Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

Mykhaluu

SPOILER: http://www.youtube.com/watch?v=WJsEjTsJATw Když je režisér slavný, může si dovolit experimenty na divácích a zkoušet sílu působení své osobnosti. Třeba takový David Fincher. Dá si dobrou večeři, kvalitní víno, povídá si s přáteli, třeba s Trentem Reznorem a Gillian Flynn. Ráno posnídá ovocné müsli nu a přijde, co se dá čekat. Jde tedy na WC. Tam se mu podaří velmi dobre vyprázdnit. Natočí si průběh defekace, její produkt ukryje na překvapivém místě, dotočí k tomu nějaké záběry, Trent s kamarády k tomu dodá atmosférickou hudbu a už se jen čeká, jak vysokého ocenění se experimentu dostane mezi diváky i kritiky. No, jasně tohle není případ tohoto filmu! Ten je o nečem jiném. Tedy alespoň v prvních třech čtvrtinách je ulkázkou dokonale šlapajícího příběhu o napětí v manželství a hledání pravdy o zmizelé manželce, kde si divák není jistý dalším vývojem, zvraty se dusivě vrší a...!!! Přichází finále ne zrovna nepodobné tomu, co David onehdy vytlačil do mísy. Smrdí to na sto honů, že pomalu slzí oči, jen skupinka agentů je tak dojata nebožačkou na vozíku, že není schopna nějakou dobu odečíst čas na analogových hodinách... Odbory amerických vyšetřovatelů by měli podat protest za zesměšnění práce poctivých detektivů americké země, z kterých tu udělali bandu debilů umatlaných od Davidova... hmm, odpadu... ()

Maxwell28

Skvělý film to naprosto bez debat. Knížku jsem nečetl, ale jestli má tak dementní konec jako film, tak bych hvězdičku strhnul i jí. Film dostává úplně jiný grády, potom co se dozvíme pointu celého únosu. Scéna v posteli je syrová až z toho mrazí za krkem. Fincher opět ukazuje, že je umělec a Rosamund Pike zase to, že je skvělá herečka ačkoliv si ji nikdo moc nevšímá. Vyzdvihnul bych ještě hudbu Trenta Reznora, která je fakt úžasná a mrazivá zároveň a první co jsem udělal, když jsem přišel z kina bylo, že jsem si stáhnul úvodní skladbu. Jo a velký plus za Emily Ratajkowski!! ()

Joedas

Fincher se vrátil. A s sním i ten dobře známý pocit znechucení, který jsem naposled cítil u klubu rváčů. Zmizelá vás od začátku překvapí svou obyčejností a všedností. O to více zdrcující ale zážitek ve výsledku je. Nechci spoilerovat, takže jediné, co může k výkonu Rosamund Pike říct, je, že byla naprosto skvělá a že už jí asi nikdy nebudu vnímat jinak. Ben Affleck zase nic moc hrát nemusel, protože byl typově skvěle vybrán (tím nechci jeho výkonu ubírat, jen podotknout, že je ve své roli naprosto uvěřitelný). A zbytek obsazení a vůbec celá stylizace a podání filmu vypadá tak realisticky a autenticky, že by mě nápis na plakátu: ,,Podle skutečné události" vlastně vůbec nepřekvapil, i když při zpětném ohlédnutí musíme všichni tušit, že je to tento výmysl šíleně přitažený za vlasy. Nebo ne ? ()

vlKousek

POZOR, obsahuje spojlery! Idylické manželství smrtonosně pomstychtivé děvky s trošku naivním Nickem, který sice má k dokonalému manželovi daleko, ale proti svojí drahé polovičce to je slabej vývar z ponožek. Je to mrazivý thriller, který dokládá, že nikdy nevíte, koho máte vedle sebe a co se mu honí za shity hlavou....kór, když se vezmete na základě vyšukaného mozku z hlavy. Je zde i skvěle ukázáno, jak nechutný svět senzacechtivých médií dokáže být. Jako tento mrazivý mix událostí a plánů mě opravdu dostal! Jo a konec, ten byl taky celkem hustej :) ()

huzgi

Fincher je zručný režisér, film je však úžasně prázdný. Špatné herecké výkony jsou možná cílem, ale příliš komplikovaná šaráda vede film do pasti nudy. Konec jak nastavovaná kaše. Přes jistý tah na bránu v první polovině, zůstane nakonec je prázdná pachuť. ()

