Sedem zhavranelých bratov

• Česko Sedmero krkavců (viac)

Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo veľa rozprávať, v ňom dedina a v nej veľa ďalších osudov, v lese čarodejnica a na hrade kráľovská rodina s mnohými tajomstvami. Príbehov o ľuďoch by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré keď z úst vyletia, už ich nič nevráti späť a o Bohdanke, ktorá sa rozhodne zachrániť svojich bratov, nedobrým slovom premenených na havranov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste, ale možno pri tom nájde aj svoje šťastie. (RTVS)

wolfinek11

Krásně ztvárněná pohádka. V české tvorbě z poslední doby patří k těm nejpovedenějším. Neobsahuje žádné slátaniny, které se poslední dobou v pohádkách objevují. A není jen pro děti v neděli odpoledne, ale i navečer pro rodiče. ()

Adiemus

Dojem z toho, že se po letech objevilo povedené zpracování klasické předlohy (dokonce vhodně obzvláštněné) kazí nedbalá mluva, která by možná byla na místě u příběhu ze současnosti, ale v pohádce tahá za uši. Milovnice češtiny Němcová aby se v hrobě obracela. Škoda, jinak by to bylo za plný počet. ()

alonsanfan

Krásná filmová pohádka a slovo filmová si zaslouží podtrhnout a zdůraznit. Po náložích Troškiád a podobných rádoby pohádek, skutečný balzám pro duši i oči. Nádherné lokace, cit pro záběr i kameru, zajimavé snímání, úžasná práce se zvířaty, krkavci. Klobou dolů před Marthou, i když ji moc nemusím, je to paní herečka a celý film, který na ní byl založen a asi i pro ní napsán bez problémů a zaváhání utáhla. Skvělá byla především v němé části filmu. Člověk se neubrání srovnání s legendární verzí se zlou královnou Ivanou Chýlkovou a "chrtem" Borisem Rösnerem, což je ale spíš horor než pohádka. ()

Black-star

Upřímně - nemám ráda Marthu Issovou - jako herečku (protože ve všech svých rolích je nechutně stejná unylá a nezajímavá) ale v roli němé sestry s minimem proslovů, mi naprosto nevadí, ba naopak. Dokážu ji snést a vzhledem ke skvělému a podmanivému zpracování klasické pohádky, dokonce si troufám tvrdit že se z tohoto filmu může stát klenot - vánoční - filmografie v ČR. ()

deLaFere

Troufám si tvrdit, že se jedná společně s Andělem páně o jasně nejlepší porevoluční pohádku. Výborný casting, osvědčený příběh Boženy Němcové a hlavně scénář. Jak je to jednoduché, tady se nikdo nepitvoří, není tu ten neustálý odporný hluk, žádné podbízivé a laciné postavy, příběh o opravdové lásce a ne o těch umělých a bezcenných vztazích s laciným "humorem", které jsou nám denně médii předkládány. Jde to, ale evidentně se v drtivé většině případů nechce. ()

Wyrdas

Hodně pomalý rozjezd a slabý začátek. A tím myslím zhruba polovinu filmu. Pak se to začne mírně stupňovat a hned to zas upadne do komatu. Nicméně grandiózní konec to poměrně zachránil. Issová nebyla zrovna šťastnou volbou a vlastně všeobecně jsem to herectví věřil jen Příkazkému. Vážně si film, který skutečně pobavil (jak vtipem, tak akcí) až v poslední pětině zaslouží 75%? Říkám ne. ()

ER

Tak pohádka a fantasy? S tím se toto dílo trochu pere a dost klopýtavě kráčí dějem. Ani o castingu bych neřekl, že se povedl. Zatímco první polovina má tu správnou náladu, druhá ji ztrácí (koktavý syn vs.matka ). Velmi rychle hlavní postava zapomíná na bratry, velmi rychle kývne na žádost o ruku . No nic, čekám dále na pohádku, která mně chytne za srdce. ()

eagles22

Po hodně dlouhé době opravdu povedená pohádka. Podle mého jedna z nejlepších, za posledních 20 let a kvalitní film ve všech ohledech. Narozdíl od většiny pohádek z poslední doby, jsem neměl ani na chvilku pocit trapnosti a nepřišlo mi, že koukám na přeplácanou, pestrobarevně kýčovitou, prázdnou a hloupou slátaninu, ba právě naopak. Moc rád se na ni podívám znovu. Objektivně 80%, ale jednu hvězdičku přidávám za to, že od teď mám další oblíbenou pohádku :) ()

