Veľká šestka

• Česko Velká šestka (viac)

Vďaka svojmu skvelému bratovi Tadašimu sa zázračný japonský tínedžer Hiro Hamada naučil využívať svoje geniálne technické nadanie. Spoločnosť mu robia rovnako nadaní kamaráti - milovníčka adrenalínu GoGo Tamago, bláznivá chemička Honey Lemon, poriadkumilovaný šialenec Wasabi No-Ginger a zabávač Fred. Keď ich mesto San Fransokyo postihnú ničivé udalosti, Hiro sa rozhodne vypátrať príčiny skazy, odhaliť nebezpečné sprisahanie a poraziť zločincov v jeho pozadí. Hiro požiada o pomoc verného robota Baymaxa a vyzbrojí svojich priateľov špičkovými technológiami. Hrdinská skupina Veľká šestka v silnej zostave vyráža odhaliť príčiny hroziaceho nebezpečenstva, poraziť zlo a zachrániť svet. (TV JOJ)

TommyDiamond

Velká šestka je podle mě nejlepší animák roku '14. Je pravda, že dějově nemá snímek příliš čím překvapit. Ovšem originální nápady, high-tech technologie, inteligentní hlavní hrdina s partičkou cool kámošů a hlavně domácí zdravotník Baymax, největší anti-hrdina ze všech robotů co znám jsou tím co vyzdvihlo tento kousek tak vysoko. Kvalitou nezahálel ani hlavní padouch, který působil nezlomně a démonický..... Velká šestka je animák, který si určitě pustím znova. Dávám jasné čtyři hvězdy.... ()

papadoce

Podľa mňa pre deti trocha komplikované, avšak milé, vtipné, akčné, pekne animované. Pri druhom pozretí som sa bavil lepšie, preto 4. ()

DaweForeman

Nemůžu uvěřit, že tenhle počin mi málem unikl, což by byla velká škoda. Na tohle je radost podívat a to myslím doslovně, protože animace a design je tu perfektní (i když je tu znát trochu japonská kultura, ale kdo je na ní zvyklej, tak ho to spíše potěší). Když už zmiňuju Japonce, tak je vidět, že Amíci se trochu inspirovali japonskou produkcí, protože tu máme onen šílenej prvek módy, ale také něco tak úžasného jako spojení dvou měst dohromady a to San Franciska a Tokia do názvu San Francioko. Příběh jako takový bych mohl hodně přirovnat k animáku "Jak vycvičit draka" s tím, že se jedná tentokrát o sci-fi a trochu vážnější příběh s možností vzniku nové univerza superhrdinů (i když v tomhle ohledu trochu nadlehčený slova smysl). Je tu akce, napětí, plno překvapení, slušná zápletka a vtipnost. ()

Franta

Velmi povedený animák s poutavým příběhem a malebnou animací. K dokonalosti moc nechybí, vlastně spíš přebývá. Ano, jedná se o postavy, kterých je až přehnaně moc. Nejvíce mi z celé šestky vadil kašpar, převlečený za oheň chrlící potvoru, který všechno sponzoroval. V ději nemá co dělat a i postavami byl přijat pouze podle pravidla: Ty to platíš, ty máš pravdu. Když však odhlédnu od této skutečnosti, tak se jedná o velmi povedený kousek, u kterého se člověk baví, až na pár dojemných momentů, od začátku do konce. ()

Scraffy

Nie, ja nie som z tejto rozprávky až tak nadšený. Animáciu to má síce peknú, ale príbeh je rovnaký, aký sme už veľmi veľa krát videli. Navyše tam je veľa klišé v dejovej osi. Nie som s týmto spokojný a úprimne ma to sklamalo. ()

Haller

Námět animáku je mi dost vzdálen, a tak jsem dlouho váhal s jeho zhlédnutím. Chyba! Příběh byl zajímavý a mezi tím "superhrdinským" a "megatechnologickým" zůstalo dost toho lidského. ()

hazdrova

Trošičku tomu chýbalo šťavy, niečoho nezvyčajného, niečoho doteraz nevídaného v rozprávkach. Keby tam nebol vinylový robot, asi by som to ani nedopozerala. 3* ()