Joiner

Asi si předem nesmím číst hodnocení filmů, na které se chystám jít. Opět jsem šel pln očekávání na film (stejně jako na Na hraně zítřka), na který nezapomenu a budu nad jeho dokonalostí přemýšlet několik dnů. Finchera mám v topce a i Afflecka už dávno nespojuji jen s Armageddonem.. Bohužel mi zajímavá přišla jen první polovina i když už ve třetině bylo jasné,jak se věci mají a do zdlouhavého závěru mě už kromě jediné vraždy ve filmu nic nepřekvapilo. Možná jsem to nepochopil,možná mi něco uniklo a nebo možná je tento film jen "jednooký mezi slepými králem". A čím déle nad tím zpětně přemýšlím,tím nacházím "díry", díky kterým by vše asi dopadlo jinak. Kladně můžu hodnotit herecké výkony Bena i Rosamund a hudba,která dokonale umocňovala dramatičnost. ()

gicous

Sadomasochistická (nesexuální) studie manželství, ve které se jeden z partnerů stává ubohou loutkou v rukou mistra, jenž tahá za nitky. Necenzurovaná kritika soudobého mediálního světa, který informuje zkratkovitě, afektovaně a neobjektivně, s jediným cílem, a to získat, co největší počet diváků. Jemná výsměšná hříčka trefující se do vlastních řad slavných hvězd a hvězdiček, jejichž úspěšný život závisí na ideálním mediálním obrazu, předkládaném veřejnosti. A v neposlední řadě brilantně vystavěný thriller s pořádnou porcí černohumorných situací, který funguje nejen v celkovém vyznění, ale také v jednotlivostech, které se nesmazatelně zapiší do paměti. Fincher tentokrát nekopíruje, ale jako správny vizionář vytváří zcela nové momenty a dotahuje příběh do dokonalého tvaru. Využívá k tomu herce, hudbu a perfektně vystavěné záběry. Dávkuje informace v přesných okamžicích, zbytečně neodbočuje či nesleduje vedlejší dějové linie. Soustředí se na ústřední dvojici, která mu poskytuje dostatek prostoru pro napětí, překvapení, filozofování či psychologickou studii. Zmizelá je mizantropický výtvor. Jako taková v sobě nemá žádný optimismus týkající se lidských vztahů, což má u Finchera dlouhou tradici. Navzdory tomu, že zastávám pravý opak a věřím tedy, že k sobě muž a žena mohou najít cestu a proplout životem k vzájemné spokojenosti, se mi tento nový film obrovsky líbil. Dokonce tak moc, že bych ho s odstupem času neváhal nazvat mistrovským kouskem, který snese srovnání s těmi nejlepšími krimi thrillery všech dob. 10/10 ()

PAVLIS

Zezačátku bylo zajímavé sledovat, kam se ta hra s divákem vyvine, ale po vyložení karet na stůl a několika dalších zvratech jsem měl už po dvou hodinách pocit, jako bych právě dokoukal kompletního Pána prstenů. Ubíjející vývoj příběhu, jemuž moc nepřidala ani malá uvěřitelnost finálních kotrmelců. ()

llydeb

Film byl milým překvapením. Vzhledem k hereckému obsazení jsem očekávala více jak dvouhodinovou zívačku (nechápu tu americkou posedlost dělat superdlouhé filmy, asi to nějak souvisí s tím, že jsou Američané nejtlustší na světě). Manipulace, pasivní agresivita, násilí, to vše pod silnou vrstvou blyštivého pozlátka, pěkně naservírované na kabelovce. Zábavné, překvapivé. Za hranou uvěřitelnosti, což mě nijak nerušilo v příběhu. ()

