Reklama

Reklama

Záhadný telefonát odstartuje nebezpečnou hru. Jejím ústředním protagonistou je neúspěšný obchodník Elliot. Pokud zvládne splnit 13 úkolů, jeden zlověstnější než druhý, čeká ho tučná odměna. (Filmbox)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (137)

ostravak30 

všetky recenzie používateľa

Thajský originál jsem neviděl, ale musím se přiznat, že se mi film zalíbil minimálně kvůli originálnímu námětu. A vůbec bych se nedivil, kdyby se pár boháčů tímto způsobem opravdu bavilo. Je přeci celá řada činů, pro které pachatelé odůvodnění nesdělili. Jakmile se sníme rozjede, pozbývá hluchých momentů a má spád. Je opravdu napínavý a svým pojetím otevře prostor pro naprosto jasnou otázku: Co je člověk ještě ochoten udělat pro peníze? Kam až zajít? Mimochodem, tvůrci si dovolili i pár překvapivých momentů, takže jsem se opravdu nenudil, byť je třeba se s mířit s tím, že nelze čekat hvězdné obsazení. ()

castor 

všetky recenzie používateľa

Být mi šestnáct, tak to budu doporučovat svým středoškolským kámošům na potkání. Jenže už mi šestnáct bohužel dávno není a nejde cvrnkat hvězdy jak je libo. Ty tři jsou navíc myslím docela slušné. Chlapíkovi, který přišel o práci, peněz má málo, postiženého bráchu na krku, černošskou těhotnou snoubenku v posteli a rasistického otce k nastěhování, jednou zazvoní telefon. Bizarní klání ho může ze srabu vytáhnout. Ale něco to bude stát. Musí splnit třináctku úkolů, které dle očekávání začínají jako brnkačka a končí jako odpudivá hra. Samozřejmě očekáváme stupňování amorálnosti úloh a stále intenzivnější ochotu k sebeponížení. Etický konflikt nechejme stranou, jsme přeci ve filmovém světě neomezených možností. 13 Sins nicméně stepuje v duchu módních thrillerů á la Saw, které jsou sadistické a černohumorné zároveň. V tomhle případě mi ale tenhle pesimistický tón dvakrát nesedl. ()

Reklama

Santino7 

všetky recenzie používateľa

Dokáže sa naozaj z každého človeka stať monštrum? Zahrajme si hru a uvidíme... Neviem, nápad sám o sebe je celkom dobrý, i keď originálnu thajskú verziu som nevidel, čiže porovnávať nemám s čím. Vadil mi v prvom rade výber hercov - špeciálne pri hlavnej postave, Mark Webber sa mi zdal až príliš nevýrazný. No a Ron Perlman, toho som už v poslednom čase pomerne dosť presýtený, keďže sa v podobných filmoch objavuje až pričasto. Zišla by sa mu možno menšia pauza alebo žánrový odklon do iných vôd - otázkou je, zvládol by to? Trošku ma sklamalo ešte to, že dej je ľahko predvídateľný a približne v polovici som už viacmenej vedel, čo a ako - teda nie, že by sa neobjavili nejaké mini prekvapenia ale nič zásadné... Zopár scén sa snaží byť tvrdých či nechutných (ktorými chceli divákovi pravdepodobne vyraziť dych, šokovať ho), iné naopak zabŕdajú viac do psychológie (iba tak decentne, nečakajte nič hodnotné), no a niektoré zas chcú pôsobiť až príliš drsne (to považujem za obrovský prešľap, absolútny krok vedľa). Ako celok to preto vytvára nesúlad, taký trochu miš-maš, avšak nie v pozitívnom zmysle slova. Môj názor je, že z takéhoto námetu by sa dalo vyžmýkať aj čosi viac. Ale vzhľadom na to, že ide asi o jednu z tých lacnejších nenápadných záležitostí (opravte ma, ak sa mýlim), tak to zas až tak zlé nebolo, sú aj horšie - a hlavne čo sa týka amerických remakov... 3/5 ()

honajz odpad!

