Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

• Slovensko Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (viac)

Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jakeovi zanechá jeho milovaný dedko, a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jake objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec – domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať akonáhle Jake spozná jeho obyvateľov a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti... (Cinemart SK)

Mates Hradecky

Tim Burton patří nesporně mezi mé oblíbené režiséry. Miluji Mrtvou nevěstu, Pee-Weeho či Alenku, kde se bezbřehá fantazie snoubí s místy vtipným nebo dojemným příběhem. Tyto filmy patří do režisérovy první ligy. Sirotčinec je bohužel záležitost druholigová. Drží se věrně knižní předlohy, má zajímavé postavy a digitální triky, ale chybí tomu silnější příběh. Mrtvou nevěstu jsem viděl již čtyřikráte, ovšem Sirotčinec podruhé vidět nemusím. ()

snupko13

No ja neviem, či Burtona tlačil termín, čo sa mu nepodobá, alebo si vybral slabšiu chviľku, čo sa mu tiež nepodobá, ale pre mňa napriek pekným a zaujímavým momentom tento film prišiel ako odfláknutý. Nesústredený v podstate žiadnym smerom, mal som pocit, že mi v tom kopec vecí dejovo chýba. Knihu nepoznám, ale asi toho bolo veľa a stlačiť to do dvoch hodín sa podľa mňa nepodarilo. Možno nabudúce radšej natočit minisériu 4x60min. a postavy by dostali viac zaslúženého priestoru a menej primitivizmu. Ale čo ja môžem súdiť. ()

fricek12

Dětská verze X-menů odehrávající se v kouzelném světě s velmi málo propracovanými pravidly, kterým divák jen velmi těžko uvěří. Navíc jsem měl takový divný pocit, že tvůrcům trošku nevyšel čas, když prvních 90 minut věnovali seznamování s postavami a do zbylé půlhodinky natlačili podstatný děj celého filmu. Závěr filmu mě tedy zklamal, protože se všechno seběhne tak rychle a ještě v duchu naivních dětských soubojů ala Sám doma, kdy jakási banda teenagerů přechytračí dospělého zákeřňáka jeho vlastní hloupostí. Bohužel, nemůžu dát 4 hvězdičky. ()

jenspifa

Samozřejmě v kině ten film tak nevychutnám, jako pěkně doma, s čerstvým popcornem, s ubalenym brkem, a v pohodlí mého křesla, ale zatím můžu usoudit, že sirotčinec slečny Pergnerové je jedna z nejlepších Burtonovek za poslední roky. A přebarvenou a faakt mimo Alenku ani neřešim. Tenhle film je tak trochu koktejl, trochu Addamsovy Rodiny, špetka sirotčince od Guillerma, stříkaneček nekonečnýho příběhu, a na ozdobu snítku Zlatého kompasu. Klasický Burton, tak jak si ho pamatuji. 75% ()

AlexisGraham

Pro mě byl bohužel tento film zklamáním. Naprosto jsem nepochopila prohození jmen dvou hlavních postav. Původně jsem si myslela, že se chtějí vyhnout tomu, aby Jacob miloval stejnou dívku jako jeho dědeček a tak prohodí postavy. Bohužel jsem zjistila, že prostě prohodili jména a nic víc. Tím pádem naprostá zbytečnost. Další věc jsou netvoři. Vím, že každý máme jinou představivost a proto ani není zcela možné vyhovět všem ale i tak mi přijde, že mohli být zpracování o něco lépe a temněji. Co se týče děje, který se tam odehrál, tak ten nemá s příběhem v knihách v podstatě nic společného a tak kdokoliv kdo knihu nečetl ale chystá se, se ani moc nemusí bát, že by narazil na nějaký spoiler. Abych ale jenom nekritizovala, líbila se mi Eva Green (přeci jenom je to jedna z mích oblíbených hereček) a také sirotčinec jak ho vystavěl Tim Burton. Krásné byli i kostýmy a to jak se slečna Peregrinová mění v ptáka. Bohužel to je asi tak všechno. Jak jsem řekla, film nemá s knihami co se týče děje skoro nic společného. Vlastně je spojuje asi jen ten začátek a cesta do Londýna ale neoslovilo mě to. Možná je to právě kvůli tomu, že jsem četla knihy a možná taky ne ale zkrátka a dobře dávám jen tři hvězdičky. ()

Alisha666

Tim evidentně přestal brát drogy už v roce, kdy se začal natáčet snímek Dark Shadows. Ten nepotěšil a skoro urazil (považujete-li se za skalního fandu). Se Sirotčincem to není růžové zrovna tak. Ať už se Timova droga a můza jmenovala Carter nebo Depp (nebo třeba koks), možná by se k ní měl vrátit.. nebo jít do důchodu. Dávám dvě a to jen proto že: a) Tim b) pár fajnových okamžiků se přec jen našlo. PS: Knihu přečtu a pak možná ještě jednu hvězdu seberu... ()