HERGImanCZ

Velká šestka dokonale ždímá superhrdinský žánr ve šech směrech! Trochu mě mrzí, že jsem film neobjevil trochu dříve. Film totiž podle mě hitnul zlatou éru superhrdinských filmů, kdy ale zároveň nebyly všechny zvraty a témata úplně provařené. A hitnul ji se vším všudy, včetně dobrého originu hrdiny i úžasného camea. Teď, v roce 2022, už člověk ledacos očekává a hodně zvratů zkrátka předem odhadne. I tak ale Velká šestka budování těchto momentů zvládá lépe, než to podává mnoho jiných filmů spadajících též pod Disney a navíc se pyšní značkou Marvel. Film se během úžasném finále vrací ke klíčovým poselstvím z dialogů na začátku filmu a díky tomu je ve směs každá věta důležitá a má své opodstatnění. Spektrum emocí, kterým je divák vystaven, je úctyhodně široké. Během sledování jsem se několikrát hlasitě zasmál, cítil jsem vztek, smutek i radost. To podporuje i krásná animace, která by se sice dala označit za dnešní standard, má ale svůj styl, který jí nemůžu upřít. Automobilová honička je zkrátka top a strčila by hravě do kapsy i kdejakou live action. Hlavního záporáka je opravdu radost sledovat. Jeho schopnost je nenásilně, avšak podrobně vysvětlena a označil bych ho hlavně právě vizuálem za dost originálního. Když už jsme u padoucha, líbí se mi i kontrast mezi ním a hrdinou, kde jsou oba vystaveni podobným zkouškám, ale každý se ve výsledku rozhodne jinak. Mohl bych asi básnit ještě přes několik řádků, ale je to podle mě zbytečné. Film je prostě super a pokud jste jej neviděli a máte rádi superhrdiny, pusť si jej, protože takhle se ty týmovky mají správně dělat! ()

germiny

Disney X Marvel - velmi zajímavé. Hlavní postavy jsou opět naprosto bezchybně sympatické, příběh je super, celý film ubíhá jak po másle. Jenže v nějakých pasážích mi to přišlo hodně jako HTTYD, což ale ani nevadí. Ostatně od koho jiného se učit než od nejlepších, že ano :) Ale právě ty momenty, kde v Drakovi neváhali hlavní postavě odseknout nohu nebo zabít jeho tátu, které jsou zvládnuté emočně téměř dokonale, tady je to skoro jen tak mimochodem (ne že bych byl nějaký masochista, ale je to pak daleko emotivnější a jde s hrdinou daleko více soucítit). SPOILER: Take tu jeho dcerku v tom portálu mohli nechat :D No ale over and over - super podívaná, na kterou si asi počkám i ve 3D. A potitulková scéna je asi vrchol všech marvelovek :D OK - po druhém shlédnutí zvedám na 5*. Ale stejně to Dragonovi nekonkuruje ani zdaleka :) ()

darthvader77

Rozhodně další pokrok ve vývoji animovaných filmů, to prolnutí s Marvelem a superhrdiny není špatný nápad a dalo by se na tom pracovat. Film byl zábavný, vtipný, správně ulítlý a padlo docela velké množství slovních perel(Semafor). Navíc nesmíme opomenout i výbornou animaci a solidní hudbu. A i když zůstaly menší nešvary v podobě překvapivého, leč bohužel v jádru dobrého záporáka a předávkování citového vydírání, tak se jedná o velmi dobře odvedený počin, což je pro animák určený převážně pro děti jasná výhra. ()

Barghest

Hyperaktivní, hravý animák, který nezapomíná ani na dospělé publikum. Díky Marvelu za to! O to více zamrzí schematický a předvídatelný děj, který se několikrát nepokrytě snaží citově vydírat, samotný závěr je potom tak trošku WTF. Hlavní záporák sice zaujme, ale jeho identita se dá odtušit už někde během první půlky filmu. Co se ale povedlo, je vymazlený vizuál a překvapivě příjemná stylizace, kombinující americké a japonské prvky. Hlavní nosnou silou filmu je samozřejmě Baymax. Je to sice taková animovaná variace na Groota, to ale nic nemění na tom, že je jednoduše BOŽÍ a zdaleka nejlepší postava z filmu. Ostatní jsou v podstatě jen komparz. Je to sice celkem odlišitelná banda, nikdo ale není vylíčen s takovou péčí jako ten milý marshmallák a nedokáže zdaleka tak zajmout (s výjimkou Freda). A to včetně hlavního hrdiny, což je nesympatický puberťák, který by občas zasloužil trochu profackovat. Animáky od Disneyho ale vždycky chtěly hlavně bavit a to se Velké šestce daří královsky. P.S.: Strážci Galaxie by mohli (nejen) u Disneyho vyučovat, jak má vypadat nesourodá, leč soudržná parta individuí. ()

borohub

Takový průměrný animák. Začátek je nuda a o ničem, trošku se to rozjede v nějaké 1/5, ale to díky Baymaxovi. Ostatně díky Baymaxovi to mělo nějakou úroveň a vždy když byl ve scéně, kvalita stoupala. Jinak z postav mě přišel sympatický už pouze Fred, ostatní byli nesympatičtí a spíše mě iritovali. Co musím uznat, že bylo na tomto filmu dobrého je, že uměl překvapit. Pro mě další případ totálně nadhodnoceného filmu zde na csfd.. 55% ()

Zolky

Vtipné, akčné, dojemné. Veľmi podarený animák, ktorý baví od začiatku do konca. Miestami však stráca nádych, preto jedna hviezdička dole. Napriek tomu odporúčam. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)