Pre Toma to bol telefonát ako z najhoršieho sna, keď sa dozvedel, že jeho manželka Lovely v jednom z lacných texaských motelov zabila akéhosi cudzinca. A to je ešte len začiatok; pravé peklo nastáva potom, čo po príchode na miesto činu prehľadá auto zavraždeného. V kufri nájdu kameru a na nej natočenú najdesivejšiu vec, akú kedy videli. S hrôzou v očiach sledujú, ako skupina zvláštne odetých ľudí s hlavou zahalenou maskou v tvare lebky rituálne obetuje bezbranné dievča. Šokovaná dvojica nemá tušenia, čo je to za sektu, ani kto sa skrýva za maskami, uvedomujú si však, že sa ocitli vo veľmi vážnom ohrození života. Pomaly sa zmráka a vývoj udalostí začne potvrdzovať ich predpoklady. (beso74)

darkrobyk

Vcelku průměrný snímek jehož scénář je vystavěn na chybách hlavních postav (návrat pro zapalovač byl tou největší, což divák zajisté ví, ale jak by jinak film pokračoval, že?). A protože se snímek jmenuje Rituál, tak zcela logicky k nějakému obětování dojít musí. Byť gore se nabízelo měrou vrchovatou, zůstalo nakonec u pár šťouchů nožem, ustřelených prstů a jednoho gejzírku, který stříká možná z krku, možná ale také ne. Blbá blondýna, co řve jako kráva, si moc sympatií nezíská. V závěru se svým jekotem tak člověku zprotiví, že nelze nic jiného, než jí přát to nejhorší! ()

J*A*S*M

Hodně temné, zlé a atmosféricky nepříjemné. Spousta lidí určitě bude pokládat Keatingův (tomu člověku je teprve 23 let) debut za slabý, nepromyšlený a extrémně natahovaný pokus o horor. Pro mě ale právě ta kombinace "nesmyslně" prodlužovaných záběrů a scén, nepříjemné hudby (lépe řečeno naprosto nelibozvučných ruchů) a až tvrdohlavé snahy neuspokojovat diváka typickými žánrovými atrakcemi udělala z "Ritual" pořádně drásavý hororový zážitek. Tam, kde má napětí gradovat, Keating radši ukáže poměrně dlouhý rozhovor dvou lidí v autě. Tam, kde se většina hororářů bude těšit na pořádné exploitační násilí, Keating "zavře dveře" :-D ... Není to příjemný zážitek v pravém slova smyslu, tohle bude dost rozdělovat. Pro mě každopádně pořádné a naprosto nečekané překvápko takhle ke konci roku a další filmy tohoto začínajícího režiséra budu netrpělivě vyhlížet. ()

EvilPhoEniX

Na debut poměrně zdařilé,avšak na mě tenhle typ hororu moc nezabírá. Od 50 minuty se film alespoň slušně atmosféricky rozjede,ale skončí rychleji než bych řekl švec. Hodnocení 65% sedí. ()

Bloody13

Obdivuhodné, co ze svého celovečerního debutu dokázal Keating vykřesat. Jeho Ritual bude diváky hodně rozdělovat, podobně jako Westův Dům ďábla, k němuž má rozhodně blíž, než k jiným moderním hororům. První půlka totiž diváka nesmírně šponuje, a pomalou kamerou zkouší jeho trpělivost. Někde uprostřed stopáže se však příběh láme a neuvěřitelně šlápne na plyn. Od shlédnutí pásky je Ritual adrenalinová jízda, a to prosím bez explicitního násilí, jelikož tady jde hlavně o náznaky. Jo a sluchátka nutností, protože ta nepříjemná hudba vám zcela jistě zrychlí tep o dvojnásobek vašeho normálu. Pecka a obrovské překvapení! ()

xxmartinxx

Ten film je naprosto "v pořádku" a pointa mě hodně uspokojila, ale co naplat, nebavilo mě to po dvě třetiny stopáže a neuspokojivost, byť víc než uspokojivě vysvětlená, mě prostě neuspokojila. Rozhodně ale velmi důmyslné. 3 a 1/2 ()

