Jennifer Lawrence a Chris Pratt sú dvaja pasažieri vesmírnej lode, ktorej cieľovou destináciou je planéta, na ktorej by mali začať nový život. V momente, keď ich hibernačná kója za záhadných okolností prebudí o 90 rokov skôr, ako loď dosiahne svoj cieľ, stáva sa z rutinnej misie súboj o prežitie. Zatiaľ čo sa Jim a Aurora snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila, zisťujú, že medzi nimi vzniká niečo viac ako priateľstvo. Dvojica nie je schopná odolávať narastajúcej príťažlivosti, ktorú jeden k druhému cítia – až do okamihu, keď odhalia, že celej lodi hrozí zničenie a zistia skutočnú príčinu toho, prečo boli prebudení. (Itafilm)

JustMeeKatie

Na tenhle film jsem byla docela zvědavá. Už snad jen proto, že mi přišel příběh originální a navíc zde spojili sílu má milovaná Jennifer, oblíbenec Chris Pratt a Morten Tyldum, od kterého jsem si zamilovala Kód Enigmy. Přiznám se, že mě trochu děsilo zdejší hodnocení, které ze začátku bylo nízké, což už naštěstí neplatí. Pro svoje potěšení můžu konstatovat, že jsem z filmu nebyla vůbec zklamaná a hodně se mi líbil. Jennifer a Chris jsou skvělá dvojka a vůbec jim nedělalo problém utáhnout celý film - do toho jim sekundovali Michael Sheen, který si zde zahrál milého robota-barmana, a Laurence Fishburne. Jediné, co mi trošku vadilo, byl začátek filmu, kde je Jim prvních 30 minut sám. To mi přišlo trošku moc dlouhé a takové nudnější. Tuhle část bych zkrátila a naopak bych přidala více společných radostných chvil s Jimem a Aurorou. Do budoucna doufám, že Jennifer a Chris ještě minimálně jednou spojí své síly. V tomhle filmu jim to spolu šlo velice dobře. ()

blackJag

"HELL OF A LIFE." Romantický film v extrémních podmínkách s prozaickou a přesto velmi přesnou myšlenkou. Celé to sci-fi okvětí je velmi funkční, nevyčnívá, dokonce ve chvílích, kdy mohlo dojít na destrukční pompu, skálopevně drží svou podpůrnou pozici. Trochu ztracený je ve své roli Chris Pratt, jeho obličejové svalstvo není schopno vyjádřit emoce bez potutelného ironizování. Zábavná je také účast Andyho Garcii. 70% ()

rumczeis

Ačkoliv jsem to čekal už od traileru, některé komentáře přátel na FB mi nějak utkvěli představu, že to není jen ta romantika. Bohužel je, řekl bych až 90 % filmu je romantický příběh ve sci-fi hávu. navíc příběh, který jsme v obdobné formě vlastně už mnohokrát viděli. Zbylých 10 procent si dělí ono sci-fi, akce a jedno morální dilema. Mám pak pocit, že fyzika v nulové gravitaci opět dostala facku, ale v romantickém filmu bych to zase moc neřešil. Možná, kdybych věděl že je to tak moc romantika a pustil si to v počítači, byl bych víc spokojený. Asi jsem čekal něco trochu jiného, něco kde ta romantická část nebude mít takovou prioritu. 60% ()

drackula

Tak toto ma milo prekvapilo. Nie je to určite dokonalé sci-fi, ale romantická linka tomu dáva zvláštny nádych. Bolo to miestami trochu moc usladené, ale bavilo ma to. A bazén bol top! 70% ()

ghatos

Probudíš se o 90 let dříve a řekneš si, že to chce trošku zábavy. Můžeš si probudit pár kámošů a udělat si nekonečnou pařbu nebo si vzbudíš ženu na styk pohlavní. Co si vybereš? Samozřejmě problémy :) ! Vona nejdřív tě jako nechce, pak chce, pak zase ne...no prostě error. Co se týče snímku, tak se mi líbil. Jako spojit romantiku a scífko není úplně blbý nápad. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby tam běhal vetřelec, ale ona jedna blonďatá cuchtička (nesympatická herečka) je možná horší, než ten xenomorf ;) . 75%. ()

vyfuk

Oscars 2017: Čistě odpočinková, a když budu hrubý taková pop cornová záležitost. Už z traileru víte, že vám film životní obrodu nepřinese. Je to příběh, který byl vyprávěný už mnohokrát a kdybych tak nějak řekl, tak má skoro až i komediální prvky. Kdyby to byla středověká divadelní hra, asi by se u toho někdo mohl lámat smíchy. Film má jenom přesunutý příběh někam do vesmíru za jiných okolností, ale jinak je to jemné klišé. Hezký pohled na v tomto filmu mimořádně hezkou Jennifer. A velice velice charakterní hudba. Bodejť má ji na svědomí Newman. Bavil jsem se? Ano. Je to nějaký převratný film? Rozhodně ne. ()

J-o-k-e-r

Ideální film na rande. Vesmírná romanťárna se sympatickou ústřední dvojicí potěší určitě příslušníky obou pohlaví. Já se bavil, možná, že první půlku více, ale příjemný film. Těžko Ch. Prattovi něco vyčítat, nikdo by nechtěl být sám, pokud je možnost to změnit. Zvlášť pokud jde o J. Lawrence :-). ()