Yahey

Sedmero krkavců - konečně pořádná česká pohádka pro děti i pro dospělé. S nadhledem, humorem, nosným příběhem, moudrým vypravěčem a závěrečným rozuzlením, kdy všechna puzzle zaklapnou. "At si lide mysli a říkají cokoli, jen prožitá pravda nás osvobodí." Doporučuji jít na to do kina, snese to velký formát. Les dýchá, kopřivy pálí a herci jsou lidští. -- Koho zajímá poselství pohádky, její hlubší symbolický význam, tak zde o tom článek: http://ografologii.blogspot.cz/2015/08/sedmero-krkavcu-poselstvi-pohadky.html ()

karlosss18

Myslím že tohle je po dlouhé době opravdu kvalitní pohádka a není to rozhodně žádná polobída jako třeba v případě snahy v pohádce Čertova nevěsta nebo Nejkrásnější hádanka.Tohle má opravdu pohádkového ducha, je to vtipný a nenudí to, zkrátka si to na nic víc nehraje.Perfektní výběr Zvíkovského hradu a slovenské divočiny mě fakt nadchnul.Herci přijatelní, akorát Issová je na roli mladého děvčete trochu postarší, ale předvedla i tak spolu s Bydžovskou, která byla taky dobrá i dost dobrý výkon...75% ()

RAFT

Moc pěkná pohádka .Film má krásně zpracovanej příběh ,herci ve svých rolí vybráni dobře.V pohádce nesmí chybět nějaké ty čary máry a hlavně dobro a zlo a to už víme že vždycky dobro vítězí.Ve filmu ani nesmí chybět ,ta krásná krajina a pěkné místa.Režisérka konečně natočila po dlouhé době krásný film.90% ()

Romanstekl

K této pohádce jsem byl ze začátku dost skeptický a dokonce mi to vydrželo i prvních 10minut, nicméně se tato pohádka celkem povedla, místama jsem ji hltal, jako bych i neznal, moc hezky natočeno, mohu jen doporučit.V začátku jsem byl i dost naštvaný,že hlavní postavu hraje Issová, protože jí role většinou moc nevěřím, ale zde se ukázalo,že pokud nemluví, je to dokonalé ;) Bydžovská, to je kapitola sama o sobě, ta mě baví od začátku do konce.Nebojte se toho, je to fakt pěkný, dokázal bych si to představit i na Štědrý den, bohužel na to je ta pohádka pro děti asi málo optimistická, ale pořád víc optimistická, než pohádka z roku 1993.Nehledejte v tom do detailu stejné postavy, něco je pojmuto jinak, ale vůbec to nevadí, dokonce se zde najde i humor, který jsem nečekal a o to víc jsem radši :-) Ještě bych podotkl,že zpěv úvodní písně od Mariky je to nejhorší co jsem měl možnost od ní slyšet, hned v menu dvd, druhý řádek na konci zpívá v hloubkách a falešně, nechápu, jak to mohli pustit, naštěstí toto přímo v pohádce není. ()

sigi2

Príjemné prekvapenie. Dostal som viac, ako som čakal. Pri pohľade na Kristínu Svarinskú vo vedľajšej úlohe ma napadlo, ako dobre bola obsadená hlavná postava, ktorej predstaviteľka tiahne spoľahlivo film vpred až do úplného filnále. Hravé, poučné, dobre natočené. Takto nejako si predstavujem modernú rozprávku. ()

Bastinka

Opravdu krásná pohádka :-) - škoda té nespisovné češtiny, protože jinak bych dala 5* (ale slyšet v pohádce VIĎ, VOPRAVDU.....mi nepřijde vhodné) ()