Radim98

Popravdě bych nejspíš nutně nepoznal, že je to Burton, kdybych to už nevěděl, na to ten film ještě vlastně až moc stojí nohama na zemi. Jsem nezatížený knižní předlohou (ačkoli to možná doženu), takže jsem neměl klasický problém srovnávání a užíval jsem si příběh čistě ve filmovém provedení. Ten měl sice svojí vlastní logiku, kdy k tomu, aby se něco stalo, nebyla moc potřeba příčina ani důvod, nicméně i tak to rozhodně nenudilo. Přiznávám, že by mě jen ze zvědavosti ale opravdu zajímalo temnější zpracování, o němž toužebně hovoří čtenáři knižní předlohy, protože kdyby se to správně uchopilo, mohla by z toho být docela mrazivá podívaná :) A v té by si už tak opět skvělá Eva Green-znovu se ukazuje, jak osobitá aura a charisma může bez problémů utáhnout i scény, kde by jiní bezútěšně plavali-zajisté přišla na své. Zajímavá nová tvář pro mě byla Ella Purnell, na tu bych se docela ještě podíval v nějakém, doufejme, budoucím snímku a Asa Butterfield se mi líbil už jako Ender a s ohledem na věk myslím, že tohle by klidně mohl být herec budoucnosti, moc dobrá práce. Jinak jsem k tomuhle filmu v hodnocení na své standardy záměrně dosti shovívavý, pro mě zkrátka guilty pleasure :) ()

Monditrade

Absolutně super podívaná. Člověk to hltá plnými doušky... film doprovází skvělá hudba, ponuré exteriéry a herci to velice dobře zvládají. Super fantasy...určitě by bylo dobré udělat pokračování...vivat Burton ()

ewerli

Z kina som odhadzala spokojna. Krasny namet, krasne spracovanie, ani na sekundu ma pribeh nepustil. Niekde som pocula ze pribeh je neprehladny a zlozity co podla mna nieje pravda. Uzila som si to len... len mam pocit ze tam toho Burtona bolo malo. Cakala som viac z toho jeho "zvrateneho" sveta. No a Eva bola dokonala. :) ()

Martin.Proko

Po dlouhé době jiná Burtonovina, ale krásná... ...úchylná grafika od začátku do konce, jako Alenka, Batman, nebo Karlík se nekoná... ...ty weird prvky jsou hezky schovány a neútočí furt na každém rohu... ....není tu zbytečně moc manýristických \ artových záběrů a kompozic.. ...nádherné ozvučení a hudební doprovod... ...Eva Green dokazuje, že i pozitivní role jí jdou... ...a že to jde obsadit i bez větší či menší Deppky... ...příběhově hezká pohádka pro dospělé, která podle mně balancuje mezi... ...není to ani krutá Erbenova kytice, ani se to nezvrhne v crazy komedii.... ....od každého kus a je to výborné. ()

bigmatko

filmy Tima Burtona majú vždy svoj punc a nezameniteľnú značku. čakal som síce od toho viac ale sklamaný som nebol. Je to taka fantazy rozprávka s pekným vizuálnym spracovaním. Sam Jackson sa musel pri natáčaní pobaviť. ()

Gamine

Na film jsem se těšila a mírné zklamání tentokrát nebylo z nenaplněného očekávání, že jde o Tima Burtona. Jednalo se o docela prázdnou, překombinovanou, zbytečně přeplácanou pohádku. Hlavní herci byli dobří, ale tady ani neměli co předvádět, až na záporáka Samuela L. Jacksona, ten si svou roli očividně užíval. Vizuálně to taky nebylo nic extra, ta monstra byla sice hnusná, ale až moc připomínala to z Faunova labyrintu, které bylo mnohem horší a to, že jich bylo víc (naprosto identických), "paradoxně" zeslabilo jejich děsivost. Celkově to nestálo za navštěvu kina, vlastně by mi asi nevadilo, kdybych to neviděla vůbec nikdy. ()

AmunRa

Spojení Tima Burtona a digitálních efektů se moc nevydařilo. Hercům není co vytknout, Eva Green skvěle vystřihla mix čarodějky a vychovatelky, Samuel L. Jackson byl obstojný záporák, Asa Butterfield potvrdil kvalitní výkon z Enderovy hry, Ella Purnell byla milým překvapením. O poznání horší to bylo s příběhem - samotná idea časové smyčky není špatná a (!spoiler!) závěrečné surfování mezi smyčkami by si zasloužilo rozvést, ale věčné dětství se časem omrzí a příběh byl rozkouskovaný a zmatený. Nejhorší byly digitální triky, které se vůbec nehodí k burtonovskému stylu vyprávění. ()

lindanovak

Možná za to muže výběr literárních předloh, ale poslední dobou Burton není co býval. Vizuál si sice stále drží osobitě, ale to poslední Del Toro také. Burton pomalu zapadá do škatule vizualistů, namísto vizionářů. ()

LucieVonKing odpad!