všetky recenzie používateľa

Dokonce horší než původní thajská verze, která mě taky štvala, ale aspoň měla propracovaný vizuál. Tohle je televizní céčko, direct-to-DVD film, kam tvůrci snaživě navíc zakomponovali debilního bratra (jako nemocného) a multikulturně černošku jako potenciální manželku. Fuj. Navíc mi hlavní představitel celou dobu připomínal Watsona, teda Martina Freemana. ()

maddy odpad!

všetky recenzie používateľa

NIE, Nie, nie a ešte raz NIE! Síce nie som zásadne proti americkým remakom ázijských filmov ako mnoho divákov, väčšinu z nich som ochotný vziať aj na milosť (prvotriedny Ring, veľmi dobrý Grudge, slušné Mirrors, solídny The Uninvited a pod.) a zvyčajne aj chápem zmysel remaku priblížiť námety západnému divákovi. Ale dôvod prečo sa vynikajúci thajský 13 Game Sayawng pretočil do amerického 13 Sins úprimne vôbec nechápem! Z vizuálne pestrého thajského snímku sa totiž stal americký, amatérsky, ultralacný paškvil. Zvykne to byť presne opačne a ázijské snímky sa v amerických filmoch snažia pôsobiť o dosť veľkolepejšie. Tento krát však aj osem rokov starý thajský originál vyzerá oproti tejto americkej verzii ako diamant. Chabý vizuál a evidentne nízky rozpočet tohto remaku by možno nebol taký problém, keby film dosiahol aspoň tretinu kvality pôvodného snímku. Bohužiaľ, akákoľvek rafinovanosť pôvodného snímku , na ktorej v podstate celý čas staval, je úplne preč. Preč je originalita (logicky keďže sa len o nové spracovanie už raz videného), preč je zbesilé tempo, úchylná atmosféra, preč je intenzita jednotlivých úloh (väčšina pôsobí vyslovene smiešnie a tie najkontroverznejšie – jedenie hovna – úplne ignoruje, namiesto toho nahrádza kávičkovaním v reštaurácii s mŕtvolou) a preč je aj záverečné rozuzlenie, ktoré by diváka odrovnalo (to nahrádza kŕčovitým sentimentálnym koncom). 13 Sins doslovne všetky pozitíva pôvodného filmu zahadzuje a nahrádza ich samými negatívami. Verný je len v základnej premise a všetky zmeny, ktorými sa snaží odlíšiť nemajú žiaden prínos. Film to tak nie je zábavný, aj pri triezvej stopáži neskutočne nudí, chýba mu tempo a dynamika jednotlivých scén. Celkovú biedu už len podčiarkujú ochotnícke herecké výkony, kde namiesto sympatizovania s postavou z pôvodného thajského filmu, lezie svojou neschopnosťou Američan tak akurát na nervy. Od režiséra Daniela Stamma som nečakal ktovieaké zázraky, ale jeho predošlý horor The Last Exorcism bola aspoň neškodná jednohubka, toto je amaterizmus najhrubšieho zrna. Možno, keby som nebol oboznámený s vysokými kvalitami originálu tak tú jedno hviezdu udelím ... takto však nie! Namiesto plnenia trinástich bizarných úloh kvôli šesť miliónovej výhre by stačila jedna – dopozerať tento film. Prehra každého súťažiaceho by bola prehra viac ako stopercentne zaručená. ()

Galéria (9)

Zaujímavosti (2)

  • Keď Elliot vyberá pána Shawa z vane, mŕtvemu visí jazyk z úst, v ďalších záberoch už nie. (GabrielGabko)
  • V kaviarni Elliot stiahne šiltovku mŕtvemu dole na tvár a hneď v nasledujúcom zábere ju má vytiahnutú. Tiež sedí v úplne inej polohe, ktoré sa rôzne striedajú. (GabrielGabko)

Reklama

Reklama