Silicon Valley

• USA Silicon Valley
USA, (2014–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Hudba:

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley (viac)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Big Headem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

tranquill

"Odmítám chodit s někým, kdo používá mezerník a ne tabulátor!" Tahle ajťácká kriminální série se pomalu rozjížděla, ale jsem rád, že jsem u ní vydržel. "Nejsem rasista, koukám na černošský porno!" Oproti anglickým Ajťákům to není zase až tolik crazy, ale i to je relativní. Nekonečná spousta hlášek nesnese konzervativní jedince, oproti Teorii velkého třesku je opravdu vulgární a mnohem specifičtější. "Co to kurva je? ... Ten největší kokot ze všech!" Avšak tvůrcům se podařilo nepřekročit hranici trapnosti (ačkoliv hlavní postavy trapáci a outsideři byli) a naopak dokázali různými kospiracemi dosáhnout tolika zvratů a point, že člověk se parádně bavil a nevěděl, kam se děj dále posune, přitom byl nedočkavý na pokračování a hlavním postavám až sportovně fandil."Když takovou auru nasměruje zkušený a duchovně založený člověk, pak dosáhnete velkých věcí... Tak jo..." A nesmírně mě potěšil vynikající a odlišný dabing oproti standardnímu Primáckému. "Skámoval jsem ho!" ()

bararich8

Nejlepší záležitost posledních let a spolu s Mr. Robot to nejlepší a nejreálnějších ohledně hackování, kódování a tech odvětví obecně a to nemluvě o startupovém prostředí - neskutečné, jak dokázali tvůrci dát dohromady něco, co skvěle drží celých 6 sezón bez jediného škobrtnutí. Jasně, sem tam je něco přitaženého za vlasy, ale ve výsledku to ukazuje všechny možné problémy a situace, kterým musíte čelit plus a navíc je to pořád všechno dobrá sranda a má to styl. Postavy jsou také vybrány na jedničku. Lidé z oboru pak jistě ocení spoustu narážek, ono je to hlavně pro ně. Tohle by člověk mohl sledovat neustále, 5* ()

Torgal

Prostredie technologického startupu tu neslúži len ako prázdna kulisa pre vŕšenie humorných vtipoch o nerdoch, ale je spracované prekvapivo realisticky so všemožnými úskaliami, ktorými si tieto firmy skutočne prechádzajú. Komediálna rovina na to spočiatku trpí, lebo samoúčeného humoru miereného na prvú signálnu je tu minimum, na nerdov sa cieli len málo a na geekov vôbec. Keď sa človek po niekoľkých dieloch správne naladí a zvykne si na partiu, tak je to čoraz lepšie a lepšie. Od nejakej štvrtej série som ale zaznamenal úpadok, ktorý sa s každou ďalšou sezónou prehlboval. Seriál stratil smerovanie, startup viacnásobne zmenil vyvíjaný produkt ako aj biznis model, chovanie postáv sa stalo úplne náhodným podľa toho čo sa zrovna hodilo scenáristovi, problémy sa objavovali a mizli šmahom ruky. Seriál sa zmenil na guláš, v ktorom sa môže kedykoľvek stať čokoľvek, čo je krátkodobo zábavné, no dlhodobo to nefunguje. Nakoniec ostal len podivne ukončený slušný nadpriemer. 7/10 ()

Urukhaj98

S01-S06: V podstatě o něco vážněji pojatá Teorie velkého třesku s podobnými mimoňi v hlavních rolích. A i když bych to ze začátku nečekal, bavil jsem se nakonec ještě víc než u Sheldona a spol. 9/10 ()

kukkik

Po zhlédnutí poslední série můžu říct leda tolik, že jde o celkem sympatický seriál z mně blízkého prostředí, který ale díky absolutně zmršenému závěru celého příběhu nemá moc smysl sledovat. 3/5 ()

Don82

Na tento seriál jsem narazil naprostou náhodou a nic jsem od toho nečekal, ale pilot mě příjemně překvapil. Chytré vtípky a scénky s mnoha referencemi do IT světa dělá z tohoto seriálu (možná trochu překvapivě) poměrně originální počin. Rozhodně nejde o taškařici jako Big Bang Theory, ale naopak jde o jakýsi vážně-nevážný nadhled nad vážností IT firem a online byznysu 21. století. Postavy se zatím moc neprojevily, ale předpokládám, že jak se děj rozjede určitě se tak stane. Dám tomu šanci... P..S.: Pokud vám slova jako Google, Apple, startup, app, komprimace nebo UI (a další z IT světa) nic neříkají, tak vám asi většina vtipů a narážek nebude připadat moc vtipných. EDIT: dokoukána celá 1. série (18.7.2014) EDIT2: dokoukána celá 2. série (19.6.2015) která je ještě o stupeň lepší: plno pravého IT humoru, tleskám tvůrcům k jejich originalitě... ()

alsha

Pozor na první dvě epizody, moc totiž nechytnou. Jakmile se ale série rozjede, graduje skvelym tempem. A poslední dva dily jsou naprosto epicke. ()

biergof

První série? To byl jeden záchvat smíchu. Průjem geniálních vtipů a skvěle zahrané postavy. Druhá série ze všeho nejvíce připomínala restart té první, stejné problémy, stejné postupy. Vtipu ubývá. Třetí série: to si děláte prdel? restart první série restartovné tou druhou? Postavy dělají úplně ty stejné přešlapy se začínající firmou, první díly doslova serou a nudí, stejná vata...pátým dílem se to zvedá a finiš naznačuje, že čtvrtá série bude konečně úplně jiná a velký posun...nasrat bude to úplně to samí, protože zas má firmu někdo jinej..zase restart...pane bože. a proč mě to tak sere? a proč plný počet bodů? sakra jsem se bavil, stopáž 28minut na díl je o.k., chytře blbě vtipný...ale ten příběh v kruhu mě sere! ()

RedRose

Nerdovská komedie? To je komedie o nás magorech z 80-90-tých let, kdy nikdo nechápal co to ty počítače jsou a co s tím pořád děláme, akorát o něco mladší. A je to napsáno a natočeno sakra dobře, takže nemůžu jinak než plnou palbu!! ()

derive

Po pilotu: je to dobré a je to sranda, přesně to co by si úzký kruh nadšenců ze skupiny programátor / entrepreneur představoval :) 1. série No musím dát za 5, je to originalní, je to moje krevní skupina a taky je to zábavné. Co víc si přát? ()

yaqwsx

Byl to dobrý nápad na seriál, který však scénaristé totálně zabili. Celá myšlenka seriálu je nová, neotřelá. I prostřesdí vybízí spoustu příležiéstí k zápletkám a gagům. Jenže ani jendno z toho scénaristé nevyužili. Ze seriálu cítím nějaké náznaky charakterů, které však nebyly dotaženy do konce a působí rozpačitým dojmem. Seriálu je mi líto... ()

Melpomene

Silicon Valley má síce pomalší priebeh, ale akýmsi zvláštnym spôsobom to na mňa funguje. Vtipov nie je prehnané množstvo, a keď sa objavia, sú v správnej chvíli na správnom mieste. Richarda si nejde nezamilovať a svojím spôsobom si človek obľúbi aj ostatných (môj favorit je Jared). V tomto prípade naozaj platí menej je niekedy viac a som na vážkach dať päť hviezdičiek, počkám si však na druhú sériu. Edit: Po druhej sérii zvyšujem na päť. ()

jirin_cz

Hodně těžké pro mě hodnotit. Téma je super, je mi blízké baví mě sledovat startupy apod. ALE strašně vadí velká sprostota, sexuální narážky všeho možného. Taky mi vadí jedna postava, která je satanista a ty věci kolem toho, to fakt jako křesťan sledovat nechci! Pro ty co čekají komedii ve stylu TBBT nebo IT crowd tak to tady opravdu ne, občas tam je nějaký vtípek, ale trhat se smíchy u toho nebudete. Je to spíše blízko nějakému dramatu, ale zase něco jako film The Social Network nečekejte, spíše něco jako Pirates of Silicon Valley, případně možná i jako jOBS. Pokud bych měl hodnotit hlavní téma a prostředí byl by to skoro plný počet, ale toho satanismu a halvně sprostoty je tam přespříliš... ()

Alex126

Vcelku slibný a osobity sitcom s malou porcí klišé, což mu určitě jen přidává. Zajímavé vztahy a herecké výkony postav, obzvláště Martina Starra ze seriálu dělají něco nového. Budeme doufat, že se nám to odkutálí zprávným směrem a nespadneme do díry otřelosti. Seriál je momentálně podhodnocen, protože většina hodnotila Pilotní díl. 75% ()

mArtinko5MB

Som zásadne toho názoru, že má pilot zaujať aspoň natoľko, aby donútil pozrieť nasledujúcu časť. V tomto prípade sa to vydarilo, i napriek tomu, že to nebola až taká komédia, akú som očakával. Námet je však mne ako programátorovi celkom blízky a zaujíma ma, ako sa to vyvinie. Tie zidealizované predstavy o programátoroch a ich črtách do špuntíka zakomponované do jednotlivých postáv, gratulujem :D // Prvá séria úžasná, chytľavá, zaujímavá. Konečne sme sa dožili nejakého tech seriálu, ktorý dáva hlavu i pätu a zároveň vie aj pobaviť. Odomňa jednotka a teším sa na druhú sériu.Pilot: 70%, 1. séria: 90% ()

Sakulnikov

Plusové body za to, že se vyhýbají prvoplánovému primitivnímu humoru, ale zas toho inteligentního tam není tolik, abych to považoval za zástupce komedie. Řekl bych, že jistá žánrová nevyhraněnost to stahuje dolů. Končím po třech dílech. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)