Jedním slovem odpad! Nikdy předtím, jsem nebyla tolik zklamaná z filmové adaptace jako byla tato. Pro lidi co nečetli knihy a mají rádi T. Burtona, věřím že to byl příjemný zážitek, ale pro mne to byl omyl. Naprosto přetvořený děj. V prvních dvaceti minutách jsem byla ochotná režisérovi odpustit to, že prohodil schopnosti dvou hlavních dívčích postav a že psychiatr nebyl muž ale žena. OK ! Ale už opravdu neodpustím to, že se film absolutně vymykal knižní předloze. Film byl naprosto vymyšlený (patrně aby se to hodilo oku diváka) , nic méně pro mě naprosto zbytečně strávený čas. závěr filmu byl naprosto mimo.Čekala jsem trilogii a ne spatlaninu něčeho. ()

hanca.uh

Kdo má rád pohádkové sci-fi velkolepě a precizně filmově provedené, ten si tady přijde opravdu na své a bude spokojený. Já to nejsem, nicméně musím uznat, že film byl zpracovaný dost dobře. Předtím jsem četla i knížku (teda: četla a nedočetla, neboť mě z výše uvedeného důvodu nebavila:-). Film aspoň trochu ano - asi hlavně kvůli té "podivnosti" :-)). ()

HScy

Myslela jsem, že to snad nikdy nenapíšu, ale bohužel pro mě snad nejhorší film Tima Burtona :-/ A to jsem se po přečtení všech tří dílů knihy opravdu těšila na filmové zpracování. Kdo jiný než Tim by dokázal převést na plátno tak zajímavý a temný příběh. Je mi jasné, že filmy podle knižní předlohy jsou málokdy dobré a už vůbec je nelze srovnávat. Ale tohle mi přišlo dost filmařsky i příběhově slabé. Od ploché kamery, chaotického střihu a příběhu, který tak nějak nedával smysl. Chyběly mi zde typické Burtonovské barvy a jeho typická temnota, kterou propůjčuje všem svým filmům. Pokud jste četli knihu a líbila se Vám, tak raději na film nechoďte.....a pokud jste fanoušky Tima Burtona, tak si tento film také odpusťte....jedině, kdybyste chtěli zahlédnout samotného režiséra v jednom ze záběrů v posledních minutách filmu. Dvě hvězdičky dávám aspoň skvělé Evě Green, která i v tak slabém filmu byla výtečná! ()

vyhulstrom

Tak moc jsem se těšila, že moje první recenze vyjde na tenhle film, že bude pětihvězdičková a já se tu budu rozplývat. Jo vyšlo to, právě píši svou první recenzi, ale zbytek se rozplynul hned po pár minutách filmu. Upozorňuji, že knížky jsem četla. Dokonce několikrát. Stali se pro mě něčím nepopsatelným, jako Harry Potter, na kterém jsem vyrostla. Snažím se přijít na to, co zde kromě pár postav, jmen, netvorů a Ymbryn má film společného s románem? Jaký je důvod k tomu zaměňovat postavy, jejich schopnosti a to dokonce mezi hlavní dívčí postavou? Jaký význam má oživlý dědeček? Proboha proč je všechno narvané v jednom, JEDNOM jediném filmu?! Román má 3 díly. Každý díl má o něco víc stran než ten předchozí. Každý díl je mnohem čtivější než ten předchozí. A hlavně každý díl obsahuje minimálně dvojnásobný počet zápletek, tak se znovu sama sebe ptám, proč jen jeden díl? O Timu Burtonovi nepochybuji. Jeho filmy zbožňuju, ale mám dojem, že tohle chtělo trochu jinou fantazii. Jiné pojetí. Zkrátka, tohle pro něj bylo velké sousto. Bohužel je tohle por mě jeden z nejhorších filmů. Jedna hvězda letí pouze a jedině ke slečně Peregrinové, která si získala mé sympatie. ()

TOPmoovie

najoriginalnejsi scenar , namet. fantasticka rozpravocka. hudba top. celkom strhujuce. keby mali este viac penazi - 90% digital triky dotiahnut ich na 100% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona