Spider-Man: Návrat domov

• Česko Spider-Man: Homecoming (viac)
USA, 2017, 133 min

Réžia:

Jon Watts

Predloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau, Gwyneth Paltrow, Zendaya, Donald Glover, Jacob Batalon, Laura Harrier (viac)

V očakávanom filme o obľúbenom marvelovskom superhrdinovi sa predstaví talentovaný Tom Holland ako Peter Parker snažiaci sa zosúladiť bežný stredoškolský život s povinnosťami superhrdinu. Po skúsenosti s Avengermi sa vracia domov k tete May a jeho mentorom sa stáva Tony Stark alias Iron Man. Na scéne sa však objaví nová hrozba menom Vulture, ktorá môže zničiť všetko, čo je Peterovi tak drahé... (Itafilm)

Demonic189

Ehm ehm...kde len začať. Fajn prvá polovica s dobrým humorom, ale potom sa to scenáristovi doslova rozsypalo pomedzi prsty. Twist s otcom trápny a nelogický až beda, hlavný predstaviteľ nesympatický zasran, japončík a černoška aby sa nepovedalo, no a akcia ničím výnimočná. Prvý a druhý "Spajdy" sú kvalitou jednoducho stále inde.. ()

Maximilianus

Nič moc efekty, slabá akcia. Teenegerský film nezapadajúci do sveta Marvelu a pritom dokonale spĺňa rodinnú šablónu väčšiny Marvel filmov. 6/10 ()

Psycho.R

Již mě ta nekonečně všestranná koreknost neba. Marvelovky jsem začal vnímat jako mega pohyblivé omalovánky. Barvy jsou tu řvoucí, scénáře jak ze škatulky a ve skutečnosti se tu nic neděje. Hlavně příběhy jednotlivých postav mi přijdou nezajmavé, přitom na stránkách komiksu jsou prima. Zvlášť Spider-mana jsem měl vždycky rád. U mě však zůstává v oblibě série pana Raimiho. Pár vtípků mi tu přišlo fajn, Keaton je dobrej, ale nemá co hrát, Marisa Tomei je i vy svých letech pěkná a rozhodně nejhezčí představitelka tety May - to, ale moc práce nedá). Inu poslední marvelovky, které mě bavili jsou Ant man a první Captain America. Což je za posledních sedm let, kdy na nás dopadá nálož těchto hrdinů, opravdu málo. ()

LabySo69

Inu..asi nejzábavnější spiderman film. Holland byl výborná volba, i když jsem mu nevěřil. Keaton super záporák, Stark zbytečnej a vřelý dík za zkurvenou politickou korektnost. ()

waska

Klasický Marvel, povedená akce, skvělý padouch, ale na druhou stranu musím říct, že to byl jeden z nejslabších dílů Marveláckého vesmíru. ()

RajAthen

Velice povedené překvapení. Reboot na entou, který se trefil přesně tu správnou příchuť takřka bezchybně. Nic proti prvnímu dílu Pavoučího muže, ale pokračování mě rozčarovala až příliš a tento mladíček má tímto počinem velice čistý štít. Dospívání, hlášky, nenucená akce se sympaticky "obyčejným" padouchem a zase hlášky. Spidey je skutečně váš dobrý soused a snad jím dlouho zůstane. ()

E lan

Ale obstojná podívaná. Trochu obyčejné triky, vcelku sympatické postavy a docela obstojné rozuzlení. Nenáročná odpočinkovka... ()

boni

Cenzura spokojená - kvóty v rámci možností splněny, jinak se jedná o solidní recyklaci s trochu větší infantilností, což mi nikterak nevadilo, a zároveň méně sympatickým castingem než v tom s Maguirem, ale i tak ve výsledku lepší zábava, než jsem čekal. Akorát mě tedy strašně štve, že dnes se jako blockbustery točí Spiderman, jenž se restartuje potřetí za 15 let, a pak nezbývá velký rozpočet na něco "normálního". S trochou nadsázky se dá říct, že v naší morálně vyprázdněné době co není podle komiksu, to nikoho nezajímá. __ Against Modern World (Hollywood) __ A docela by mě zajímalo, jak přišli zrovna na Jona Wattse. ()

Armin82

Nepovedené dva předchozí díly Webba s Garfieldem volaly po změně. Změna přišla a nejspíš i lepší, ale prostě a jednoduše, Raimiho verze měly rozhodně víc. Já vám nevim, ale oblek od Starka, oblekpaní, na můj vkus příliš mnoho pubertálních výlevů a první hodina absolutně o ho*ně. Tohle není film o superhrdinovi, ale o šaškovi, protože tam Spiderman opravdu šaškuje celej film. Až teda na konci no, to najednou došlo k progresu a panáček dospěl. Je to takový už moc nepřirozený. Raimiho trilogie byla daleko víc přímočarejší a logičtější. Kousnutí, seznamování se s novým já, pomáhání v ulicích a pak rovnou fight se záporákem. Stejně jako hlavní hrdina. Tobey prostě působil mimo oblek Spidermana jako ňouma a tak to mělo být, ale pak když přišlo na věc, tak mu člověk i věřil, že je tvrďák. U Garfielda a Hollanda tohle postrádam. Jen ňoumové, tvrďáci ani omylem. Nejsou to ani z poloviny takoví herci, jako Tobey Maguire. Ano, láska tam taky byla, srdceryvné výlevy taky, ale zde je to daleko víc zaměřeno na děcka, co spěchají domů odhodit baťoh a hned do kina. Pro starší diváky to asi úplně není, naopak Raimiho trilogie, byla spíš neutrální. Ale pozitiva zde máme taky a tim největším je Michael Keaton, který zastínil všechny ve filmu. Začínám mít dojem, že se v tom Marvel s tou svou miliardou superhrdinů a vzájemným propojováním mezi sebou, začíná docela ztrácet. Ale svět je plný jednoduchosti, prachy vydělají, tak proč ne? Nicméně tohle je jen o malinko lepší než Webbovo ,,veledíla,,. Snad se dokopu k pokračování. Lepší průměr 60% ()

loveless

První nový Spider-man nebyl takový propadák, jak jsem si to představovala. Vlastně to byl docela v pohodě superhrdinský film, i když si nemyslím, že by mě lákalo se podívat znovu. ()

rublik05

Hodně teen marvelovka, která se díky věku Spider-Mana celá odehrává víceméně ve studentském prostředí. Zpočátku jsem měl dojem, zda jsem si omylem nepustil něco jiného, protože úvod je těžká nuda a na nového Spider-Mana jsem si musel chvíli zvykat. Opravdu jsem nečekal až tak praštěného teenagera. Nicméně co se týká zábavy, tak v tomto ohledu snímek vcelku ujde, komediálních prvků a mladistvých frků je tu nespočet. Herecké obsazení je v pohodě, hlavní záporák mi ale přišel nevýrazný až tuctový. Děj bohužel moc nemá v čem překvapit, je poměrně jednoduchý, atmosféru i emoce má však slušné. Potěšila mě i akce, chválím i efekty a triky. Na rozjezd série se jedná o lehce nadprůměrnou komiksovku. 6/10. ()

dudo0606

Ďalší nesympatický remake, teraz ešte aj s Iron Manom nasilu dokombinovaná a došpekulovaná marvelovka. Iritujúci spider man sa rád predvádza, je nemožný, nezodpovedný a aj napriek tomu, že hrá múdreho a vtipného, tak je súčasne spoločenským vyvrheľom, čo absolútne k sebe nejde. Hlavný hrdina hrá, že je skromný a pokorný, ale zároveň tam týchto vlastností nemá ani trochu. Najsympatickejšou a najautentickejšou postavou je tam asi Zendaya. Svet Marvelu mám veľmi rád, ale nie za každú cenu. ()

