne rozhodnutie? Prvých 60 minút bolo krásnych a ten záver sa priam pýtal. No kým sme sa k nemu dostali, tak sme museli pol hodinu doslova trpieť, preto sa radšej k tomu ani nechcem vyjadrovať. Dajme tomu, že niekto vsunul scenáristovi pár strán z iného filmu a on to omylom dovolil natočiť. Inak si to neviem vysvetliť, čo sa tam stalo. Menej je niekedy viac a v tomto prípade to platí 10 násobne, lebo prvá hodinka bola fakt zaujímavá. :) ()

kaliakra

Úchyl, ktorý sa po predčasnom prebudení na dokonale nezmyselnej vesmírnej lodi rozhodne neprebrať z umelého spánku nikoho, kto by mu mohol pomôcť, ale sexi babenku ako svoju sexuálnu hračku. Babenka, ktorá obetuje 240 rokov (!) aby sa stala slávnou spisovateľkou. Kapitán vesmírnej lode, ktorý v tušení svojej skorej smrti nezobudí nikoho z posádky, ale zložito vysvetľuje tým dvom, ako zachrániť loď... a napokon to superhrdinské finále... WTF? Nie, neviem si to vysvetliť inak, len ako sfilmovanú agóniu, predsmrtné blúznenie nebohého Jima, umierajúceho po zásahu meteoritom v pokazenej hybernizačnej komore! ()

zipS

pohodova jazda vesmirom s malym zadrhelom nakoniec. Nenadchlo, neucarovalo, ale ani neurazilo. Mr. Sheen charizmaticky a mr. Laurence je snad vsade ()

Terminator666

Myslím, že film Pasažéři je hlavně o lásce na pozadí krize. Velice se mi líbí různá dilema, která musí hrdinové řešit. Probudit nebo neprobudit? Vždyť jí tím přeci jen může zkazit celý život. Otevřít nebo neotevřít výpust ? Buď je možnost, že zemře Vaše znovuobjevená láska nebo on, vy a zbylých 4998 lidí. Jít hibernovat nebo nejít ? Tady si myslím byla volba vcelku jasná, i když záleží na povaze člověka. Mimo jiné mi přijde vcelku poetický fakt, že se poznali dva nešťastní lidé kteří nezapadali do systému, a proto chtěli změnu. Nehoda lodi je však dovedla k sobě a oni mohli být konečně šťastní. Nebýt této události, tak by na sebe nejspíš nikdy nenarazili a přišli tak o šanci na lepší, smysluplnější život. ()

AmunRa

K mému velkému údivu film funguje jako uměřený mix hard SF, romance a katastrofického filmu. Pasažérům by se dalo vytknout leccos - prostý odhadnutelný děj, sbírku klišé s minimem inovace, přeplácaný závěr, chyby v logice a jistě i další nedostatky, ale u mne film vyhrává vyvážeností mixu. Kosmická SF nemá chladné technické vyznění vzhledem fungujícím emocím dvojice hlavních protagonistů, romance není přeslazená, protože divákova pozornost je odváděna tuhle k strojkům sestaveným hlavním hrdinou, jindy zajímavým prostředím lodi a vesmíru kolem a katastrofická složka není jen pustá trikařina, ale má určitý náboj a vyžaduje zapojení hrdinů. Triková složka je vůbec uměřená a používá se jí tak akorát na ozvláštnění a zvýšení pocitů z pobytu ve vesmíru. Obzvlášť bazén bez gravitace působí velmi zajímavě. Dvojice hrdinů do rolí výborně sedí a většina filmu si vystačí jen s nimi a robotickým barmanem, přesto film nesklouzává k nudě. Tímto aspektem připomíná Marťana. Celkově vyznívá film jako odpočinkový, ale příjemný. ()

WikingVik

Pětihvězdičkové sci-fi pro netechnika, které má neotřelý příběh, herce, super efekty, vtip u kterého rozhodně člověk neusne, nenudí se a 116 minut uběhne jako voda. Mě jako technika trochu zabolel konec, kdy dva hlavní hrdinové řeší fatální poruchu jejich lodi. Např. vejdou do strojovny o rozloze několika fotbalových hřišť a začnou kontrolovat počítačové desky pohledem s komentářem: hmm, tak téhle také nic není. Ano, loď nakonec byla poškozena jinak, ale i tak si s tím koncem mohli dát tvůrci trochu více logické práce. Za mě 80%, jinak řečeno čtyři hvězdy. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Úspěšný britský filmový, televizní i divadelní herec, držitel několika významných ocenění, velký filantrop. Michael Sheen, známý třeba z Pasažérů nebo Daleko od hlučícího davu se rozhodl, že většinu… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (viac)