Pedross800

Tak tady musím použít to tak oblíbené slůvko jisté uživatelky, bo z tohoto filmu mám fakt ambivalentní pocity. Na jednu stranu opravdu dechberoucí a naprosto dokonalá, fantastická vizuální stránka z které jsem byl naprosto paf. Nejen vesmírná loď a její interiér na čele s kouzelným bazénem, ale i vesmír samotný, to byla fakt nádhera! K tomu skvělej androidobarman, z jehož hlášek jsem byl unešenej. Všechno tohle mě dostávalo až do nadpozemských výšin i to váhání a dilema opuštěného chlapíka a následné sbližování s blonckou, ale hlavně druhá polovina této velkolepé komorní sci-fi mě srazila tvrdě na zem. Po tom zásadním odhalení se to mohlo zvrtnout jakkoliv, třeba v ponurou psycho drámu o nasrané ženské a hustém soužití uprostřed prázdného vesmírného luxusu, ale rozhodně bych nečekal, že to sklouzne v to největší romantické a akční klišé s předvídatelným úplně vším, každou sekundou, minutou, blééééé. Konec to prostě úplně zabil. A taky i když na Jennifer se sakra dobře koukalo, tak občas pod tím tunovým nánosem makeupu mně přišla jak vosková figurína. Škoda, škoda, škoda....trošku jiná druhá půlka a šlo by to hned do topky. ()

mkubalikova

Žádná nová sci-fi kultovka se nekonná, ale své klady to má: vizuál, hlavní hrdiny, celkem fungující romantiku. I slzička ukápla! 🚀 70% ()

kklepkaa

Někde jsem četla, že to je nový Titanic této doby, tak to teda ani zdaleka. Ale bylo to pěkné. Oba hrdinové byli skvělí. Dějová linka nebyla nijak náročná, ale byla pojatá celkem slušně. Rozhodně si dokážu představit, že si tenhle film pustím znovu. ()

Dagoussek

Romantické scifidrámo, kdy si říkám, reagovala bych stejně jako hlavní hrdina??? Napínavé je to od začátku, bavilo mě to moc .Druhá polovina filmu je romantika jako blázen, pro ženský jak dělaná a konec kýčovitý, což se dalo očekávat...ale celkově povedený film. ()

MI-380

Velkolepá podívaná pro milovníky kosmické SF, a to i během scén, kde se toho moc neděje. Poselství a příjemnou romantiku naruší jen nezbytné americké finále, kdy je jako obvykle třeba vyřešit věci nevyřešitelné: 85% (aktuálně 17440 hodnotících s průměrem 74%). ()

Autogram

Moderných vesmírnych Robinsonov sme na plátne mali už niekoľko, ale tento si pre seba vybral určite najsexi Piatka. Domáci kutil s autogénom nemá problém niečo pokutiť aj na hypermodernom vesmírnom korábe, ale potom sa venuje hlavne tomu Piatkovi. Pár logických nesúladov som veľmi rád prehliadol, pretože aj v tom komornom obsadení on + ona + beznohý barman to bol príjemne strávený čas. V dnešnej dobe zavretých domácností a sociálneho odlúčenia sa dá o niečo viac chápať morálne zlyhanie osamelého Robinsona. –––– Je naozaj úžasná. Výborný výber! –––– Na dvoch nešťastných ľudí máme veľké šťastie. ()

dragon94

Pasažéři jsou přijemným romantickým sci-fi snímkem, kterému vévodí překrásný vizuál a docela zajímavý námět. Po herecké stránce není filmu co vytknout. Ch. Pratt je sympaťák a ačkoli nejsem moc fanda J. Lawrence a ve většině snímků je mi docela nesympatická, tak musím říct, že tady se mi líbila asi nejvíce. Filmu přidávám jednu hvězdičku za absolutně fantastickou scénu s bazénem, kterou si budu pamatovat ještě hodně dlouho. 5* 82% ()

Jaro.Krafcik

Vydarené sci-fi ktoré malo hlavu aj pätu ale hlavne dobré herecké obsadenie. Dôstojným spôsobom je v rebríčku najoblúbenejšich filmov. Len doplním ku skvelému komentáru Arsenala83, ešte si pamätám ako sme na tom boli v kine so školou, ja som driemal. Nie z toho že bol film nudný ale únava a pozerať keď ste to videli sa nad tým zapíše. Ale teraz asi 3x pozreté a bavilo. 4* ()

Hugo01

No to byl zážitek, jak se patří. Sice do kina sám zpravidla nechodím, ale tady sem se rozhodl udělat vyjímku a rozhodně jsem neprohloupil. Pro mě byl tenhle film téměř bezchybný, úchvatnou kombinaci futuristické lodi a Chrise Pratta mi ani Jennifer Lawrence zkazit nemohla, a to neříkám, že se chvílemi svým hekáním nesnažila. Už tak parádní atmosféru doplnil ještě velmi příjemný Laurence Fishburne, který na plátně bohužel moc dlouho nevydržel, protože mu tamní ošetřovna našla v systému víc chyb než mně CCleaner na starém PC. Možná jen trochu lituju, že jsem nešel na 3D, protože tohle se přímo nabízelo, ale co, třeba někdy příště. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Úspěšný britský filmový, televizní i divadelní herec, držitel několika významných ocenění, velký filantrop. Michael Sheen, známý třeba z Pasažérů nebo Daleko od hlučícího davu se rozhodl, že většinu… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (viac)