rezistence

Na jednu stranu bych to s čistým svědomím mohl hodit do průměru. Ten film Tě nemusí ani tolik bavit. Ale proč? Proč je to tak moc realný. Zajímalo by mě, kolik lidí tenhle příběh žije, aspoň okrajově. Postavy žijou, posouvají se, rostou. Dokonalá Rosamund Pike a skvělá Kim Dickens. U posledního výjevu na plátně zamrazilo. Dodávám, že závěrečná část má takový japonský feeling a to, že Pike nedostala oscara je děsná chyba. Vidím to po několikáté a z posledního záběru stále mrazí. 90% ()

ratpile

Má to mouchy v logice, ale ne tak zásadní, aby narušily naprosto lahůdkový filmový zážitek. Neskutečně mě bavilo Fincherovo vyprávění, skoky v perspektivě, vývoj postav, přesah do současné mediální "kultury", chemie mezi subtilní femme fatale Pike a Affleckem; no prostě laskomina. Režisér navíc postupně utahuje šroubky a atmosférou mi navodil pocity ze sledování děl Alfreda Hitchcocka. Tohle prostě nebyl jen řemeslně skvělý thriller. Brilantní snímek plný zábavných detailů. To nejlepší přišlo na konci roku. Boží! Znovu! ()

boombang

No, ehm... jaké je poselství tohoto filmu? Že první zdání může setsakramentsky klamat? Že mezi ženami jsou vypočítavé sociopatické mrchy a že pojmout jednu z nich za manželku a následně s ní zažít peklo může být velmi pravděpodobné? NO JASNĚ, MůŽE SE TO STÁT I VÁM! říká tímto filmem Fincher a spolu s autorkou předlohy/scénáře škodolibě dodává: DOBŘE VÁM TAK! Na tento film se dost těžko kouká, tím spíš, že (i díky své civilnosti) dost přesně vystihuje dnešní pošahanou dobu: manželka mrcha, manžel trouba, policie k ničemu, média všude a za každou cenu atd. Je ho možno brát i jako velmi cynickou komedii, zvlášť když zásadní rozuzlení je divákům sděleno ještě před půlkou filmu. Rosamund nepochybně dostane Oscara - hraje tak dobře, že mi už jen z pohledu na ni bylo fyzicky nevolno (a to, že není můj typ, s tím vůbec nesouvisí). ()

Nightmare89

No jo... Až vtedy keď David Fincher metaforicky natočí náš každodenný život, nám vypláva odpoveď na otázku: "že prečo takýchto filmov vychádza tak málo?". ()

RafaKrakal

Fincher prostě umí. Dokonale zrežírované drama s množstvím šokujících zvratů. Herecké výkony rozhodně patří k tomu lepšímu co lze v kinematografii nabídnout, avšak byť si film zakládá na jakékoliv absenci emocí, je toto směřování mnohdy na škodu. Co se týče děje samotného, lze letos těžko hledat lepší, napínavější a překvapivější dílo, jež do sebe v celém kontextu dokonale zapadá a vyvaruje se slabým místům. Přes všechny tyto klady však nemůžu zvolit nejvyšší ohodnocení, neboť s laťkou jakou film nastavil, mu měl být dopřán lepší konec, jež by přivedl diváky k němému úžasu, jako zbytek filmu. Bohužel závěrečná pasáž je narozdíl od zbytku tohoto mistrného spektáklu už jen průměrným uzavřením dějové linky, což je však ohromná škoda, kdy potenciál k nějakému brilantnímu zakončení film jednoznačně nabízel. Nic to však nemění na tom, že se jedná o jeden z nejlepších Fincherových filmů a po nepřekonatelném Interstellaru o druhý nejlepší film roku ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině