Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

• Slovensko Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (viac)

Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jakeovi zanechá jeho milovaný dedko, a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jake objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec – domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať akonáhle Jake spozná jeho obyvateľov a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti... (Cinemart SK)

Kortexo

Poctivý film se skvělým obsazením a promyšleným příběhem, který plní svůj úkol a diváka přivádí ke knižní předloze a hlavně k jejím pokračováním.Skvělé... Tim Burton, už to v posledních letech hraje na jistotu a točí podle knižních předloh, komerčně přístupnější filmy. Tvořit a točit kreativní a umělecké snímky je velmi fizický i psychicky vyčerpávající a nejde to stále. Každý umělec tohle ví... ()

mr.cartman

V tomto případě jsem výjimečně četl těsně před shlédnutím filmu i knihu a to byla asi ta chyba, nebo naopak možná i štěstí. Neočekával jsem, že film bude s knihou 1:1, ale zdálo se mi, že tak od 2. třetiny filmu šlo o zcela jiný film. Dost částí z knížky mi zde chybělo a nejvíc mě rozčilovalo, že v knížce mají jet k domu s kamarádem (ne s kolegyní z práce) a Dr. Golan byl muž, ne žena jako ve filmu - proč byl film takhle "poženštěn"? Zase nějaké nařízení EU, že ve filmech musí být určité % žen? :-) Dále nechápu, proč byly schopnosti Olivy a Emmy přehozené, nicméně ve filmu to asi vzhledem k okolnostem bylo potřeba. Shrnul bych to asi takhle - pokud bych knihu nečetl, bylo by hodnocení tak 2*, protože bych moc nechápal o co jde. Teď jsem naopak díky knížce děj víceméně chápal, ale výše zmíněné odlišnosti mi zážitek trochu pokazily. V Jacobově otci jsem však stále viděl Roye z IT Crowd. Postavu Jacoba jsem si představoval podle knížky hodně podobně. ()

Hedy

Očekával jsem mnohé ale ale nestalo se. X-meni Druhé světové války ve mě vyvolali smýšené emoce. Asi proto že první polovina filmu byla o tom ukázat nudnost sirotčince. Další polovina byla o tom nacpat co nejvíc akce do zbytku filmu. Nezachránili to ani Slender mani s jehlama místo nohou a ani T-1000 Samuel L. Jackson. Tři hvězdičky za to že jsem nakonec neusnul. ()

jayman

Sú rozprávky, ktoré okrem svojej príťažlivosti pre detského diváka ponúkajú dostatok satisfakcie na to, aby si ich zamilovali aj dospelí. Táto ňou nie je. Nelogická, nedotiahnutá, síce milá ale hrozne zostrihaná, príliš dlhá, naivná a nedotiahnutá rozprávka, ktorej chýba lepší soundtrack, viac burtonovskej temnoty, obskúrnosti a melanchólie a Helen Bonham Carter. Tá posledná veľmi. ()

ratpile

Na soucasneho Burtona jsem se jiz prestal tesit, a Miss Peregrine nasemu vztahu s reziserem dala stempl. Ed Wood, Batman, Edward, Beetlejuice, nadherne desiva Sleepy Hollow - uzasne zkloubeni zahrobi a imaginace. Filmy, ktere probouzely lasku k mediu. Modernejsi Burton je spise jen CGI parodii sebe sama, ktera samozrejme nepatri mezi brak, urovne starsich, kultovnich kousku, vsak nedosahuje v zadnem aspektu. ()

Solverino

Bože to je sračkááááááááááá! (kniha se ještě dala číst, ale film - film je opravdu makabrózní shit!) 1 hvězda za Evu Zelenou:) ()

Mistr_Moon

Vizuálně krásné, scénář je však trochu nudný a trvá asi hodinu než se to trochu rozjede. A je potřeba zmínit hudbu, která je skvělá a výjimečně netydliká Elfman. ()

Džasman

Prostě Tim Burton 😁 on nikdy nezklame - jeho vize a ztvárnění všech stvůr a podivuhodných děti jsou prostě úžasné. Jelikož jsem četla všechny tři knihy,tak jsem věděla co a jak bude,ono bylo trochu víc jinak,ale i tak nádherný film. ()

boombang

Těšil jsem se, že uvidím něco jako druhou Velkou rybu - a zpočátku to tak i vypadalo. Nicméně, krásný vizuál není všechno a postupně děj plný časových smyček začal ztrácet přehlednost a hlavně logiku, pokud ji vůbec měl (předlohu neznám). Vedle výtvarné stránky však musím pochválit i casting (včetně perfektní Evy) a bizarní humor (vpád kostlivců na scénu mi pořádně rozkmital bránici). ()