Dellamorte

Už názov mi nahodil akné. Rátala som s voodoohoohoo tabletkou, no stretla som len upískaný motelový "radodaj" ktorý sa soundom poctivo snažil prekryť "Lynčovanú !!! " vykrádačku a priblížiť ajajaj "chrome.Sk:" Beriem do úvahy ,že v moteloch sa pár "vecí" už udialo, takže hodnotím, ako hodnotím .P.S. After Dark musí potiahnuť za uzdu. Tá 3ka je totiž spľasnutá. ()

George Stobbart

Chlapíkovi sa ozve jeho odlúčená žena, ktorá má prúser, keďže sa jej v postaršom moteli podarilo odpraviť jej nový objav. Takže jej príde na pomoc, no onedlho zisťujú, že muž, ktorého zabila bol členom podivného kultu... Škoda, že prvá polhodina filmu je nevyberavá nuda a každá sekunda v nej trvá aspoň 10x dlhšie než by musela / mala a tak ma to príliš nenalákalo. Navyše to miestami pripomína parádny „Motel smrti“ viac než by bolo vhodné, ale ináč +- ok. Stačí prežiť tú prvú polhodku a potom už nastupuje obstojná hororová prechádzka s chabým záverom, takže v konečnom dôsledku ide „len“ o uchádzajúci, pozerateľný nezávislák. ()

*CARNIFEX*

Toma jedného večera kontaktuje manželka s ktorou je v rozvodovom konaní. V telefóne mu oznámi, že sa jej prihodilo niečo zlé a potrebuje jeho pomoc. Nakoľko je Tomovi Lovely ľúto, nasadne uprostred noci do auta a vycestuje za ňou. Nasledovné udalosti ktoré spoločne prežijú, si nepredstavovali ani v najhoršom sne. Napriek tomu, že film nepôsobí monotónne, naplno sa rozbehne až po uplynutí hodiny. Rituál je psychologický snímok v ktorom režisér vsadil na atmosféru. Tá ale mňa nijak extra nepohltila. Ako to už v žánri horor býva zvykom, ani Rituál sa nevyhol nelogickému správaniu osôb a pomerne čitateľnému priebehu. Záver nijak výnimočný, čo len potvrdilo fakt, že snímok je tuctovým hororom, akých sú "trilióny" - 55%. ()

S.Quentin QUALE

Další story z motelu, které byť je natočené za pár šupů, tak si dokáže rychle vybudovat výbornou hutnou atmosféru, jež je co chvíli podtrhována nepříjemně znepokojujícím hudebním a zvukovým podkladem. Ten mně udělal opravdu radost, a troufnu si říct, že snad od Sinistru mě přes uši nic podobně nepraštilo. První polovina filmu je vynikající, závěr už je o poznání slabší, ale i tak to na slušné 4* stačí. Nadprůměr. 75% ()

sochoking

Určené len pre tých, ktorí majú silné nervy! Mne povolili hned' na začiatku filmu, ked' mu tá kunda nechcela asi päť minút otvoriť dvere a potom, ked' sa jej urevaná huba nechcela zvyšok filmu zavrieť! Jednu hviezdičku si dovoľujem udeliť za namakaný industriálny soundtrack a štýl, akým je film natočený- že vidno, že za tie mini prachy vyždímal, čo sa dalo. A lebka hodiaca tyčku v poli! Tak to ma skoro jeblo... ()

VenDulin85

Tak Ritual mě opravdu hodně vycukal.. bála jsem se totiž, že nikdy neskončí. Nemám nic proti pomalejšímu tempu a upřednostnění náznaků před přímým násilím, ale tady to prostě nefungovalo, byť jsem si snímek okořenila slovenskými titulky a jedním fíglem. S hlavními "hrdiny" jsem vůbec necítila, bylo mi úplně šumák, co se jim stane, což by asi nemělo, prostě nemastné neslané, rychle pryč od toho. ()

Pítrs85

Fandím nezávislým filmařům, kterým se nejednou podaří strčit do kapsy filmy s velkou produkční společností v zádech. To však není případ Ritualu, což je tak k uzoufání velká nuda, až máte chuť spáchat takový rituál na někom, kdo je po ruce anebo rovnou na sobě. Narozdíl od někoho (žmurk :-) mi nebylo šumák, co se stane s hlavními hrdiny, naopak, doufal jsem, že je ti maníci v gumových maskách sejmou a čím dřív tak tím líp. O gore, co vlastně ani žádným gore nebylo, páč se všechno (no dobře, skoro všechno) podstatné děje mimo záběr, ani nemluvě. Inu zase jednou šlápnutí vedle a kdybych neměl "objednané" buzení na dálku, zalomil bych to tak zhruba po deseti minutách... ()

JASON_X

Keatingova prvotina mě bohužel zklamala a její mizérie vynikne ještě víc v porovnání s jeho následujícími filmy. U nekomerčních nízkorozpočťáků, točených mladými nadšenci, jsem ochotný nad lecčíms přihmouřit oko, ale tady jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli za tu špatnou filmařinu nese vinu jen nízký rozpočet, nebo i neumětelství. Mluvím teď hlavně o naprosto příšerné ruční kameře ve druhé části, a o dvou scénách ve stojících/jakoby jedoucích automobilech, které byly nekonečně špatné a celovečerního filmu nedůstojné. K tomu všelijaké to obligátní blikání a pazvuky a (ne)herečtí zoufalci ve vedlejších rolích, no a poděláno jest. A to jsem moc a moc chtěl dát třetí, protože příběh je v rámci žánru dobrý, atmosféra místy hustá a pěkná holka v hlavní roli mi tolik připomínala jednu mou dávnou spolužačku. ()

Morholt

Sice uznávám, že tu místy byla atmosféra stejně hutná, jako Rákosníčkova mlha, ale sama o sobě to ani náhodou nemohla utáhnout. Kor když se k ní přidaly nízkorozpočtové neduhy jako kamera pana Alzheimera a mihotající se zběsilé záběry v temném šeru. Přidejte si hlavní hrdinku model "jsem totálně vymaštěná kráva" a vyjde vám to možná stejně jako mě. Na 10%. ()

Litsarch

Po úvodních scénách, kdy jsem tři minuty koukal jak Tom jede autem, jsem si říkal, na jakou kravinu to zase koukám. Za pár minut mne ale začala situace zajímat a za dalších deset, dvacet minut ještě více. Dlouhé záběry, netradiční postupy a naprosto skvělá hudba po celý film, udělaly s temnou a až nepřátelskou atmosférou své. Je ale škoda, že celý film je dějově skoro o ničem. O skvěle vypadajících, děsivých zabijácích se nic, ale vůbec nic nedozvíme. Natož o motivu jejich počínání apod. Nejzajímavější dějová linka je tedy do poloviny filmu, kdy divák s až zatajeným dechem sleduje, jak si dvojice poradí. Druhá půlka je ale již stará škola, kde i mému kocourovi bylo jasné, že, a jak, se to posere. Vyjímkou je pár scén, které začlenil Keating až experimentálně a fungují. Zajímavě, netradičně, ale do skládačky pasují. Ještě když se veme potaz nepříjemná hudba některé až psychedelické střihy. Celkově ale kdyby Tom zachoval chladnou hlavu a policajtům případně řekl, že věc ztratil v tom baru a tamten jí asi našel, tak je v klidu. Ale to by zas byl film o polovinu kratší. Ritual je jistě velice zajímavým debutem, jehož režiséra Keatinga bude dobré sledovat, nabízí mnoho super atmosféry, parádní hudby, zajímavých postupů a děsuplných záporáků. Nicméně habruje na nedokonalém ději, jelikož když se nad tím tak člověk zamyslí, tak se tam neděje vlastně skoro nic. A idylické záběry z pláže to nezachrání. Na druhou stranu, zabalit to víceméně nic do takové temné a nepříjemné atmosféry, že divák to nic vlastně ani nevnímá a dojde mu to, možná, až po filmu, je vlastně také známka talentu. ()

