Amerika a búrlivé 20-roky minulého storočia. Probihícia umožňovala takmer každému s dostatkom ambícií a nervov, získať moc a peniaze. Joe Coughlin (Ben Affleck) je synom policajného dôstojníka a už dávno rezignoval na zákony i na prísne zásady svojho otca. Vytvoril si svoje vlastné. S kumpánmi kradne peniaze iných a je len otázkou času, kedy sa jeho cesta skončí. Po nevydarenej lúpeži Joe síce prežije, ale musí do väzenia. Po prepustení opúšta chladný Boston a začína nový život v slnečnej Tampe na Floride. Vedený pocitom krivdy, ale vo viere lepšej, slobodnej budúcnosti, buduje vlastnú sieť nelegálnej výroby a distribúcie rumu. Vlastný život s vlastnými pravidlami. Všetko čo urobíš, sa ti však vráti, no nikdy nie tak, ako čakáš... (Continental film)

AndrewNewman

Je to taký remake na Pacinovu cestu, ktorá sa stala klasikou. Má to lepší vizuál a viac krásnych žien, ale k tomu mizernejší scenár, priemernú réžiu a slabšie herectvo. No tie časy kedy nám Scorsese a jeho banda servírovali jeden mafiánsky film za druhým už sú dávno minulosťou a tak sa my, priaznivci Krstného otca a Mafiánov musíme čiastočne uspokojiť s niečim takým ako LIve by night. ()

harycek

Mě to připadalo až trochu utahané a nevýrazné a zachránilo to jen těch pár přestřelek a honiček, jinak to bylo rozvláčné!!No ale závěr mne přesvědčil přidat ještě jeden bodík!?! ()

Labrio

Za mě celkem překvapující počin, protože kombinace Afflecka a "kmotrovské" atmosféry prohibice mi nešla zrovna dvakrát dohromady. Vše ale fungovalo naprosto v pořádku včetně idylického vztahu irského gangstera s taliánským kápem, jen mi přišlo že nebylo úplně využito potenciálu krásného prostředí Floridy a film mi přišel trochu interiérově pojatý. Konec je dost průměrný a žádné velké drama se nekonalo, každopádně mafiánské filmy jsou má srdcová záležitost proto 4 hvězdy. ()

blondboss

Ben Affleck sa mi čím ďalej, tým viac zarezáva pod kožu. Musím uznať, že tento gangsterský počin som aj kvôli recenziám dosť dlho odkladal, ale nebolo to určite márne. Tento snímok mal v zásade tri kvalitatívne roviny, a to skutočne ako na hojdačke. Prvá bola do Tampy, kde sa dej pekne vyvíjal a gradoval. Druhá bola po Tampe, kde to scenáristicky upadlo a skôr sme videli len dosť veľa klišé a nezaujímavých scén postupu Coughlina na top mafiána. Našťastie tento úpadok zastavila záverečná scéna, ktorá patrí jednoznačne k tým lepším v rámci žánru a celkovo sa divák môže tešiť na mix akcie, emócií a realistického deja. A atmosféra doby bola zobrazená fajn, takže u mňa určite nadpriemerné hodnotenie a tento film odporúčam. 75 % ()

Grimaldi

Ben mě poslední roky jenom příjemně překvapuje a jsem rád že i tentokrát.Snad jen kdyby nebylo toho střihače...Film je až na jednu podstatnou výjimku řemeslně zvládnutý na vysoké úrovni a Benovo herectví dosáhlo vrcholných možností v roce 2010 a od té doby se na nich stále udržuje.Zároveň jsem vděčný za film s touto tématikou,takto kvalitně zpracovanou jí dnes najdete snad už jen ve formě seriálu.A ten má několik dílu,více času na seznámení s prostředím a postavami. Možná snad i proto mi připadá film hodně prostříhaný,neúplný.Zkrátka dopředu spěchající ! U kvalitních snímku není problém strávit v kině i tři a půl hodiny a tento film přes všechnu výše uvedenou pochvalu by si to zasloužil. ()

HellsAngel

Pod rúškom tohto filmu sa skrýva Ben Affleck, ktorý to celé napísal, zrežíroval a strihol si aj hlavného hrdinu. A o tom, že to všetko zvláda utiahnuť výborne, ma presvedčil už v prvých minútach. Scény, ako úvodná automobilová naháňačka, alebo neskoršia prestrelka v hotely, by sa mali vyučovať na školách. Áno, možno by si to zaslúžilo trochu dlhšiu stopáž, aby všetky témy načrtnuté vo filme vynikli lepšie. No aj tak som sa celý film cítil, ako keby som sledoval gangsterku zo starej školy. A pre mňa, ako fanúšika žánru, to znamená veľa. ()