SAINTS

Tim Burton je spat zial jeho najnovsi film je len priemerny.Ortodoxny fanusikovia TB asi budu nemilo prekvapeny.Filmu nepomaha ani jeho znacne prepalena stopaz.Pribeh je okukany a casto nedava ani zmysel logikou niektore pasaze nemaju vela spolocneho.Herecke vykony dvoch hlavnych predstavitelov su nie velmi presvedcive tak to zachranuju aspon Eva Green a Samuel L Jackson.Mrtva nevesta bol asi nadlho posledny skutocne vydareny film tohto rezisera. ()

Mr.Ward

Achjo, vážně? Všechno do scény ve smyčce lunaparku byla fajn oddych podívaná, ale od té scény se na to nedalo skoro dívat, jako by byli tvůrci najednou zdrogovaní a totálně mimo. Věřím, že kniha může být zajímavá, ale tohle už nikdy víc. ()

Pajotka

První půlhodinu jsem byla z filmu upřímně zklamaná. Nějak jsem postrádala Burtonův typický podpis, nicméně s postupem času to bylo lepší a lepší. Předložili mi svět co nehýřil barvami.. co nebyl šílený jako tomu bylo například u Alenky.. ale místo, kam se ve filmovém podání ještě jednou ráda vrátím. ()

pekas

Hodnocení zde hodně nahoru dolů. Já mám z toho filmu dobrý pocit. Není určitě dokonalý, hodně by se našlo k diskuzi, hlavně ve scénáři, ale dívalo se na to hezky a zůstala dobrá nálada po jeho skončení. U mě za pět. 82% ()

Daertelon

Mistrný snímek zachycuje útrapné soužení v čase a prostoru, kterým si musejí projít podivné děti nejen slečny Peregrinové. Ač jsem očekával něco na způsob Alenky v říši divů, tedy smyslnou nesmyslnost, dostal jsem něco jedinečnějšího. Tim Burton se předvedl v roli režiséra jako vynikající volba a tentokrát se nezdráhal jít i do složitého příběhu. Morbidní humornost vybraných scén dokonale naznačovala jeho přítomnost při vytváření filmu, ale nebyl to jen odér úžasně nepříjemné atmosféry, který ze snímku čišel. Jako další se na něm totiž podepsala legendární Burtonova stylizace a estetika, která je opět dech beroucí a dokonalá. Dalo by se říct, že na poli výtvarnictví bychom mohli Sirotčinec slečny Peregrinové připodobnit Alence v říši divů, v rámci scenáristiky a výpravy jsou ale na úplně odlišné úrovni. Projevilo se zde, že Burtonovská tvorba se posouvá dál, ale je nutné zmínit, že ač jsou ze snímku vyladěny mouchy a nedostatky, nezaryl se mi do srdce tak jako jiné. Velmi dobrým dojmem působil i hudební doprovod, mnohdy úchvatný a skvěle podtrhující děj, mírně ale drhnoucí u akčních scén. Herecké výkony by se daly jen těžko kritizovat, protože ač je většina herců mladších dvaceti let, předvedli se dokonale. Budeme doufat, že další Burtonův film se povede minimálně stejně dobře, ale zároveň se bude režisér snažit vložit do něj trochu víc svoucnosti. Za mě 95% ()

johnny01

V časové smyčce panuje krásná magická atmosféra, která však trvá jediný den a je škoda, že netrvá ve filmu déle. Následný boj je povedený a úžasný je i závěr. Velká výtka však směřuje k úvodu, který je neúměrně dlouhý, rozvláčný a velmi nudný a šel mnohem zkrátit. ()

Pitryx

Na mne to bylo šíleně pomalé. Zbytečná spousta postav. Asa Butterfield mi byl protivný. Ukecané. Nudil jsem se jako dlouho ne. Ale nelze film zahodit. I když mne to nebavilo, musím jednoznačně ohodnotit efekty, a pár nápadů. Netvoři byli skvělí. Velká škoda zbytečně složitého děje a pomalého tempa zpočátku. Bitva na konci je famózní, za tu také přidávám. Podruhé když už tak jen koukat na efekty. A poslouchat hudbu. ()

Ivoman

Pro 3D fanoušky povinnost vidět. Asa je opět fantastickej jako v Enderově hře, Samul L.Jackson mě skoro překvapil, ale posléze jsem si uvědomil, že je každý rok asi v 10ti filmech, digitální efekty na 90% úrovni, naprostá krása na to koukat a fandit všem kladným postavám. Možná až příliš na stárnoucího Tima Burtona. Možná až příliš krásné na něj. Nevím. Ale rozhodně se na to kouknu znovu a tím pádem je to na plný počet hvězdiček. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona