Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

DirtyDozen

Příjemnej film. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že jsem maceše fandil. Prostě chuděra...jo a taky byla Popelka moc cool. To sere každýho :D ()

joslin246

Ještě teď zvracím gumový medvídky, jak to bylo slaďoučké... :) svůj účel romantického plápolání v dívčích tvářičkách to splnilo, ale něco mi v tom chybělo.. :/ škoda ()

klaranapoli

Dle mýho nejlepší hraná Popelka co jsem kdy viděla (Pokud samozřejmě nepočítám tu českou ;) ) Nádhera, skvěle se držely tématu, nic neměnily akorát tmavej generál mi tam trošku neseděl, ale to je jen můj názor :) Jinak absolutně skvělé :) ()

hannahmontan

Jsem z toho opravdu nadšená! Co se týče efektů - krása! Vůbec to nebylo přeplácané jako u mnoha dnešních filmů.Mělo to prostě všechno svou úroveň. Též herci odvedli úžasný výkon! Musím proto uznat, že Walt D. může být na svou práci opravu patřičně hrdý! Krásná práce !!!!!!! ()

petra8619

Film splnil očekávání. Snad každá žena touží být princeznou. Chvíle kdy se popelka obléká do krásných modrých šatů byla úchvatná. Ani jsem nedýchala. Krásně romantické. A šťastné konce mám ráda, i když v pohádkách je to jasné. :-) ()

Alasdaira

Konečně "normální" Popelka, a žádné ukňourané sebelítostivé jehně typu "No tak vidíš, okýnko" nebo "viď, Jurášku". Jedna hvězdička za příběh, který sbližuje původní pohádku s realitou, hvězdička nádherné, dokonalé maceše, hvězdička vídeňskému walzu, hvězdička přirozeně krásné Lily Jamesové, a rozhodně hvězdička pro pana Ještěrku. Také hvězdička za výpravu a hvězdička za nádhernou, zvonivou píseň, kterou zpívala Popelčina maminka a ke konci Popelka samotná. A hvězdička za kostýmy! Mínus hvězdička za poněkud trapné a stereotypně hloupé a tupé nevlastní sestry a mínus hvězdička za přliš "americkou" kmotřičku vílu. Ale pořád to dává dohromady plný počet hvězdiček. Nejlepší Popelka, jaká dosud byla filmově ztvárněna, bez kýče, trapných kinderpopíkových songů a srdceryvných sladkých scén. ()

ssarka

tak jako často tady půjdu proti proudu...nesnáším,když si nikdo nedá práci s logikou..ano i v pohádce,jen proto,že je to pohádka,tak nemusíme z diváků dělat kretény..jako PROČ princ nasazuje střevíček??? protože NEVÍ,jak Popelucha vypadá..tady ji viděl do tváře,tak proč potom svolává na hrad frontu a zkouší střevíček,když se může podívat z okna?? a abychom nebyly označeni za rasisty,tak do každé novodobé pohádky narveme černocha..když jsem viděla tohodle mišelina v elastákách,tak jsem se stala Bezeslovem... a samozřejmě mnoho dalších přešlapů-král na bále pohoda a o asi 10 hodin později na smrtelné postely..pššt,to byla jen kocovina,ale nikdo mu to neřekl... jen tak letmo načatá verze s tím,že mrtvý otec-díky bohu za to,jelikož jeho tvář mě strašila celých 5 minut co byl ve filmu-přece jen Popeluše předal NĚJAKOU SUCHOU VĚTEV,bo co ho to vlastně cvrklo do nosu a dál už se to v příběhu neřeší.. Popelušino neustálé trapné dýchání ve vypasovaném korzetu a to milostivě přehlídnu to,že to bylo nejdelší odbíjení půlnoci v jakékoli verzi této pohádky takže NEZAJÍMAJÍ MĚ VAŠE KITY,PARDON KYDY.. ()

MartinSTFC

Klasika, neurazí, ale ani nenadchne. Určitě jedna z těch lepších verzí této krásné pohádky. Jako plusy bych určitě vyzdvihl vizuální stránku, ta byla nádherná. Dále pak výkon Cate Blanchet, paradoxně to byla jediná postava, která se mi skutečně líbila. Hlavní hrdinka mi bohužel vůbec nesedla, navíc její rádoby nevinnost mi hrozně lezla na nervy, nevím proč. Jako animovaná pohádka to působilo méně kýčovitě. ()

Malinko

Celý čas som sa usmievala na monitor jak kôň.. Také pekné to bolo. Mám rada strašne rozprávky a táto Popoluška sa im veľmi vydarila! Cate Blanchett bola úžasná.. O Helene ani nehovorím, ako víla, sedelo jej to... Predstavitelka popolušky bola roztomilá a páčil sa mi jej výkon .Taktiež sa mi páčilo, že natočili klasickú rozprávku do modernej podoby.. Proste moje hodnotenie je za 5* Odporúčam pozrieť milovníkom rozprávok :) ()

pavelbedi

Velice pěkně udělaná pohádka. Krásné kostýmy, hudba,… A je dobře, že herci nejsou tak známi a tím pádem i okoukaný takže to dává veliké plusko. Některé scény byly fakt k pláči a tím myslím jak moc byly dojemné. ()

Margeline

V súčasnosti už nemáme také šťastie na nestarnúce klasiky. Ale zčasu-načas sa na nás šťastie usmeje. Disneyho animovaný klasika so srdcom a krásne prepracovanými charaktermi. Ellu si zamilujete nielen vďaka jej žiarivému úsmevu ale aj pre jej šarm a láskavosť. Pri Richardovi Maddenovi som len tak bokom rozmýšľala ako asi dopadne svatba. Modrooký Princ je však na zožratie, macocha Galadriel vládne a pestré vedľajšie postavy krásne sekundujú a dotvárajú rozprávkový svet. Revkala som asi 5 krát viac ako na konci Neskrotnej a Terminátora 2 dohromady. V podstate už pri prvom traileri som mala dosť. Hypervetilovala som jak pes, a mávala ruakmi ako labuť v panike. Akékoľvek pochybnosti rozplynulo meno režiséra. Keneth Branagh môže natočiť aj Tvajlajt, zožeriem mu to aj s navijákom. Píšem si to na exkluzívny zoznam filmov, čo budem púšťať deťom a vnúčatám. Krása, nostalgia, klasika! ()

kaller

Popelka s tváří Lily James sice moc hezky podtrhuje výraznou audiovizuální stránku téhle pohádky, která je však v řadě dalších ohledů a tváří nehezky nevýrazná. ()

miskapejka

Nové pojetí skoro až ohraného tématu Popelky, které jsem i za svých pouhých 20 let života viděla v x chabých i lepších zpracování, ve mně zanechal až nostalgické pocity plné stesku po mládí. Mladá, mně neznámá, herečka s vskutku zvláštním vzhledem dává Popelce nevinný nádech nedotčené dívky přímo stvořené pro tuto roli, naprosto adekvátně zvolená Cate Blanchett jako macecha popelky, která se ve svém krutém debutu skoro až vyžívá a Helena Bonham Carter ve zcela netradiční roli víly kmotřenky zcela jistě dokazuje, že jestli někdo umí hodit nálepku staré role za hlavu a dokázat, že je víc než ona role, je to právě ona. Nebesky skvělé zpracování. ()

Tishe

Do kina se opravdu vyplatilo jít, Popelka se ukázala jako naprosto skvělá oddechovka. Prostě nic nového, normální pohádka, od animáku je jako přes kopírák, jenom verze se skutečnými herci je mnohem zábavnější, protože z animáků prostě jednou vyrosteme. Největší dojem na mě ale udělala Sona Rele se svojí "titulkovou" písní, absolutní nádhera. ()

Mag67

Hmmm... Jsem překvapená... čekala jsem stejnou slátanou sláninu jako Maleficent, ale nakonec se ukázalo, že je to moc pěkný a hlavně koukatelný film na který se někdy (když budu mít zrovna tu chut) ráda znovu podívám. Film s Robem Starkem, který chtěl aspoň jednou šťastný konec a s trochu ráznější vílou se dopravdy dá shlédnout. Doporučuji na dlouhý letní večer. ()

pazzini

Emoceeee...... Tak to bola krááásna rozprávka, asi ta najkrajšia čo som doteraz videl ... , už som si nemyslel, že nejaký film v dnešnej dobe zaslúži plné hodnotenie. Je to strašne svieže a krásne sfilmované, Lily James aj Richard Madden do svojích postáv skvele zapasovali. U mňa JEDNOZNAČNE 100% :-) ()

snupko13

Slušné, jemné a minimálne naivné. Pekná hraná spomienka na Disneyho animák z 50-tych rokov. Bohužiaľ, príbeh americkej popolušky, aj keď ako dobre vieme sa podstatne líši od našeho prevedenia, nemá odvážnejšiu atmosféru. A tak niet veľa miesta kam sa rozťahovať, ako to bolo v prípade Snehulienky. Možno aj preto sa Branagh drží starého a radšej vzdá hold klasike ako niečo posr..ť. ()

katherine7

Člověka to vtáhne ani neví jak a vrátí ho do dětských let. Děj je svižný a nikde nejsou rádoby nudné pasáže, jak jsem si zpočátku myslela. Po druhém shlédnutí hodnotím jako 5 *. Tohle se Disney vážně povedlo. Snad se to takto povede i s Kráskou a Zvířetem. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)