Nix

Jako úvod je to hodně slušný. Hodně se asi ale neobejde bez srovnávaček k původnímu Spajdíkovi. Jenomže tohle je jiný, tady se Marvel pojal postavy po svém a já jim to neberu, celkem mne to sedlo. Těším se na pokračování. Vizuál je prostě top a herecký výkony potěší. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Spiderman, ktorý stojí za pozretie. Príbeh sa odohráva po Civil War. Ako úvodný film k novej trilógii je to slušný počin. Film, ktorý má aspoň za mňa 2 mínusy. Prvý je teta May. Neviem mne tu príde až príliš mladá. Samozrejme je tam asi 20 ročný rozdiel ak nie viac ale mne tu príde skôr na 20 než na 35 alebo viac. Mladý Spiderman ok ale mohli dať staršiu tetu. Samozrejme proti herečke nemám nič. Hraje skvelé. Proste som zvyknutý, že teta je staršia dáma, než mladá kráska. Druhý mínus je záporák. V podstate tu máme to isté čo v Raimiho prvom Spidermanovi, len s iným menom a iným outfitom. Inak filmu nemám čo vyčítať. Humor je fajn, herecký je to tiež veľmi dobre. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

DD

Na Raimiho mohl každej, Webb cílil na Twilight teenagery, ale Marvel už jde vyloženě po cílovce do 16. Moc dlouhé, žádnej novej prvek, generická hudba, akce chaotická a to propojení s MCU je otravný a zbytečný. Na druhou stranu Holland a Keaton velmi fajn a Zendaya s milfkou Marisou Tomei vyloženě MVP filmu (i přes ty jejich prťavý role). 6/10 ()

DrobekSKS

Jeden ze slabších kousků z MCU. Humor je jednoznačně nejsilnější stránkou filmu, většina vtípků funguje a několikrát se dokonce smál celý sál. Příběh je až moc předvídatelný a vůbec nic vás v něm nepřekvapí. Záporák je opět průměrný, Keaton sice předvedl skvělý výkon, ale s tímto scénářem nešly dělat zázraky. Trochu mě zklamala absence více klasických Spider-Manovských postav jako například Gwen, Harryho nebo Normana. Celkově to byl příjemný kousek, ale má očekávání se mu nepodařilo na 100 % splnit. ()

Kubajss_cz

Řekl bych, že tohle je konečně to pravé pojetí Spideyho, který je oproti předchozím pokusům od Sony více humorný a méně dramatický, ale stále nabitý akcí. (Přiměřeně na to, že Peter je teprve puberťák.) Avšak scéna, kde se Tom Holland ak Spidey baví se svým protivníkem Michael Keaton ak Vulture v autě, byla napínavější než všechny předchozí filmy dohromady a na mě zanechala moc dobrý dojem. Michael Keaton předvádí skvělý výkon a je tak teprve druhým kvalitním záporákem v MCU hned po Lokim, ale zcela zaslouženě. Robert Downey Jr. se zde vyskytuje pouze sporadicky jako mentor Spideyho, tudíž nenarušuje film, tak jako tomu bylo v Civil War, kde bychom mohli polemizovat, zda to nemohlo být klidně pokračování Iron-man, nikoliv Cpt. Ameriky. Film baví a zároveň dokáže napínavě zaskočit diváka. Také trošku rozšiřuje pohled na svět po událostech předchozích filmů z MCU. Zároveň scénáristé pomocí filmu komunikují přímo s fanoušky, a to jak zodpovězením na některé otázky či fanteorie, tak i malým kanadským žertíkem mířeným právě na fanoušky Marvelu. (Budiž odpuštěno. Stejně to udělám příště zase.) Jednoznačně skvělý návrat Petra Parkera domů. ()

slavokvasic

V Homecoming nám spajdy príblížil svoje shopnosti a ukázal aký velký potenciál ma tento mladý hrdina. Ďalšie velké plus je, že sme si konečne nemuseli prechádzať znovu a znovu smrťou strýčka Bena. Vtipkovanie mladého Parkera týnedžera bolo také ake by malo byť, a užival som si to počas celého filmu. Teším sa na ďalšie pozretie. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (viac)

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)