ČR

70% Kdyby tam byl někdo jiný v hlavní roli, dám ****. Bohužel, Ben se hodí na roli autisty nebo batmana, tam nepotřebuje mimiku obličeje. Škoda. ()

brasek

Ben Affleck a jeho vlastný pokus o gangsterský film. Zo začiatku to vyzeralo sviežo a akčne, cítil som sa ako v známej hre Mafia... ovšem nadanie Afflecka robiť iba priemerné filmy sa naplnilo. Snímok nie je nejako zmätený, má svoj príbeh lenže celý je vlažný. Ben Affleck a jeho romantika... tak to zrovna nemusím, vždy je to o ničom a bez emócií. ()

OwenBobby

Průměrný gangsterský film, který potěší výpravou a vizuálem, ale těžce zklame příběhem. Affleck si tentokrát ukrojil příliš velké sousto a přestože si jako herec i jako režisér počíná dobře, selhává v roli scénáristy. Film ničím nepřekvapí, a postavy nijak nezaujmou. Škoda. 6/10 ()

esmoke

Ben Affleck natočil filmovou verzi stejnojmenné knihy Dennise Lehana (Gone Baby Gone). (2D dabing) Rozpočet: $ N/A miliónů, Tržby: $ 22,278 miliónů. ()

tomino28

Ben Affleck mě zatím jako režisér nepřestával udivovat. Určitě se snažil o maximální preciznost i zde, což se dá bez problémů ze snímku vypozorovat. Problémem je to, že si toho ke splnění stanovil zkrátka moc. Proto filmu chybí spád, větší vtažení do děje a rozhodnější postavy. Spolu s nepřekvapivým závěrem tohle všechno vytváří atmosféru, která připomíná starou známou pravdu, že snaha o obsažení všeho není vždy nejlepší volbou. Naopak - méně by bylo v tomto případě více, prospělo by to dozajista jak filmovému tempu, tak síle příběhu. Přes to všechno se na Live by Night dobře dívá a Ben jako režisér vlastně nezklamal, jen bych mu doporučil, aby scénář u podobného projektu příště svěřil někomu jinému. ()

belinko

Solídna 3. Ben Cucflek nuda jak vždy, na Zoe sa skvele pozerá. Len na môj vkus film moc tlačil na nejaké rozuzlenie a dokončenie každého načatého príbehu a spojenie ich do jedného obrovského, fantastického celku. Takže to bolo všetko v kope len nepravdepodobný guláš.. ()

Saxos

Hodně idealizovaní gangsteři, prohibice, KKK, jedna skoro šlapka, úplatní poldové, politici a vlastně vše. Klady: jedna jediná střílečka. ()

silvusaak

Prohibice, rum, kuklux klan a podobne namety smichane v jednom receptu by vykouzlily dokonale drama se staryma autama, lehkyma devcatama, chlastem, bojem o moc a napetim. To se Benovi bohuzel nepovedlo. Prumerne, nezajimave, nijak napinave. ()

detrew

Začátek vypadal hodně slibně - připomělo mi to starou dobrou Mafii. Co ale film postrádá je kmotrovský způsob točení - děj jde až příliš rychle dopředu, následkem toho postavy mizí stejně rychle, jak se objevují. Film je sice narozdíl od Kmotra obohacen a přestřelky, které jsou povedené, ale nestačilo mi to. Krom toho některé scény působí komicky, je zde hodně zbytečných nesrovnalostí a k tomu mám pocit, jakoby v žádné scéně nesměl chybět Ben Affleck. Celkově film špatný nebyl, ale očekával jsem hold víc :/ ()

hufnagel

Veľká škoda,že sa Ben nedržal gangsterky(naháňačka na autách ,záverečná strieľačka) a skĺzlo to do skoro červenej knižnice so strnulým výrazom. ()

dusa77

Dal jsem si na čas a nikam nespěchal. K vybrané látce Bena Afflecka přistupuji s oblibou a plnou zvědavostí. Pro mě osobně Affleck značí jistou režisérskou budoucnost v Hollywoodu a ačkoliv se nepustil do snadné látky, myslím, že na svém umu neztratil nic. Četl jsem knižní předlohu a musím říct, že byla téměř nepozměněna, což se v dnešní době na plátně moc nevidí. Až dnes si ke snímku čtu zdejší komentáře a příliš nechápu srovnávání s Argem nebo Městem. Jeho dosavadní mistrovské kusy jen v minulosti doplnily jeho kvality a já mohu s čistou hlavou říci, že i Live by night své kvality má a že jsem se při sledování zkrátka dobře bavil, - tak jak jsem u Afflecka zvyklý. Opět s výtečnými a osvědčenými herci a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na příště... nejlépe i s Chrisem Cooperem. :-) ... jo a doporučuji i knižní předlohu. ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (viac)