Silicon Valley - Série 1

(séria)
USA, 2014, 3 h 53 min (Minutáž: 29–30 min)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Hlavounem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

MrEdDy

Delší dobu jsem chodil okolo, než jsem se do toho pustil. Nakonec jsem dal první sérii na posezení a není to takový bullshit jaký jsem zprvu myslel. Hlavní postava je teda ultra tragéd a nemám rád tohle vykreslování osob.. Poslední díl byl asi největší prdel, anebo spíš kokoťárna? :))) ()

ScarPoul

Je to zvláštne jeden z tých seriálov, aké existujú a fungujú v rámci svojho sveta, ale stále mám pri nich pocit, že postavy vlastne nepoznám a ich životné situácie sú mi vlastne u zadku. Bez rozdielu na to, to ale dokážem pozerať a byť zvedavý čo sa stane ďalej. Pričom to ani nie je strhujúco vtipné, ani inteligentne napísané. Asi to len ukazuje svet aký je mi značne sympatický. Dosť seriál zachraňujú všetky vedľajšie postavy ako T.J Miller, Martin Starr ale hlavne perfektný Kumail Nanjiani. Hlavný hrdina je strašne čudný a lezie mi dosť na nervy. Taká zvláštna pochutina u ktorej si nie som istý či sa mi vlastne páči, alebo nie. Čo je pocit aký som fakt dlho nemal. Je možné že moje hodnotenie s ďalšou sériou klesne, ale zatiaľ chcem byť optimistický a posunúť to na 4*, hoci je to objektívne na 3*. 1. séria 65%, ale chcem viac. ()

NifKor

1. série Silicon Valley je skoro dokonalá. Postavy jsou sympatické a zábavné, příběh je zajímavý a má čím překvapit a tak dále je toho prostě hodně. Seriál můžu zatím jen doporučit. 9,5/10 ()

snebka

Dlouho jsem zvažoval, zda do toho jít a nakonec se z toho vyklubalo příjemné překvapení. Jistě je to hodně o moderních technologíích a ne všemu rozumím, přesto jsem s první sérií naprosto spokojený. 80/100 ()