Astaroth12

Neviem prečo by som mal ľutovať kravu,ktorá ide do motela s neznámym mužom,ktorý ako na potvoru je násilník a potom zistí,že je aj člen sekty ktorá obetuje ľudí,a dochádza jej že ďalšou s tích obetovaní mala byt ona sama a do toho zainteresuje aj svojho manžela a tragédia je na svete.Cca trištvrte filmu som sa nudil,keď prišli do to ho motela prívrževci kultu až potom to bolo trocha zaujímavejšie.Jediné čo ma nadchlo je kamera,hlavne keď prišla tá satanská sekta parádne to bolo nasnímané a k tomu mrazivá hudba.Ale ja hodnotím celí film a ten bol z tých slabších. ()

AlistairMir

Bacha komentář obsahuje časové spoilery...Totální ztráta času u které jsem málem usnul ale bohužel jen málem. Hádající se manželský pár v motelovém pokoji sledujete neuvěřitelných čtyřicet minut než konečně shlédnou tu "děsivou" kazetu. Pak čekáte dalších dvacet minut než se objeví lebkouni a po dalších dvaceti minutách je konec. Jestli se někomu líbí, že tam kde má horor gradovat se nic neděje a tam kde čekáte alespoň nějakou slušně krvavou scénu se opět nic neděje tak okej každého věc, ale já radši uvidím sto krát viděnej scénář u kterého se budu bavit než tuhle krávovinu o ničem. Napětí neexistuje, jediná scéna kterou si zapamatujete je uječná nána co vypadá že dostala dvě stě dvacet přímo do... lebkouni jsou k uzoufání nudní a jediné co jsem si od tohoto filmu odnesl je ponaučení, že kouření může fakt zabíjet. Což mi je jako nekuřákovi k ničemu. ()

Havaj8

Asi stojí za obdiv, že existujou lidi, co začnout dělat horory a nemaj velký prostředky, ale je důležitý bejt soudnej. Nemám nic proti pomalejm rozjezdům, když ta druhá polovina to dokáže vynahradit. Tohle byl film, kterej svůj potenciál promarnil. Vzhledem k tý dvojce, vzhledem k těm, co proti nim stáli, vzhledem k okolnostem. Zvukově to nebylo nejhorší, tím se atmosféra vytvořit dá, masky taky daly vyděsit, ale bylo to slaboučký. A ještě k tomu promarněnej název filmu, Ritual by se hodil k trošku něčemu jinýmu. ()

dubinak

ATTENTION. THIS FILM CONTAINS SCENES OF EXPLICIT VIOLENCE. Zas až tak horké to nebylo. Opak byl bohužel pravdou. Ritual pokládám s velkým smutkem spíš za menší zklamání. První polovina pomalu ale jistě směřovala do zajímavých okultních vod, jež zpočátku vypadaly velice slibně, následně postupným rozuzlováním překotně sledujeme polovinu druhou, kde se dostáváme z motelového pokoje a až do odhalení pointy vedeme docela nepříjemnou naháňku. Jak už je to ale u velkého množství případů hororových nezávisláren zvykem, téměř vždy je pointa neuspokojivá a i v tomto případě tomu nebylo, alespoň z mého pohledu, jinak. Celé snažení a očividný potenciál režiséra se rázem pohřbívá bleskovou rychlostí pod zem a hlavní myšlenka tak nějak opět vyšuměla do ztracena, takže by ani divák nebyl schopný vylíčit v přesnostech celkový děj. Atmosféricky to bylo ale pěkné překvapení. Jinak hodnotím slabším průměrem. ()

Aargh odpad!

Děj na deset minut roztažený do devadesáti, nesnesitelná hlavní "hrdinka", neexistující rozuzlení, nulové vysvětlení motivů kohokoliv. A hlavně nelidská nuda. ()