Petike

Príjemné prekvapenie, hoci to nie je bezchybné dielko. Na to, že je to režisérkin debut v tomto žánri, je to veľmi silný debut. Bohdaniní zakliati siedmi bratia v deji hrajú skôr druhé husle a sú prevažne len takou zásadnejšou kulisou, ale príbeh ťahá z potenciálne problémových vôd dobrý scenár a charakterizácia postáv, a našťastie aj väčšina výkonov hlavného obsadenia. Hoci som sa už načítal kadejakých poznámok a kritiky na starší vek ústrednej žensko-mužskej dvojice, ja osobne s hlavnou hrdinkou a trochu "ňoumovským" princom nemám problém. V prvej postave vidíme kompetentnú, odvážnu, aj nešikovnú, ale snaživú mladú hrdinku, namiesto ďalšej z radu zameniteľných precukrených princezničiek. Navyše, vďaka obsadeniu nekonvenčným spôsobom peknej Marthy aspoň Bohdana výzorovo pôsobí ako naozajstná poddanská dievčina, a nie ako tuctová krehká krasotinka. Najlepšie je však vykreslenie rodiaceho sa priateľstva medzi Bohdanou a princom: Tí dvaja si k sebe nájdu cestu aj bez slov. Pochopia sa navzájom, lebo sa obaja spočiatku cítia ako okolím nepochopení vydedenci. A sú o to milším párikom. :-) Pôsobia uveriteľne, čomu dosť výrazne pomáha aj komediálny podtón ich opatrne sa vyvíjajúceho vzťahu. Tomuto scenáristickému rozhodnutiu sa naozaj teším, keďže nie som fanúšikom instantnej romantiky, ktorou trpí až priveľa rozprávok. Hoci v druhej polovici sa objaví aj postranná zápletka s tajomstvom pravej identity kráľovnej, tajomstvom kráľovej smrti, atď. a súvisiace zvraty, je fajn vidieť, že hlavná zápletka o zakliatych bratoch vôbec nezávisí od nejakého karikovaného záporáka. Bohdanina matka v slabej chvíľke uvalila kliatbu na svojích synov, jej dcéra to teraz napraví, jej matka znovu nájde pokoj v duši. Omyl vyvolaný kladnou postavou, ktorý sa dočká odčinenia. Určite je to zaujímavejšia dramatická línia, než x-krát použitá šablóna o dvoch čiernobiele vykresleneých stranách. Koniec je trošku uponáhľaný a jeho humor sa trochu priokato snaží o nejakú srandovnú metatextovosť, ale inak sa na túto rozprávku ako celok nemám prečo ponosovať. Podarila sa. Pre mňa osobne najlepšia (prevažne) česká filmová rozprávka od čias Anděl Páně. Asi najsvojráznejšou vecou na tomto filme je, že mi niektorými svojími črtami v dobrom pripomenul nenútene ladenú atmosféru Svěrákovej rozprávky Lotrando a Zubejda. Je to smutná irónia, lebo najnovší Svěrákov počin na poli filmovej rozprávky nestál za veľa. Som rád, že aspoň niekto prevzal tú pomyslenú štafetu, a to celkom sympatickým spôsobom a hlavne po svojom. (Fakt, že sa v súvislosti s týmto filmom uvažovalo najprv o Svěrákovi a skončilo to u Nellis, robí tu iróniu ešte výraznejšou a smutnejšou.) //// Zaujímavé komentáre: Tosim, Cival, MasterMagic, DaViD´82, Malarkey. ()

DaveSmith

Tohle je jednoznačně špička mezi českejma pohádkama. Film má úžasnou atmosféru, ať už jde o temnej les nebo slunečnej den v nádhernejch exteriérech. Obsazení, i když není kdovíjak hvězdný, je příjemný a hlavně Martha, ač trochu starší, je opravdu kouzelná a i vtipná. Obzvlášť v pasážích, kdy mlčí, podává parádní výkon. Alice zkrátka natočila povedenou pohádku, která patří rozodně k tomu lepšímu, co se u nás dneska točí. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (viac)